Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie zmieniam po nowym roku sprzecik czy ktos mial juz stycznośc z kompem z 8GB ramu czy jest wieka wydajnośc w vista ultimate 64X ???

o ludzie Vista dobrze działa przy 2GB a ty sie pytasz o 8GB(choc zalezy do czego Viste wykorzystujesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w Winsows Vista wersja 32 bit. Dzisiaj kupiłem XBOX 360 i chciałem go podłączyć do internetu. Od chwili gdy wpiąłem kabel zawsze jak próbuję uruchomić Panel Sterowania aby udostępnić łącze wyskakuje błąd " Program Eksplorator Windows Przestał działać" Gdy wyciągałem kable dzieje się to samo. Czym może to być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat chyba nie ma związku bo u mnie jest tak samo i wszystko działa :)

 

 

wyłącz sobie we właściwościach połączenia TCP/IPv6 i

 

odpal sobie z tego zipa dymyVista.bat - mój konfig usług (w razie czego wrócisz do domyślnych).

 

 

i wiem że zabrzmi to zabawnie ale wejdź w menadżer urządzeń, rozwiń karty sieciowe i klikając w Twoją kartę z menu kontekstowego wybierz "Wyłącz" a później "Włącz" i sprawdź czy coś się zmieniło :)

 

a nie masz tam przypadkiem jakiegoś Nortona do wywalenia? Nortona wywalamy tak http://www.symantec.com/nrt

 

i pytanie czy to Win zarządza połączeniami sieciowymi czy może jakiś soft (ewentulnie można pokusić się o instalację ze strony producenta wlanki)

 

aha sprawdź na jakim kanale masz to radio i zjedź poniżej 11

to tak, TCPIPv6 wylaczone, sieciowke resetowalem, nortona wywalilem jak tylko przyszedlem ze sklepu. zmiana uslug nie pomogla, zakutalizowalem soft od sieciowki i nic(program intela ogranicza sie do robienia testow sieci reszta zarzadza system). kanal jest 11 zaraz sprawdze inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnie - probowales pingowac pod dnsie? 212.58.224.36

 

jezeli wszystko pomiedzy routerem i kompem jest ok to zostaw viste w spokoju, bo to router prawdopodobnie cos blokuje

nie filtrujesz po mac'ach?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykinilem takie cos, gdy pinguje z visty router (192.168.1.1) to zamiast odpowiedzi z routera dostaje odpowiedz od 192.168.1.13 czyli komp z ktorego wysylam pinga.

 

@kucyk: nie odpowada, poprostu nie ma wyjscia na swiat.

 

zeby bylo smieszniej, z visty nie moge wejsc na strone konfiguracyjna routera. probowalem zmienic ip routera i to nie pomoglo :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykinilem takie cos, gdy pinguje z visty router (192.168.1.1) to zamiast odpowiedzi z routera dostaje odpowiedz od 192.168.1.13 czyli komp z ktorego wysylam pinga.

 

@kucyk: nie odpowada, poprostu nie ma wyjscia na swiat.

 

zeby bylo smieszniej, z visty nie moge wejsc na strone konfiguracyjna routera. probowalem zmienic ip routera i to nie pomoglo :/

hmm dziwne. a jak wywaliłeś tego Nortona? tym narzędziem? bo jak dodaj/usuń to sporo syfu zostawia. co do kanału to niektóre sieciówki nie widzą powyżej 11 tylko nie pamiętam już jak jest z samą 11 - raczej powinna być widoczna. ale dla pewności przestaw radio na 6. puść przywracanie systemu i wywal Nortona tym wskazanym narzędziem. aha jeszcze jedno - jeśli to jest laptok to pewnie ma jakiś fizyczny włącznik wlanki - jakiś suwak albo kombinacja klawiaszy fn+antenka ~ to oczywiście masz on? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma fizyczny wlacznik wlan. dopadlem zcrossowany kabelek i przez ethernet wszystko chodzi jak powinno jest net i w ogole. tylko na wifi przy polaczeniu ustawia sie jako "siec niezidentyfikowana" i dziala tylko lokalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym programiku intela w zasadzie nic nie ma, jakies opcje diagnostyczne(test opisany jako "ping" jest faild) i statystyki. wywalilem go, ale nic nie pomoglo

 

edit: poszukam jeszcze starej sieciowki na pcmca i zobacze..

 

edit2:

nie moge znalesc sterownikow do visty do tej sieciowki :/ ale wiem przynajmniej ze adhoc dziala :) czyli pewnie router :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na dzien dzisiejszy jest warto przesiąść sie na viste bo akurat mam ja za darmo z uczelni i nie wiem czy jest sens zwłaszcza że są z nią podobno problemy np: z kopiowaniem dużych plików?

Nigdy takich kłopotów z Vistą nie było ! Jedynie po wyjściu aktualizacji ten proces uległ znacznemu przyśpieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na dzien dzisiejszy jest warto przesiąść sie na viste bo akurat mam ja za darmo z uczelni i nie wiem czy jest sens zwłaszcza że są z nią podobno problemy np: z kopiowaniem dużych plików?

Kłopot z kopiowaniem dużych plików?

Hmmm, ostatnio przegrywałem w takiej kolejności 298 GB i nie było problemów, pliki różne od 200KB do 6GB w jednym pliku:

Dysk 2 -> Dysk 1 -> Dysk 2

 

Problemów zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zupelnosci... najwazniejsze to wylaczyc kontrole uzytkownika, sidebar i przywracanie systemu...

Witam właśnie po przeczytaniu FAQ wyłączyłem slidebar i przywracanie systemu, jest też podane po eng jak wyłączyć kontrolę użytkownika, ale jakoś nie mogę tego odszyfrować ( mój angielski jest... ). Bardzo bym prosił o napisanie jak to po polsku zrobić.

 

wyłączamy User Account Control (UAC)

 

start -> run -> secpol.msc -> security Settings -> local policies -> secuirty options

 

□ User Account Control: Behaviour of the elevation prompt for administrator in Admin Approval Mode

□ User Account Control: Behaviour of the elevation prompt for standard users

 

ppm -> properties -> elevate without prompting

 

controll panel -> user accounts -> turn user account controll on or off -> use user account (odznaczamy)

 

■ wyłączanie application compatibility assistant - moduł sprawdzający, czy dana aplikacja będzie poprawnie współpracować z systemem

 

start -> run -> gpedit.msc -> local computer policy -> computer configuration -> administrative templates -> windows components -> application compatibility

 

□ Turn Off Application Compatilibty Engine

□ Turn Off Program Compatibility Assistant

□ Turn Off Program Compatibility Wizard

 

na każdym module ppm -> properties -> enabled

 

■ wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

start -> run -> gpedit.msc -> local computer policy -> computer configuration -> administrative templates -> network -> QoS packet schedule -> ppm limit reservable bandwidth -> properties -> disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

■ wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

start -> run -> gpedit.msc -> local computer policy -> computer configuration -> administrative templates -> network -> QoS packet schedule -> ppm limit reservable bandwidth -> properties -> disabled

A co zrobić gdy mam Viste Home Prof i nie działa gpedit.msc ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bedzie sp1 dla visty x64????

Skoro już od jakiegoś czasu jest SP1 RC1 dla Vista X64 to dlaczego nie ma być finalnej wersji ? ;)

 

Witam właśnie po przeczytaniu FAQ wyłączyłem slidebar i przywracanie systemu, jest też podane po eng jak wyłączyć kontrolę użytkownika, ale jakoś nie mogę tego odszyfrować ( mój angielski jest... ). Bardzo bym prosił o napisanie jak to po polsku zrobić.

wyłączamy User Account Control (UAC)

 

Start -> Uruchom -> secpol.msc -> Ustawienia Zabezpieczeń -> Zasady Lokalne -> Opcje Zabezpieczeń

 

□ Kontrola konta użytkownika: zachowanie monitu o podniesienie uprawnień dla administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora

□ Kontrola konta użytkownika: zachowanie monitu o podniesienie uprawnień dla użytkowników standardowych

 

ppm -> Właściwości -> Podnieś bez monitowania

 

Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> Włącz lub Wyłącz funkcje kontrola konta użytkownika -> Użyj funkcji kontrola konta użytkownika (odznaczamy)

 

■ wyłączanie application compatibility assistant - moduł sprawdzający, czy dana aplikacja będzie poprawnie współpracować z systemem

 

Start -> Uruchom -> gpedit.msc -> Zasady Komputer Lokalny -> Konfiguracja Komputera -> Szablony Administracyjne -> Składniki Systemu Windows -> Zgodność Aplikacji

 

□ Wyłącz aparat zgodności aplikacji

□ Wyłącz kreator zgodności programów

□ Wyłącz asystenta zgodności programów

 

na każdym module ppm -> właściwości -> włączone

 

■ wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

Start -> Uruchom -> gpedit.msc -> Zasady Komputer Lokalny -> Konfiguracja Komputera -> Szablony Administracyjne -> Sieć -> Harmonogram pakietów QoS -> ppm Ogranicz rezerwową przepustowość -> Właściwości -> Wyłaczone

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z netem.

Mimo wyłączenia ograniczenia przepustowości łącza nadal nie mogę ściągać "pełnym łączem" .

Najgorzej jest z torrentami, gdzie tracę ~10 - 15% łącza :mur: (nie mówcie ze to wina torrenta bo na Win Xp ściąga sie max. prędkością )

 

Jest jeszcze coś co mogę zrobić ? :>

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...