Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego u mnie się samo naprawiło bez ruszania biosu.

a nie przyszło Ci do głowy że u autora opisywanego problemu samo się nie naprawiło? mimo zainstalowanej poprawki? wniosek - geneza nie jest dokładnie taka jak myślisz. albo sam problem ma bardziej złożoną naturę i dochodzi jakiś inny czynnik albo problem jest innej maści.

 

@Mardok dobry pomysł z tym batchem.

ja akurat nie używam sidebara i siedzę ciągle na Aero. problemu nie doświadczam - dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucam innych możliwości. I na pewno bym "skręcił" sprzęt w tej sytuacji, bo to nic nie kosztuje. Jednak bardziej przemawia do mnie wskazywanie na system. U autora postu problem wystąpił na dwóch różnych konfigach, na googlu ludzie mają problemy z niekręconym sprzętem, również z laptopami. Sama poprawka dotyczy wycieków pamięci. Ty zacząłeś od tego, że nidy się z tym nie spotkałeś (czyli w domyśle jakby to była wina po stronie użytkownika), a ja chciałem wskazać, że to żaden argument.

U mnie też Vista pięknie chodziła od samego początku przez wiele miesięcy i "sobie" przestała. Nie jestem wielkim fanem optymalizacji systemu więc łatwo rozwiązałem problem przez przywracanie.

Z konkretnymi wnioskami trudno w tej sytuacji się wyrywać. Może ta cała poprawka nie obejmuje wszystkich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zacząłeś od tego, że nidy się z tym nie spotkałeś (czyli w domyśle jakby to była wina po stronie użytkownika), a ja chciałem wskazać, że to żaden argument.

nie rozstrzygam czyja i czego to wina. podszedłem do tego racjonalnie bo widzę że kolega bawi się w oc. fakt mam mniejsze pojęcie o problemie bo się z nim nie zetknąłem i nie szukałem informacji o nim. jeśli problem (od strony poprawki) faktycznie powiązany jest z tematyką pamięci to może jednak warto zaktualizować bios, podmienić moduły na inne, pokombinować z luźnymi timingami i napięciem. uogólnianie że problem jest wszechobecny do mnie nie przemawia skoro mnie nie dotyczy. pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie Windows Vista SP1 RC Refresh 2 6001.18000 na Vista 64 Premium PL.

 

Na dole nie pojawia sie juz teraz zaden komunikat o bulidzie :)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh , żeby tylko nv zrobila stery do xp z wsparciem purevideo hd i śmierć tej viście. Dla rozwiania wątpliwosci powiem czy jest oc czy go nie ma występuje ta sama sytuacja czyli pulpit wywala się w powietrze , bo inaczej tego nazwac nie mozna ;).

post-7299-1201462825_thumb.jpg

post-7299-1201462845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podmienić jakieś inne stery do grafiki?

 

U mnie to było tak:

1. Mam stery nr 1(nie pamiętam numerków).

2. Nadinstalowałem stery nr 2 - wszystko gra.

3. Usunąłem wszystkie stery i zainstalowałem na czysto nr 2 = PROBLEM.

4. Przywracanie systemu do sterów nr 1 - ok

5. Nadinstalowałem nr 2. Wszystko gra.

 

Nie twierdże, że to ma bezpośredni związek ze sterownikami go grafiki, ale u mnie tak to właśnie się odbyło.

W piątek robiłem czystą instalację Visty i dawałem od razu sterowniki 169.28 beta. Konieczne dla mnie, bo na oficjalnych 169.25 UT3 ma kilkusekundowe zacinki w losowych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tez wydaje , że to problem sterowników , bo na jakiś starociach tego nie zauważyłem kiedyś , ale teraz na każdych najnowszych to u mnie występuje. Zainstalowałem oficjalne 169.25 widocznie mogłem jeszcze te bety dać , ale już podarowałem sobie vistę i wróciłem do xp ;). Dam jej kolejną szansę za 6 miecha ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstep: Jakis zuszny mod z kompleksami zablokowal mi temat bo najchetniej zalozyl by tematy o 10 programach MS i tam wszystko wrzucal lol.

 

Wiec pytam tutaj:

 

 

Mialem to na laptopie i mam to na kompie swoim wiec pewnie wiecej ludzi to ma.

 

Pracuje sobie pracuje i nagle jeb, pasek na dole gdzies mi znika po lewej stronie ekranu, wszystkie okna sie dupcza, nic sie nie da robic. Trzeba zamknac explorer.exe i znow odpalic i sie naprawia. I tak mam co godzine czasem. Strasznie wkur...

 

Wie ktos jak to naprawic?!

 

P.s I nie piszcie "zaktualizuj system" jak jakis madry mod bo kazdy wie ze jak sa bledy to sie aktualizuje. Ja mam aktualny i blad jest dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to nie kazdy wie ze aktualizacje są nie tylko na windows update i istnieje strona z opisem najczestszych i zgłoszonych problemów...

Ale przeciez twój problem jesty jedyny i niepowtarzalny i trzeba załozyc nowy temat bo po co uzywac wyszukiwarki...

 

 

http://support.microsoft.com/kb/932406/pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstep: Jakis zuszny mod z kompleksami zablokowal mi temat bo najchetniej zalozyl by tematy o 10 programach MS i tam wszystko wrzucal lol.

 

Wiec pytam tutaj:

Mialem to na laptopie i mam to na kompie swoim wiec pewnie wiecej ludzi to ma.

 

Pracuje sobie pracuje i nagle jeb, pasek na dole gdzies mi znika po lewej stronie ekranu, wszystkie okna sie dupcza, nic sie nie da robic. Trzeba zamknac explorer.exe i znow odpalic i sie naprawia. I tak mam co godzine czasem. Strasznie wkur...

 

Wie ktos jak to naprawic?!

 

P.s I nie piszcie "zaktualizuj system" jak jakis madry mod bo kazdy wie ze jak sa bledy to sie aktualizuje. Ja mam aktualny i blad jest dalej...

modem nie jestem ale tak na mój gust to procenciki za impertynencję i lenistwo oraz zaśmienanie wątku uwagami nie związanymi z tematem na początek, i sam szybko znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytanie (tym bardziej że na forum jesteś nie od wczoraj, a wrażenie jakbyś się dziś rano pierwszy raz zalogował)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest z wifi na viscie, raz mi widzi router raz nie, nie wiem od czego to zalezy, jak juz widzi to i tak nie moge sie polaczyc, update nie moge zrobic neta mam na wifi macie jakis pomysl?? czy bede mial ciagnac kabel przez 2 pietra ;]

 

vista ultimate btw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router masz, ja na smax 704 to samo miałem, zapodałem nowy soft do routera i jest ok ;]

p.s.

czy jest winrar 64 bit for vista edycja

Bodajże od wersji v3.50 jest w pełni kompatybilny z Vistą i zawiera w sobie zarówno wersje X86 jak i X64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od wersji v3.50 jest w pełni kompatybilny z Vistą i zawiera w sobie zarówno wersje X86 jak i X64.

Czy aby na pewno winrar jest 64 bit !, bo nie mam pewności jakoś. Zapodałem tego 7-zip o którym ktoś pisał wersję x64 i śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Czy da sie zintegrowac SP1 z Vista x86? Szukalem w necie, znalazlem cos po angielsku, lecz niestety nic z tego nie rozumiem. vLite nie daje takiej mozliwosci bo hotfixy musza byc w rozszerzeniu *.cab , a nie *.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Wiec zainstalować Vistę i zainstalować SP1? Z tego co pamiętam to XP ze zintegrowanym SP2 chodził sporo lepiej niż XP ze zintegrowanym SP1 i zainstalowanym po postawieniu systemu SP2.

Czy wszystko będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś już 100% wiadomo kiedy ten sp1 do visty będzie dostępny ale finalna wersja nie jakieś bety rc itp.

p.s.

jak jakiś odtwarzacz mp3 (coś ala winamp) pod wiste ale w pełni 64 bit .

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...