Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

puść na jednej kostce a później na drugiej

Odpaliłem instalator z poziomu XP, a przedtem jeszcze odpiąłem X-Fi i na razie wszystko ok. System się zainstalował i działa bez problemów :)

 

Dzieki za wszystkie podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem przetestowac pamieci programem gold memory ale nie moge go wgrac na dyskietke, wyskakuje komunikat o niezgodnosci systemow, moj os to vista 64, czy jest jakis inny sposob aby utworzyc dyskietke z gold memory pod viste 64 bit :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam myszke Logitecha MX518 i po zainstalowaniu VISTY i sterownikow Setpointow do myszki mimo ze przypisze im konkretne klawisze tj. PageUp, Home, End, etc. to pozniej jak te klawisze ustawiam w grze np. Call of Duty 4 nie dzialaja. Na WinXp wszystko dziala. Pod kciukiem na klawiszu myszki mam np. Home a w klawiszologii gry Home ustawilem Bieganie i po nacisnieciu w grze dziala. I teraz pytanie czy ktos moze doswiadczyl czegos takiego i moze znalazl na to rozwiazanie. To jest jak narazie jedyna rzecz, ktora mnie blokuje do przejscia na VISTE, wiem ze moze trywialna rzecz ale przyzwyczajenie do grania w klanie i ligowych meczach przez pare lat na takich ustawieniach jest ciezka do przeskoczenia. Mimo ze juz nie gram to od czasu do czasu lubie wejsc sobie na server i spuscic łomot mlodziezy ;-) Inne gry to mnie grzeja bo tam mam default'cik ale Call Of Duty jest juz config i ciezka sie przyzwyczaic na klawe.

 

Jak ktos znalazl rozwiazanie pls o info.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlo - Znaczek Windowsa na klawiaturze + R (otworzy się okno "Uruchom"), wpisujesz: msconfig i enter, w usługi znajdujesz Windows Defender (lub samo Defender, nie pamiętam dokładnie) i odhaczasz usługę, klikasz Zastosuj i OK, później restart kompa i nie powinno nic skanować, możesz również zatrzymać usługę w Panelu sterowania, zabezpieczenia, Windows Defender.

 

Peve - ściągnij sobie obraz Hiren's boot CD, wypal na płytce i tam masz wszystkie programy do testowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem przetestowac pamieci programem gold memory ale nie moge go wgrac na dyskietke, wyskakuje komunikat o niezgodnosci systemow, moj os to vista 64, czy jest jakis inny sposob aby utworzyc dyskietke z gold memory pod viste 64 bit :?:

Loader systemu ma opcje sprawdzania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlo - Znaczek Windowsa na klawiaturze + R (otworzy się okno "Uruchom"), wpisujesz: msconfig i enter, w usługi znajdujesz Windows Defender (lub samo Defender, nie pamiętam dokładnie) i odhaczasz usługę, klikasz Zastosuj i OK, później restart kompa i nie powinno nic skanować, możesz również zatrzymać usługę w Panelu sterowania, zabezpieczenia, Windows Defender.

akurat to nie o to chodziło, bo to jest wyłączone, zauważyłem, że załączyło się indeksowanie dysku, wyłączyłem to i zobacze czy coś się poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loader systemu ma opcje sprawdzania pamięci.

a moglbys mi to wytlumaczyc troszke jasniej, gdzie badz jak to wlaczyc :)

 

KamilSWAT znalazlem ta plyte ale jest tam wersja 5.07, ona widzi tylko 3.5G ramu bo probowalem ze starej dyskietki testowac

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr, SGJ dzieki za naprowadzenie :)

jest bez bledow ale dalej czasami wyskakuja blue screeny, czy ten test jest lepszy od gold memory :?:

 

jeszcze jedno pytanko:

mam 2 dyski, jeden na sata, drugi dysk 80G samsunga podlaczony na ata razem z dvdrw na 1 tasmie,

 

czasami slychac jak dysk po prostu zwalnia/staje ale pozniej wchodzac w pliki na tym dysku slychac jak sie rozpedza i za moment slychac rowniez takie "tikniecie" jak podczas wlaczania komputera kiedy zalacza/bootuje dysk, system jest zainstalowany na drugim dysku na sata,

mialem ostatnio wlasnie bluescreeny z plikiem ntfs.sys i stad moje pytanie czy dysk jest na wykonczeniu (o ile to wina dysku ten blue screen) czy vista po prostu posiada opcje przelaczania dysku podlaczonego na ata w jakis tryb czuwania czy cos w tym stylu i nie ma sie czym przejmowac oprocz wyskakujacych BS z bledem pliku ntfs.sys ;) :?:

na xp takiego czegos nie mialem, na viscie tylko tak zalacza ten dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk podczas pracy się wyłącza, to ewidentnie jest uszkodzony...

Podczas pracy tak... ale w ustawieniach zasilania mozna okreslic czas braku aktywnosci dysku przed wylaczeniem go ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Namówiłem kumpla na Windowsa Viste x64 Ultimate PL, wszystko jest ok tylko nie działa mu parę programów oraz urządzeń pod tą Vist'ą tzn:

http://www.allegro.pl/item361173664_progra...pi_i2c_itd.html

oraz programator : VP480 tj: http://www.programatory.com/index.php?p3,programator-vp-480, da się coś z tym zrobić.

System nie widzi sterowników i koniec, wykrywa nowe urządzenie jak podłączę usb i jak mu pokaże plik inf to mówi ze w tej lokalizacji nie znaleziono odp sterownika.

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy tak... ale w ustawieniach zasilania mozna okreslic czas braku aktywnosci dysku przed wylaczeniem go ;]

nawet dysku podlaczonego jako drugi na ata 133 na ktorym nie ma systemu bo o takim jest mowa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet dysku podlaczonego jako drugi na ata 133 na ktorym nie ma systemu bo o takim jest mowa :?:

Czy na ata w ogole jest taka mozliwosc to nie jestem pewny ;) na sata napewno ;) Ta funkcja ogolnie jest bardzo przydatna. U siebie np mam 2 dyski, jedna barake 500tke w scythe quite drive na system, 2ga 320 tylko na filmy, ktora mi sie wlacza i wylacza w miare potrzeby :)

 

Najlepiej po prostu nastaw sobie ten okres na xxx minut i sprawdz czy dalej bedzie sie wylaczal

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Namówiłem kumpla na Windowsa Viste x64 Ultimate PL, wszystko jest ok tylko nie działa mu parę programów oraz urządzeń pod tą Vist'ą tzn:

To trzeba było nie namawiiac go na coś na czym nie działa oprogramowanie i sprzet którego uzywa. Takie rzeczy sprawdza sięprzed a nie po zakupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Namówiłem kumpla na Windowsa Viste x64 Ultimate PL, wszystko jest ok tylko nie działa mu parę programów oraz urządzeń pod tą Vist'ą tzn:

...

da się coś z tym zrobić. ...

da sie, dual vista/xp

ja sie tak ratuje przede wszystkim jeśli chodzi o gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie nowego laptopa z systemem Vista Home Premium ,laptop jest wspólny ( z siostrą).Chce mieć tylko 1 konto - administratora i mam pytanie:

Czy istnieje taka opcja w tym systemie ,że zanim wejdzie się na partycje to trzeba podać hasło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w fazie testowania Visty x64 SP1. Wszystkie stery już poinstalowane, jest tylko problem z firefoxem i antywirem. Zdaje się że najlepiej działa w tym środowisku NOD32 x64, ale licencja 120zł na rok. Foobar też nie chce zapisywać ustawień. Ale to jeszcze można przeżyć. System jest niesamowicie żwawy, prawdę mówiąc jestem lekko w szoku :wink:

Moje pytanie, ponieważ nie za bardzo mam czas na rozgryzanie zawiłości sieciowych MS, jak do @#$%$^ ustawić udostępnianie plików aby na lapsie z XP SP2 nie trzeba było wpisywać hasła (którego nie ma) dostępu do mojego kompa. Ma ktoś na to jakiś patent?

Będę brał chyba Home Premium, cena wydaje się atrakcyjna, a może warto dopłacać do Ultimate? (Tam jest chyba Media Center - który i tak nie działa z moją kartą TV) i lepsza obsługa sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dać 30zł za oryginalnego Ultimate (trzeba wypełnić ankiete), ktoś wyżej już podał linka, ja wypełniłem i teraz poczekam na oryginał.

 

Co do ustawienia udostępniania, to musisz wejść w diagnostyke sieci i tam "Udostępnianie plików i drukarek" musisz dać na "Wł.", a dyskowi, który udostępniasz, przypisujesz te prawa udostępnienia dla "Wszyscy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Co do ustawienia udostępniania, to musisz wejść w diagnostyke sieci i tam "Udostępnianie plików i drukarek" musisz dać na "Wł.", a dyskowi, który udostępniasz, przypisujesz te prawa udostępnienia dla "Wszyscy"

No i nie chce działać. Nie wiem może coś źle robię. Zmieniłem dla każdego udostępnianego folderu udziały dla "Wszyscy" i nadal nie działa. Po za tym drukarka zabezpieczona jest hasłem, którego przecież nie ustawiałem. Dlaczego ta Vista chce wiedzieć lepiej od użytkownika co chronić hasłem :wink: Trochę to zaczyna być irytujące. Macie jakieś wskazówki. Zrzut ekranu poniżej:

post-141426-1211483643_thumb.jpg

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się porwałem na 64 bit. Na AMD Windows 2008 Server ładnie chodzi, to wczoraj na mojego głównego kompa zainstalowałem. Niby 32bit i 3.5giga mi w zupełności styka, ale tak, żeby sobie potestować 64 bity na 4GB i maszynce do grania ;). No i w sumie spox jest. 15 minut się instalował od chwili rozpoczęcia kopiowania plików. Hyper-V śmiga. Wirtualny Xpek zainstalowany (wyłącznie dla j384neg0 Płatnika).

 

Dołączona grafika

 

Generalnie bardzo fajnie chodzi, chociaż zaczyna się coraz dłużej uruchamiać, bo napakowałem mu różnych "ról" i "funkcji".

Do tej pory 2 zgrzyty. Okazało się, że nie ma sterów USB do mojego K750i. Druga rzecz, UT3 odmówił instalacji na tym systemie. Jednak da się to obejść i całe szczęście, bo bym się załamał.

 

W sumie, to go zainstalowałem z ciekawości, jak jest z grami na 64bit.

Narazie przetestowane GRID i UT3, i muszę stwierdzić, że Windows 2008 Server Enterprise x64 do grania nadaje się doskonale :lol2:

 

@Evil One, przecież na fotce masz załączone udostępnianie na hasło.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw udostępniłem w sposób taki jak w XP. Zresztą tutaj wiele więcej zrobić raczej nie można. Identyfikator sieciowy jest ok. Mój komputer jest widoczny na lapku, ale dostępu nie ma. Trzeba podawać hasło, którego nie ma. Suma sumarum, foldery są udostępnione, a nie można z lapsa się do nich dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koncie gościa nie można wykonać żadnej zmiany odnośnie udostępniania. Pod kontem admina (moim domyślnym) mogę dodawać użytkowników tylko z innych kont, a nie sieciowych, więc to chyba też odpada. Jeszcze tak pomyślałem może to coś z zaporą? W ustawieniach wyłączyłem, ale to nie zawsze ją zabija na amen. Na XP wyłączam to @#$%#$ w rejestrze ponieważ też miałem trochę problemów z siecią. Czy ten sam numer z dodaniem odpowiedniego klucza Domain i StandardProfile dla WindowsFirewall pod V X64 też przejdzie? Samego klucza jak widać tu też nie ma.

post-141426-1211487494_thumb.jpg

btw.. chyba wrócę do XP, a jak kupię Vistę to będę męczył pomoc techniczną :wink:. Jak to jest, czy dla produktów OEM dostępna jest pomoc techniczna przez tel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma nic wspólnego z zaporą.

Wyłączyłeś udostępnianie na hasło? Bo na poprzedniej fotce widać, że masz włączone.

A jak nie pomoże, to Zasady zabezpieczeń lokalnych (secpol.msc) - i uwierzytelnianie jako gościa.

 

Dołączona grafika

 

Przecież na Viście to się wszystko łatwiej ustawia niż na xp. Powinno pójść z centrum sieci i udostępniania (tylko wyłącz tam to hasło). Ma chodzić łaski nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluje viste 64bit sp1 pl, i zawiesza mi sie w momencie "rozpakowywanie plikow 0%", wszystko wogole dziala jakos wolno, nawet po wpisaniu keya musialem czekac dobre kilkanascie sekund. ta sama sytuacja na sprzecie niepodkreconym. wtf??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzywal jzu partition magica 9 lub gparted jakiegos owego co potrafi podzielic partycje z vista bez problemu

 

 

zaznaczam ze pm 8 i starszy gparted tego nei potrafia

 

sam sie przekonalem ze oznacza to koniec dla systemu

 

pytam sie bo mam teraz xp i chcialbym wrocic do visty danej przez producenta ale musze xp bo niestety pod vista stare i jakies nietypowe programy czesto nei dzialaja a sa mi do szkoly potrzebne

 

jest jakis emulator xp albo inny sposob odpalenia czegos co nie chce isc w trybie zgodniosci i jako administrator ?

 

Zawsze uwazalem ze kwestia instalacji sysstemu jest prosta sprawa i tak ja zawsze traktowalem ale musze przynac ze zadne system nei chodzil mi lepiej niz ten dany przez toshibe.

Instalowalem sam viste zgodnie nawet z tym co dal producent na stronie ale musze przyznac ze nei chodzi wszytsko tak ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...