Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

czy to cudo pojdzie na moim lapku ? Jakies sterowniki bede potrzebowal ? Ciezko bedzie to zaintalowac ?

 

moj sprzet to Core2Duo 2 GHz - 2 GB ramu no i totalnie kaszaniasta x3100

najsprytniej by bylo wejsc na strone toshiby i zassac wszystkie potrzebne pod viste ;] chodzic jakos zle nie powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobilem ale biorac pod uwage system lekko dostosowany do wydajnosci ( usuniecie programow Toshiby i kilku uslug ) jaki mialem od poczatku i ten ktory sam postawilem ( mimo ze wszytsko zrobilem poprawnie ) to np. wyjwietlacz gorzej swieci, czesciej mieli dysk, programy uruchamiaja sie wolniej itd. Byc moze jest to subiektywne

 

Powtorze pytanie

 

Czy ktos uzywal juz PM9 lub czegos innego do dzielenia partycji systemowej bezstratnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Przecież na Viście to się wszystko łatwiej ustawia niż na xp. Powinno pójść z centrum sieci i udostępniania (tylko wyłącz tam to hasło). Ma chodzić łaski nie robi.

Dokładnie. Co ja nie wyczyniałem żeby obejść to udostępnianie na około :lol2:. Dzięki za info, odpowiedź leżała "metr ode mnie", a ja ślepy jej nie widziałem, hehe. Po prostu szukałem opcji zabezpieczenia hasłem w udostępnianiu drukarki. A wszystko znajduje się pod udostępnieniem plików. Po prostu big LOL. Jeszcze raz dzięki. Sieć już hula.

post-141426-1211531701_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywal juz PM9 lub czegos innego do dzielenia partycji systemowej bezstratnie ?

Acronis Disk Director.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluje viste 64bit sp1 pl, i zawiesza mi sie w momencie "rozpakowywanie plikow 0%", wszystko wogole dziala jakos wolno, nawet po wpisaniu keya musialem czekac dobre kilkanascie sekund. ta sama sytuacja na sprzecie niepodkreconym. wtf??

 

pomoze ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobilem ale biorac pod uwage system lekko dostosowany do wydajnosci ( usuniecie programow Toshiby i kilku uslug ) jaki mialem od poczatku i ten ktory sam postawilem ( mimo ze wszytsko zrobilem poprawnie ) to np. wyjwietlacz gorzej swieci, czesciej mieli dysk, programy uruchamiaja sie wolniej itd. Byc moze jest to subiektywne

 

Powtorze pytanie

 

Czy ktos uzywal juz PM9 lub czegos innego do dzielenia partycji systemowej bezstratnie ?

Paragon Partition Manager 8.5 i dzieli/tnie/przycina na Viście wszystko bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos??

Stery od kontrolera dysku może podaj najnowsze przy instalacji. btw.. Jak masz ustawiony w biosie typ kontrolera SATA : IDE Emualtion, AHCI czy RAID. Ja używam zawsze AHCI i problemów nie ma. Zresztą dla napędów SATA2 to najlepsza opcja.

 

Ewentualnie wywal na czas instalacji 2 kości pamięci i zobacz czy coś pomoże.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malutkie pytanie do o/c'owców :)

 

Czy na systemach 64 bitowych spotykacie sie z jakims problemem krecenia sprzetu??

Z procem nie bo tam wszystko idzie z Biosu.

 

Z grafa ATI nie dziala dobrze ATT i AT , za to bez problemu chodzi RT (tylko trzeba go instalowac przy wylaczonym sprawdzaniu cyfrowego podpisu w viscie- F8 podczas logowania), no i of course CCC dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem sobie Crysisa na Windows 2008 Serv x64. We wbudowanym benchu dokładnie ten sam wynik, co na Viście x86 - 45fps. Identycznie zarówno na 32 i 64-bitowym exeku

 

A tu trafiłem na jakieś małe testy

 

q... chyba popsułem.

Gry jakoś dziwnie zaczęły ciąć przy operacjach dyskowych. Dżwięk się tnie, wszystko zwalnia, a potem przyspiesza żeby nadrobić opóźnienie. Dzieje się tak od czasu do czasu, normalnie to pięknie śmiga.

Zastosowałem podawany wszędzie tweak i pomogło na mp3ójki w foobarze. W gierkach - nie. I jeszcze potrafi przyciąć audio we flashu w przeglądarce.

A nie było tego na pewno na początku. Powywalałem usługi, któe dodawałem, ale nic to nie daje :(

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam troszke nietypowy problem.

Losowo w systemie ginie mi nagrywarka DVD - trzeba później restart kompa i znów jest - po jakimś czasie patrze a nagrywarki nie ma już w systemie i tak ciągle.

Po formacie i instalacji Visty z SP1 teraz oprócz nagrywarki jeden z 3 dysków również mi ginie.

Nie wiecie od czego to może zależeć?

 

Drugi problem to taki że podczas dłuższej nieobecnośći przy kompie komp wchodzi w stan hibernacji - Okej - tylko dziwi mnie że jak go wzbudze to wszystko działa oprócz myszki :)?

Musze ją odłączyć od USB i podłączyć znowu i wtedy chodzi?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy ze znikającymi napędami optycznymi najczęściej podają modyfikację rejestru (UpperFilters, LowerFilters)

 

http://support.microsoft.com/kb/314060

http://support.microsoft.com/kb/929461

 

A tak w ogóle to wygląda na jakieś problemy z zarządzaniem energią. Może jakieś stery do chipsetu?

A może sprawdzić jak się zachowuje przy emulacji PATA?

 

Tutaj o nagrywarkach SATA

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może pojęcie co powoduje ten oto błąd podczas próby instalacji SP1?

Dołączona grafika

 

Dodam, że pod danym linkiem nie znajdują sie wartościowe porady, jedynie wskazówki jak zrestartować komputer lub przeskanować twardy dysk :blink:

 

 

EDIT: juz wiem, po zmianie platformy zapomniałem reaktywawać system. Trzeba przedzwonić do microsoftu.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalwoałem Viste x64 pl. i po zainstalowaniu wszytskich sterów, komp nadal wykrywa jakieś dwa urządzonka (nie wiem jakie) wszytskie urzadzenia pod usb są wykrywane, po bólach nawet dysk USB. Jak mogę zlokalizowac czego temu systemowi brakuje?? da sie jakosz roszyfrować co to za urządzenie?(mozę stery do płyty są lewe....)

 

ps użyłem tego standardowego helpa z windy i raz wykazłą że musże zaisntalować poprawkędot dyskó USB (której npomen nomen nie mógł zainstlować coś z koncówka ...909 bodajże), później że mam konflikt ze sterownikiem winodwsowy i nForce Audio (przy czym tego nie instalowałem albo nie wiem skad sie wzięło mam stery realteka).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

q... chyba popsułem.

Gry jakoś dziwnie zaczęły ciąć przy operacjach dyskowych. Dżwięk się tnie, wszystko zwalnia, a potem przyspiesza żeby nadrobić opóźnienie. Dzieje się tak od czasu do czasu, normalnie to pięknie śmiga.

Zastosowałem podawany wszędzie tweak i pomogło na mp3ójki w foobarze. W gierkach - nie. I jeszcze potrafi przyciąć audio we flashu w przeglądarce.

A nie było tego na pewno na początku. Powywalałem usługi, któe dodawałem, ale nic to nie daje :(

No to wykminiłem. Odpowiedzialna za te problemy była funkcja Hyper-V.

Z resztą, żeby zaczęła działać na nowym systemie trzeba ściągnąć poprawkę i to w wersji RC0.

Xpek na tym chodził, ale linuksy trochę się stawiały.

Bez tego znowu wszystko śmiga bez zacięć. Mam nadzię, że VirtualPC nie będzie robił problemów na tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to pytanie się gdzieś powtórzyło tutaj. Ile aktywacji musi mieć Vista z MSD AA aby wykorzystać limit?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam Viste x64 (+sp1 i wszystkie łatki) i mam pewien problem bo czasami Unreal Touranemnt 3 się sam zamyka i wywala mi komunikat że problem z aplikacją UT3.exe i zostanie zamknięta pare razy w tyg tak mi się dzieje czy jest możliwe że to wina systemu?Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej itp...gra też z najnowszym patchem a czasami w grze CoD 4 obraz stanie na 10 sek...i nic się nie dzieje a potem już chodzi idealnie...i nie mam pojęcia co to może być , inne gry działają ok.Temperatury są ok napięcia tak samo...czy ma ktoś jakis pomysł?

Może lepiej się przenieś na Viste x86 będzie mniej problemów(te 0,5gb ramu chyba dużej różnicy wydajności nie zrobi?)?

Jak mogę sprawdzić czy SLI działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest.

Dzięki - zainstalowałem i znalazłem urządeni nie wykryte. wyłączyłem je w Biosie (było to Midi port, game port ) i juz nie mam problemów z niewykrywanymi urządzeniami.

thx

Edytowane przez dzwonek81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...