Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem.

Mam Viste Business x32bit i mam pada Manta MM807. Problem polega na tym że nie mam sterów do tego pada pod viste. Miał ktoś może podobny problem z tym padem? Może ktoś zna jakies alternatywne rozwiazanie?

Pilnie potrzebna pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Bo nie chce kupowac nowego pada, a chcilbym se zagrac w GRIDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że nagle jak włożyłem płytkę do kompa patrze nie działa :/ oo DVD znikło w Mój komputer no to patrze kabelki siedzą (SATA myślałem że wypadło) a menadżer urządzeń widzę wykrzyknik przy DVD. Dałem żeby pobrał sterownik z strony Microsoftu ale nic, odinstalowałem zainstalowało na nowo i też nic:/ System: Home Premium 64bit SP1

post-121885-1213311190_thumb.jpg

post-121885-1213311297_thumb.jpg

post-121885-1213311305_thumb.jpg

 

Edit: Wcześniej działało :/

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że nagle jak włożyłem płytkę do kompa patrze nie działa :/ oo DVD znikło w Mój komputer no to patrze kabelki siedzą (SATA myślałem że wypadło) a menadżer urządzeń widzę wykrzyknik przy DVD. Dałem żeby pobrał sterownik z strony Microsoftu ale nic, odinstalowałem zainstalowało na nowo i też nic:/ System: Home Premium 64bit SP1

Mam to samo tylko pod Vistą 32bit. W internecie znalazłem takie rozwiązanie

 

Znikające CD/DVD

 

Jednak u mnie to nie pomogło i nie wiem jak to rozwiązać. Raz DVD jest raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 2008 - mam taki problem:

Po zamknięciu systemu, komputer się nie wyłącza. Gasi ekran i dyski, ale wentylatory chodzą. Muszę wcisnąć i przytrzymać przycisk na obudowie.

Wcześniej wszystko było ok. Jedyne "nazwyczajne" operacje jakie przeprowadzałem, to kilkukrotna instalacja i deinstalacja Hyper-V. W biosie przełączyłem też HPET na 64bit mode. Jak się zorientowałem, że mam problem z wyłączaniem (rzadko wyłączam), przestawiłem spowrotem na 32bit, ale nic nie pomogło.

Da się to jakoś zdiagnozować/naprawić bez reinstalacji?

 

 

edit

Już naprawiłem. Czasem tak mam :D

Winny był kontroler SATA, po zmianie sterownika już się wyłącza.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuje i kupie Viśte...oraz 1gb ramu ( co by do 4 dobic)

Wiec musze 64bity zakupic aby 4gb obsluzyc, a jaka wersje? Wlazłem na strone proline a tam kilkanascie Viśtów :blink:

gry+multimedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuje i kupie Viśte...oraz 1gb ramu ( co by do 4 dobic)

Wiec musze 64bity zakupic aby 4gb obsluzyc, a jaka wersje? Wlazłem na strone proline a tam kilkanascie Viśtów :blink:

gry+multimedia

Jeśli mam być szczery ,to IMHO 64-bit nie jest aż tak świetną sprawą.Programy 64bit, zajmują/potrzebują więcej pamięci niż ich 32 bitowe odpowiedniki, stąd korzyść z 4GB jest dość wątpliwa, właśnie z tego powodu.Dopiero powyżej 4 GB można mówić o realnych korzyściach z systemu 64bit-o ile używamy aż tak zasobożernych aplikacji.

Druga sprawa, to podpisywanie sterowników(choć są na to sposoby), osobiście mam bardzo niemiłe doświadczenia z systemem Symbian w najnowszej wersji ,gdzie zainstalowanie nawet darmowej aplikacji wymaga sporego zachodu(brak podpisu-brak instalacji).Symbian to nie Windows, jednakże podpisywanie czegokolwiek skutecznie mnie zniechęciło-ma działać bez zbędnych zabiegów i już.

Poza tym, ilość programów 64-bit jest wciąż śmiesznie niska ,a i trend wzrostowy (choć jest) wcale nie jest wysoki.

Wyszedłem z założenia ,że skoro ponad 90% programów jest 32bit, to po co mam kupować 64-bit system?Jedyny argument, to większe bezpieczeństwo i powoli rosnąca ilość aplikacji 64bit.

 

Co do samej Visty(HP x86).Śledziłem od początku wątki na przeróżnych stronach,blogach,forach itp. i 95% opinii było zawsze negatywnych.Jednocześnie zawsze ktoś nieśmiało pisał ,że u niego działa świetnie i dziwi się problemom większości.

Dosłownie na palcach można było policzyć pozytywne opinie, które i tak zostawały wręcz "zakrzyczane".

Dodam ,ze przeczytałem dosłownie setki postów i komentarzy ZDnet,Daily tech(tam 99% opinii negatywnych).W końcu postanowiłem sprawdzić sam.

I co ?

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!.

XP SP3(slipstream-owany) ,gdzie czekałem z reinstalacją do chwili ukazania sie SP3, na kompie z podpisu śmigał jak rakieta,ale ciągle miałem wrażenie ,że system nie wykorzystuje potencjału sprzętu.Już włączenie Luny już powodowało minimalne -ale odczuwalne- spowolnienie, nie mówiąc o nieoryginalnych tematach włączających przezroczystości i inne itp.

Tymczasem Vista SP1 okazała sie zaskakująco responsywnym systemem ,pomimo masy całych tych gadżeciarskich, i w sumie nikomu niepotrzebnych bajerów.

Parę tweaków(przełączenie UAC w tryb silent), bootowanie wykorzystujące 2 rdzenie CPU(domyślnie jest wykorzystywany 1).Standardowo wyłączenie indeksowania,

paru zautomatyzowanych, zadań oraz pliku wymiany(czego na XP nie robiłem z racji problemów z niektórymi aplikacjami).

Komp buczy i huczy, Vista mnie po prostu przyjemnie zaskoczyła.Lepsze narzędzia monitorujące system, parę zaskakujących funkcji-jak wbudowany tester pamięci Windows Memory Diagnostic Tool-odpowiednik Microsoftowy odpowiednik Memtesta, istniejący już od dość dawna.

Także jeśli ktoś posiada 2GB ram i jakiegoś Dual Core ,to spokojnie może sie przesiadać na Viste SP1.Dodam jeszcze ,że moje pierwsze spotkanie z tym systemem -na laptopie -było zdecydowanie negatywnym doświadczeniem ...

 

Edit

A co do konkretów:

Znacznie szybszy start systemu, oraz jego zamykanie,szybszy start programów, pamięć w użyciu a nie 3Gb leży odłogiem jak w XP.Kilka "ficzerów" lepiej rozwiązanych .I Jak na razie brak problemów z każdym sprzętem jaki podłączałem.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

bootowanie wykorzystujące 2 rdzenie CPU(domyślnie jest wykorzystywany 1)

hej witaj czy mozesz to rozwinąc?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dopowiem, że Win2008 x64 nie robi problemów z niepodpisanymi sterownikami, tylko oszczega, jak Vista 32bit. UAC też jest o wiele mniej upierdliwy (porównując domyślne ustawienia).

Z drugiej strony są czasami problemy z niektórymi programami, które odmawiają na nim istalacji - "nie, bo nie. Nie-ten system". Czasami można to obejść. No i nie ma bocznego paska i exploratora gier (nie w sposób legalny).

 

Co do tuningowania, to ja nie wyłączam, żadnego indeksowania, prefetchingu itp (Na Win2008 wręcz trzeba doinstalować). W końcu to jest PC. Lubię jak spod szukajki Menu Start mam natychmiastowy dostęp do potrzebnych dokumentów, czy mp3. Oczywiście są w strategicznych lokalizacjach, które są dodane do indeksowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

jak to nie w sposób legalny?? jezeli masz w Windows Server zaimplementowane funkcje a są one tylko wyłaczone to właczenie ich wg ciebie jest nielegalne??? to dziwne bo ja serwer miałem identyczny jak Vista i całkowicie legalnie (łacznie z samym systemem do testów z technetu )

 

ponawiam pytanie które mnie zainteresowało powyzej...

 

bootowanie wykorzystujące 2 rdzenie CPU(domyślnie jest wykorzystywany 1)

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie w sposób legalny?? jezeli masz w Windows Server zaimplementowane funkcje a są one tylko wyłaczone to właczenie ich wg ciebie jest nielegalne??? to dziwne bo ja serwer miałem identyczny jak Vista i całkowicie legalnie (łacznie z samym systemem do testów z technetu )

Włączyć to sobie można AERO. Paska i eksploratora gier nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

a no w sumie tak z tymi grami... ale myśle ze dogranie sidebara na chama zripowanego z VISTY to nie jest łamanie licencji ani nic takiego ;) mniejsza o to... ważne ze faktycznie Server2008 ( ja jeszcze odchudziłem Vlitem) jest bardzo fajnym systemikiem...

 

EDIT: do BezbronnyPL dzięki chłopie za ten HINT nie wiedziałem o tym (noob) ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki myk z tym bootowaniem

 

Start->w polu "rozpocznij wyszukiwanie" wpisujemy msconfig ->zakładka "rozruch"->"opcje zaawansowane"->liczba procesorów(zaznaczamy) i wybieramy ilość CPU.

numproc słuzy do wyłączania rdzeni/cpu uzywanych przez system, a nie do bootowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numproc słuzy do wyłączania rdzeni/cpu uzywanych przez system, a nie do bootowania....

Hmm.

1.Opcja jest w sekcji rozruch i nie w innej

2.Domyślnie ma wartość 1(jeden CPU nieważne ile rdzeni ,czy raczej jeden rdzeń?Bo dla mnie bardziej logiczne jest raczej 1 rdzeń)

Na tym przykładzie ->MS Support każą zmienić wartość na 1,"To work around this problem, configure the dual-core or hyper-threading processor to use only one processor. To do this, add the /Numproc switch to the Boot.ini file, and then apply a setting of 1"

3.W tym przypadku zmieniamy wartość na 2, tymczasem domyślna wartość w Vista to 1 ,tak jak w powyższym przypadku.

Pozostaje sprawdzić to na quadzie i maszynie 2 procesorowej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL tos troszke mi teraz namieszał, nie kupuje systemu co rok:) i chcialem bardziej przyszlosciowo na te 64bity wskoczyc, ale teraz widze ze chyba narazie z vista sie wstrzymam i poczekam na nastepce:| czy vista 32bitowa obsluzy 4gb ramu?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z bluescrinami :/

Bluescriny pojawiaja sie gdy wlaczam kompa lub go restartuje, i po bluescrinie vista wstaje normalnie o_O.

Jak sprawdzic czym sa spowodowane?

Komp ten co w podpisie.

Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, nie jestem na bierzaa z Vista.

 

Nadal sa takie ame problemy jak kilka miesiecy temu z niektorymi sterownikami i programami na wersje 64 bit ? (np. do Sgema F@ast 800)

 

Jesli mial bym kupic to ktora brac, 32 czy 64 ?

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL tos troszke mi teraz namieszał, nie kupuje systemu co rok:) i chcialem bardziej przyszlosciowo na te 64bity wskoczyc, ale teraz widze ze chyba narazie z vista sie wstrzymam i poczekam na nastepce:| czy vista 32bitowa obsluzy 4gb ramu?

 

tak, obsłuży i pokazuje całe 4GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsłuży, tylko pokaże ile jest zainstalowane - jak ma wgranego SP1.

A to, ile jest naprawdę dostępne, widać w np. menedżerze zadań i zależy od konkretnej płyty głównej. Najwięcej widziałem 3.5GB na Viście 32bit.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliony uzytkowników Windows....

 

Obsługa ramu powyzej 4GB jest zablokowana zebys nie narzekał ze Ci windows co chwila sypie BSODami(z tym ze to juz nie wina okien ani MS, ze tak jest...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...