Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Przez tydzien chwale sobie Viste, dzisiaj sie to zmienilo. Vista wykrywa pendriva (datatraveler 4gb) ale nie moze znalezc do niego sterownikow (:lol:) przez co nie moge nawet na niego wejsc.

 

Ktos moze pomoc ? Org. Vista Ultimate 32bit

Apropo tego Kingston'a :

 

http://forum.purepc.pl/temat/Dyski-twarde-...Problem/255559/

 

Jak widać wielu użytkowników ma z nim problemy nie tylko na Viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego Kingston'a :

 

http://forum.purepc.pl/temat/Dyski-twarde-...Problem/255559/

 

Jak widać wielu użytkowników ma z nim problemy nie tylko na Viście.

To nie dotyczy mojej ztuki, na Ubuntu, XP, Xp SP2 i 98 lanie smiga jedynie Vista jakies glupie problemy robi. Vista wyswietlila info ze trzeba poprawke zainstalowac, ale co z tego jesli wybralem poprawke na system 32 bit a przy instalacji twierdzi ze to nie do tego systemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów temu pisałem o pojawiającym sie folderze. Wpisałem w szukajke rejestrową jego nazwe i wywaliłem jeden klucz, który tą nazwę zawierał. Od rana folder się nie pojawia, mam nadzieję, że tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno szybkie pytanko. kolega kupił lapa z windą VISTA HP (u siebie mam VISTA HB). będzie używał XP. jak wezmę jego serial, zainstaluję w swoim lapie nie bedę miał problemów z aktywacją systemu? nie zainstaluje mi się wersja 3 dniowa (lub 30 dniowa)? trzeba sam sustemjakoś dodatkowo aktywować podając dane osobowe itp.? z czasem jak kolega będzie chciał Vistę mieć u siebie, będzie taka możliwość?

 

wiem że wzięcie od niego seriala nie daje mi oryginalności jednak chciałbym mieć normalną vistę bez bawienia się w kraki.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem z instalacją modemu od neo na "Viście". Modem to standardowy sagem (próbowałem na zte i jest dokładnie to samo). Na stacjonarce zainstalowałem i działa bez problemów (Vista HP), natomiast na lapku (Vista B) niby się instaluje, jest synchronizacja, ale system nie pozwala na stworzenie połączenia przez modem, wyświetla się komunikat że nie ma zainstalowanego modemu. W menedżerze urządzeń jest widoczny. Sterowniki jednakowe w obu przypadkach.

Co dziwne, podobny problem mam kiedy próbuję utworzyć połącznie GPRS przez bluetooth z K750i, na stacjonarce działą i samo nawet się konfiguruje a na lapie nie działa - akurat na tym mi tak bardzo nie zależy jak na połączeniu modemu do neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu chwalic nowy produkt microsoftu jesli ani pendrive ani mp3 nie chce zainstalowac ?! Z ostatnim problemem z pendrivem sie pogodzilem, zgralem pliki na XP (jeszcze go mialem), teraz kupilem playera mp3 podłączam i co ? Oczywiscie to co przedtem, windows nie mozne znalezc sterownikow !

 

Ktos moze z tym gown.. pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem na Viscie 64bit (opera 9.50) z odtwarzaczami we flashu np youtube, filmik sie buforuje, ale pochodzi 2 sekundy i stoi.

Mialem ten problem na Viscie 32 Bit, czasami filmiki dzialaly normalnie a czasami chodzily 2 sekundy i stawaly i nie dalo sie z tym nic zrobic :mur:

Na firefoks'ie wszystko dziala ok i dlatego przesiadlem sie z opery na firefoks'a.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim :)

jako, że to mój pierwszy post chciałem wszystkich przywitać :)

 

mam, nie wiem czy dziwny, problem (z tym sytemem nawet oczywista oczywistość, może nią nie być :P) otóż czasami jak włączam komputer i standardowo tlena i firefoxa to po pewnym czasie vista przestaje reagować na komendy (brak odpowiedzi itp.) i najczęściej jedynym rozwiązaniem pozostaje reset :/ ale też jest tak jak np. teraz że obydwa te programy działają jednocześnie i wszystko jest w porzadku.

zaznaczam, że nie dam sobie głowy uciąć czy to te programy, włączone jednocześnie powodują zawiechy systemu :)

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i ma na niego jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod xp wszystko latalo jak nalezy? Moze masz cos przekrecone w kompie albo sie cos przegrzewa i powoduje zawiechy kompa. Sprawdz go Everestem. Inna sprawa, ze ja mialem takie jaja na xp wlasnie ostatnio. Sprzet napewno sprawny, postawilem na nowo windowsa z tego samego zrodla co poprzednio (tylko zrobilem nowego moda nlitem-nowe stery itd., nie kroilem samego systemu) i lapal mi takie zwiechy przy sciaganiu z p2p. Potrafil chodzic 20h na sciaganiu plikow a pozniej zamrzec i tylko reset pozostawal. Nie mam pojecia co to powodowalo i ludzie na purepc tez rozlozyli rece. Teraz na Viscie, zmodowanej vlitem (wywalony defender, centrum zabezpieczen i inne przeszkadzacze) problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pod XP wszystko śmigało, chociaż ze 3 razy zdarzył mi się podczas grania w GRID, podobny problem, ze komp zaczynał tak jakby powoli zamierać.. muza zaczynała wolniej grać aż w końcu "grała" tak jak przy zwisie. Dziwne jest to że po kilkunastu sekundach problem sam znikał i mogłem kontynuować rozgrywkę a czasami musiałem też użyć reseta bo sam nie chciał się "odwisnąć" nie wiem, co to może być, mam wrażenie, że może to przez pamięci na karcie graficznej lub systemowe. Słyszałem że zwykłe goodramy lubią się psuć. A te dziwne zwiechy mogą być przyczyną może jakiejs blokady przesyłu danych przez pamięci czy coś? ale to tylko moje podejrzenia. Przecież raz działa bez zarzutu a innym razem robi psikusy :/ wirusy i tego typu programy odrzucam bo system postawiony przedwczoraj i antywir niczego nie wykrywał i nie wykrywa

 

co do zmierzenia temperatury to Ci nie powiem, bo everest itp. progsy nie pokazują prawdziwych wartości, nawet w bios czasami pokazuje mi jakieś nie stworzone temperatury a procek na pewno sie nie przegrzewa bo radiator nie jest gorący. a do chłodzenia używam AC freezer pro. w budzie mam wiatraki wwiewające powietrze (dmuchają na dyski i bezpośrednio na procek) i wywiewający.

 

Wersja Visty to Home Premium z SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w upc (dawne chello) i raczej nie jest to przez modem, prędzej przez router ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie dziwne zachowanie kompa mogłoby być spowodowane złym działaniem routera :x router firmy netgear wgr614

dziś komp chodzi od rana i (odpukać) jeszcze nei było podejrzanych zachowań :|

Edytowane przez smoq87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj zainstalowalem z ciekawosci Viste i probuje sie z nia jakos oswoic. Mam pare pytan:

 

-Ile pamieci zrzera wam Vista na "dzien dobry" z wlaczonymi wszystkimi wodostryskami oprocz bocznego panelu? U mnie jest to ok 500MB... (co w porownaniu z 200MB z XP jest kiepskim wynikiem)

-jak wylaczyc informacje o malej ilosci miejsca na dysku? Mam swapa przeniesionego na oddzielna partycje i troche denerwuje. Wylaczenie w rejestrze wszystkich powiadomien nie jest rowiazaniem bo jednak pokazuje sie w pasku ikona dysku.

-jakie i gdzie uslugi mozna wylaczyc zeby nie zrzeralo takiej ilosci ramu?

 

Ogolnie trzeba sie do Visty przyzwyczaic, ale jedno co mnie zadowolilo to zauwazalny przyrost szybkosci wzgledem XP SP3. Nie wiem czemu tak, ale jest po prostu szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Viscie jest pewne narzedzie o nazwie SuperFetch, bada ono preferencje uzytkownika i przystosowuje najczesciej uzywane aplikacje i uslugi do jak najszybszego uruchamiania sie. Funkcja badania (glownie przez pierwsze dni) objawia sie okresowym mieleniem dysku i zajeta pamiecia ram (podobnie jak funkcja indeksowania, ktora sie z ta pierwsza zreszta laczy). Nie nalezy przejmowac sie iloscia zajetego ramu bo Vista po prostu z niego korzysta dla lepszego przystosowania sie do uzytkownika, gdy uruchamia on proces potrzebujacy wiecej ramu, system zwalnia go (np. uruchom sobie 3dmarka-paradoksalnie u mnie powoduje to zmniejszenie ilosci zajetego ramu z 700-800MB do ok. 500-600:)). Nie bylem przekonany do tego systemu, pierwsze zetkniecie nastapilo z wersja ultimate 64bit rok temu i byla to masakra, podziekowalem wtedy temu systemowi. Obecnie uzywam dokladnie tego samego kompa, zainstalowalem wersje home premium sp1 32bit i nie mam zadnych problemow i rowniez zauwazylem, ze dziala ona szybciej niz xp sp3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskiem mieli to ona caly czas. Skoro tak, to dobrze, zobaczymy co bedzie potem. Tylko chcialbym jeszcze wiedziec jak wylaczyc informowanie o malej ilosci miejsca na dysku i jak wywalic "Alerty Zabezpieczen Systemu Windows" (czerwona tarcza z krzyrzykiem) z paska zadan. Mam wylaczone UAC i caly czas to siedzi niepotrzebnie zajmujac zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw zainstalowalem czysta Viste, zobaczylem co mnie irytuje a pozniej ja przycialem vlitem. Wywalilem UAC, Windows Defender, jezyki (1GB a i tak w home premium mozna uzywac jednego), hibernacje, przywracanie systemu i kilka uslug, ktore "umilaly" funkcjonowanie systemu i dzieki temu kazda instalacja jest juz wolna od tego calego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: jeśli kupiłem laptopa w USA z zainstalowaną angielską Vistą OEM i zrobiłbym teraz formata i zainstalował Polską wersję na tym kluczu co dostałem razem z laptopem to łamie licencje?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie latwiej sciagnac polska paczke jezykowa ze strony microsoftu? Ale to tylko w momencie jak masz wersje Ultimate. W Home mozna korzystac tylko z jednego jezyka naraz, ponadto licencja microsoftu dla wersji oem mowi, ze nalezy zakupic oprogramowanie w oryginalnej wersji jezykowej. Ponoc tylko licencje box umozliwiaja zmiane wersji jezykowej oprogramowania na zasadzie zainstalowania wersji w jezyku, ktory nas interesuje i skorzystaniu z posiadanego klucza od innej wersji a to i tak w momencie, gdy oprogramowanie w innym jezyku jest dostepne w tej samej badz nizszej cenie niz oprogramowanie ktore w tej chwili posiadamy. Jesli gdzies popelnilem jakies bluznierstwo to prosze o poprawe przez bardziej wtajemniczonych forumowiczow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję odinstalować 2 poprawki do x64 ultimate, mianowicie:

* Update for Windows Vista (KB938979)

* Update for Windows Vista (KB932596)

 

Chodzi o zmiane odświeżania mychy, podobno po odinstalowaniu tych poprawek patcher (http://forum.overclock3d.net/showthread.php?t=8561) działa poprawnie, teraz gdy go wgrywam, po restarcie usb nie działa. Jak je wywalić skoro nie ma ich w dodaj/usuń (akutalizacje)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: jeśli kupiłem laptopa w USA z zainstalowaną angielską Vistą OEM i zrobiłbym teraz formata i zainstalował Polską wersję na tym kluczu co dostałem razem z laptopem to łamie licencje?

było wiele razy ~ poszukaj

w skrócie: teoretycznie tak praktycznie również ale trudniej to udowodnić

aha jeśli to nie jest Ultimate to paczek językowych nie szukaj

 

 

A nie latwiej sciagnac polska paczke jezykowa ze strony microsoftu? Ale to tylko w momencie jak masz wersje Ultimate. W Home mozna korzystac tylko z jednego jezyka naraz, ponadto licencja microsoftu dla wersji oem mowi, ze nalezy zakupic oprogramowanie w oryginalnej wersji jezykowej. Ponoc tylko licencje box umozliwiaja zmiane wersji jezykowej oprogramowania na zasadzie zainstalowania wersji w jezyku, ktory nas interesuje i skorzystaniu z posiadanego klucza od innej wersji a to i tak w momencie, gdy oprogramowanie w innym jezyku jest dostepne w tej samej badz nizszej cenie niz oprogramowanie ktore w tej chwili posiadamy. Jesli gdzies popelnilem jakies bluznierstwo to prosze o poprawe przez bardziej wtajemniczonych forumowiczow:)

pierwsze słyszę że przy BOXach jest taka możliwość i wyznacznikiem jest tutaj jakiś stosunek cenowy.

możesz podać jakieś potwierdzone źródło tych informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja windowsa to niestety Home Premium, więc paczki do wersji Ultimate mogę sobie darować. Czyli nie ma możliwości, żebym miał Polskiego Windowsa na laptopie z angielską Vistą Home Premium OEM nie kupując u nas polskiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz na nalepce info o wersji językowej?

bo jeśli nie ;)

bynajmniej nie namawiam Cię do..

ale jeśli już zapłaciłeś za ten system to szczerze wątpię by ktoś kwapił się z dochodzeniem z jakiego kanału pochodzi ten towar i ustalał czy ta jego partia posiada oprogramowanie w wersji pl czy en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: jeśli kupiłem laptopa w USA z zainstalowaną angielską Vistą OEM i zrobiłbym teraz formata i zainstalował Polską wersję na tym kluczu co dostałem razem z laptopem to łamie licencje?

Obalam tu mit, że tylko ultimate obsługuje MUI. Wyszstkie wersje visty smigają na MUI (bo tak jest zrobiony system) ale z innych niż ultimate jest wycięty selektor w panelu sterowania. Aby mieć np. język polski trzeba ściagnać odpowiedni mui pack:

 

Polski język Vista 32-bit SP1

 

Polski język Vista 64-bit SP1

 

Polski język Vista 32-bit BEZ SP (RTM)

 

Polski język Vista 64-bit BEZ SP (RTM)

 

Trzeba wybrać wersje systemu 32 lub 64 oraz wersje dla visty z SP1 lub bez.

 

Start -> Uruchom wpisać winver

Pokaże się wersja czy mamy SP1 czy nie.

 

Najlepszy obecnie program do instalacji/wybrania jezyka:

 

Pobierz Vistalizator

 

Cały proces trwa mniej niż 10 minut nie ma potrzeby biegać po polskie płytki.

 

 

//Prosze to dodać do FAQ na przyszłosć bo pełno jest takich pytań a odpowiedzi są do tej pory błędne bo jednak można...

 

[EDIT]

 

Aha j na przyszłosć radzę wszystkim kupować soft w USA tak jak ja zawsze robie, ponieważ tam jest oprogramowanie nawet o połowę tańsze niż w naszym złodziejskim kraju.

 

Wystarczy spojrzeć:

 

XP PRO BOX nowy!!!- ok 200$ (ok 400 zł + przesyłka < 100 zł) w PL około 1000 zł

 

Office 2003 PRO BOX nowy ok 300$ a w PL ok 1400 zł ha ha ha

 

Używany soft jest jeszcze tańszy XP mozna dostać za 150 a office używany za ok 200 więc sorry.

 

Do XP jest pełne MUI polskie i do office 2003 też. Sam to mam i potwierdzam, że pięknie smiga.

Aby nie narzekać na ceny oprogramowania i nie piracić wystarczy nie kupować w naszym "pięknym" kraju

 

[EDIT]

 

piszemy o ograniczeniach związanych z licencjonowaniem, a nie tips&tricks

A po co się przejmować licencją dla mnie taka licencja nic nie znaczy. Kupiłem to moje i bede robić z tym co mi się podoba. Soft jest dla mnie jak inny produkt, jestem uczciwy kupiłem oryginał, ale nikt mnie nie będzie ograniczać w użytkowaniu mojej własności (słowo licencjonowanie dla mnie nie istnieje) i nikt mnie nie bedzie okradał oferując amerykanom ten sam produkt w innej cenie. Myślicie, że po co są głupie licencję po to żeby dzielić ludzi na lepszych, uprzywilejowanych (mieszkańcy usa) i gorszych (mieszkańcy europy) którzy za to samo mają płacić wiecej.

 

Przykładowo za produkt kosztujący w stanach 100$ nie zapłacę wiecej niż 65 euro + vat KONIEC KROPKA

Edytowane przez -X-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...