Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ok dz za info. jak w końcu jest z tymi wersjami językowymi? mogę normalnie instalować vistę PL bez sp1? czy jestem ograniczony tylko do ENG z sp1? może ktoś odp krótko na temat?

Jak masz Ultimate to w czym Problem ? Zainstaluje Vista Ultimate SP1 EN potem w WindowsUpdate wybierz język polski i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

dograsz sobie SP1 potem komendą vsp1cln.exe spod CMD wyczyscisz sobie smiecie i bałagan po jego instalce to ci odzyska około 500 mega miejsca na Hdd dograsz MUI PL z update to nic nie smieci w systemie i jest bardzo wygodne tylko ustawiasz jezyk z ang na PL i sie wylogowujesz.. gotowe... sam mam taką VIstę i wszystko smiga pięknie sprawnie i nie ma bałaganu żadnego...zapewniam...

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu chwalic nowy produkt microsoftu jesli ani pendrive ani mp3 nie chce zainstalowac ?! Z ostatnim problemem z pendrivem sie pogodzilem, zgralem pliki na XP (jeszcze go mialem), teraz kupilem playera mp3 podłączam i co ? Oczywiscie to co przedtem, windows nie mozne znalezc sterownikow !

 

Ktos moze z tym gown.. pomoc ?

możliwe, że miałeś na tym USB zainstalowane coś wcześniej... np. tel. komórkowy... spróbuj z innym usb... lub odinstaluj tamte stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, doszedłem dopiero jak dałem ogólne ikonki paneli sterowania. wcześniej nie mogłem dość jak miałem standardowe. pozostaje mi rok czasu na cieszenie się vistą ultimate

 

EDIT

pod vistą nie mogę kasować DVD RW :!: :!: :!: jaka jest tego przyczyna? pod xp nie ma tego problemu. na obydwu systemach ta sama wersja nero. ktoś miał taki przypadek?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyną jest vista...a na poważnie to nie wiem :P

 

korzystając z okazji by nie tworzyć nowego wątku - w2008 server, wersja ewaluacyjna z HHH czy jak ich tam zwał(mam też viśtę U 32 na 1y) - czy ten server wymaga klucza?czy testowanie polega tylko na przedłużaniu ważności/terminu aktywacji co 60dni, bez bawienia się w klucze?

 

do visty zasiąde jak do złoma dokupie dodatkowe 2gb ramu, ddr ładnie poleciał w dól więc zbieram chęci głownie, bo na razie jeszcze ciut kasy szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, doszedłem dopiero jak dałem ogólne ikonki paneli sterowania. wcześniej nie mogłem dość jak miałem standardowe. pozostaje mi rok czasu na cieszenie się vistą ultimate

 

EDIT

pod vistą nie mogę kasować DVD RW :!: :!: :!: jaka jest tego przyczyna? pod xp nie ma tego problemu. na obydwu systemach ta sama wersja nero. ktoś miał taki przypadek?

program do ukrywania wirtualnych napędów, stare deamon tools lub możne coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam alkohola i 1 wirtualny napęd

 

mam kolejny problem, nie mgę kompa przełączyć w stan uśpienia (wstrzymania). jedynie gaśnie ekran a dysk i wentyl chodzi normalnie. ruszę myszą zapala się ekran i normalnie komp jest tylko jakby wylogowany. w viście H premium działało.

 

ps.na zasilaniu bateryjnym wszystko ładnie się wstrzymuje

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi w2008 serwer enterprise x64(czyli praktycznie vista) BSODzi...ustawienia te same co na xp i xp64, komunikat błedu z du...bo same zera i 1 na końcu

potrafi wywalić przy przeglądaniu stron w FF 3 czy oglądaniu filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos stylu, ktory z visty zrobi mi xp - wkurzaja mnie te duuuze ikony, wielkie przerwy miedzy nimi i czcionka ogolnie caly ten wyglad, da sie cos z tym automatycznie zrobic czy trzeba sie bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos stylu, ktory z visty zrobi mi xp - wkurzaja mnie te duuuze ikony, wielkie przerwy miedzy nimi i czcionka ogolnie caly ten wyglad, da sie cos z tym automatycznie zrobic czy trzeba sie bawic?

nie wiem czy jest jakis styl, ale mozna zmienic wielkosc ikon (zdaje sie pod prawym przyciskiem myszy cos jest), a odstepy tez mozna zmienic recznie.

 

W xp jest to w zakladce Wyglad w Wlasciwosci Ekran, pozniej zaawansowane i zmieniasz rozmieszczenie ikon (poziome/pionowe), nie mam teraz visty pod reka, ale tez to mniejwiecej tak wyglada pod vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam home premium wersje angielska z laptopem taka dostalem bez sp1, czy mozna w jakis sposob spolszczyc ten system wgrywajac sp1 i jezyki, bo zauwazyłem ze moge na ultimate u siebie doinstalowac jezyki, ale ultimate mam polska wersje, a jak to jest z homepremium , tak samo??mam sciagnac sp1 ang i potem pojdzie spolszczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos pomoc z problemem opisanym pare postow wczesniej?

No dobra, opisze swoj problem jeszcze raz, moze tu znajdzie sie ktos kto pomoze.

 

A wiec nie moge uzyskac polaczenia z Internetem w Viscie. Lacze sie przez router, adresy (IP, brama, DNSy) sa ustawione na sztywno tak wiec nie ma mowy o bledzie poprzez przydzielanie przez DHCP. Status mojego polaczenia to: Tylko lokalne. Czasem uda sie polaczyc, ale jest to bardzo rzadko i nie wiem na jakiej zasadzie to dziala. Probowalem wylaczac IPv6, ale nie dawalo to zadnego rezultatu. Reinstalacja systemu rowniez nic nie dala. Na XP wszystko chodzi bez zarzutu. Do serwera glownego mojej sieci pinguje (czyli dostep teoretycznie jest), ale do DNSu pingu juz nie ma (czyli w praktyce go nie ma). Dodatkowo zauwazylem, ze czasem wynajduje nowe sieci, nie wiadomo skad. Przy wlaczeniu systemu wita mnie komunikat, ze znaleziono Siec 2 albo Siec 3 i prosi o wybranie rodzaju sieci. Zauwazylem jeszcze, ze problem w zasadzie dotyczy samych DNSow (chyba). Normalnie mam ustawione DNSy TP i na nich nie chce sie za nic laczyc (po za paroma przypadkami). Znalazlem jakies inne, wklepalem i chodzi. Reset kompa - znowu nie chodzi. No wiec idac za ciosem - zmienilem na TP - nie chodzi. Potem zmienilem jeszcze raz i zaskoczylo, potem znowu nie itd. Wedlug mnie to jest jakis problem z polaczeniem sie z DNSem. Pytanie jak go rozwiazac.

 

Uprzedzajac pytania:

 

- lacze sie z routerem po kablu, a ten laczy sie z siecia bezprzewodowa (radiowka)

- nie mam jak zmienic na routerze ustawien tak aby przydzielal DHCP poniewaz dawno temu, panowie ktorzy montowali net zmienili haslo na routerze, a zresetowac go calego nie moge bo strace ustawienia, ktorych potem prawdopodobnie nie uzyskam (taka powalona siec...)

- z routerem moge sie polaczyc, ale wejsc nie moge bo hasla nie znam...

- moge pingowac do innych komputerow (moja siec to lacze wspoldzielone)

- moj router to Planet WAP-4035

- wkladalem inna sieciowke (bo lece na zintegrowanej) i jest to samo.

 

Ktos ma pomysl co z tym zrobic?

Dzieki temu skutecznie nie moge korzystac z Visty...

 

Na innych forach pojawila sie sugestia, ze po prostu niektore routery za nic nie chca wspolpracowac z Vista i m.in. ten Planet w tym jest. Nawet znalazlem pare watkow, jak ludzie maja podobny problem z tym routerem, ale przeciez system wykrywa polaczenie, a nie sprzet... :/

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zdradzić tajemnice dlaczego w mojej Viście nie moge wpisać w "run" comend secpol.msc pokazuje Windows nie może odnaleść secpol.msc, inne z .msc też nie otwiera.

 

Mam kolejne pytanie Vista cały czas mi wiesza kiedy jestem pod netem, tzn. siedze ok 45 min, na operze czy ff to zawiecha. Jak naprzykład gram w gierke to wszystko jest dobrze, nic się nie przegrzewa.

 

Mój lapek to Acer Aspire 4920s x pre instalowana Vistą.

C2D

AATI 2400XT

3GB RAM

 

Łącze się prze internet Ruterem, Linksys tym WR EU i na razie nie instalowałem tomatów jade na orginalnym FW. Czy to może powodować zawieszanie się przeglądarek podczas surfowania??? Dodam że nie są to braki netu, tylko zawiechy programu.

 

Na laptopie mam zainstalowany

 

Zone Alarm

Avast

Zapora uaktywniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby dlatego że faq mówi że moge. Tzn nie mówi że nie mogę, więc moge. Ale ok nie wiedziałem, że musze mieć jakąś inną wersje.

Aha to która wersja Visty to obsługuje?

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router i system niekiedy nie współpracują ze sobą, dla mnie to dziwne bo ponoć router jest całkowicie niezależnym urządzeniem.

Edimax 7084 i XP SP3 nie działały ze sobą, komunikat " kabel sieciowy odłączony", niekiedy się łączył ale po 20 sekundach znowu klops.

Sprawdzałem go na 4 rożnych kompach i działał, do owego kompa podłączyłem trzy inne routery i wszystko ok. Szczyt irytacji osiągnięty, rozwiązanie okazało się banalne, wizyta na stronie producenta i przeczytanie komunikatu o braku zgodności (czytaj źle napisane oprogramowanie routera) i potrzebie wgrania nowego firmware.

 

JaQs nie możesz wejść do routera, to go resetuj i ryzykuj ustawianie, na przyszłość żądaj haseł to swojego sprzętu, skoro jesteś w sieci to wołaj owych panów i niech oni się martwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podczas próby uruchomienia komputera i wyboru profilu uruchamia mi się jakiś

profil tymczasowy, wyskakuje dymek

"Użytkownik zalogował się przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany

wprowadzone w tym profilu zostana utracone po wylogowaniu. Aby uzyskać

szczegółowe informacji sprawdź dziennik zdarzeń lub skontaktuj się z

administratorem."

 

I nie mogę wejść do swojego normalnego profilu w którym mam wszystko. W

katalogu z użytkownikami jest mój profil, są w nim wszystkie rzeczy takie jak

mój stary pulpit, moje dokumenty, jednak mimo wielu restartów windows nie

chce go załadować. Jak rozwiązać ten problem?

 

Kumpel prosił, żeby zapytać. Vista org. HomePremium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...