Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupilem na allegro viste home basic oryginalna,

chcac ja aktywowac wyswietle komunikat ze Wpisany klucz produktu jest juz uzywany

czy to znaczy ze ta vista juz byla zaaktywowana bo w aukcji koles napisal ze nie byla rejestrowana

co mam zrobic w takiej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany, wystarczylo zadzwonic po nowy identyfikator chociaz nie wiedziec czemu jak dzwonilem wczesniej i podawalem 4 kolumne cyfr lektor mowil ze jest nieprawidlowa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ szukajka nie rozwiązała mojego problemu, więc zwracam się do was. Mam problem z Vistą Home Premium i routerem LINKSYS WAP54G-EU. Problem polega na tym, że gdy tylko wyłączę rozgłaszanie SSID na routerze Vista nie chce się łączyć z siecią. Natomiast pod XP polaczenie zostaje nawiązane bez problemu. W Viście zaznaczyłem opcje łącz się nawet, gdy nazwa sieci nie jest nadawana, lecz nic to nie dało. Oczywiście jak jest włączone rozgłaszanie wszystko działa jak należy. Laptop to HP PAVILION DV6820EW z sieciówką WIFI Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zainstalować na jednej partycji XP i Viste?

 

jak instaluje Viste pisze mi, że zachowa pliki poprzedniego systemu ale nie będę mógł korzystać z tego systemu a pliki przeniesie do folderu Windows.old ...

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś używając Vista 64 miałem niebieski błąd tylko ,że ...czerwony :blink: .Wrzuciłem to w Google na szybko i nic.Nie znam numeru ,bo mnie zaskoczył(hehe) no i świeża instalacja -nie zdążyłem wyłączyć odliczania.Ale wszystko było "ok" z wyjątkiem koloru tła :razz: .Mam podejrzenia mocne -HDD.Ma błędy i już przenosił do rezerwy itp.System też mi to zgłaszał ,że "on by backup zrobił".A wypad mi z takimi pomysłami...Używam tego HDD jako testera czy memłany Vlitem/Nlitem system wstanie i co można poprawić.No więc o błąd nie mam żalu.Tylko o kolor -no bo BSOD...a tu RED :unsure: .Miał ktoś to?Grałem akurat w Asasyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od dziś rana na moim kompie zainstalowałem viste ultimate 64bit

po zainstalowaniu driverow zainstalowalem jeszcze sp1, troche programow

nawet zabardzo nie wiem kiedy ale przestaly mi dzialac pewne opcje:

ppm na MOJ KOMPUTER i WLASCIWOSCI - nic sie nie wyświetla

klikam na PANEL STEROWANIA - coś mignie na pół sekundy i znika

ppm na pulpicie i PERSONALIZUJ - nic sie nie wyświetla

 

ktoś ma jakiś pomysł?

 

przy okazji zapytam, w XP po wpisanu DXDIAG w opcjach dzwięku czy video był suwak którym można było kontrolować wspomaganie sprzętowe, tutaj tego nie widze. Jedna giera wymagała bym suwak przesunął w dół by mogła ruszyć.

 

 

kurde

jeszcze coś, mój Canon LBP-800 niechce sie zainstalować na driverach któe posiadam, pod VISTE nie ma! cholera da rade coś z tym zrobic?

próbowalem dodac drukarke recznie , nic z tego

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z vista x64 SP1 :/

Podczas instalacji gry zainstalowal mi sie directx, po ponownym uruchomieniu systemu zniknela mi karta dzwiekowa Prodigy HiFi i nie moge jej ponownie zainstalowac :/

Przedtem nie mialem zadnych problemow z instalacja. Dodam ze nie mam wlaczonego przywracania systemu, wiec nie mam jak przywrocic stanu systemu z przed instalacji.

Co zrobic by zainstalowac moja dzwiekowke?

 

//EDIT

Problem juz rozwiazalem :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trofix

http://support.microsoft.com/kb/919529/pl

 

Aby utworzyć działającą konfigurację uruchamiania wielu systemów operacyjnych, najpierw zainstaluj najstarszą wersję systemu operacyjnego. Następnie kolejno zainstaluj nowsze wersje. Każda nowa wersja systemu Windows zachowuje zgodność z poprzednimi wersjami tego systemu.

 

Aby można było utworzyć konfigurację uruchamiania wielu systemów operacyjnych uwzględniającą system Windows Vista, dla każdej instalowanej wersji systemu Windows musi być dostępna co najmniej jedna partycja. Postępuj zgodnie z ogólnymi instrukcjami:

• Utwórz co najmniej dwie partycje. Na jednej partycji zainstaluj system Windows Vista.

 

Uwaga: Jeśli partycja przeznaczona do zainstalowania systemu Windows Vista została wcześniej sformatowana, upewnij się, że formatowanie zostało przeprowadzone za pomocą systemu plików NTFS. Zaleca się jednak zastosowanie jednej z następujących metod:

• Utwórz drugą niesformatowaną partycję.

• Nie twórz drugiej partycji, pozostaw miejsce na dysku jako wolne miejsce. Zamiast tego utwórz drugą partycję podczas procesu instalacji systemu Windows Vista.

• Jeśli na komputerze nie zainstalowano systemu operacyjnego, najpierw zainstaluj najstarszą wersję systemu Windows.

 

Uwaga System Windows XP zainstaluj przed zainstalowaniem systemu Windows Server 2003.

• Uruchom program instalacyjny systemu Windows Vista. Zainstaluj system Windows Vista w wolnym miejscu na dysku lub na istniejącej partycji. Program instalacyjny można uruchomić w starszej wersji systemu Windows. Można też uruchomić komputer po umieszczeniu nośnika z systemem Windows Vista w stacji dysków CD lub DVD.

Po zakończeniu pracy programu instalacyjnego systemu Windows Vista powstanie prawidłowo skonfigurowane środowisko umożliwiające uruchamianie wielu systemów operacyjnych, które obejmuje system Windows Vista oraz starsze wersje systemu operacyjnego Windows. Wyświetlane menu uruchamiania Bootmgr przypomina następujące menu:

Microsoft Windows Starsza wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hardwin, zrestartuj usułge (run > services.msc) LICENCJONOWANIE OPROGRAMOWANIA

 

SGJ, ja na swojej Viscie mialem to samo - konflikt ze sterami nvidii jak dobrze pamietam, ale teraz dziala bez problemu. System mam oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - zony laptop ma viste home basic. wkurza mni to ,ze jak nie trafie w linka , w krzyzyk, w pasek przewijania w przegladarce to okno zmienia rozmiar z full screen do okienka:( strasznie to wkurza.. jak to cos wylaczyc???

 

czy na moje pytanko nikt nie zna odpowiedzi ? bo strasznie denerwujaca jest ta zmiana rozmiaru okienek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na moje pytanko nikt nie zna odpowiedzi ? bo strasznie denerwujaca jest ta zmiana rozmiaru okienek :(

raczej to jakas kwestia konfiguracji touchpada w lapku niż samej visty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek46op - nie rozumiem jaki sens jest w korzystaniu z systemu 32 bit, kiedy to posiada się procesor 64 bit.

 

Wszystko chodzi lepiej na 64 bit, nawet Crysis 64 bit ma więcej klatek (sprawdziłem i w menu ma więcej, w samej grze nie sprawdzałem xD), aplikacje 32 bitowe potrzebują mniej czasu, aby się uruchomić, system korzysta z całych 4GB ramu, w ogule polecam system 64 bit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam wszystko. Co niektóre programy (jak ktoś akurat z takich korzysta) i więcej RAMu masz ;)

 

A w Crysisie nie zauważyłem różnic między Vistą x86 i Win2008 x64. Przynajmniej w tym wbudowanym, badziewnym teście.

I nie ma sterowników x64 do mojej komórki :(

 

A poza tym ładnie śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wcześniej myślałem że nie działają programy 32 bitowe po windą 64 bit. wszystko normalnie śmiga?

 

mam nieużywany serial w lapie home basic, mogę dać go komuś żeby miał oryginalną windę (oczywiście oryginalną tylko widzianą przez system)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek46op - nie rozumiem jaki sens jest w korzystaniu z systemu 32 bit, kiedy to posiada się procesor 64 bit.

 

Wszystko chodzi lepiej na 64 bit, nawet Crysis 64 bit ma więcej klatek (sprawdziłem i w menu ma więcej, w samej grze nie sprawdzałem xD), aplikacje 32 bitowe potrzebują mniej czasu, aby się uruchomić, system korzysta z całych 4GB ramu, w ogule polecam system 64 bit :D

A to że http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&am...darmo+przez+rok ;] dostałem 32 bit, ale moge pobrać z torrentów wersję 64bit, wpisać klucz ten co dostałem i będzie ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wcześniej myślałem że nie działają programy 32 bitowe po windą 64 bit. wszystko normalnie śmiga?

:ph34r: :lol2:

 

Różnice widać, używam nawet kodeków 64 bit, to już nie te czasy, gdy nie było 64 bitowych driverów czy programów, czasy się zmieniają ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ponad tydzien na Vista x64 Ultimate (XP Pro mam dalej do wyboru na glownym HDD). kazdy soft zainstalowany (ten sam co pod XP). dziala narazie bez wiekszych hm...problemow.

 

jedyne czego nie moge przebolec, to dlaczego nie ma jeszcze jakiegos fixa dla DirectSound/dzwieku, zeby miec muzyke w Gothic/Gothic 2 (Gothic 3 nie ma tego problemu). czytalem na sieci i nikt nie potrafil tego naprawic. PODOBNO dziala bez SP1, ale ja mam Viste z zintegrowanym SP. nie mam zamiaru robic reinstallu.

 

ktos cos o tym slyszal i ma moze jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ph34r: :lol2:

 

Różnice widać, używam nawet kodeków 64 bit,

Zapomniałes dodac ze do 64 bitowych kodeków sa 2 64 bitowe odtwarzacze, z czago jeden w systemie, drugi(MPC HC), ma problem z synchronizacją napisów na plikach o innym niz 25FPS...

 

 

edit

 

Szukałem, szukalem i... znalazłem nawet z wersja x64.

 

http://schinagl.priv.at/nt/hardlinkshellex...nkshellext.html

 

Czyli to co powinno w systemie od lat byc domyslnie, czego nie ma, a co trzeba miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przeszukuję forum i nie mogę namierzyć rozwiązania problemu, a mianowicie: mam dwa dyski, na jednym XP a na drugim Vista. Myślałem, że podczas instalacji bootmanager sam rozwiąże ten problem ale niestety. Jak rozwiązać ten problem aby podczas startu wybrać sobie system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanko ode mnie:

 

Wylaczam sobie usluge Centrum Zabezpieczen (poprzez services.msc), po czym po nastepnym uruchomieniu wyskakuje mi powiadomienie, ze nie mozna uruchomic Centrum Zabezpieczen :mur: Da sie to jakos wylaczyc?

 

EDIT: jeszcze jedno pytanko do tutejszych "mastahow" ;)

 

W zalaczniku moja lista wlaczonych uslug. Ktore z nich mozna spokojnie wylaczyc? Komputer to laptop, bedzie uzywane Wifi, Bluetooth, drukowanie, udostepnianie plikow; jeden uzytkownik.

 

uslugi1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...