Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy dla mnie problem z Vista 64.Bardzo spowolniła się pamięć L2 u mnie w odczytach Everesta na tym systemie(SP 1 PL)...Znalazłem w sieci jedna wypowiedź o identycznym kłopocie ale "pomogło wgranie sterownika Intela"....No mam wgrane wszystkie potrzebne...a może nie?Może to jakaś norma?Nie mam za bardzo odniesienia w SPI ,bo dawno mnie znudziło puszczanie takich testów...i teraz nieco żałuję.Sprzęt jak w podpisie.CPU chodzi obecnie na 3.33.Ktoś coś podpowie?Czyżbym coś przegapił czy narzekał na coś o czym wszyscy wiedzą...oprócz mnie :wink: ?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem blue sreena w viscie x64

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA80055814E0

BCP2: FFFFFA6002631E34

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 000000000000000D

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Przed blue screenem ekran mi sie kilka razy zrobil czarny i na pasku trya pokazal sie zolty trojkat :blink:

Wie ktos moze co moze byc przyczyna??

Please Help!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem, tym razem ze zintegrowana grafa w lapku (Intel X3100) - ustawiam w sterowniku "skalowanie z zachowaniem proporcji", po czym wlaczam Fallouta i mam obraz 1:1 (czyli male okienko posrodku ekranu). Wychodze z gry, zagladam do sterownika, a tam ustawienie "pelny ekran" :huh:

 

Ma ktos jakis pomysl?

Ponawiam pytanie, bo mnie to do szewskiej pasji doprowadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

słuchajcie, czy Vista bywa preinstalowana na komputerach stacjonarnych ??

Znajoma ma stacjonarkę z vistą, system jej zdechł i przyniosła żebym jej zrobił format.

Nie ma jednak płytki do visty i twierdzi że jej nie było, jest natomiast naklejka z kluczem na obudowie.

Dotychczas z vistą miałem do czynienia tylko na lapkach, nigdy na Pc, więc będę wdzięczny za podpowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Chce kupić Viste x64 i mam pare pytań

Narazie korzystam na pierwszym kompie z podpisu z win xp pro. Zainstalowany jest tradycyjnie na partycji C, a na E chciałbym zainstalować Viste x64 ultimate i korzystać z obydwu systemów. Czy bedzie stabilnie działać na tym sprzęcie??? Nie oczekuje super wydajności, nie interesują mnie też gry, chce poprostu troche nowości w oprogramowaniu w kompie. Jeżeli mi sie spodoba to byćmoże postawie coś na C2D. Zgóry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

słuchajcie, czy Vista bywa preinstalowana na komputerach stacjonarnych ??

Znajoma ma stacjonarkę z vistą, system jej zdechł i przyniosła żebym jej zrobił format.

Nie ma jednak płytki do visty i twierdzi że jej nie było, jest natomiast naklejka z kluczem na obudowie.

Dotychczas z vistą miałem do czynienia tylko na lapkach, nigdy na Pc, więc będę wdzięczny za podpowiedź :wink:

Sprawdź czy nie ma tam ukrytej partycji, na której jest vista oraz recovery. Ja juz się z tym spotkałem na stacjonarnym od HP.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co trzeba zmienic aby windows zapamietal mi rozmiar otwieranych okien bo otwieram sobie moj kompute i musze to okno rozszerzac gdyz jest za male, po zamknieciu jest ponownie takie male, da sie cos z tym zrobic

 

opcja zastosuj do wszystkich folderow nie zapamietuje tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo u mnie zapamiętuje, ale gorzej z ikonami, daje kafelki to co chwile przełącza albo na listę albo duże ikony nie we wszystkich folderach ale w niektórych tak cały czas, strasznie to irytuje :|

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo u mnie zapamiętuje, ale gorzej z ikonami, daje kafelki to co chwile przełącza albo na listę albo duże ikony nie we wszystkich folderach ale w niektórych tak cały czas, strasznie to irytuje :|

Jak zmusić Vistę do zapamiętywania ustawień folderów?

 

http://blog.secondgate.pl/2008/04/17/jak-z...awien-folderow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdyż dostaje powoli białej gorączki. Ciągle mi się dzieje, tak, że przeglądarka wiesza mi kompa w tym sensie, że system jakby hula, ale przeglądarka jest zawieszona i za cholere nie można jej wyłączyć, niczym.

 

Mam pytanie czy mogę wykluczyć fakt, że to wina sprzętu jak orthos przechodzi po 6h bez błedu na stresie Blend?

 

Neta mam przez ruter linksys, na tomato.

 

Czy możliwe, że ruter mi wiesza? Komp matka to Xp Pro, client to Vista Home Premium

 

Wszystkie stery zaktualizowałem, nawet od wifi od mojej płyty. SP1 wgrany plus wszystkie poprawki.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z zainstalowaniem Service Packa 1 do Visty x86 na laptopie, do PC na Viście x64 wszystko ok. Nadmieniam, że nie mam żadnego antywirusa, nawet przeinstalowałem caly system na czyściutki i też nie mogę... pisać do supportu?

 

Dużo osób ma z tym problem ostatnio, jakieś sugestię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Dalej to samo x_x

 

nie martw się nie jesteś sam... tak jak vista mi zapamietuje sam widok folderów... tak nijak nie zapamietuje rozmiarów okien... z trickiem czy bez... zawsze mam standardowy rozmiar i musze rozsuwać... w sumie już się przyzwyczaiłem do tego ale wygodne to to nie jest raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś po instalacji visty 64 ut sp1- gg działało jakiś czas, teraz po uruchomieniu odrazu bład, pakiet Autodesk 2007 nie działa (sp2 od tegoż pakietu sie nie zainstaluje z podowdu sp1 visty), nie moge znaleźć sterow do karty dvb-s Technotrend rev. 1.3. Rzeczywiście 2gb to troche mało dla tego sys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem: nie mogę zaktualizować Windows Vista Home Premium 32bit OEM na laptopie Toshiba A215 (system jest orginalny). Wcześniej windows update bez problemu działało. Teraz podczas próby aktualizacji przez windows update dostaję błąd numer 8024402C, natomiast przy próbie aktualizacji Windows Defendera kod błędu numer 8024402F. Szukałem rozwiązania na stronie microsoftu oraz na google, ale niestety nic nie pomogło (proxy, włączanie odpowiednik usług, wyłączenie firewalla itp.). Jak próbuje ręcznie pobrać aktualizacje ze strony download.microsoft.com dochodzę do etapu gdzie muszę sprawdzić autentyczność systemu, klikam na kontynuuj i otwiera się strona, która pokazuję, że powinienem mieć pasek od instalacji pluginu ActiveX, niestety nic takiego nie mam (przeglądarka Internet Explorer 7). Przy próbie sprawdzenia autentyczności metodą alternatywną wyrzuca mi komunikat: "Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web" i nie mogę pobrać aktualizacji ręcznie.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 2gb to troche mało dla tego sys.

2gb za mało? Dziwne ja siedzę na Viscie x64 i mam właśnie 2gb (jedna pare 2x1gb sprzedałem, ale na dniach zaopatrzę się w 2x2 albo 2x4gb) i szczerze Vista zapi***ala mi aż miło. Mam stale zajęte 1gb ramu, ale z tego co wiem Vista po prostu "używa" ramu gdy nic co potrzebuje go dużo nie pracuje. Co do softu którego używam to np. Matlab działa jak należy, Autocad również, Utorrent w tle przez 24/7 z 58 aktywnymi torrentami, tlen.pl, nawet Sidebar sobie zostawiłem. Antyvirus NOD32. Co mnie bardzo cieszy to to że Firefox z tymi samymi ustawieniami co na Win XP włącza mi się praktycznie natychmiast, gdzie na XP czekałem czasem nawet i 5-10 sekund (używam bardzo dużo wtyczek). Z gierek to Wiedźmin, Counter Strike Source, EVE Online, Sins of Solar Empire, Gothic 3, wszystko gra i trąbi. VISTA FTW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w tle samego utorrenta i tlena to moze i uzywa 1GB ramu. Normalnie uzytkowany system ma stale około 1.5GB, a i ponad 2 GB nie jestr problemem wyjechać.

Heh, nie tylko utorrent i tlen. Ale to nie ważne (z tymi samymi programami na XP bywało ciężko), powiedzmy że teraz mam uruchomione 51 procesów. Przed instalacja pobawiłem sie vlite i wywaliłem klika zbędnych rzeczy. Czasem system faktycznie zabiera więcej ramu, 1,5gb i więcej (zaraz po starcie systemu), tyle ze bajer jest taki ze u mnie komp chodzi 24/7 i zauważyłem vista im dłużej chodzi tym lepiej pracuje (w przeciwieństwie do XP), wiec kiedy po włączam system zabiera trochę ramu ale po jakimś czasie spada, teraz np. jest 850mb zajętego ramu, ale posiedziałem trochę napisałem tego posta i urosło do 1100mb. Tak czy inaczej odpowiednio spreparowana Vista działa bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie: na drugim hdd zainstalowałem na czystko xp na c: i viste na e: . Jak komp botował to pytał jaki system wybrać. Później jednak chciałem sprawdzić jak działa norton ghost i tak zrobiłem kaszanę na xp i przywróciłem z ghosta czysty system. Xp działa ale pojawił się problem- botując komp nie pyta o system. vista wciąż jest na e: ale nie wiem jak przywrócić ekran wybory systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...