Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno pytanko z innej beczki: mam Viste HP w zestawie od Toshiby, ktora nie za bardzo mi odpowiada (za duzo smieci, w dodatku sa jakies dziwne myki ze sterownikami). Czy jezeli zorganizuje sobie plyte z Vista Home Premium, to bede mogl legalnie za jej pomoca postawic od nowa Viste na lapku, uzywajac klucza od Toshiby?

Od razu uprzedzam, ze z laptopem mam tylko plyte recovery, a to nie jest to, o co mi chodzi, bo chce vLite zaprzac do pracy ;)

Zalezy w jaki sposób ta Vista jest aktywowana. Jak normalnie to pójdzie. Jak przez bios to bedzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Ostatnio mam problem i nie wiem co jest grane, najpierw akcja taka byla na WIN XP SP2 u tesciow pozniej u mnie na VISTA Ultimate 32bit. Jak wybieram ze startu "Zamknij", komputer sie wylacza i mijaja ok 2 sek. i sie wlacza spowrotem. Sprawdzilem antywirem nic nie ma, komputer jest na biezaco aktualizowany i wszystko jest dopieszczone. Bios plyty najnowszy, stery wszystko.

Mam pytanie do specjalistow, gdzie znajde w rejestrze wpis odpowiedzialny za zamykanie, uruchom ponownie itp... Mozemy tam cos zostalo zmienione w rejestrze w "zamykaniu" jest jakas wartosc uruchom ponownie?

Bylbym wdzieczny za info i ewentualnie jaka wartosc tam powinna byc.

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec chce mi kupić Laptopa z Systemem Operacyjnym Windows Vista Premium w Niemczech. Che pracować na Systemie Windows XP Home Edition, a Słyszałem,że nie nie do wszystkich Laptopów można wgrać ten System,ponieważ nie łapie niektórych sterowników. Czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w BIOSie "Wake On Lan" i jeszcze jest coś takiego jak "Restore on Power/AC Loss" oba daj na disabled ;).

to mam zawsze wylaczone ale sprawdzilem raz jeszcze Wake on Lan Disabled a Restore on Power/Ac loss nie ma u mnie disabled tylko jest Power OFF i tak mam ustawione. Juz mi "witki opadly" nie wiem co jest grane. Sprawdzilem antywirem nic, Spybot Search and Destroy - nic, uzywam Firefox'a a nie IE wiec raczej tez zadnego syfu nie zalapalem przez neta.

Kurde nie mam pomyslu. Wylaczanie kompa wyglada tak. Zamknij - komp sie wylaczy mijaja 2 sek/. uruchamia sie a ja trzymam 3 sek przycisk od POWER'a i dopiero wtedy jest wylaczony. Normalnie masakra. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z Vistą x64. Czasami podczas ładowania systemu, czyli zielony pasek, występuje zwis (tzn chodzi tylko animacja paska, dysk nic nie doczytuje). Przeważnie pomaga restart albo uruchomienie trybu awaryjnego + reboot).

 

Pomoże ktoś rozwiązać ten problemik ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec chce mi kupić Laptopa z Systemem Operacyjnym Windows Vista Premium w Niemczech. Che pracować na Systemie Windows XP Home Edition, a Słyszałem,że nie nie do wszystkich Laptopów można wgrać ten System,ponieważ nie łapie niektórych sterowników. Czy to prawda??

Niestety prawda. O ile z chipsetem, karta graficzna, itp. nie bedzie problemu (sterowniki ze strony producenta podzespolu), to rzeczy typu przyciski multmedialne, kamerki itp. dodatki moga nie miec sterownika. Zainstalowac XP mozna, ale nie ma gwarancji, ze wszystko bedzie dzialac.

Najlepiej przed kupnem konkretnego modelu przejrzec strone producenta pod katem sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to koleś gratuluję porady... powyżej... zdaje sięze kompilacja visty z SP1 to 18000 prawda??

jezeli nadal nie rozumiesz po tym co napisałem... nie dawaj wiecej porad ;)

 

kolego pobierz sobie ten pliczek z xp.net.pl

 

pobierz

 

Reshacker otwórz oryginalny plik przejdz do version info zaznacz wszystko i skopiuj... otwórz teraz ten sam plik ale pobrany z xp.net.pl rehackerem (w drugiej instancji)

 

przejdz do tej samej zakładki version info skasuj wszystko i wklej co skopiowałeś z poprzedniego... kliknij KOMPILUJ i zapisz plik.. a następnie recznie podmień plik na wyłączonym sidebarze

musisz przejac nad nim kontrolę najpierw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dwa pytania mam:

1 - co zrobić aby w Vista x64 ultimate PL przestał tak mielić dysk bo to zaczyna dobijać mojego kumpla, wyłączyłem indeksowanie do wszystkich dysków a dysk nadal mruczy i mieli ;(, co jest grane.

2 - Laptop toshiby + system Vista Homp premium PL, pobrało aktualizacje wczoraj i prosiło o uruchomienie ,ok, uruchomiłem a on teraz w koło trawa konfigurowanie 1 z 3 lecą procenty uruchamia od nowa i tak non top w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc.

 

Zainstalowałem sobie na stacjonarce z podpisu Viste Ultimate x64 SP1. Ze strony TPSA ściągnąłem sobie sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 (wiem najlepiej wyrzucić, ale miałem Speed Touch'a 330 i mi się spalił, a w TP wymienili mi na ZTE bo jak się okazało tylko taki mięli wtedy akurat) z tej strony do Visty x64. Instaluje sterowniki, by zakończyć instalację karzą mi podłączyć modem, robie to i nic się nie dzieje :| nie ma czegoś podobnego jak w XP, że znaleziono nowy sprzęt czy cokolwiek. Po prostu tak jakby nie widziało tego portu USB (a na pewno działa, bo wcześniej jak miałem XP x64, to właśnie na tym porcie miałem neo), podłączenie do innego również nie pomaga. Myślałem, że może jakiś kontroler USB potrzebuje, ale przecież mam Mysz+klawę na USB i działają... Potrzebne mi jakieś sterowniki do płyty czy jak? Na stronie DFI nie widzę żadnych do x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zainstalowałem sobie Vistę Ultimate x64. Mimo pewnych kłopotów jestem mile zaskoczony. Ale mam problem. Właśnie dzisiaj zabrałem się do wywalania niepotrzebnych rzeczy. Wyłączyłem UAC i sporo usług. ale mam kłopot z wyłączeniem centrum bezpieczeństwa. Robię tak jak w FAQ napisane, ale po komendzie cd\\ wywala mi, że CMD nie obsługuje ścieżek UNC jako katalogów bieżących, a po komendzie cd\\windows system32, że system nie może znaleźć ścieżki. Oczywiście tych plików dll też nie może znaleźć, a jak ich nie przejmę, to nic z nimi nie mogę zrobić. Pewnie coś robię nie tak, ale za cholerę nie wiem co. To centrum bezpieczeństwa mnie wkurza swoimi kretyńskimi komunikatami. W XP zawsze to wyłączałem i tu też bym wolał tej tarczki nie oglądać. W Googlu znalazłem tylko te same podpowiedzi, co tutaj. Tzn. wiem jak trzeba wyłączyć te komunikaty. Ale chcę to w ogóle zlikwidować. Może ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vistę Bussines PL. Automatycznie ściągnęła wszystkie łatki i SP1. Nie instalowałem żadnego innego softu, goły system. Czemu ona zajmuje mi 16GB :?: :blink:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc.

 

Zainstalowałem sobie na stacjonarce z podpisu Viste Ultimate x64 SP1. Ze strony TPSA ściągnąłem sobie sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 (wiem najlepiej wyrzucić, ale miałem Speed Touch'a 330 i mi się spalił, a w TP wymienili mi na ZTE bo jak się okazało tylko taki mięli wtedy akurat) z tej strony do Visty x64. Instaluje sterowniki, by zakończyć instalację karzą mi podłączyć modem, robie to i nic się nie dzieje :| nie ma czegoś podobnego jak w XP, że znaleziono nowy sprzęt czy cokolwiek. Po prostu tak jakby nie widziało tego portu USB (a na pewno działa, bo wcześniej jak miałem XP x64, to właśnie na tym porcie miałem neo), podłączenie do innego również nie pomaga. Myślałem, że może jakiś kontroler USB potrzebuje, ale przecież mam Mysz+klawę na USB i działają... Potrzebne mi jakieś sterowniki do płyty czy jak? Na stronie DFI nie widzę żadnych do x64.

Sterowniki do tego modemu nie mają podpisu cyfrowego, więc musisz wyłączyć sprawdzanie. Podczas bootowania F8 i będzie tam odpowiednia opcja, niestety trzeba tak przy każdym uruchomieniu, inaczej modem będzie wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot z wyłączeniem centrum bezpieczeństwa.

Po co? :P

Robię tak jak w FAQ napisane, ale po komendzie cd\\ wywala mi, że CMD nie obsługuje ścieżek UNC jako katalogów bieżących, a po komendzie cd\\windows system32, że system nie może znaleźć ścieżki.

W którym FAQ? Źle podajesz ścieżki, nie stosuje się podwójnych backslashy, tylko pojedynczy, np.:

cd\

cd\windows\system32

itp.

 

Sterowniki do tego modemu nie mają podpisu cyfrowego, więc musisz wyłączyć sprawdzanie. Podczas bootowania F8 i będzie tam odpowiednia opcja, niestety trzeba tak przy każdym uruchomieniu, inaczej modem będzie wyłączony.

Sposób ten nie działa z zainstalowanym SP1. Jedyna możliwość instalacji niepodpisanego sterownika to włączenie trybu testowego, który jest jednak bardzo upierdliwy, tzn. wyświetlane są komunikaty w rogach ekranu, podobnie jak w trybie awaryjnym.

 

Potrzebna pomoc.

 

Zainstalowałem sobie na stacjonarce z podpisu Viste Ultimate x64 SP1. Ze strony TPSA ściągnąłem sobie sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 (...)

Wypróbuj te sterowniki: http://www.pomoc.x.pl/pliki/ZTE_VISTA.exe Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób ten nie działa z zainstalowanym SP1. Jedyna możliwość instalacji niepodpisanego sterownika to włączenie trybu testowego, który jest jednak bardzo upierdliwy, tzn. wyświetlane są komunikaty w rogach ekranu, podobnie jak w trybie awaryjnym.

Bzdura, z zainstalowanym SP1 nie działa stara metoda "bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS", sposob który opisałem działa na 100% bo sam go używam :), można go zautomatyzować poprzez instalację ReadyDriverPlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mianowicie nie mam Internetu, Zainstalowałem sterowniki z płyty do Internetu karty sieciowej, i Wszystko ok nie bylo zadnych problemów ale wchodząc w Menedżer urządzen gdy klikne na karte sieciową wyskakuje mi dużo komponentow Z zółtym znakiem zapytania. prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, gdy będe wieczorkiem w domu to postaram się zarzucić screenem, z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co poprzednio. Kurde tak jakby Vista blokowała mi USB :| Wyłączenie UAC coś pomoże? Coś czuje, że najprędzej to pomoże zakup routerka + modem ADSL :P

Ja tak zrobiłem :P Uważam, że był to jeden z lepszych zakupów kąpiuterowych - wolny port USB, brak konieczności nawiązywania połączenia przy kazdorazowym logowaniu itp. - sama wygoda ;)

 

Sprawdzałeś w innym porcie USB? Wyłączenie UAC może pomóc, ale raczej małe szanse na to. Przy próbie instalacji Speedtouch 330 pod Vistą 64 musiałem przywrócić system do stanu sprzed pierwszej próby instalacji, zanim mogłem skutecznie wypróbować inną paczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...