Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pilnie waszej porady. Zainstalowałem 64bitową Vistę Home Basic SP1 dodatkowo okrojoną i zoptymalizowaną vlitem i muszę powiedzieć że to jak ten system działa to po prostu bajka, ale mam jeden problem. System uważa że dysk jest uszkodzony i chce robić kopię zapasową. Sprawdzałem go HD Tunem i wszystko z nim jest w normie, ale jeden ciąg "unknown value" przy którym jest znaczek windowsa przekracza normę. (jak potrzeba to wkleję screena) Zwisa mi to bo i tak do kwietnia nie będzie mnie w Polsce, więc ani nie oddam dysku na gwarę, ani nie kupię nowego, poza tym nie sądzę żeby miał paść. Problem w tym, że ten durny komunikat pojawia się co jakieś 10 minut i nie mam pojęcia jak się go pozbyć. google milczy na ten temat. Czy macie pomysł co trzeba wyłączyć, żeby system zamknął japę i pracował dalej? Najlepiej, żeby był to pojedynczy wpis w rejestrze, ale jak wyłączenie jakieś usługi monitorującej stan komputera też będzie chyba ok. Każdy wasz pomysł będzie dobry jeśli tylko cel zostanie osiągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kufa a starego dobrego WD 1600AAJS tak bardzo lubiłem. było wziąć 6400AAKS, a nie kombinować z shitem... Ma ktoś jakiś pomysł na kazanie widzie zamknąć jape, bo inaczej przez 3 miesiące nie mam życia na komputerze przez ten głupi komunikat, a nie mam na co zrobić tej kopii. :/

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chłopaki mam problem (ile ludzi ma problem z Vista... :razz: )

Zaraz po instalacji Visty - chyba na drugi dzień - pasek boczny mi przestał działać. Nic z paskiem nie robiłem, sam z siebie sie zwalił. Gdy chce go włączyć to wyskakuje że przestał działać i nastąpi jego zamkniecie. Zrobiłem to...

 

1. Click “Command Prompt” found under “Start Menu->All Programs->Accessories”.

2. Type “cd \Program Files\Windows Sidebar” in the Prompt then press enter.

3. Type “regsvr32 -u sbdrop.dll” in the Command Prompt then press enter.

4. Type “regsvr32 -u wlsrvc.dll” in the Command Prompt then press enter.

5. Type “regsvr32 atl.dll” in the Command Prompt then press enter.

6. Type “regsvr32 sbdrop.dll” in the Command Prompt then press enter.

7. Type “regsvr32 wlsrvc.dll” in the Command Prompt then press enter.

8. Try to open Windows Vista Sidebar again.

 

... ale nic nie dało co mnie bardzo dziwi... Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z WV. Aplikacja HP Precisionscan Pro 3.1 nie potrafi poprawnie zainicjowac skanowania (pojawiaja sie komunikaty jak na zdjeciach). Przy przetakowaniu komunikatow urzadzenie (hp scanjet 4400c) wiesza sie maksymalnie po zeskanowaniu 30% obszaru roboczego. Nie pomagaja reinstalacje, tryby zgodnosci. Google oraz strona hp milcza na temat takich problemow :-|

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Mam vistę 64bit eng sp2 v.133. Istnieje może jakaś metoda, aby zmieniać wyglad visty? Wiem, że są do tego programy, lub modyfikacje plików, ale nigdzie nie umiem natrafić na te odpowiednie do mojego systemu, znaczy do sp2.

Co prawda, znalazłem jakieś zmodyfikowane pliki, podmieniłem zgodnie z instrukcją, ale i tak nic to nie dało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć SP2 z systemu ? Mam ciągle BSOD przez chyba sterowniki lub SP, a najgorsze jest to że Call of Duty się wykrzacza jak gram przez multi

 

SP2 odinstalowany :D

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na to to raz, dwa w dziale, gdzie forumowicze pokazują swoje pulpity jeden z userów ma dokładnie taką wersję systemu i sp2 jak ja i ma zmienioną skórkę - w tym przypadku wygląda jak xp. Napisałem pm, ale tu tez zapytałem, bo może ktoś będzie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje bardzo stary post ale mam taki sam problem:

Gdy probuje wsadzic plyte visty i wybrac opcje napraw,to nie widzi mi systemu operacyjnego do naprawy. Jest opcja load drivers ale jaka lokalizacje mam podac? Gdy przechodze dalej do opcji odzyskiwania (mimo nie wybrania biezacej instalacji windowsa) Vista nie jest w stanie naprawic/odzyskac niczego!

Wchodze wiec do wiersza polecen. Probuje:

bcdedit - vista mowi, że go tam nie ma

bootrec /rebuildbcd - udaje mi sie wybrac c:\windows z listy (1elementowej) dostepnych instalacji, ale wtedy sie okazuje ze nie moze odczytac z dysku...

Moj wniosek - uszkodzony mbr

Wcześniej miałem dysk ide i na nim xp i sata z vistą. Teraz tylko sata dodatkowo nie na pierwszej partycji © tylko na trzeciej E

 

Jak to naprawić?

Edit:

Dobra naprawiłem. Przestawiłem diskpartem aktywną partycję na E. Później już przy wyborze systemu do naprawy dało się wybrać i naprawiło rozruch.

 

Ale jest nowy problem: zmieniłem cały sprzęt i vista wywala bsod przy włączaniu. Da się coś z tym zrobić poza reinstalacją?

Edit 2: już sobie poradziłem

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem z vista x64, gdy zamykam system to komputer zachowuje się jak by przechodził w stan wstrzymania. Zmieniłem opcje w zasilaniu i raz udało mi się zamknąć normalnie system.

A jak/czym zamykasz system ? Jeśli przyciskiem r. 1 ze screena poniżej to masz odpowiedz, jeśli prawidłowo to nie wiem.

 

http://z.about.com/d/windows/1/0/G/6/-/-/turnoff.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...