Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, jak zainstalować pod viśtą flash playera? Klikam 2 razy na ikonke programu i wyskakuje okienko, w którym jest napisane że to jest bardzo niebezpieczny program i nie można go uruchomić :| W pomocy do tego okienka jest opisany pasek statusu internet explitera. Programik ściągnąłem jużz dwóch różnych stron (wsumie to obie odesłały mnie do strony adobe, skąd można ściągnąć instalke). Jakieś pomysły? Normalnie, to chyba system sie pyta czy "ufam" temu programowi, a tu odrazu, że jest zły :[

 

ps. mówią, że linux taki trudny i wogóle, tam sie klika i jest odrazu, bez problemów :P

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde vista sie mi "rozpasła" sam katalog windows zajmuje 10,6Gb

 

i teraz jest gdzies jakiś poradnik co mozna wywalic?

 

i co to jest:

Windows Driver Package - Intel (NETw2v32) net

Windows Driver Package - Intel (NETw4v32) net

Windows Driver Package - Intel net

 

mam to w dodaj usuń i przy wszystkinjest napisane ze zajmuja 2,87Gb

 

znalazlem ze to coś od wifi ale czemu az tyle zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj postanowilem ze zainstaluje sobie viste od nowa, bo stara juz troszke kulawo chodzila ;)

I tak wszystko zainstalowalem jak zawsze (stery i programy) i nagle przestaly mi dzialac uzadzenia podlaczone do usb (klawa, mycha, modem). :mur:

Moze wiecie co jest grane?? A nie chce mi sie od nowa instalowac tego shitu :mur:

USB na pewno sie nie zepsuly bo na w7 dzialaja normalnie wszystkie urzadzenia :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj postanowilem ze zainstaluje sobie viste od nowa, bo stara juz troszke kulawo chodzila ;)

I tak wszystko zainstalowalem jak zawsze (stery i programy) i nagle przestaly mi dzialac uzadzenia podlaczone do usb (klawa, mycha, modem). :mur:

Moze wiecie co jest grane?? A nie chce mi sie od nowa instalowac tego shitu :mur:

USB na pewno sie nie zepsuly bo na w7 dzialaja normalnie wszystkie urzadzenia :huh:

pozmieniaj porty usb mychy/klawy tez mi sie to dzieje niestety, a najsmieszniejsze jest to ze w czasie ekranu post usb controller test = OK ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozmieniaj porty usb mychy/klawy tez mi sie to dzieje niestety, a najsmieszniejsze jest to ze w czasie ekranu post usb controller test = OK ;D

Niestety to nic nie daje :mur: Chyba bede zmuszony zrobic po raz kolejny formata :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie bo coś mi się popieprzyło w systemie tzn jak jest w jakimś katalogu i mam parę folderów i naciskam np liter S to nie zaznacza mi się nie zaznacza pierwszy folder na literę S tylko zaczyna się wyszukiwanie.Jak to zmienić żeby było normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

zainstalowalem przedwczoraj viste ultimate x64. sterowniki, antywiry itd itp wszystko juz poinstalowane. pracuje sie wlasciwie fajnie choc to nadal nie to co xp. Kilka spraw:

 

1. tak jak wyzej napisalem juz 2 dni uzytkuje, stery poinstalowane i dzisiaj nawet sam nie wiem w ktorym momencie i dlaczego zniklo Aero. wchodze w ppm > personalizuj > kolor i wyglad okien no i tak nie mam do wybrania aero. wczesniej mialem. brak slow.

 

2. chcialbym wylaczuc UAC ( kontrole kont uzytkownikow ). Wchodze w tym celu w panel sterowania, konta uzytkownikow no i tam potem odznaczam ta funkcje. teraz chodzi mi o to zeby nie pokazywal mi na pasku zadan tego alertu zabezpieczen ze UAC jest wylaczony.

 

3. co polecacie jeszcze wlaczyc / wylaczyc? podejrzewam ze te 2gie bo domyslnie powłączane jest chyba wszystko czyli az nadmiar pierdółeczek

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. chcialbym wylaczuc UAC ( kontrole kont uzytkownikow ). Wchodze w tym celu w panel sterowania, konta uzytkownikow no i tam potem odznaczam ta funkcje. teraz chodzi mi o to zeby nie pokazywal mi na pasku zadan tego alertu zabezpieczen ze UAC jest wylaczony.

3. co polecacie jeszcze wlaczyc / wylaczyc? podejrzewam ze te 2gie bo domyslnie powłączane jest chyba wszystko czyli az nadmiar pierdółeczek

2. Kiedy wejdziesz w ten panel ustaw sobie sposób informowania według własnych upodobań (link w menu z lewej strony).

3. Ja wyłączam do tego hibernację, przywracanie systemu.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Dzięki, UAC załatwione.

Przywracanie też wyłączyłem. Hibernacje wyłącza się zgodnie z tym cytatem z 1 posta?

 

"wyłączenie hibernacji

 

start -> programs - accessories -> ppm command prompt -> run as administrator

 

powercfg -h off"

 

gdzie command prompt to wiersz polecen tam trzeba to wpisac?

 

no i zostaje pytanie z Aero. wie ktos gdzie to wcielo?

 

PS:

 

kolejna sprawa - nie dziala mi zadna riva tuner na tej viscie a musze podkrecic karte. asus smart doctor tez nie dziala. oba programy sypia jakimis bledami a rozwiazania nie dzialaja. co do cholery z tym systemem?

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa - nie dziala mi zadna riva tuner na tej viscie a musze podkrecic karte. asus smart doctor tez nie dziala. oba programy sypia jakimis bledami a rozwiazania nie dzialaja. co do cholery z tym systemem?

Na pewno masz najnowsza wersję ?

Starsza wersja RT nie miała podpisu cyfrowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam najnowszą wersję 2.22. Szukałem wielu rozwiązań ale żądne nie działa...

 

Pokazuje mi sie dokladnie cos takiego:

 

http://img246.imageshack.us/my.php?image=29382703ui7.jpg

 

po kliknieciu "Ok" pokazuje sie od razu cos takiego:

 

http://img246.imageshack.us/my.php?image=65751077os5.jpg[

 

jesli wezme Yes to zrobi mi reboot kompa i sytuacja sie nie zmienia. nadal jest to smao. jak wezmie No to pojawia sie Riva ale nie ma w niej 95% funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zostaje pytanie z Aero. wie ktos gdzie to wcielo?

daj ppm->mój komputer (czy tam komputer)->własciwości->indeks wydajności systemu windows ->aktualizuj mój wynik

zbenchmarkuje kompa i pewnie wskoczy aero, pewnie cos przy mieszaniu sterami od grafy ci sie namieszało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie takie coś:

 

jeśli index się zepsuł to trzeba go siłą zmusić do działania...a wiec:wejdź do folderu C:\windows\Performance\WinSAT\DataStore.masz tam plik tekstowy, w którym znajduje się zapisany wynik ze sprawdzania wydajności najprawdopodobniej ten plik został uszkodzony i system nie możne uzyskać od niego żadnych informacji na temat wydajności należy ten plik (lub pliki) tekstowe usunąć, żeby system mógł ponownie przeprowadzić sprawdzanie wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to robi się ciekawie;

 

usunąłem te pliki i faktycznie index jakby się zresetował ( pisalo ze komp nie byl jeszcze klasyfikowany ) no to ja odswiezam index system, sprawdzam po odwiezeniu... to samo.

Identycznie jak na zrzucie ekranu wyzej

 

problem z aero zdaje sie byc rozwiazany ale teraz niech mi ktos prosze jeszczr powie jak zrobic zeby to gowno ( przepraszam jesli kogos urazilem swoja subiektywna opinia ) nie mielilo tak dyskiem twardym :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: tak sie sklada ze moj twardziel jest baaardzo glosny podczas pracy i sorry za wyrazenia ale dostaje juz pier*olca z tym systemem

 

sp1 i wszystkie update'y poinstalowane...

 

ok problemów już nie ma. pozcciwy xp wrócił do łask.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary do grafiki od nowa zainstaluj. Ewentualnie uruchom jeszcze dxdiag, Win+r i dxdiag. I w zakładce display powinno byc 3x enable.

 

Vista powinna ci begać tak jak xp. Mam wolniejszego lapka a lata ja 3a, zero zastanawiania sie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos moglby mi doradzic? skladam kompa do edycji HD i co do podzespolow juz mam jakies konkretne ramy:

Phenom II 940, 4GB RAMu, 2x500GB RAID plyta na chipsecie AMD 790FX/SB750

Jaki na to postawic system? Viste czy XP? Jak XP to 64 bit zeby widzial caly RAM ale czy bede w stanie zainstalowac urzadzenia i programy? Wiem ze jakis czas temu malo bylo sterow i programow 64 bitowych?

A jezeli Viste to ktora? 32 zeby byla lepsza kompatybilnosc czy 64 bit dla lepszej wydajnosci?

Trudny wybor.

Przepraszam jezeli ponawiam pytanie ale przebrniecie przez ponad 200 stron tego watku bylo niemozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam problemy z restartami, pogram trochę w jakąś grę MMORPG albo coś ściągam lub poprostu przeglądam strony www, komp łapie BSOD i restart, tyle co zdążyłem wyczytać na blue screenie to że związane jest z ndisys. Pogoglowałem trochę, zainstalowałem cFos'a lecz nadal to samo, dowiedziałem się że to problem z siecią, jest jakaś rada na to? dodatkowo po intalacji cFos'a teraz net limiter nic nie pokazuje, jakby nie było żadnej sieci

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i wielką do Was prośbę. Mam legalną wersję Visty 64 z MSDN'a. Nie ściągałem obrazu, bo dostałem płytę od kumpla. Okazało się, że okroił ją vLitem i wywalił z niej m.in. sterowniki od drukarek. No i tu zaczyna się mój problem. Mam drukarkę HP LJ1100 i nigdzie w necie nie ma do niej sterowników. Czy ktoś mógł by mi podesłać pliki, których ona używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Viste home premium x64 i mam mianowicie taki problem, że czesto wyskakuje mi bez powodu przy włączaniu systemu pytanie czy chce uruchomić system normalnie czy w trybie awaryjnym. Reinstalka systemu nie pomogła a na xp nie mialem takiego problemu. Troche rzadziej ale zdarza sie też, ze przy włączaniu systemu wtedy gdy jest ten pasek ładowania czasami sytem sie nie włączy tylko ten pasek sie przesuwa i nic sie dalej nie dzieje, pomaga tylko reset. Mam też wrazenie że czasami bez powodu komputer strasznie mieli mi dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zawsze pod XP do odtwarzania filmów używałem: SubEdit Player + Vista Codec Package (zbiór kodeków DivX, RMVB, MKV - zawiera w sobie FFDShow i inne filtry)

Wszystko działała tam prawidłowo, napisy i filmy wyświetlane są bez problemów.

 

Na laptopie posiadam zainstalowaną Vistę Home Basic - oczywiście zainstalowałem tam SubEdit Player + Patch by działał pod Vistą + najnowszą wersję Vista Codec Package

Mam problem z poprawnym odtwarzaniem filmów. Filmy jakby się "przycinały", widać czasem takie "duże pixele" oraz napisy w filmie nie są "na" filmie - tak ,że widać same napisy - tylko dodatkowo są w czarnej ramce która zasłania znaczną część filmu (mimo ,iż w odtwarzaczu jest WŁĄCZONA opcja "przeźroczyste napisy")

 

Próbowałem instalacji wielu uniwersalnych pakietów z kodekami (k-lite, nimo etc.) - i na każdym to samo.

Opcja "vobsub" w kodekach która pozwala na wlepienie napisów do filmu odpada - gdyż znacznie wygodniej jest je załadować przez SubEdita i w razie potrzeby poprawić gdy są niedopasowane.

 

 

Tak wyglada to na XP (niestety w XP paint coś nie przechwytuje obrazu) - ale widać ,że na XP niema żadnych "odchyleń" klatek jak na Viście.

Dołączona grafika

 

Vista:

Dołączona grafika

 

Praktycznie jest to jedyna wada która trzyma mnie bym nie instalował Visty na komputerze stacjonarnym - puki co laptopa mam do testów z kodekami. Jeśli coś wypali - wtedy przejdę na Viste.

Jakich Wy używacie kodeków i player'a do odtwarzania DivX'ów na komputerze z Vistą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tego typu paczki z kodekami, to od zawsze polecam CCCP (ma to co potrzeba) + Real Alternative (do odtwarzania np plikow rmvb).

Zeby miec przezroczyste napisy w SubEdit musisz wylaczyc kompozycje pulpitu we wlasciwosciach pliku subedit.exe (zakladka "kompatybilnosc").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...