Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ja instaluje KMP Player i odtwarza wszystko od standardowych .avi, .wmv czy innych takich po .flv, .mov, .mkv, .vob itp. ;) Z kodeków to jedynie DiviX'a i Xvid'a'a i nic więcej.

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem temat i poszukalem w google ale nie mogę znaleść rozwiązania mojego problemu. postaram się wyjaśnić tak jak mogę, mam nadzieję, że zrozumiecie :D

mianowicie, jak wiadomo po otwarciu kilku aplikacji są one widoczne na pasku zadań w postaci nazwijmy to zakładek. załóżmy, że sa otwarte 3 aplikacje: 1, 2, 3. W takiej też kolejności są umieszczone zakładki na pasku. W pewenym momencie pracy na aplikacji nr 1 program zaczyna sobie cos przeliczać, mysleć, whatever :) i napis zakładki zmienia się na "brak odpowiedzi". W tym momencie zakładka automatycznie wędruje na koniec na pasku zadań i jest kolejność: 2, 3, 1. Dla mnie jest to strasznie denerwujące. Czy wie ktoś jak temu sie przeciwstawić, gdzie coś zmienić aby mimo "myślenia programu" zakładka na pasku zadań została na swoim miejscu?

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Viste home premium x64 i mam mianowicie taki problem, że czesto wyskakuje mi bez powodu przy włączaniu systemu pytanie czy chce uruchomić system normalnie czy w trybie awaryjnym. Reinstalka systemu nie pomogła a na xp nie mialem takiego problemu. Troche rzadziej ale zdarza sie też, ze przy włączaniu systemu wtedy gdy jest ten pasek ładowania czasami sytem sie nie włączy tylko ten pasek sie przesuwa i nic sie dalej nie dzieje, pomaga tylko reset. Mam też wrazenie że czasami bez powodu komputer strasznie mieli mi dyskiem.

A mi ktos potrafi pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Viste home premium x64 i mam mianowicie taki problem, że czesto wyskakuje mi bez powodu przy włączaniu systemu pytanie czy chce uruchomić system normalnie czy w trybie awaryjnym. Reinstalka systemu nie pomogła a na xp nie mialem takiego problemu. Troche rzadziej ale zdarza sie też, ze przy włączaniu systemu wtedy gdy jest ten pasek ładowania czasami sytem sie nie włączy tylko ten pasek sie przesuwa i nic sie dalej nie dzieje, pomaga tylko reset. Mam też wrazenie że czasami bez powodu komputer strasznie mieli mi dyskiem.

Moze cos z dyskiem jest nie tak? Napisz jaki masz, moze ktos bedzie w stanie bardziej pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam K-Lite Mega Codec Pack i działa mi domyślnie akceleracja sprzętowa GPU (wraz z Media Player Home Cinema) pod Vistą x64. Powiedzcie jak to wygląda na innych paczkach kodeków. Pozdrawiam.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem temat i poszukalem w google ale nie mogę znaleść rozwiązania mojego problemu. postaram się wyjaśnić tak jak mogę, mam nadzieję, że zrozumiecie :D

mianowicie, jak wiadomo po otwarciu kilku aplikacji są one widoczne na pasku zadań w postaci nazwijmy to zakładek. załóżmy, że sa otwarte 3 aplikacje: 1, 2, 3. W takiej też kolejności są umieszczone zakładki na pasku. W pewenym momencie pracy na aplikacji nr 1 program zaczyna sobie cos przeliczać, mysleć, whatever :) i napis zakładki zmienia się na "brak odpowiedzi". W tym momencie zakładka automatycznie wędruje na koniec na pasku zadań i jest kolejność: 2, 3, 1. Dla mnie jest to strasznie denerwujące. Czy wie ktoś jak temu sie przeciwstawić, gdzie coś zmienić aby mimo "myślenia programu" zakładka na pasku zadań została na swoim miejscu?

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po podłączeniu dodatkowego dysku, jedna z partycji na dysku na którym znajduje się system "zgubiła" swoją nazwę. Przy próbie zmiany litery wyskakuje następujący komunikat:

post-122848-1235478429_thumb.jpg

Oczywiście resety nie pomagają tutaj. Partycja również nie chce się sformatować. System to Vista Bussines 32-bit.

Co ciekawe pod XP wykrywa ją bez problemu.

Jest jakiś program, albo 'sposób' na przywrócenie jej do życia?

 

edit: problem rozwiazany przy pomocy testdisk

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować?

ja zainstalowalem ja instalacja trwala u mnie okolo 10 minut , tak wiec szybko wszystko przebieglo i czy cos zauwazylem wsumie nic , wszystko dziala tak jak wczesniej jakis roznic nie widze zbytnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu piszę, że szukałem, ale wolę się upewnić :) Kupiłem wczoraj Vistę 64-bit OEM, jak ją wgram na nowym kompie (którego jeszcze nie mam) to ważne jest tylko to, by płyta była ta sama a CPU / GPU / MEM / HDD i całą resztę mogę zmieniać, robić formaty i instalować system od nowa ile raay chcę - dobrze rozumiem zapis licencji OEM?

 

PS: Jak będę ten nowy sprzęt za dwa - trzy lata sprzedawał, to jedyne co mogę zrobić z tym OEM 64-bit to go jako gratis dorzuić do płyty głównej - czy może to też będzie nielegalne i mogą system wyrzucić tylko na śmietnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej mowiac OEM jest przypisany do plyty glownej. ale przy zmianie plyty powinien sie automatycznie sam dopasowac do nowej, to znaczy skasowac rejestracje starej i zarejestrowac do nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmienisz płytę to zadzwonisz do MSa, dostaniesz nowy klucz aktywacyjny i tyle. Jedynie nie zrobisz już aktywacji online.

Stary XPek przeżył 3 zmiany płyt i nie miałem ani razu problemu.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest nielegalne :P wiec to tak, jak bym pirata miał :D

dlaczego nielegalne? jesli masz oryginalnego OEM to nie widze problemu

 

Jeżeli zmienisz płytę to zadzwonisz do MSa, dostaniesz nowy klucz aktywacyjny i tyle. Jedynie nie zrobisz już aktywacji online.

w przypadku visty tak jak pisalem wczesniej, sam sie dopasowywuje i nie trzeba nigdzie dzwonic. jak mi padla plyta, to zainstalowalem oem na nowej i jest normalnie zarejestrowny dla nowej plyty, nie trzeba zadnego nowego klucza tylko ten co jest oryginalnie na pudelku z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle trzeba. Automatyczna aktywacja na innej płycie nastepuje tylko po spełnieniu kilku warunków. Nie zawsze się to udaje. Poza tym klucz aktywacyjny to nie jest ten z pudelka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mi chodzi o to, że dać się da - to jasne. Tylko czy licencja OEM na to POZWALA? Bo to jest system dla producentów - jeżeli ja zbuduję kompa i zmienię płytę (a co za tym idzie, procka i ramy) to to już nie bedzie ten komputer - wiem ze jak plyta padnie, to mozna ją wyrzucić i zadzwonić po nowy klucz - ale jak chcę ją sprzedać na allegro, to wtedy licencja OEM mowi mi - sorry, twoja plyta poszla na allegro i to do niej jest przypisana licencja na oem.

 

Dobrze to rozumiem? Bo gdyby sie dalo tak swobodnie zmieniac all z plytami wlacznie, to po co BOX-y by były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Vista Ultimate SP1 x64 znaczaco mi przytyla przez ostatnie kilka tygodni. Dlugo rozmiar katalogu C:\Windows utrzymywal sie na poziomie ok 16 GB, a jak wczoraj sprawdzilem to ma juz ponad 20 GB. W zwiazku z tym wiecie gdzi sa pliki deinstalacyjne aktualizacji? W XP byly to pliki o nazwach typu $KB... i byly ukryte w glownym katalogu. W Viscie ich nie widze. Wiecie moze gdzie Vista je przechowuje, czy moze standardowo je usuwa?

Jak tak dalej pojdzie do do konca roku partycja 40 GB bedzie za mala - juz teraz mam "tylko" 15 GB wolnego miejsca. Na C mam niewiele: system + aktualizacje + office + niezbedne programy (AV, sterowniki), a tu jeszcze ten winsxs zamuje mi 11 GB i ma 14,5k pozycji. Strach sie bac :)

 

Mam jeszcze jeden "problem". Otoz chyba spowolnilo mi 'automatyczne ladowanie do pamieci' (tak to sie nazywa?) najczesciej uzywanych programow (przegladarka, pozta). Kiedys uruchamialy sie niemal natychmiast po kliknieciu ikony, a teraz musze czekac jak w starszych systemach - kilka "dlugich" sekund. Da sie to gdzies ustawic, by bylo jak dawniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mi chodzi o to, że dać się da - to jasne. Tylko czy licencja OEM na to POZWALA? (...) Dobrze to rozumiem? Bo gdyby sie dalo tak swobodnie zmieniac all z plytami wlacznie, to po co BOX-y by były?

Generalnie dobrze rozumiesz.. Ale generalnie tak jest na zachodzie, bo my troszkę musimy "pokombinować". Chodzi o to, że przy sprawdzaniu Twojej legalności systemu (władza wykonawcza ;) ), powinieneś mieć też dowód zakupu kopii systemu.. a jak zgubisz to co.. do paki idziesz..? Nie dajmy się zwariować.. System przypisuje się do głównej, ale płyta może zawsze paść i wtedy zmieniasz główną robisz re-instal i dalej korzystasz - masz "chmurkę" na budzie, oryginalny nośnik w szufladzie, dobrze też jak dowód zakupu i jesteś spokojny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki nie typowy problem, gdy chcę odtworzyć film albo instalke wyskakuje komunikat "system nie może odnaleźć pliku...." dziś to zauważyłem. Czasami przy otwieraniu zdjęć mam komunikat że za mało pamięci na dysku, fakt na dysku C mam tylko 170mb wolnego :D Czy to może być powód ? Vista 64.

Pod XP działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem SP2 z nadzieje ze sprawdze i...

 

Instalacja dodatku Service Pack nie powiodła się, kod błędu: 0x80070490.

 

Juz wczesniej mialem problemy z windows update, teraz sprawdzilem i to ten sam kod bledu, jakies pomysly co z tym zrobic? Vista x64 business PL oryginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerzuciłem sie ostatnio na viste x64 z sp1 wszystko było ok, ale po 2 dniach zaczęły pojawiać sie dziwne problemy. Pierwszy z nich to to ze po restarcie komputera program 7zip ( dla wersji x64) przestaje działać, a mianowicie gdy próbuje cos rozpakować wyskakuje komunikat ze GUI programu 7zip przestało działać i tyle. Pomaga tylko ponowna instalacja i wszystko działa do restartu komputera.

 

Drugi problem jest taki ze pewien program ( media center ) przestaje działać również po restarcie komputera, tyle ze tym razem mam inny komunikat

 

Dołączona grafika

 

co więcej na pulpicie mam instalke tegoż programu ale po restarcie dziwnym trafem przestaje ona działać i pokazuje sie ten sam komunikat, pomaga ponowne ściągnięcie pliku i instalacja az do restartu.

 

reszta działa na razie ok, sprzęt z podpisu działał ok na xp. orthos nie wysypuje sie.

 

edit

 

poleccie jakiegos antywirusa bo najnowszy kasperski zawiesza caly system skanujac duze archiwa rar/cab

 

edit2

 

problem chyba rozwiazany - wirus

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...