Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak Vista kiedyś (dawno w sumie) wyszła - kupiłem (Home Premium 64bit).

Znosiłem dzielnie pierwsze niedoskonałości, ściągałem natychmiast po pojawieniu się nowe aktualizacje, część ręcznie, bo w W.Update opóźniały się.

Jak wyszła poprawka do słynnego kopiowania plików - zainstalowałem i cieszyłem się, bo faktycznie pomogło :)

Niedawno zmieniałem sprzęt. Nowa instalka windy, od razu po gołej instalce wrzuciłem SP1 - a nie jak poprzednio, czyli daleko później (wcześniej każda poprawka z osobna).

Oczywiście zainstalowałem również poprawki nowsze niż SP1.

...ale problem, że przy kopiowaniu np. głupich 3 MB(!!) widzę przez np. 1 minutę "trwa oczekiwanie", obliczanie czasu czy inne draństwo! :mur:

Poprawkę... - ależ oczywiście: mam! Do ręcznego zainstalowania, na wszelki wypadek! Ale... CO Z TEGO, bo qfa winda SP1 krzyczy, że "ta aktualizacja NIE MA ZASTOSOWANIA do tego systemu"! :blink: :mur:

Rozumiem: SP1 pewnie mu przeszkadza.

Ale... czy SP1 nie powinien mieć już tej aktualizacji w sobie?? :unsure: Co za pies...?

Pomóżcie proszę, bo mnie szlag trafia a i śmiesznie to wygląda, że XP śmiga, sprzęcior mam niesłaby, a z tym nie wiem co zrobić... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie jest to czasem problem UACa? Sam siedze na Viscie ale 32bit i nie mam czegos takiego - uac wylaczony , a kiedys z bylo wlasnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wina sterowników od plyty głównej a nie systemu.

Nie wiem, ale nie wydaje mi się: zresztą - stery najnowsze; nowszych brak. Płyta P5Q, Q9550, 12 GB RAM.

Wyłączone wszelkie oszczędzacze energii, włączone "dopalacze" hdd itd.

Natomiast jeśli chodzi o UAC, to... nie bardzo w tym przypadku widzę jakikolwiek związek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wylacz , sprawdz - moze zobaczysz. Pisalem o tym , ze majac uaca na 32b non stop mialem "trwa odliczanie czasu blablabla" , a dzis? Dawno juz tego nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś to przyblizyć co masz na myśli?

Ustawienia dysku w BIOSie oraz ustawienia w windzie, w urządzeniach "dysk" (buforowanie itp.). Nie zawsze one są właściwie ustawione.

Co do UAC - dziwna sprawa. Jak wyłączyłem, to niby ok (na razie).

Potem włączyłem z powrotem i... komunikatu "trwa oczekiwanie" chwilowo nie ma, za to widzę np. "pozostało 6534 godzin do końca". Qrna... :(

Myślę, że o coś innego chodzi, tylko nie wiem o co... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją vistą. Nie wiem czy za dużo wyciąłem w vlicie czy "ten typ tak ma" ale nie mogę zainstalować żadnej paczki MUI z windows update. Przy obcinaniu wywaliłem wszystkie języki oprócz polskiego a tu vista zainstalowała się po angielsku i teraz mam problem. Każda próba instalacji kończy się kodem błędu 2. Wygoglowałem, że trzeba wrzucić poprawkę KB942903 jednak ta też wywala błąd, że niby do mojego systemu ona nie pasuje. Próbowałem sposobem z tego linka ale też nie działa, Vistalizator sobie nie radzi. Może ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok (badz ktokolwiek inny kto ma ;-) ): mozesz jeszcze raz wrzucic ta paczke do odchudzenia winsxs? zainstalowalem viste na 20 gigowej partycji i nie moge zainstalowac sp1 bo brakuje mi miejsca na dysku -_- (mam 8.5, potrzebuje 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok (badz ktokolwiek inny kto ma ;-) ): mozesz jeszcze raz wrzucic ta paczke do odchudzenia winsxs? zainstalowalem viste na 20 gigowej partycji i nie moge zainstalowac sp1 bo brakuje mi miejsca na dysku -_- (mam 8.5, potrzebuje 10)

Link w poście z opisem poprawiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy automatycznie pobralo mi pare aktualizacjii i teraz mam juz niecale 5 giga wolnego miejsca na c:\. Macie jakies pomysly co zrobic, zeby zainstalowac sp1 (przeniesienie tempa nic nie dalo)? Czy moze teraz po prostu jechac po koleji z automatycznymi aktualizacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy automatycznie pobralo mi pare aktualizacjii i teraz mam juz niecale 5 giga wolnego miejsca na c:\. Macie jakies pomysly co zrobic, zeby zainstalowac sp1 (przeniesienie tempa nic nie dalo)? Czy moze teraz po prostu jechac po koleji z automatycznymi aktualizacjami?

Usuń wszystko z

 

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

 

i przeczyść WinSXS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem przez Skype i w pewnym momencie mój rozmówca przestał mnie słyszeć (niczego nie dotykałem :) ). Mikrofon działa, był sprawdzany na innym komputerze, próbowałem też wyjąć SB i włączyć integrę - to samo, więc wykluczam winę sprzętu. Mikrofon nie jest wyciszony, jego poziom głośności ustawiony jest na maksimum (opcja +20 dB włączona). Karta to SBlive! 24bit @ X-fi XA, system Vista x64 (pod 7 x64 to samo, z tym, że karta pracuje jako SBlive). Przeinstalowanie sterów nic nie daje. Musi być gdzieś coś jeszcze wyciszone, bo gdy podłączam mikrofon są trzaski i widać jak na chwilkę zapala się equalizer. W Google znalazłem adres w rejestrze, gdzie można włączyć na stałe micboost. Problem w tym, że w moim rejestrze taki adres nie istnieje :damage_wall: . Gdzie jeszcze poza Urządzeniami do nagrywania i Creative Console Luncher można zmieniać głośność i ustawienia audio? Pomóżcie bo już dawno nic mnie w moim kompie tak nie wku%*%^ :damage_wall: :damage_wall: .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o konfigurację Skype, ale o to, że mikrofon nie działa w całym systemie (a jest sprawny), a więc to wina Visty :) . Najbardziej irytuje mnie fakt, że działał i nagle nie wiadomo skąd przestał :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o konfigurację Skype, ale o to, że mikrofon nie działa w całym systemie (a jest sprawny), a więc to wina Visty :) . Najbardziej irytuje mnie fakt, że działał i nagle nie wiadomo skąd przestał :/ .

Tyle że napisałeś że pod W7 jest tak samo to tym bardziej dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jak duży sens jest stawiać Vistę na moim kompie i czy gry wyglądają o niebo lepiej na tym całym DX10 niż na DX9?

 

Jeśli nie jest to strasznie opłacalne to wolałbym uniknąć ponownego instalowania sterów, gier (170Gb) i wszystkiego innego (całość zajmie z 5-6h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Siedze na Viscie bo jest dla mnie wygodniejsza , szybsza w dzialaniu samym z siebie niz XP , ale roznic w grach to ja nie widze - dla mnie DX10 to sciema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jak duży sens jest stawiać Vistę na moim kompie i czy gry wyglądają o niebo lepiej na tym całym DX10 niż na DX9?

 

Jeśli nie jest to strasznie opłacalne to wolałbym uniknąć ponownego instalowania sterów, gier (170Gb) i wszystkiego innego (całość zajmie z 5-6h)

Jeżeli chodzi o gry to różnice są kosmetyczne jeśli patrzysz pod kątem systemu to Vista jest lepsza ale przy takim ogromnie programów ja bym nie zmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zainstalować do Visty 32 bit Premium PL na wirusy, warunek za free ! AAVAST'a Czy AVIR'a, ponoć avast cienki z darmowych, jakies propozycje. I co na śmieci spy itp super antispy free czy Spybot - Search & Destroy, jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę się o wiry, nie nie wciskam sie na RU, che coś mieć na to i za free -> a informatyk mi polecił tylko avira i super anti spy free mówiąc że reszta to dno, więc z ciekawości na forum to sobie skonsultowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na takie pytania ale chyba tak.No więc,chcę wypróbować x64 visty ale niestety dvd w lapku nie czyta dvdków tylko cdki i nie ma możliwości zainstalować z dvd.Moje pytanie to czy jest możliwość ściągnięcia skąś x64 na 4 lub 5 cd?Myślałem o ściągnięciu wersji dvd i podzieleniu jej vlitem ale na x32 nie można dłubać w iso x64.

Będę wdzięczny za pomoc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jawor , nie kombinuj bo nie ma takich wersji - zrob to z botujacego pendrajwa - taki 4GB Sandisk Cruser za 35 zl i jedziesz.

 

U Ciebie to na CD nie wlazlaby pewnie i wersja okrojona Visty :P

 

Znaczy sie jest pewna wersja , ale o tej mowic nie mozna wiec - vLite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...