Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam dziwny problem z Vistą i mam nadzieję że to odpowiedni temat.

Chodzi o strony www przeglądanie na moim laptopie z zainstalowaną Vistą.

Strony te graficznie wyglądają bardzo źle, jakby wszystkie grafiki były słabej jakości, mają dużo szumów.

Wiem że to tylko dzieje się na Viscie i we wszystkich przeglądarkach używanych w tym systemie.

 

Gdzie jest problem?

Jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję linka do screena, proszę zwrócić uwagę na słabą jakość zdjęć, jakby były zapisywane z bardzo dużą konwersją

http://img91.imageshack.us/img91/2051/screenget.jpg

 

Edit: grafiki odtwarzane z komputera są ok, tylko strony www są jakieś dziwne.

Edytowane przez tonymontana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegś programu do "przyspieszania" internetu?

 

Nie mam.

Korzystam teraz z Orange Bussines Everywhere ale korzystam także z niego na komputerze z XP i wszystko jest ok.

 

Edit: to chyba wina tego Orange Bussines Everywhere, zmniejsza wagę obrazków aby zmniejszyć ilość pobieranych KB jednak nie mogę tego wyłączyć.

Edytowane przez tonymontana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc z Vistą

 

Witam na początku chciałem się przywitać jako nowy członek waszego forum.

Zwracam się do Was z wielka prośbą otóż zainstalowałem oryginalny Windows Vista Ultimate na moim kompie ściągnąłem do niego service pack 1 oraz 2 wszystkie zalecane sterowniki i niby wszystko dobrze lecz po około 2 dniach użytkowania ...

Problem z systemem wygląda następująco po uruchomieniu komputera system ładuje sie normalnie lecz gdy zaczyna ładować ikonki w zasobniku to następuje kilku minutowy zwis po upływie 1 może 2 minut normalnie zaczyna działać lecz jest to dość irytujące a żeby było ciekawiej w czasie tego "zwisu" można normalnie uruchomić np: firefoxa i przeglądać net choć ikonka połączenia sieciowego się jeszcze nie wgrała

Mój konfig

AMDx2 4800

Płyta Asus M2N-E Ultra

3GB DDR2 800 Mhz

ATI HD 4850 Gigabyte

2 HDD spięte w Raid 0

1 HDD jako magazyn

BTW Norton Antywirus nic nie wykrył jak i SpyBoot

W czasie startu uruchamiane są normalne programy lecz teraz zobaczyłem że nie mogę zmienić w konfiguracji systemu po wpisani "msconfig" sposobu uruchamiania mam cały czas "uruchamianie selektywne" mimo przełączenia na "uruchamianie normalne" a dokładniej mogę zmienić lecz po restarcie systemu jest tak jak było jak również programów które mają być uruchamiane wraz z startem systemu

 

Tylko proszę nie pisać że to "normalne Vista tak chodzi" czy coś w tym stylu działała normalnie przez 1 dzień zainstalowane mam tylko na kompie stery SpeedFana everesta 3 gry i to wsio bez żadnych "wynalazków"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moze masz jakies programy dzialajace w tle. Antywirusy odpalone moga spowodowac wolniejsze ladowanie systemu. Sprobuj odinstalowac program po programie i sprawdzac , ktory blokuje.

 

Cos w podobnym stylu mialem z Ghostem 12 - jakis program zainstalowany powodowal jego niepoprawna prace i reset kompa przy wykonywaniu backupa. Moze i u Ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nie potrzebne odinstalowane dalej to samo może jakieś inne sugestie ?

Teraz próbowałem przywracania systemu

"nie można przywrócić systemu nieznany błąd" czy coś w tym stylu

Edytowane przez Bastiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem zz Vistą na swoim laptopie Samsung R560. Po instalacji wszystko grało lecz kilka dni temu zainstalowały się poprawki do Visty i laptop włącza mi się z wygaszonym ekranem (czarny). Muszę go włączać kombinacją klawiszy Fn+F5.

Gdzie w Viście można to ustawić prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. W Windows 7, ikony na pasku szybkiego uruchamiania są przyjemnie oddalone od siebie, kiedy w Viście są ściśnięte. Jaki klucz w rejestrze trzeba zmodyfikować, by zwiększyć przerwy pomiędzy nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem "do naprawy" laptopa z Win Vista Home Premium.

Co jest "zepsute"? Vista uruchamia się dobre 3-4minut. Około 3/4 tego czasu czekamy... ("Czekaj..."). Gdy wyskoczy napis Zapraszamy to już kilka sekund i laptop jest gotowy do pracy.

Oczywiście zrobiłem to, co robi się zawsze w takich sytuacjach. Powyłączałem zbędne programy przy starcie, usługi itd. Jednak nic to nie zmieniło.

Najgorsze jest jednak to, że to chyba nie w tym rzecz. Dlaczego? Ponieważ laptop raz na ~3 włączenia, uruchomi się normalnie - szybko.

Pomyślałem, że to może antyvirus - nie,

może włączony play tak działa - nie,

może zaktualizowac system - nic nie dało.

 

Zamiast oczywiście bawić się w dociekanie co jest nie tak mógłbym go sformatować, ponieważ tak na prawdę na tym laptopie nic nie ma. Kilka plików, programów. Jednak nie mam do niego oryginalnej płyty, ani nawet żadnej innej.

 

Wykonałem logi combofixem i hijackthis:

Combofix: http://www.wklejto.pl/txt41564

HiJackThis: http://www.wklejto.pl/txt41565

 

Dziękuje i proszę o szybka pomoc, ponieważ laptop jest jutro do oddania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem. NetFramework czy 3.0 czy 3.5 nie chcę zainstalować się na moim PC. Cały czas mówi o funkcjach włącz i wyłącz , próbuje włączyć wszystkie funkcje a tam wywala błąd pod sam koniec że nie można skonfigurować...

 

Google nie zna odpowiedzi na moje pytanie. Potrzebuję zainstalować ten soft do poprawnego działania rockstar social club bo prawdopodobnie przez to cały czas się sypie. System Vista z dodatkiem SP2.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to przez dysk 7200 czy przez SP2, ale wreszczcie kopiowanie trwa krotko ;)

ja nie wiem jak to mozliwe, ale np. kopiowanie na mp3 plejerka trwa zdecydowanie krocej jak uzywam windowsa (tudziez nakladki na niego np. free commandera) niz przez total commandera (cos tam moze trzeba ustawic). ale juz przy wiekszych plikach zarowno windows jak i total commander wypadaja podobnie (ze wskazaniem jednak na windowsa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez problem z szybkoscią kopiowania po USB w TCMD jest znany od paru lat.

a to nie wiedzialem :) serio. nie rozumiem jednak czemu czasem dysk na usb zapieprza (przewaznie) az milo, ale jak podlacze mp3 to jest istny koszmar. predkosci na poziomie 100 kB/s (winda robi cos ponad 2 MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem posiadam viste 64ultimate i ostatnio zauwazylem ze długo komputer zmienia mi nazwe np folderu albo jak usuwam jakiś plik czasem sie zawiesi ale ostatnio zrobilem tak ze dodałem nowy folder wpisalem np bbbb i ok on zmienial wszedlem w menedzera urzadzen wylaczylem explorer.exe i wlaczylem na nowo explorer.exe i folder zmienil nazwe ale tak nie bede robił non stop prosze o pomoc moj konfig to :

 

asrock NF6p-vsta

 

Amd phenom 8450 x3

 

4gb ram kingston

 

geforce 9600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie bardzo wiedzialem gdzie zalozyc nowy temat dlatego zalozylem go w dziale Microsoft. Problem jest nastepujacy. Dzisiaj odpalilem na laptopie (Sony Vaio z wbudowana kamerka) Skype wersje 3.8, wszystko ladnie smigalo, rozmawialem z kolega, kolega widzial mnie, ja widzialem kolege, wszystko peiknie ladnie. Rozlaczylem sie, nie zmienialem kompletnie nic, kolezka tez nie zmienial zadnych ustawien, i po ponownej probie porozmawiania juz nie ma w ogole opcji video, tak jakby zniknely i wczesniej ich nie bylo. O ile dobrze pamietam, wczesniej byly opcje (dokladnie nie pamietam nazw) ale cos w stylu: wlacz video w pasku opcji rozmowy z danym uzytkownikiem. Teraz przekopalem wszelkie zakldaki, ustawienia i nigdzie nie ma nawet jednego wyrazu "video". Czym moze to byc spowodowane, czyzby vista cos namieszala? Jest jeszcze drugi problem, ktory spedza mi sen z powiek: mianowicie updaty windowsa. Przegladnalem wczoraj loga tych updatow i co sie okazalo: niektore sa failed, niektore cancelled. Teraz moje pytanie: jak mam zainstalowac ponownie te failed i cancelled w nich miedzy innymi jest service pack 2. Szukalem informacji jak to zrobic ale co znalazlem to skomplikowane procedury, tu zmien jakis plik, tam zmien cos, tu cos dograj itd. Prosze o pomoc.

Edytowane przez JerryBlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam własne małe studio nagrań i chcę zakupić Vistę Ultimate 64 bit SP2 na firmę. Czy podana niżej konfiguracja komputera jest wystarczająca aby wykorzystać możliwości tego systemu? Czy lepiej przesiąść się na posiadaną Home premium Sp2 32 bit?

 

 

Płyta gł: Asus p5QL-E P43

procek: intel core 2 duo E7600 3,06

pamięć: kingston 4gb ddr2 800 dual ch

grafika geforce gt9500gt

hdd: samsung 500gb sataII

dvd rw: samsung SH-223

 

Poradźcie coś

 

Jak na razie mam na kompie zainstalowany XP sp2, ale przy pracy z programami typu Adobe Audition, Cubase, plus wtyczki VST, często się wiesza co doprowadza mnie do irytacji już.

 

 

Jeśli zainstaluję vistę to jak ustawić następujące parametry w biosie?:

 

obecnie jest:

Configure Sata As [iDE] - przestawić na AHCI?

 

JMB IDE CONTROLLER - [Enable] - zostawić czy wyłączyć?

JMB MODE SELECT [iDE] - przestawić na AHCI?

 

I jeszcze coś o 32 bitowym transwerze danych w dysku - ustawione na [Enable] zostawić czy wyłączyć?

Edytowane przez jankes82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie AHCI powinno przyspieszyc Viste, napewno nie zaszkodzi wiec czemu nie, ale ustaw AHCI przed instalacja Visty, bo jesli zrobisz to po, to trzeba bedzie w rejestrze zmienic jeden wpis. Jesli ustawisz AHCI z zainstalowanym XP system sie posypie.

 

Nie wiem co zrobic z reszta parametrow, poczytaj w instrukcji za co odpowiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 4GB więc nie ma sensu instalować 32-bitowego systemu. Kupno wersji Ultimate również mija się z celem, bo ta 'najbogatsza' edycja nie oferuje niczego co usprawiedliwiałoby wysoką cenę. Moja rada jest taka: przeczekaj teraz na czym tam możesz a kup Windows 7 Professional.

 

Temat łączę z wątkiem głównym o Windows Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...