Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Coś chyba niedobrego dzieje się z moim komputerem, gdyż nie mogę zainstalować Visty (x64). Instalator ładuje się, ale kiedy pojawia się tapeta i kursor myszy nic się nie dzieje. Dysk przestaje chrobotać. Czasami trzeba było poczekać kilka sekund zanim pojawi się okienko instalatora, ale pół godziny to chyba za długo ;) O co może chodzić? Na wszelki wypadek 'odkręciłem' CPU - nic to nie dało.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, przypnę się - Vista uparcie twierdzi, że w każdym folderze mam fotografie. Nie pomaga zmiana w jednym folderze i potem zastosowanie do podfolderów, bo nic się nie zmienia.

 

Dodatkowo, dziś WU nie wyświetla mi nazw aktualizacji. Mam 1 ważną i 1 opcjonalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie linczujcie :)

Nie wiem jak i dlaczego :D ale tapeta zrobiła się jak "do środka" i nie mogę znaleźć żadnej funkcji, ani info na necie żeby to zmienić na full ekran <_<

Wie ktoś jak to zmienić??

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, serio?? B-) Dzięki za info ale to bardziej złożone. Właśnie okazało się że ta opcja jest wyłączona i nie wiem jak to naprawić. Może coś w kluczu rejestru?

 

SGJ żarty się ciebie trzymają

 

edit: Format c poszedł i już, trudno. Tak to jest jak się chce "zmodyfikować" wygląd jakimś programem, który.....ehhh.... szkoda gadać -_- nigdy więcej B-)

Peace!

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym udostępnić drukarkę - HP 840c - podłączoną do komputera stacjonarnego(XP), tak bym mógł nią drukować przez laptopa (hp pavilion dv6-1215ew + Vista).

 

Oba komputery połączone są routerem AirLive WT-200ARM. Udostępnianie plików działa bez problemów. Laptop widzi drukarkę, ale przy próbie udostępnienia wywala błąd

 

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pojawił się pewien problem na laptopie mojej dziewczyny. Problem przejawia się tym, że o godzinach 24, 6, 12, 18 wszystkie programy korzystające z Internetu na chwilę tracą łączność. Mogę dodać, że w tym momencie zapuszczony ping na jakąś stronę nie przerywa swojego działania, karty sieciowe (czy to lan czy wlan) nie tracą połączenia, drugi komputer podłączony przez ad-hoc działa poprawnie. Problem występuje na każdym łączu jakie testowałem (multimo, kablówka, upc). Problem pojawia się za każdym razem o tych godzinach nawet jak ręcznie ustawię 11:59 na zegarze to za minutę programy tracą łączność z netem. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pojawił się pewien problem na laptopie mojej dziewczyny. Problem przejawia się tym, że o godzinach 24, 6, 12, 18 wszystkie programy korzystające z Internetu na chwilę tracą łączność. Mogę dodać, że w tym momencie zapuszczony ping na jakąś stronę nie przerywa swojego działania, karty sieciowe (czy to lan czy wlan) nie tracą połączenia, drugi komputer podłączony przez ad-hoc działa poprawnie. Problem występuje na każdym łączu jakie testowałem (multimo, kablówka, upc). Problem pojawia się za każdym razem o tych godzinach nawet jak ręcznie ustawię 11:59 na zegarze to za minutę programy tracą łączność z netem. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

a przeskanowales kompa pod katem jakiegos robactwa? Moze tu tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po zainstalowaniu SP2 moja Vista zaczyna szalec...

Wywala mi BlueScreena z bledem dotyczacym Win32k

 

Mial ktos taki problem??

Witam ponownie na tym forum,

Mam podobny problem tyle że nie wiem co jest napisane na BSOD, zwyczajnie miga na starcie po czym komputer się wyłącza. Vista (HP 64bit) dziś wieczorem poinstalowała jakieś automatyczne aktualizacje i padła :[ Tryb awaryjny też nie działa. Problem sprzętowy odpada, bo win7 RC, Ubuntu i open suse śmigają bez problemu, robactwa też nie ma. W weekend sprubuję naprawić system z płytki bo innego wyjścia nie widzę chyba że ma ktoś jakiś pomysł bo zabawa z grubem (linuksowy bootloader) to nie jest moje ulubione zajęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zignorować - http://blogs.msdn.com/e7/archive/2008/11/19/disk-space.aspx

Na szybko: większość plików w folderze winsxs to tzw. "hard links" czyli linki symboliczne. Od strony aplikacji (dla Eksploratora także) widziane są one jako prawdziwe pliki, ale w rzeczywistości są czymś na wzór skrótów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zignorować - http://blogs.msdn.com/e7/archive/2008/11/19/disk-space.aspx

Na szybko: większość plików w folderze winsxs to tzw. "hard links" czyli linki symboliczne. Od strony aplikacji (dla Eksploratora także) widziane są one jako prawdziwe pliki, ale w rzeczywistości są czymś na wzór skrótów.

słabo u mnie z ANG ;/

dzisiaj przeniosłem co mogłem z partycji systemowej na inne, bo miałem tylko 900MB wolnego ;/

teraz mam 2GB wolnego ale pewnie szybko to Vista pożre :angry:

ręce opadają...

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony aplikacji (dla Eksploratora także) widziane są one jako prawdziwe pliki, ale w rzeczywistości są czymś na wzór skrótów.

Od strony aplikacji i systemu zajmują równiez rzeczywiste miejsce na dysku. Ale kto by się przejmował czy folder ma 10GB w ta czy w tamtą w czasach 1TB dysków

 

 

Zwłaszcza, ze po instalacji SP2 Vista zajmuje mniej :roll:

Zajmuje mniej tylko z niewiedzy uzytkownika komputera. W rzeczywistosci bedzie zajmowac minimalnie więcej.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ustawić tryb zgodności z Windows XP ?

Mam Windows Vista Home Premium i nie dział ma mi COD4 tzn. odpala się ale zaraz obraz minimalizuje się , ktoś poradził żeby ustawić tą zgodność , ale może macie jeszcze jakieś pomocne pomysły jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zycze Wesolych Swiat :)

 

Mam problem z dzialaniem visty, strasznie mi rwie np. otwierajac okno moj komputer nie odbywa sie to plynnie tylko czasami jest delikatny "zaciach",

to samo ze zmiana rozmiaru okien, rowniez odbywa sie to fatalnie z opoznienien, rwie itd. tak jak by nie byly zainstalowane sterowniki do karty graficznej,

mam nadzieje ze wiecie o co chodzi,

ten sam problem tyczy sie stron internetowych, nie ma plynnosci w przewijaniu, np. przewijajac strone innego forum gdzie nie ma zadnych flashy opoznienie jest tragiczne jak bym to robil na bardzo slabym komputerze ale to tez nie na kazdej stronce, na niektorych jest ok, mam firefoxa ale na Iexplorer dzieje sie to samo, czasami nawet zacina dzwiek jak przewijam stronke i muzyka chodzi w tle z windows media player,

 

vista to home premium 64bit z sp2, oczywiscie oryginal bo mialem ja razem z laptopem,

probowalem rowniez instalowac od nowa bez dolaczonego oprogramowania producenta laptopa, ba nawet z 2 roznych plyt kopii zapasowych i dalej ten sam efekt,

sterowniki oczywiscie sa wszystkie jak nalezy, zadnych konfliktow w mendzerze urzadzen, zbedne uslugi wylaczone,

konfig to:

P8600, 4G ram, geforce 130GT, chipset pm45, dysk WD

sprawdzane wszystko na trybie maksymalnej wydajnosci,

 

na windows 7 tego nie bylo, a wrocic do 7 tymczasowo nie moge bo minal czas jej dzialania, a chce miec oczywiscie legalny system,

na xp rowniez wszystko ok,

 

dziekuje za wszelka pomoc

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to problem jest praktycznie na pewno związany z grafiką. Sterowniki do grafy instalowałeś z jakiegoś dołączonego CD czy ściągałeś najnowsze ze strony producenta?

 

BTW, płytka z Vistą jest dobra? Tzn. nie ma żadnych większych rys itp.? Bo to też może być od tego (po prostu instalator może nie skopiować niektórych plików z płytki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to problem jest praktycznie na pewno związany z grafiką. Sterowniki do grafy instalowałeś z jakiegoś dołączonego CD czy ściągałeś najnowsze ze strony producenta?

 

BTW, płytka z Vistą jest dobra? Tzn. nie ma żadnych większych rys itp.? Bo to też może być od tego (po prostu instalator może nie skopiować niektórych plików z płytki).

sterowniki sa najnowsze ze strony nvidii, z grafa sadze ze jest wsio ok bo win7 nie mial z tym problemu, to samo z xp oraz 2003,

co do plytki to probowalem z 2 roznych obrazow visty, a sam windows instalowalem z pendrive wiec to tez odpada,

 

czy mozliwe aby serwis pack 2 powodowal takie anomalie ?

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ze stronkami chyba rozgryzlem, zmienilem przegladarke na google chrom i wszystkie strony chodza pieknie, plynnie, bez zadnych zaciec,

pozostaje tylko kwestia okienek,

 

edt:

zauwazylem ze problemem jest kiedy na stronce pojawia sie duzo flashy/reklam, wtedy strasznie muli,

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...