Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ściągnełem sp3 podczas instalowania laptop sie wyłączył hp dv6000 był ciągle pod ,, kablem ,, . Gdy odpalam laptopa system zawiesza sie na oknie Czekaj... i po chwili trwa zamykanie systemu i uruchamia sie ponownie . ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>jąc w trybie awaryjnym jest ostatni postęp aktualizacji SP3 3/3 jest niżej napisane " Nie wyłanczaj komputera " po chwili sie sam wyłancza i tak w kółko . Nie moge odpalić normalnie Visty co zrobić ?

Edytowane przez dudek564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to nie ma SP3 dla Visty. Jak ściągnąłeś diabli wiedzą co, to teraz się męcz.

 

Jest zapewne tryb awaryjny, przywracanie sytemu, jest naprawa systemu z CD i wiele innych opcji. Zainstaluj sobie przy okazji przeglądarkę ze sprawdzaniem pisowni.

 

Temat o Windows Vista też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem. Kiedyś udało mi się tak zrobić, że po podłączeniu przez HDMI laptopa pod TV/aplituner obraz automatycznie się przełączał na TV, a dźwięk z "Głośników" na "Cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI). Po odłączeniu kabla HDMI wszystko wracało do poprzedniego stanu - dźwięk na głośnikach, a obraz na ekranie laptopa. Po reinstalacji systemu nie mogę tego już ustawić. Może ktoś wie jak to osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę włączyć trybu awaryjnego i nie posiadam CD

Post wcześniej pisałeś, że odpalasz system w trybie awaryjnym. Więc ja to jest w końcu?

A co do CD, to powinieneś mieć na dysku partycję Recovery i z niej mieć możliwość instalacji systemu, naprawy itp. - zresztą zajrzyj do instrukcji, tam powinno być wszystko opisane.

 

I jak zostało wcześniej napisane - nie ma SP3 do Visty. Więc albo wgrywasz SP2, albo jakiś szajs z neta udający SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie mojego problemu wyzej to dorwalem jeszcze inna wersje visty z sp2 i wszystko dziala jak nalezy,

mam tylko problem z paskiem start, rozszerzam go sobie troche ale po restarcie nie zapamietuje ustawien i dalej jest waski,

co zrobic z tym fantem ?

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pobrał mi sie jakiś nowy interfejs windows update i teraz jak mnie powiadamia o nowych aktualizacjach, klikam na 'ważne aktualizacje 16:są dostępne' a tam nic nie ma - pusto i nie moge wbrać co chce zainstalować, tak samo jest z akt. dodatkowymi... Też tak macie??

 

EDIT:

Znalazłem 3410846[/snapback]

Dodatkowo, dziś WU nie wyświetla mi nazw aktualizacji. Mam 1 ważną i 1 opcjonalną.

Czyżbyście mieli Vistę Business?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam to był SP1 , nie chce sie uruchomić RECOVERY DISC . Mam płyte z mini xp windows ktory chodzi z płyty teraz szukam plików od aktualizacji aby po włączeniu visty nie kontynuowała etapu 3 na 3 po którym komputer sam sie wyłącza . Nie mam pojęcia gdzie są te pliki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

 

Poza tym polecam przejrzeć następujące artykuły z bazy wiedzy:

http://support.microsoft.com/kb/906602

http://support.microsoft.com/kb/822798

http://support.microsoft.com/ph/6527

 

Możesz ten przejrzeć log z błędami Windows Update (C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log). Informacje o tym, jak go czytać masz tutaj http://support.microsoft.com/kb/902093

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Viste 32bit. Mam taki problem. Jak włączam komputer wszystko chodzi fajnie. Jak załącze COD:MW2 na 40 minut, to gra mi się wyłącza - wraca do pulpitu z błędem aplikacji. Pulpit zamienia się w skupisko różnych kolorów. Mam procesor AMD Phenom X3 720 zrobiony na X4, 2GB RAMu DDR3 (GOODRAM bez radiatorów). Czy może to być wina przegrzewających się pamięci?? Jak chciałem uruchomić jakiś programik, pisało, że nie ma wolnej pamięci. Temperatura na procesorze wynosiła 48 stopni. Obstawiam, że wina karty graficznej to nie może być, skoro program się wyłącza jakikolwiek, jak go załączę. Proszę o pomoc. Fotki tutaj.

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.purepc.pl/index.php?act=annou...f=34&id=100

 

 

2. http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...ia-t315051.html

 

3. Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie:

Jak chciałem uruchomić jakiś programik, pisało, że nie ma wolnej pamięci.

Oczywiście po ponownym uruchomieniu kompa wszystko wraca do normy?

 

Zapewne jakiś geniusz wyłączył stronicowanie/plik wymiany/pamięć wirtualną (czy jakkolwiek to nazwać) - ewentualnie zabrakło Ci miejsca na dysku:

Ustawienia->Panel sterowania->System->Zaawansowane->Wydajność->Zaawansowane->Ustawienia

 

Tak było w XP, w Vista może być podobnie, a może być zupełnie inaczej - nie pamiętam.

 

4. Jak by co, to jest jeszcze cały temat zbiorczy o Windows Vista..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie pomogłeś mi za dużo. Stronicowanie mam ustawione, a ponad 200 stron nie będę przeglądał, jak dziennie dochodzi po 15 postów. Stawiam na pamięci, może ktoś inny jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, mimo dogłębnego przekopania kilku stron googla i instalowania najróżniejszej maści aktualizacji, patchy etc. Ostatecznie stwierdziłem, że napiszę na forum i być może znajdzie się mądra dusza, która sprosta problemowi, który na pozór wygląda jak inne podobne, poruszane nawet na tym forum.

Mianowicie, świeżo po instalacji Windows Vista Ultimate SP1 PL, wersja 32b, nie mogę dostać się do panelu sterowania. Wyświetla się okno, ale jest puste (żadnych ikon). Sprawdzałem i nie jest to błąd 936686, gdyż solucja Microsoftu nie pomaga.

Problem przybiera nieco inną formę po instalacji sterowników karty graficznej (Intel GMA 4500MHD), mianowicie wówczas panel sterowania w ogóle się nie wyświetla, tj. "miga" na pół sekundy (może nawet krócej).

Nie jest to problem z NoControlPanel z rejestru Policies, ani też uprawnień admina, bo uruchamianie jako administrator nie pomaga. Uruchamianie poprzez %windir%\System32\control.exe też nie daje pożądanych rezultatów.

Dodatkowym objawem jest niemożność uruchomienia okna dialogowego "Personalizuj", jak również "Windows Update", z menu start.

Próbowałem uruchomić instalację SP1 (936330), ściągniętego ze strony MS, ale otrzymuję jedynie komunikat "Dodatek Windows Vista Service Pack 1 jest już zainstalowany.", co nie jest szczególnie zadziwiające, z racji tego, że instalka Windowsa już ma wbudowanego tego SP.

Po upewnieniu się, że na platformie mamy SP1, sięgnąłem po SP2 (948465), z równie marnym skutkiem - "Nieokreślony błąd.".

Powoli kończą mi się pomysły, w googlu też rozwiązania się powtarzają.

Powiem jeszcze tylko, że próbowałem ponownej instalacji, jednak efekt jest dokładnie taki sam - taki sam przebieg rozwoju problemu.

Mam nadzieję, że opisałem dość dogłębnie problem i będziecie w stanie mi pomóc, bądź podpowiedzieć, w którym kierunku szukać rozwiązania.

 

Pozdrawiam!

 

PS zauważyłem, że zapomniałem wspomnieć, że próbowałem też bootowania z płyty Windowsa i użycia opcji "Napraw system" - niestety bez skutku.

PS2 A, jeszcze jeden objaw, który zauważam - nie można wejść w "Komputer > Właściwości". Prawdopodobnie znalazłoby się znacznie więcej objawów, ale te są najbardziej dokuczliwe i zauważalne. Zapewne z czasem odkryję ich jeszcze więcej, choć mam nadzieję, że nie będę miał okazji, gdyż uporamy się z tym problemem szybciej.

Edytowane przez janekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, pomogła świeża (nowa) instalacja

przeskanuj skanerem online, u mnie siedziały dziwne trojany a avast nic nie wykrywał

pzdr

Puściłem skaner on-line mksvir'a i ESET NOD32, zobaczymy co wykryje, ale nie sądzę, żeby to była przyczyna, bo problemy pojawiały się nawet świeżo po instalacji (zarówno pierwszej jak i drugiej, którą wykonałem parę godzin po pierwszej, gdy nic innego nie pomagało), zanim podpiąłem się do neta.

Świeża instalacja też nie pomogła.

 

PS Zapomniałem dodać, że w trybie awaryjnym panel sterowania, okno "personalizacja", jak i właściwości komputera ładnie działają. Jedyne co to Windows Update nie chce wystartować.

PS2 Dołączam wyniki skanowania antywirusowego, skanerami on-line:

MKS - czysto

NOD32 - czysto

Edytowane przez janekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację komputera, być może problem leży po stronie sprzętowej, uszkodzona może być np. karta grafiki albo ram. Napisz też jak zrobiłeś partycje na dysku.

 

PS. z jaką prędkością nagrywałeś vistę ? :P

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób folder o dokładnie takiej nazwie:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
i zobacz, co w nim wyświetli
Nie da się go otworzyć, tak samo jak Panelu Sterowania czy okna Personalizuj, spod PPM na pulpicie.

Problem raczej nie leży po stronie sprzętu, gdyż pod linuksem (multisystem) wszystko działa prawidłowo, ale w razie czego to jest to Toshiba Satelitte u400 17y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś instalować tę aktualizację? Spróbuj instalować sp2 w trybie awaryjnym. Miałem taki sam przypadek i instalacja sp2 pomogła.

Próbowałem, próbowałem.

Zarówno normalnie, jak i w trybie awaryjnym nie daje się zainstalować. Ten sam błąd przy uruchamianiu instalacji sp2 - "Nieokreślony błąd.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak spytam system orginalny? :rolleyes: jeśli nie to może w tym leży problem, to jest pierwsza instalka z tej płyty czy już wcześniej siedziałeś na tym systemie? (z tej płyty)

Jest oryginalny, ale nie instalowany z oryginalnej płyty.

Do laptopa dostałem Vistę, z recovery diskiem, jako ukryta partycja, ale jako, że korzystam z linuksa, to się pozbyłem systemu z Redmond, w pierwszej godzinie po jego instalacji. Jednakże z czasem okazało się, że Vista mogłaby być przydatna, choćby do testowania softu pisanego pod Windę czy choćby do tak prozaicznych rzeczy jak gry :wink:

Jednak przywracanie Windowsa z recovery partition, jak wyczytałem w manualu do laptopa, jest dostępne jedynie z płyty, którą można stworzyć pod Vistą, więc byłem w kropce. Ponadto, gdybym nawet mógł ją przywrócić, to nie mógłbym tego zrobić, żeby nie zniszczyć sobie partycji linuksowej (automat repartycjonuje dysk, do stanu ustawionego przez producenta komputera). Postanowiłem zassać Vistę z internetu i zainstalować. Nie XP, czy 7, ale właśnie Vistę, bo skoro mam licencję, to warto z tego faktu skorzystać.

Wcześniej korzystałem na tym kompie jedynie z Visty, tej preinstalowanej przez producenta, i przez tę godzinę czasu, ile leżała ona na moim twardzielu, nie sprawiała problemów. Jednak instalka z tej płyty, o której teraz mówimy za każdym razem powoduje taki jak wcześniej opisany problem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez janekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc może pobrałeś jakąś zmodyfikowaną wersje która w przypadku Twojej konfiguracji nie działa prawidłowo.

Wydawała się czysta. Nota bene md5tki torrenta też nie uświadczysz kiedy potrzeba. No nic, spróbuję ściągnąć inną wersję, bo chyba nic innego nie przynosi rezultatu. Jednak jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł, to będę wdzięczny za wszelkie informacje, które mogą się przyczynić do rozwiązania problemu.

Swoją drogą, czy ograniczenie ilości wypuszczanych dystrybucji Windowsa na DVD ma się przyczynić do zmniejszenia piractwa? Wśród tylu znajomych nie potrafię znaleźć osoby, która by posiadała legalnego Windowsa Vistę na DVD. Wszyscy mają OEMy z recovery disków...

Jednak recovery disk nie jest tak idealnym rozwiązaniem jak się zapewne spodziewano. Mam licencję, z której nie mogę nawet zrobić użytku. Powinni jednak do kompa dołączać płytkę, która by przynajmniej pozwalała dostać się do recovery disku.

Swoją drogą - ciekawe, że w trybie awaryjnym działa. Może jednak nie jest to nieodwracalne i nienaprawialne?

Edytowane przez janekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

To mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o rzetelna pomoc i podpowiedź co zrobić z moim problemem. Nie znam się zbyt dobrze na komputerach, dlatego postanowiłam się zapytać Was o porade. Otóż od niedawna mam Windowsa Viste. I kiedy chcę włączyć jakaś gierkę, pojawia się komunikat o błędzie...

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: H5_Game.exe

Wersja aplikacji: 1.0.0.27

Sygnatura czasowa aplikacji: 44467048

Nazwa modułu z błędem: H5_Game.exe

Wersja modułu z błędem: 1.0.0.27

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 44467048

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00541542

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.2

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 86d0

Dodatkowe informacje 2: c8c5bd38c61edfb0d629e3a47171ae7f

Dodatkowe informacje 3: 9b52

Dodatkowe informacje 4: 5afb552995a43ca8ac234421d0850

 

To samo się pojawia gdy włączam internet w explorerze ...

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: iexplore.exe

Wersja aplikacji: 7.0.6002.18005

Sygnatura czasowa aplikacji: 49e01e78

Nazwa modułu z błędem: kernel32.dll

Wersja modułu z błędem: 6.0.6002.18005

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 49e037dd

Kod wyjątku: 800401fd

Przesunięcie wyjątku: 0003fbae

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.2

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: fd00

Dodatkowe informacje 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

Dodatkowe informacje 3: fd00

Dodatkowe informacje 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

 

 

Czytałam trochę w internecie o appcrash i próbowałam jakoś na własną rękę rozwiązać ten problem. Ściągnełam Trojan Remover i przeskanowałam komputer ale nic nie znalazło. Usunęłam też i ponownie zaistalowałam jave - również bez rzadnych skutków.

 

Nie wiem już co mam zrobić, żeby zlikwidować ten problem - czy mógłby mi ktoś pomóc ?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...