Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pojawił się u mnie taki problem, np przy zapisie plików gdziekolwiek w systemie np pobieranych Operą, NapiProjektem, występuje zjawisko momentalnego zajęcia całego czasu procesora (program nie wiesza się, działa na lagu). Z niewyjaśnionych powodów może się cokolwiek innego wysypać. Kilujemy proces, odpalamy od nowa program i działa do następnego zapisu.

 

Czym może to być spowodowane? Szukam solucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek ponownie wgrać system - czasami też miałem sytuację, że po świeżej instalacji XP'ka nie działała masa rzeczy i jedynie reinstal pomagał.

Niestety nie pomaga reinstall. Na każdej świeżej instalce z tej płyty jest to samo. Wygląda na to, że muszę znaleźć inną instalkę.

 

Pozdrawiam,

janekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę dni temu ściągnąłem program TCP Optimizer w sprawie dużego pingu, który mam od posiadania nowego internetu od Netii 2mb/s na łaczu tp. Problem jest taki, że zapomniałem odznaczyć tam "Zmodyfikuj wszystkie karty sieciowe" zmienilem parametry i nacisnalem potwierdz. Gdy komputer sie włączył odrazu wyskoczyły mi same błędy wszystkie pliki z pulpitu znikneły,aale są w dokumenty b.... , na komputerze mam tylko jedno konto i ono jest administratorem, lecz po tym zauważyłem, że w tym koncie i plikach tego konta utworzyło sie 2 nowe konto, przez co nie mogę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> przywracanie systemu, aby naprawić błąd a konto administracyjne jest caly czas zalogowane ale nie moge wziąć tej opcji poniewaz pisze ze nie mam uprawnień. Nie wiem co robić , trudna sprawa próbowałem wszystkiego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OTL?? poprostu mam jedno konto na komputerze i te konto jest administratorem. W tym koncie utworzylo sie drugie konto, ktorego nie widac w panelu uzytkowników, caly pulpit mi zniknął i niektóre programy nie działają

 

TCP Optimizer przez ten program narobiłem bałaganu, mialem duzy ping i chcialem go zmniejszyc choc troszkę, ale nie odznaczylem "zmodyfikuj wszystkie karty sieciowe" i narobil sie bałagan. Nie mozna wziąć przywracania systemu, zeby wszystko co bylo wróciło i nie było żadnych problemów. Ciężkoo to mi opisać;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być konto w koncie?? Może co najwyżej być katalog w katalogu.

Pulpit jest zazwyczaj w katalogu C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Pulpit.

 

Żadne z powyższych wydarzeń nie ma absolutnie nic wspólnego z programem, o którym mowa. Chyba, że ten program to jakiś chamski żart z wyglądem TCP Optimizera.

 

Daj Start->Uruchom i wklej to polecenie:

dir "c:\Documents and Settings" /S /A:D /B >c:\lista.txt
Następnie zawartość pliku lista.txt z dysku C: i wrzuć tutaj na forum przez wklej.org lub sendspace.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly problem.

 

Mam laptopa podlaczonego przez wifi do routera/modemu adsl. Laptop sie laczy da sie polaczyc gg itp ale IE nie przeglada sieci. NIe moze sie polaczyc. Wnioskuje wiec ze to wina IE lub windowsa.

 

Jakies pomysly co moze byc? Probowalem kilku rzeczy ale nic pomaga.

 

Za pomoc dziekuje =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na kilka minut odłączyć router od prądu i włączyć ponownie - na moim czasami występuje podobny problem, zupełnie jakby coś się zapychało.

 

Jak wygląda sprawa na innych przeglądarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem lapka z Vistą.

Jest tam min.: 2GB RAM-u, T4300, X4500HD

 

Warto instalować Windowsa 7?

Słyszałem, że Vista SP2 to prawie to samo co winda 7.

To samo jądro.

Siódemka jednak jest z już powyłączanymi "bajerami" na początku, dlatego min. lepiej chodzi.

Dobrze skonfigurować i powyłączać zbędne ficzery w Viście czy instalować 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc.Posiadam system wista basic i gra fsx,podczas gry pojawia sie problem tresci:

 

Problemereignisame: AppHangB1

Anwendungsname: fsx.exe

Anwendungsversion: 10.0.61637.0

Anwendungszeitstempel: 46fadb14

Absturzsignatur: e6e5

Absturztyp: 2048

Betriebsystemversion: 6.0.6001.2.1.0.768.2

Gebietsschema-ID: 3079

Zusätzliche Absturzsignatur 1: cca3e8491d89b4dfc5a09e103aaa0a43

Zusätzliche Absturzsignatur 2: 7f29

Zusätzliche Absturzsignatur 3: 3c70c5447a23c911b2182bf052dffe18

Zusätzliche Absturzsignatur 4: e6e5

Zusätzliche Absturzsignatur 5: cca3e8491d89b4dfc5a09e103aaa0a43

Zusätzliche Absturzsignatur 6: 7f29

Zusätzliche Absturzsignatur 7: 3c70c5447a23c911b2182bf052dffe18

 

i gra sie wylacza.Moze ktos to rozumie i moze mnie pokierowac na odpowiednia droge.

Pozdrowienia paulek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc.Posiadam system wista basic i gra fsx,podczas gry pojawia sie problem tresci:

 

Problemereignisame: AppHangB1

Anwendungsname: fsx.exe

Anwendungsversion: 10.0.61637.0

Anwendungszeitstempel: 46fadb14

Absturzsignatur: e6e5

Absturztyp: 2048

Betriebsystemversion: 6.0.6001.2.1.0.768.2

Gebietsschema-ID: 3079

Zusätzliche Absturzsignatur 1: cca3e8491d89b4dfc5a09e103aaa0a43

Zusätzliche Absturzsignatur 2: 7f29

Zusätzliche Absturzsignatur 3: 3c70c5447a23c911b2182bf052dffe18

Zusätzliche Absturzsignatur 4: e6e5

Zusätzliche Absturzsignatur 5: cca3e8491d89b4dfc5a09e103aaa0a43

Zusätzliche Absturzsignatur 6: 7f29

Zusätzliche Absturzsignatur 7: 3c70c5447a23c911b2182bf052dffe18

 

i gra sie wylacza.Moze ktos to rozumie i moze mnie pokierowac na odpowiednia droge.

Pozdrowienia paulek11

 

Das ist ein problem mein Bruder!

 

Napisz w temacie o grze. A tak przy okazji, operujac skrotami nie naprowadzasz nas na problem, no i kwestia podania sprzetu to podstawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Das ist ein problem mein Bruder!

 

Napisz w temacie o grze. A tak przy okazji, operujac skrotami nie naprowadzasz nas na problem, no i kwestia podania sprzetu to podstawa!

 

Wlasnie to jest caly raport bledu z dodatkiem ten program niekomunikuje sie wiecej z systemem

a wczesniej dzialalo bezblednie do mometu pobrania aktualizacji przez system dlatedo mysle ze to system

 

HP

1,6 procesor

1 G RAM

grafika mobil do 363mega

Edytowane przez paulek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest caly raport bledu z dodatkiem ten program niekomunikuje sie wiecej z systemem

a wczesniej dzialalo bezblednie do mometu pobrania aktualizacji przez system dlatedo mysle ze to system

 

HP

1,6 procesor

1 G RAM

grafika mobil do 363mega

 

"Posiadam system wista basic i gra fsx"

1. Vista

2. niektorzy nie graja w takie rzeczy i fsx nic nie znaczy, dopiero google mi powiedzialo co to jest

3. zaktualizuj stery do grafiki

4. sp2 dla visty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo sp2 lecz niewiem jak to nazwac ale cofnolem system do mometu przed sp2 bo wtedy ta gra dzalala bezblednie

a po pobraniu i zainstalowaniu nie ale to nic niedalo blad sie pojawia,sterowniki sprawdzalem i wedlug HP sa ostatnie

Przepraszam za te skruty,niewiedzialem o co dokladnie chodzi

Edytowane przez paulek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sterowniki odinstaluj, a potem ponownie je wgraj na czysto. I na przyszłość nie "cofaj" tak systemu, bo powracanie do stanu sprzed tak dużej aktualizacji rzadko kiedy dobrze służy systemowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sterowniki odinstaluj, a potem ponownie je wgraj na czysto. I na przyszłość nie "cofaj" tak systemu, bo powracanie do stanu sprzed tak dużej aktualizacji rzadko kiedy dobrze służy systemowi.

 

3. zaktualizuj stery do grafiki

 

Zrobilem wedlug waszych zalecen i odinstalowalem stery i zainstalowalem spowrotem choc to ta sama wersja

wyprobowalem i chyba zadzialalo.

 

Dziekuje za pomoc i naprostowanie na odpowiedni tor,czasem koles z nastawni jest potrzebny

 

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu mam taki sam problem, ale w moim przypadku (Vista Ultimate EN z doinstalowanym jęz. polskim) pomaga właśnie przejście na angielski. Z tego co udało mi się dotąd znaleźć to sugerowane jest zresetowanie składników WindowsUpdate How do I reset Windows Update components? i ponowna ich rejestracja Repair & Fix Windows Updates with Fix WU Utility | The Windows Club

Taki efekt daje również uszkodzenie plików językowych Visty, do ich naprawienia można użyć poprawki KB947506 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9a0e5a09-927d-44c8-aee5-5f0d140ac17c&DisplayLang=en

Czy coś z tego zadziała... Nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...