Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę na stałe wyłączyć sidebara. Wyłączam pasek boczny i odznaczam opcję "Uruchom pasek boczny podczas uruchamiania systemu Windows", a po restarcie znowu pojawia się pasek i ta opcja jest znowu zaznaczona. Ten sam problem mam z Agentem Winampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej.

 

Może widział ktoś moda wizualnego do VISTY 32bit, który powodowałby wizualne zmiany tak, żeby Vista wyglądała jak siódemka? Dużo pracuje na Win7 na komputerach prywatnych, domowych) i jak wpadam do firmy działać profesjonalnie na Vistach to strasznie mnie układ visty denerwuje :-D

 

Czy takie przerabianie systemu w ogóle jest dozwolone w świetle licencji? Bo od razu mówie - kompy firmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce właczyc pulpit zdalny jednak przy probie zapisania ustawień z włączonym (dla sieci lokalnej lub wogole)sysem krzyczy ze mam wylaczona zapore i nie pozwala wlaczyc. Jak to ominąć bo zapory nie chce włączyć. (btw co dziwne nawet nie moge wlaczyc bo jak chce uruchomic to mi pisze ze Sysem nie moze uruchomic uslugi)

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy aby nie masz jakiegoś robala w systemie, bo zapora powinna dać się włączyć i wyłączyć bez problemu.

Skoro system chce coś zapisać w ustawieniach zapory to ją włącz, zapisz to co system chce i wyłącz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z udostępnieniem drukarki dla systemu Vista Home Basic.

Drukarkę mam podłączoną do kompa z systemem w7 Pro, i chciałem ją udostępnić dla kompa z wyżej wymienioną Vistą.

Do tej pory miałem rozwiązane to w ten sposób że drukarka była udostępniona dla wszystkich, na użytkowniku nieposiadającym hasła więc teoretycznie każdy w sieci mógł z niej korzystać. Jedynym co stało na przeszkodzie by z drukarki nie korzystały inne osoby z sieci osiedlowej był firewall.

Jednak z pewnych względów postanowiłem zmienić sposób udostępnienia drukarki. Wyłączyłem możliwość logowania się do sieci na konta bez hasła, a drukarkę udostępniłem tylko na konkretne konta użytkowników. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że jak się okazało na Viście w wersji Home nie działa zapamiętywanie haseł, i po dodaniu drukarki i ponownym zalogowaniu się do systemu, drukarka już nie działa. By działała trzeba się dopiero ręcznie zalogować na użytkownika.

Próbowałem nawet dodać do autostartu w Viście polecenie:

net use \\[komputer] [hasło] /user:[użytkownik]
Ale i to się nie do końca sprawdza ponieważ jeśli komp z Vistą zostanie uruchomiony w czasie gdy komp z w7 jest wyłączony to polecenie nie zadziała.

 

Czy istnieją jakieś inne sposoby na automatyczne logowane się do udziałów sieciowych na Viście Home?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem tylko nie wiem czy to spowodowane Vistą. Mam przeglądarkę Chrome od google, jednak jak ją włączam to w menadżerze pokazuje mi jakbym miał ich uruchomionych 10 (procesy), co w rzeczywistości nie jest prawdą.

 

 

Dodatkowo procesor jest non stopa na 100%, no a wiatrak od laptopa świruje :) Mam Zone Alarme, Spy Bota i Avasta chodzącego w tle i robie też regularne check-i, więc kwestia "ustrojstw" raczej odpada.

 

Może po prostu ta przeglądarka, się nie lubi z Vistą 32 bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome ma to do siebie, ze każda otwarta zakładka to osobny proces. Przy czym nie pamiętam jak było na Viście, ale na 7 Chrome odpala mi ok 7 procesów, z kolei Iron widnieje mi jako drzewko ok 15 procesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to strasznie irytujące, mam nadzieję, że to jakoś usprawnią. Szkoda, gdyż bardzo mi się spodobała ta przegląddarka i z początku rzeczywiście była szybka. Wróciłem do FF, co jednak też mnie połowicznie zadowala, chociaż już bardziej wolę niż Operę.

 

To przenoszę się gdzieś na forum Chroma (imho najgłupsza nazawa dla przeglądarki) i spróbuję coś wskórać w związku z jej działaniem.

 

dzięki za zainteresowanie problemem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to Iron w wersji przed 4 otwierał się jednym procesem i było elegancko, dopiero po wyjściu Chrome'a 4 zaczęła się ta bajka z procesami. Jednak wydaje mi się, że np. dodatki typu gMail checker też mają swój proces i dlatego przy większej ilości addonów jest więcej procesów (jak w moim Ironie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem nie działa mi stan wstrzymania mam system Vista Home Basic 32bit. Gdy włączam stan wstrzymania i go uruchamiał po kilku minutach to się włącza jak po restarcie co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<strzelam mode ON>

w menedżerze urządzeń wyłącz wzbudzanie komputera ze stanu uśpienia dla karty sieciowej i hubów USB

<strzelam mode OFF>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Coś nagrzebałem w ustawieniach uprawnień do głównej partycji C:/. Problem jest taki, że teraz system się nie uruchamia. W kółko się restartuje, konsola odzyskiwania nie była włączona, opcja reinstalacji też nie wchodzi w grę. Nawet awaryjny się nie włącza. Jak w takim razie przywrócić wszystkie poprawne ustawienia uprawnień z konsoli ? Do tego służy icacls, ale pytanie komu nadać odpowiednie uprawnienia i jak to zrobić ?

 

Vista Home Premium

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień język gadżetów i wtedy będziesz miał dostęp do wszystkich, a sporo tego jest.

EDIT: ech, nie zauważyłem że jeszcze jest kolejna strona w temacie :/ Może mod by wyciął mojego posta, bo dubli nie lubię ;)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz programik do wyłączenia m innymi usługi superfetch..bo to ona powoduje mielenie dyskiem po wczytaniu się systemu...najpierw spróbuj tym wizardem z poziomu programiku dać na optymalizacje..(u mnie to działa).jak nie to wyłącz superfetch całkowicie...

http://programy.pcworld.pl/pobierz/pc/22893.html

Edytowane przez MarekH1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...