Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

download.windowsvista.com vista_5384.4.060518-1455_winmain_beta2_x86fre_client-LB2CFRE_EN_DVD.iso 2097.15M

download.windowsvista.com vista_5384.4.060518-1455_winmain_beta2_x86fre_client-LB2CFRE_EN_DVD.iso 3276.95M

 

Bezsens.. to to samo ale jednak 1,2GB gdzieś się poszło... sciagam 3,2 dla pewnosci...

No moze i jakies zjedzone, albo bez sterow tak jak pisalem. Ale dla pewnosci ja te sse 3,2gb. ;]

 

Jak jest ze sterami? Do dźwięku mam do visty, do sieciowej nie, i to graficznej (zintegrowana S3) tez raczej nie :/

A jaki masz chipset mobo ?

 

 

Troche poczytalem o tej windzie i mozna ja instalowac bezposrednio z poziomu windowsa.

A jest standardowa mozliwosc, czyli na czysta partycje ze zbootowanej cd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wypalać na płytkę czy można zemulować?

Jeszcze nie ściągnąłem do końca, więc pewności nie mam, ale..

Chyba można załadować obraz do emulatora CD/DVD (np Deamon Tools) i odpalić update obecnego systemu do wersji Vista. Jednak do tego instalator prawdopodobnie przerzuci zawartość DVD na dysk, co "trochę" zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego linka - > recenzja 'beta 2'

 

Instalator Windows Vista uruchomiony spod Windows XP przekopiowuje w pełni całą płytę instalacyjną na dysk twardy (Copying Windows files). W kolejnym kroku zostaje uruchomiony proces zwany Expanding files, który dochodzi tylko do 27% i system po raz pierwszy zostaje zrestartowany. Wraz z ponownym autouruchomieniem się instalatora Windows kontynuowany jest Expanding Files; następnie są pobierane i instalowane aktualizacje (Installing updates). Wraz z ukończeniem wymienionych zadań system po raz drugi zostaje zrestratowany i dalsza instalacja przebiega tak samo jak w starszych buildach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku poszlo z tego linka :

 

 

 

zglosil sie jakis ichszy downloadmanager i zaczelo zaciagac po 30 s narazie leci 250kB/s

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK

Nie rozumiem, podczas działania XP-ka włożyłeś/zemulowałeś płytę Visty, następnie nowy system instaluje się w okienku podczas działania XP? Cała zawartość płyty zgrywana jest na dysk?

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zemulowałem płyty, instalacja kopiuje pliki z nagranej płyty w napędzie do zaznaczonej partycji. działa w pełnym oknie, ale można przełączać się poprzez Alt+Tab. Zresztą jest tak, jak w recenzji z linka, którego podał ath.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMX: mam nadzieje ze ci (tu wstaw dowolne bóstwo) jakoś to wynagrodzi. Seriale dorwałem dwa a do iso sie nie dostukałem. Niech moderzy oszczędą jego dobrą duszę, bo i tak jak ktoś nie ma seriala z MS to się długo nie pobawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to ze strona downloadu jest zablokowana, a plik kazdy sciąga z pełną prędkoscią swojego łącza.

Możliwe że kraj + zajęcie (rejestracja) wpływa na kolejkowanie dla danego IP, no i oczywiście Microsoft nie chce przeciążyć swoich serwerów, i zapewne chce rzesze ludzi potrzymać w "niepewności i oczekiwaniu".

 

Ja tam ściagam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ściągania, to rzeczywiście ciekawe - też mam V-max:]

 

Jeśli zaś chodzi o seriala, to cofnij się stronę wcześniej - jest tam link do stronki MS odnośnie Visty. Podajesz e-mail, wymyślone hasło, odpowiadasz na kilkanaście nudnych pytań i masz własnego, w pełni legalnego i unikalnego seriala do Visty.

Jako bonusik masz dostęp do Office 2007 Beta (wszystkich jego wersji i aplikacji składowych) - tutaj także dostajesz własne, prywatne seriale do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterownikami do Audigy 2, a mianowicie wyskakuje komunikat, że nie są do tego systemu (chociaż są), a jak to zignoruję, to instalacjai tak się zawiesza. Inne sterowniki bezproblemowo poszły, dla ati są do visty, a do nf4 pasują od xp.

Zżera mi na starcie koło 500MB pamięci i długo się uruchamia, ale jak się uruchomi, to procesor już jest wąskim gardłem przy tych fajerwerkach.

Nawet 3dmark 2001 poszedł, ale coś przycinało trochę i wynik niższy o 25% od xp.

Obsługa sieci poprawiona (w stosunku do xp), teraz już explorer nie ma braku odpowiedzi z całym białym ekranem w czasie czekania na połączenie z innym komputerem, zamiast tego jest pasek postępu, a przeglądanie folderów na innym kompie też jest sprawniejsze.

 

Co do prędkości ściągania owego windowsa, to microsoft ma rzeczywiście rewelacyjne łącze, w ciągu 1,5h zdążyłem pobrać dwie wersje (czasem transfer dochodził do 40Mbps), zresztą wcześniejsze windy ewaluacyjne też z ich stronki szły jak burza.

 

Tylko co z tymi sterami do audigy zrobić...a bo te sterowniki są do bety 1, powinny jednak działać.

Przez to chyba nie wstaje ze stanu wstrzymania.

 

Nie podobają mi się czcionki lekko zamazane, wyłączenie clear type nic nie daje, może na lcd to dobrze wygląda.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym loaderem. Jak mam juz 2 systemy to czy jak zainstaluje Viste to pojawi mi sie nowy loader - czy w ogole cos sie pojawi czy moze potraktuje mi brutalnie wczesniejsze systemy???

Jest inny loader, ale wykrywa wcześniejsze systemy.

 

Czy jest już dostępny nowy interfejs Aero? Bo się zorientowałem że ze zintegrowaną grafą max 64MB mogą być małe problemy... ona nie ma pixel shader :mur:

Jest taki półprzezroczysty aero, który wymaga karty z dx9, ale jest też w opcjach wersja /chyba starsza/ nieprzezroczysta, nie mam porównania do bety 1, bo jej nigdy nie miałem.

 

Jak zmienić kolor czcionek z szarych na czarne? Nigdzie tego nie znalazłem, a te szare są mało wyraźne na crt.

 

IE 7 dostaje czasami freezy, lepiej użyć inną przeglądarkę. Jeszcze w dodatku ciągle dysk coś pracuje, ale czy to jest takie intensywne indeksowanie plików?

 

Trochę niestabilny jest jeszcze yen system, explorer dostaje freezy i raz już miałem BSOD. Nie wiem, jakby odinstalować stery do chipsetu, może driver cleanerem spróbuję i zobaczę czy to coś da.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Może głupie dla Was ale co tam ;). Skąd dokładnie ściągać tego wina? Tzn. Serwery microsoftu teoretycznie są przeciążone. Druga sprawa: ile zajmują te obrazy? Wg. tego co jest napisane na witrynie MS to wersja 32Bit zajmuje 3.5 GB a wersja 64Bit 4.4GB i tu jest problem. Linki które tu podajecie odsyłają do plików o mniejszym rozmiarze. Więc czy to jest to samo?? Coś mi tu nie gra...Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niemogę pojąć, czemu są inne rozmiary, ściągnąłem 3,2 gb i jest built 5384, i jeszzce w dodatku to było na pewno od MS, czyżby jakaś niedopracowana wersja i dlatego tak działa do kitu, chociaz czytałem jakąś recenzję na pcwk i im też się explorer wieszał. W ogóle to system na moim configu działa, jakby mu brakowało ramu, a tak nie jest, bo nigdy jeszcze w peaku nie widziałem nawet 1GB.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Może głupie dla Was ale co tam ;). Skąd dokładnie ściągać tego wina? Tzn. Serwery microsoftu teoretycznie są przeciążone. Druga sprawa: ile zajmują te obrazy? Wg. tego co jest napisane na witrynie MS to wersja 32Bit zajmuje 3.5 GB a wersja 64Bit 4.4GB i tu jest problem. Linki które tu podajecie odsyłają do plików o mniejszym rozmiarze. Więc czy to jest to samo?? Coś mi tu nie gra...Nara.

Teraz już mogę walnąć linki - co mi szkodzi.. ;)

 

http://xp.net.pl/forum/viewtopic.php?p=682...f75f107c6a8e7ae

Są to pewne i działające linki (w chwili, gdy to piszę). Jest to kompilacja 5484.4.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 restarcie włączył się instalator, nic się nie działo, reset, odzyskiwanie instalacji, reset, nic, reset, konsola :mur: Straciłem ochotę na instalację tego badziewia, może jak pare osób się zachwyci to zdecyduję się ponownie... na razie porażka na pełnej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...