Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Vista mi nie chce odtwarzac filmow h264. Zglasza brak kodeka, problem w tym ze nie ma kodekow h264 do zainstalowania pod vista. Mam system czysty i najnowsze fddshow i nic wiecej. Probowalem zainstalowac kodeka x264 sciagnietego z netu (2 rozne wersje w formie pliku exe - tylko 264) ale program sie uruchamia i tyle. Jak by sie dalej setup nie chcial ladowac bo nic sie nie dzieje. Myslalem ze tak szybko sie instaluje ale po restarcie niestety dalej wszystko lezy i kwiczy.

 

Ktos poleci cos sensownego?

 

Dodam tylko ze nie usmicham mi sie instalowanie mega wypasnych paczek ktore roba groch z kapusta z kodekami. Najlepiej sam kodek x264 ale dzialajacy pod vista.

W tych mega paczkach masz taką opcję dodtosowania instalacji :) mozesz zainsalować sam kodek x264 (tylko ten wybór :o )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juś mi łapki opadają ;(

Mam taki problem:

Wczoraj robiłem format - generalny

wyciąłem windowsa XP z partycji głównej C (seagate barracuda 40GB, partycje c,d,e, IDE1 Master). Zainstalowałem sobie wesoło ponownie, no znknęła vista - luz, nie pierwszy raz juz taki problem mi sie zdazył jak coś kombinowałem - siup płytke visty do napędu, bootuje kompa, robie tak jak zwykle, tak jak zwykle oczekuje znakomitego efektu,tymczasem... coś sie kopie.

Pomyslałem - a I tak miałem sobie inaczej podzielic na partycje mojego samsunga 250GB - zrobiłem backup danych i sru instalujemy viste od nowa. Usuwam partycje gdzie była stara vista (czyli partycje która miala 250GB) i tworze dwie nowe na samsungu (sata1) - 30GB gdzie jest system i 220GB gdzie chomikuje sobie dane. Instaluje viste, mlasq - wszystko się zainstalowało dośc szybko - reset.. no wlacza sie vista - fajno, a gdzie XP? Reset, bootuje jeszcze raz klikając szybko strzałki zeby wlazł mi do vistowego bootloadera - tam gdzie niegdys miałem do wyboru viste lub wczesniejszą wersje systemu windows - czyli XP

A tam.. sama vista...

Nauczony z czasów abita nf7 i nforce 2 - wrzucam płytke XP, daje napraw, wskakuje do konsoli, wstukuje polecenie FIXBOOT, wszystko cacy, resetuje - no jest XP, viśty ni hu hu.

Resetuje pc, nagrywara łyka płytke z vistą - znowu napraw - napirawia - poszło. Reset - wlącza sie vista, ni ma xP :D

I tak sobie mogę robić w kółko :D Pytanie - jak mogę zrobić tak, abym wchodząc do boot managera visty mial viste i XP, tak zebym mógł sobie strzałeczkami wybierac pomiędzy nimi jak mialem dawniej :) Teraz jestem na viście bo 4ty raz nie chce mi sie wrzucac płytke z xp do napędu, bootowac, z konsoli dawac fixboota i oglądać ten sam efekt - mam tylko XP :D Jak to rozwiązać...

 

HĘ?!?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza było włączyć instalatora Visty spod XP i nie miałbyś problemów. Wybór systemu z innej partycji, w tym wypadku XP sam wlazłby w okienko wyboru :P.

Możesz spróbować w Viście podziałać coś takim oto programem:

http://neosmart.net/dl.php?id=1

Tutaj jest instrukcja

http://apcmag.com/5023/dual_booting_xp_with_vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza było włączyć instalatora Visty spod XP i nie miałbyś problemów. Wybór systemu z innej partycji, w tym wypadku XP sam wlazłby w okienko wyboru :P.

Możesz spróbować w Viście podziałać coś takim oto programem:

http://neosmart.net/dl.php?id=1

Tutaj jest instrukcja

http://apcmag.com/5023/dual_booting_xp_with_vista

działałem w mysl zasady: jeśli coś nie wychodzi przeczytaj instrukcje :D

Nie trzeba bylo, programik jest bardzo prosty, wystarczyło wybrać w zakładce add/remove entries partycje na której mam windowsa XP (d:), wybrac z listy jaki to windows, kliknąć add, kliknąć save i vuala :)

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego palyera używacie bo ja mam szare pasy u dołu i u góry lub po bokach (jak film jest 4:3) :/ [jedyne gdzie filmy dzialaja normalnie to Clasic Media Player i WMP]mam już tego dość szukałem w net ale nic nie idzie znaleźć. Zmieniałem kodeki na Vista codeks Pack nic nie daje więc wróciłem do ffdshow, najnowsze sterowniki do GPU, system aktualizowany. Po prostu ręce mi podpadają, wersja systemu: Home Premium PL 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam WMP11 właśnie, a napisy wyświetla ffdshow. A jak coś nie teges, to posiłkuję się Media Player Classic.

subedit vista patch działa ok, tylko, że przy instalcji rozwalił mi wtyckę wmp w Operze i FF, jako dodatkowy bonus zrypało się DRM.

A na końcu jako ostatnia linia obrony VLC media player - dodatkowo doskonale się sprawdza przy quicktime'ach Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany B-) napisze dla następnych pokoleń proste rozwiązanie okazało się że to sterownik od ATI :blink: wystarczyło w Catalyst Control Center w zakładce kolory odhaczyć "PC Standard black and white levels" na "Microsoft MCE black and white levels"

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się najnowsza bezpłatna wersja AOL Active Virus Shield 6.0.2.621 (czyli Kaspersky Antivirus w wersji odchudzonej) zgodna z Vistą :)

 

http://neowin.net/index.php?act=view&id=40850

 

plik instalacyjny - http://download.nullsoft.com/avs/AVS_v25.exe (freeware)

 

bezpłatny klucz aktywacyjny - http://www.activevirusshield.com/antivirus...get_started.adp

 

Tradycyjnie podczas instalacji pamiętajcie by odhaczyć opcjonalnego toolbara :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GaduGadu - w ostatnim buildzie z www.

bardzo często dzieje mi się coś takiego,że psuje się tray, okienka tracą "środek" zostaje tylko ramka, i nic nie da się kliknąc. konieczny jest restart.

 

jak się okazuje ten problem jest nie tylko u mnie - u innego forumowicza, na świeżej instalacji Visty, na zupelnie innym PC - też to występuje.

 

kto widział, kto wie ocb ? szału idzie dostać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się najnowsza bezpłatna wersja AOL Active Virus Shield 6.0.2.621 (czyli Kaspersky Antivirus w wersji odchudzonej) zgodna z Vistą :)

 

http://neowin.net/index.php?act=view&id=40850

 

plik instalacyjny - http://download.nullsoft.com/avs/AVS_v25.exe (freeware)

 

bezpłatny klucz aktywacyjny - http://www.activevirusshield.com/antivirus...get_started.adp

 

Tradycyjnie podczas instalacji pamiętajcie by odhaczyć opcjonalnego toolbara :wink:

a czy ten chudzielec tez tak mieli dyskiem po odpaleniu systemu jak to robi grubas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no trzeba pomyslec. Skórki są do pobrania osobnoa na stronie vtp, z tym ze

- do właczenia efelktu przezroczystosci potrzeba windows blinds(w dodatku pełnej wersji)

- menu start na zrzucie to osobny program, tez dostepny osobno.

Zamykasz opcją dostępną w menu czy moze przypadkiem tym przyciskiem co jest bezposrednio w menu start?

Oczywiscie opcja z menu, bo tamta przestawia na tryb niskiego poboru energii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet, to pewnie też można to wyłączyć ;)

http://img385.imageshack.us/my.php?image=k...startowebn7.jpg

no wlasnie u mnie zmiana tych ustawien nie pomagala, i tak z 5 min po odpaleniu windowsa mielilo dyskiem (czysty win i kaspersky) instalacja np avasta rozwiazywala problem ale ja kcem kasperski, acha dodam iz wiem, ze przez pierwsze dni "system sie uczy" ale to nie bylo to.

to byl pierwszy powod mojego powrotu do XP

nastepnym byla niemoznosc regulacji wentylatorka od grafiki, tzn radzilem sobie z tym ale za kazdym uruchominiem windowsa musialem recznie wprowadzac zmiany - czy jest juz jakis sposob na te regulacje z automatu ?

kolejnym byl brak smartguardiana pod viste ale ten problem juz rozwiazalem

na koniec jeszcze dodam te emotke :damage_wall: i znikam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. U mnie zmiana tych ustawień (tak samo obszary krytyczne) rozwiązała całkowicie problem...

U mnie z grafą jest ok. Automtycznie steruje obrotami wentylatora, a najnowszy ATI Tool również pozwala na własne ustawienia.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten chudzielec tez tak mieli dyskiem po odpaleniu systemu jak to robi grubas ?

Włącz skanowanie obiektów startowych raz na powiedzmy tydzień czy rzadziej i po problemie.

 

Za to u siebie zauważyłem, że skanowanie plików w "czasie rzeczywistym" strasznie zmula mi kompa. Po odhaczeniu Vista pracuje normalnie, mam nadzieję, że to jeszcze dopracują. Jeszcze sprawdzę jak będę w domu czy to przypadkiem nie wina Readyboost'a.

 

NOD32 chodził rewelacyjnie, niestety 30 dni już minęło :(

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z karta audigy moze napisac cos na temat ALchemy Audigy Edition ? bardzo mnie ciekawi czy te pliki poprawily jakosc dzwieku w Viscie. Jak z informacjami w everlascie ? czy po zainstalowaniu tych plikow sa zmiany w rozpoznawanu mozliwosci karty muzycznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z karta audigy moze napisac cos na temat ALchemy Audigy Edition ? bardzo mnie ciekawi czy te pliki poprawily jakosc dzwieku w Viscie. Jak z informacjami w everlascie ? czy po zainstalowaniu tych plikow sa zmiany w rozpoznawanu mozliwosci karty muzycznej ?

To jest oddzielny pakiet sterow, czy nakladka na oficjalne stery creative'a ? Mozna uzywac razem z nimi surround mixera i reszty softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oddzielny pakiet sterow, czy nakladka na oficjalne stery creative'a ? Mozna uzywac razem z nimi surround mixera i reszty softu ?

wlasnie nie wiem ;/ ale chyba nakladka (Creative ALchemy Audigy Edition) bo jak zerkam na stronie creativa to od marca nie wydali nowych sterow.

wersja 1.00.03 ma 147kb

wersja 1.00.05 16.6MB (obydwa pliki pakowane rarem)

Ta pierwsza to napewno nakladka ale ta druga ... ;/ no nie wiem. Po rozpakowaniu ma ok 20mb wiec wsumie to moze byc jakis sterownik juz. Wlasnie dlatego pytam posiadaczy visty i audigy czy moga przetestowac i napisac jak sie te nakladki/stery sprawuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakis posiadacz Creative X-Fi instalowal Viste Ultimate w wersji x64 ? W moim przypadku aby system sie zainstalowal musialem wyciagnac karte dzwiekowa. W przeciwnym wypadku system sie wykrzaczal podczas pierwszego uruchomienia co podobno jest spowodowane brakiem odpowiednich sterownikow..

 

Problem Signature:Problem Event Name: StartupREpairV2Problem Signature 01: ExternalMediaProblem Signature 02: 6.0.6000Problem Signature 03: 004: 6553705 Unknown06 FailureDuringSetup10 1168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam kiedy ostatni raz widzialem u siebie na komputerze bluescreen (xp) .. Przy mojej jednodniowej przygodzie z Vista zdarzylo mi sie to juz kilka razy. Ale caly czas daje jej szanse - moze Stalker nie bedzie dziwnie przycinal ;)

 

Teraz sie zabieram za instalacje xfi oraz software'u do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem ;/ ale chyba nakladka (Creative ALchemy Audigy Edition) bo jak zerkam na stronie creativa to od marca nie wydali nowych sterow.

wersja 1.00.03 ma 147kb

wersja 1.00.05 16.6MB (obydwa pliki pakowane rarem)

Ta pierwsza to napewno nakladka ale ta druga ... ;/ no nie wiem. Po rozpakowaniu ma ok 20mb wiec wsumie to moze byc jakis sterownik juz. Wlasnie dlatego pytam posiadaczy visty i audigy czy moga przetestowac i napisac jak sie te nakladki/stery sprawuja.

eeeee..... pogięło ich? Mam im płacić za sterowniki? Śmiech na sali.

Rzućcie może jakimś linkiem skąd można to zassać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...