Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ok troche sie polepszylo wsumie mam jeszcze takie pytanko wylaczylem to badziewne ,,kontrola UAC'' nie wiem kto to wymyslil w ogole ze za kazdym razem cos ccem wlaczyc pyta sie czy aby na pewno ech no nic , wsumie to bedzie drobiazg ale mozna jakos ukryc ta czerwona ikonke z krzyzykiem co wrogu sie teraz swieci ??, a i jeszcze jedna sprawaposiadam program du meter wczesniej na xp pokazywal mi rzeczywista predkosc lacza jak cos sciagalem np mam lacze 5 mb to pokazywalo ze leci ok 600 kb , teraz jak cos sciagam np w utorencie to w proogramie utorent pokazuje normalnie ile jest a w du meter pokazuje ze transfer leci predkoscia 7mb np , troche dziwne nie wiem czego to jest przyczyna ktos wie ??

Kontrola UAC to pierwsza rzecz, jaką wyłączyłem po instalacji

Tu masz opis jak całkowicie pozbyć się tej tarczy:

http://xp.net.pl/vista/vista_tips_n_tricks.html

 

Program ma już w pełni współpracuje z Vistą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie moge wybrac systemu przy wlaczaniu komputera. Odpalilem instlacje visty, podalo komunikat ze bootloader jest uszkodzony i ze go naprawi, ale i tak nie ma wyboru systemu. Uzylem VistaBootPro , dodalem viste, ale tez nie widze wyboru.

 

Nie wiem, ja mam jak na obrazku :

post-149801-1184874931_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak uaktywnić raid na nf4 i Vista 32bit gdy system jest zainstalowany na osobnym dysku 20Gb i nie widzi macierzy złożonej z kolejnych 2 dysków 2x80Gb?

Po prostu nie zainstalowałem sterów do raidu podczas stawiania Visty (wtedy wszystko jest cacy) i teraz system nie widzi macierzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy miał ktoś z Was może problem z uruchomieniem gier pod Open GL. Ja nie mogę uruchomic żadnej...

UT pod D3D dziala...pod OGL już nie. Q2 nie działa - uruchamia sie niby ale okienko znika i już sie nie pojawia a w procesach mam Quake2.exe i obciazenie procka 50% - czyli zwis... To samo jak próbowałem jakiekolwiek demko pod OGL napisane uruchomic.

Może ktoś dał już odpowiedz na to pytanie ale Topic ma 119 stron i nie mam siły się przebijac a wyszukiwarka nic pomocnego mi nie zwrocila... Mam najnowsze Cat 7.6 Bede wdzieczny za pomoc!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak uaktywnić raid na nf4 i Vista 32bit gdy system jest zainstalowany na osobnym dysku 20Gb i nie widzi macierzy złożonej z kolejnych 2 dysków 2x80Gb?

Po prostu nie zainstalowałem sterów do raidu podczas stawiania Visty (wtedy wszystko jest cacy) i teraz system nie widzi macierzy...

Po pierwsze w Viście nie musisz instalować sterowników do raida, jak w XP podczas stawiania systemu.

Raid musisz najpierw włączyć w Biosie. Potem jeśli Vista nie wykryje macierzy(masz na niej w ogóle jakieś partycje?) to możesz zainstalować sterowniki do chipsetu.

Wszystko powinno chodzić bez problemu.

Ja np. nie instaluję sterowników do SATA/RAID w Viście, ponieważ później nie wykrywa dysków podłączanych przy włączonym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłae na tym forum taką wypowiedz:

Z tego co pamiętam kilka osób miało problemy (na płytach głównych z nforce4) z postawieniem visty na raid lub jej wykryciem w systemie i nikt nie zgłębił tego tematu a szkoda bo jak sie okazuje problem nadal istnieje. Ci którzy nie chcą czekać na nowe stery od nvidii odsyłam na forum nforcershq.com

Właśnie mam problem z zainstalowaniem Visty 64 na raid 0 bo Vista wogule tej macierzy nie widzi a instalator XP widział moja płyta to DFI LanParty UT 250 Gb na nVorce 3 i dwa dyski Seagate 320 ST3320620AS. Nie znam angielskiego a link właśnie jest do strony po angielsku proszę o pomoc.

To ten link http://www.nforcershq.com/forum/1-vt66299....mp;&start=0 prawdopodobnie rozwiązanie mojego problemu.

Edytowane przez slawkowicz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłae na tym forum taką wypowiedz:

 

Właśnie mam problem z zainstalowaniem Visty 64 na raid 0 bo Vista wogule tej macierzy nie widzi a instalator XP widział moja płyta to DFI LanParty UT 250 Gb na nVorce 3 i dwa dyski Seagate 320 ST3320620AS. Nie znam angielskiego a link właśnie jest do strony po angielsku proszę o pomoc.

To ten link http://www.nforcershq.com/forum/1-vt66299....mp;&start=0 prawdopodobnie rozwiązanie mojego problemu.

1. Prepare a clean, NTFS formatted partition within the RAID array.

2. Boot into XP (important: XP has to be installed from scratch with the nForce SataRaid drivers of the nForce chipset driver package 5.10 or 5.11!) and run the SETUP.EXE of the Vista DVD.

3. When Vista asks where you want Vista to be installed, point to the fresh formatted partition. Although Vista Setup will show all RAID partitions, you have to load extern nForce3 SataRaid drivers. Take the nForce3 chipset driver package v.5.10 or 5.11 and let Vista Setup load the content of the IDE\WinXP folder.

4. The rest of the installation will run automaticly.

 

1. Przygotuj czystą, sformatowaną partycję NTFS na swojej macierzy RAID.

2. Odpal XP (ważne: XP musi by zainstalowane od początku z nForce SataRaid drivers z pakietu nForce chipset driver 5.10 albo 5.11) u uruchom SETUP.EXE z DVD Visty

3. Kiedy Vista spyta gdzie ma zostać zainstalowana wskaż sformatowaną partycję. Pomimo, że instalator Visty wskaże wszystkie partycje RAID, musisz załadować zewnętrzne sterowniki nForce3 SataRaid drivers. Weź paczkę 5.10 lub 5.11 i pozwól instalatorowi Visty załadować zawartość folderu IDE\WinXP folder.

4. Reszta instalacji przebiegnie automatycznie.

 

Sorry, tłumaczyłem na szybko ale chyba nie wypaczyłem sensu wypowiedzi. Sam mam nForce3 i to przykre, że NV zostawiła nas z niczym. Ta firma jest do bani. Dodam, że autor posta nie pisał tego z własnego doświadczenia a zaczerpnął to od innych, więc może się okazać, że nie zadziała.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w Viście nie musisz instalować sterowników do raida, jak w XP podczas stawiania systemu.

A to ciekawe co piszesz... jakim sposobem Vista ma rozpoznać macierz skoro nie ma sterownika??

Dopiero po wyborze "dodaj sterownik" z dyskietki pojawiają się partycje.

 

U mnie rzecz dotyczy 2 dysków Sata 80Gb spiętych w Raid0 Stripping na NF4 + zapasowy dysk Pata 20Gb w kieszeni (do testów).

 

Tylko macierz = OK

Instaluję XP, potem Vistę 32bit jako 2 system na koleknej partycji macierzy. Po takiej operacji przy uruchamianiu kompa mam zawsze menu wyboru systemu operacynego gdzie Vista widnieje jako pierwszy (domyślny) a XP jako drugi.

 

Macierz Sata +dysk20GbPata = PROBLEM

Instaluję Vistę 32bit na dodatkowym dysku 20Gb. Tym razem NIE ZAINSTALOWAŁEM sterów do raidu bo instalowałem system na dysku Pata133 - po uruchomieniiu Visty na tymże dysku 20Gb Pata system nie widzi macierzy (2x80Gb) a dokładnie 4 partycji.

Stery do mobo zainstalowałem od razu (v.32_150) ale dalej to samo.

 

Pytanie: jak odnaleźć pozostałe dyski? Oczywiście nie mówimy tutaj o ponownej instalce Visty.

 

Ps. W biosie wszystko skonfigurowane jak należy (to nie jest moja pierwsza płyta z raidem ;)

 

Ma ktoś jakieś pomysły jak rozwikłać ten węzeł?

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś jeszcze tego nie wiedział :

 

Jak uruchomić ATT oraz Core Temp pod Vista X64 ?

 

Uruchamiamy CMD jako Administrator i piszemy:

 

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Wciskamy ENTER'em i powinno wyskoczyć potwierdzenie o wykonaniu polecenia po czym restartujemy PC i instalujemy ATT czy też włączamy Core Temp. Sprawdzone i u mnie działa.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów Visty :)

 

Pamiętacie jak kiedyś była mowa o tym, iż MS konsultuje się z CIA w sprawach bezpieczeństwa systemu operacyjnego ? Oto wyniki tych konsultacji :]

 

http://www.abandonia.com/forum/index.php?s...=15364&st=0

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam takie pytanko obecnie przesialem sie na viste 32 bit i ogolnie jest ok lepiej niz to bylo ok pol roku temu gdzie polowa rzeczy miala albo straszna wydajnosc albo nie dzialala , pytanie jest takie czy oplaca sie instalowac wersje 64 bity, bo na to pytanie nigdzie nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi ,gdzieniegdzie wyczytalem ze jeszcze nie teraz itp jakie sa ogolnie roznice miedzy32 a 64 ,niby na 64 lepiej szybciej ma to wszystko chodzic ale jak to ma sie z rzeczywistoscia ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam takie pytanko obecnie przesialem sie na viste 32 bit i ogolnie jest ok lepiej niz to bylo ok pol roku temu gdzie polowa zeczy miala albo straszna wydajnosc albo nie dzialala , pytanie jest takie czy oplaca sie instalowac wersje 64 bity, bo na to pytanie nigdzie nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi ,gdzieniegdzie wyczytalem ze jeszcze nie teraz itp jakie sa ogolnie roznice miedzy 23 a 64 niby na 54 wtf ?lepiej szybciej ma to wszystko chodzic ale jak to ma sie z rzeczywistoscia ??

Imo nie, wiecej problemow niz pozytku. Stery do malo popularnych rzeczy nie posiadaja supportu, no i na dobra sprawe poza samym systemem i kilkoma aplikacjami nic pod 64 bity nie ma laczenie z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64bit instaluje się jak się ma 4GB (lub więcej) ramu bo raczej wątpię aby ktoś tu używał specjalistycznego 64itowego oprogramowania wymagającego właśnie Visty 64Bit. Sam mam obecnie 64bitowe wydanie Visty tylko i wyłącznie z powodu ramu, z podstawowymi sterownikami do w miarę nowego sprzętu nie ma ale np uruchomienia mało popularnej karty WiFi czy też tunera TV graniczy z cudem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64bit instaluje się jak się ma 4GB (lub więcej) ramu bo raczej wątpię aby ktoś tu używał specjalistycznego 64itowego oprogramowania wymagającego właśnie Visty 64Bit. Sam mam obecnie 64bitowe wydanie Visty tylko i wyłącznie z powodu ramu, z podstawowymi sterownikami do w miarę nowego sprzętu nie ma ale np uruchomienia mało popularnej karty WiFi czy też tunera TV graniczy z cudem ;/

no wsumie mam 4 giga rmu ale vista 32 pokazuje 3,5 giga ale szczerze mowiac i tak nie przekroczylem nawet 2 giga zajmowanego miejsca , czy jakies plusy procz tego ze obsluguje 4 giga sa ?? . sprzet racej mam nowy nic starszego nie zamierzam instalowac warto w moim wypadku zainstalowac wersje 64 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wsumie mam 4 giga rmu ale vista 32 pokazuje 3,5 giga ale szczerze mowiac i tak nie przekroczylem nawet 2 giga zajmowanego miejsca , czy jakies plusy procz tego ze obsluguje 4 giga sa ?? . sprzet racej mam nowy nic starszego nie zamierzam instalowac warto w moim wypadku zainstalowac wersje 64 ??

Jak masz 32Bit i jesteś zadowolony i nie przeszkadza ci iż system nie widzi tych 0,5GB (pomijając już fakt iż mało kiedy można 2GB zapchać) to przynajmniej na razie nie widzę sensu zmieniać na 32Bit. Sam chyba wrócę do 32Bit bo kilka niezbędnych mi programów dziwnie się zachowuje na 64Bit systemie.

 

*dziwnie = znaczy się kurna wieszają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekad ostatni link nie dzialal, (choc w tej chwili dziala) to wkleje ponizej tresc postu pochodzacego stad http://www.abandonia.com/forum/index.php?s...=15364&st=0

 

Moje zapytanie do Vlascicieli Visty :) Czy u Was tez to ma miejsce ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

It has been a month since my upgrade to Vista. I like to keep up with tech trends and though reluctant to throw out XP, I forced myself to just 'swallow the pill'. After all - change is inevitable, and resistance to change shows only our inability to adapt to new scenarios and obstacles. I refuse to be left in the dust of an evolutionary sandstorm. I have thus relinquished my pride and dipped into the improvements Vista has to offer. Improvements such as increased performance with audio hardware and DAW(Digital Audio Workstation) software. We're talking about a Microsoft upgrade that almost rivals the audio development quality seen on Mac DAW's for years - but with none of the proprietary hardware BS that is forged into the Mac world.

 

"Wait!"

 

You exclaim,

 

"What does this have to do with the title of this post?"

 

I'm getting to that.

 

After installing all of my usual apps on Vista I was impressed to see most everything was 100% backward compatible. I expected much of my software to be rendered incompatible. Out of everything I've tried to run on it - 99% produce excellent results in both loading time and performance as compared with those same apps running under XP. Improved support against malware, spyware, and trojans - complete with a user rights management system that a seasoned Linux user could appreciate. All these positive aspects and more, and then.....

 

ALERT!

 

After running Vista for only a few days - with a complete love for the new platform the first sign of trouble erupted. I began noticing latency on my home network connection - so I booted my port sniffing software and networking tools to see what was happening. What I found was foundation shaking. The two images below show graphical depictions of what has and IS trying to connect to my computer even in an idle state;

 

NOTE;

DoD Network Information Center(Department of Defense)

 

United Nations Development Program(Seems to correlate to the parent branch of the U.N.

InformaticsDivision)

 

Halliburton Company(We all know these guys)

 

Pictures removed

 

There have been many other unwarranted connections that I thought too redundant to post

images for. To list a couple;

 

*Ministry of Defense Data Return Agent

 

*DOHS-Recon(traceroutes for this address provided nothing, suspected blocks on traceroute. Many of us who are monitoring this situation have suspected the acronym stands for the Department of Homeland Security*Reconnaissance?*. This is merely a guess, but an educated one at that.)

 

 

I ran traceroutes on the IP's, and sure enough they came back legit and government owned. I thought this might be exclusive to my system, so I ran over to a friend of mine who upgraded to Vista when it first became available(MICROSOFT FAN BOY! ;P ). After installing monitoring software on his system, the hits it caught on his network were immediate and almost identical in source. Attempts on both TCP and UDP by suspicious government owned addresses. Again, even when idle and running only a bare minimum of system processes. I've written a college report on the same phenomenon, which has gained considerable attention by even my instructor. I've posted similar articles on a few tech sites and the like that I frequent more often than this bored, and there are a number of Vista users who have replied with similar claims.

 

Is there anyone in the abandonia community with a US based connection who is experiencing this watchdog behavior? Are any foreign Vista users experiencing similar attacks from their own countries ministries and governing agencies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcz pytanko jak wlaczyc podglad miniatur zdjec ?? zeby bylo je widac bo jakos je wylaczylem a nie pamietam gdzie, poki co w takim razie zostaje przy viscie 32 jak bedzie braklo ramu to wtedy 64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na "widoki" pod paskiem adresowym.

Pozdro

no wlasnie tego nie mam tam chodzi mi o zdjecia co mam w folderze i normalnie widzialem male miniatury zdjecia , a teraz mi to zniklo i niezalenie co ustawie jaki rozmiar i jaki typ widoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...