Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

był teraz u mnie kolega z innym laptopem, w którym też ma viste tylko wersje basic.

 

Sprawdzałem jak on ma poustawiane te połączenie sieciowe i okazuje się, że mamy wszystko identycznie.

 

zmieniłem w jego laptopie adres mac, włożyłem kabel i !! Internet śmiga

 

teraz już wiem, że kiedy w właściwościach mojej sieciówki zmienie adres mac to nic to nie daje, dalej jest używany adres mac karty z laptopa.

 

Jedyna różnica to wersje visty, kumpel ma basic, a ja mam premium.

 

Czy ta moja vista ma może jakieś zabezpieczenia programowe, które blokują zmianę tego adresu mac ??

Już skończyły mi się pomysły, co by zrobić

pozdrawiam!

 

nie jest wymagana nazwa grupy roboczej w mojej sieci, a wpisane mam chyba to co system sam wpisuje workgroup chyba

 

próbowałem też zmienić adres mac programem smac 2.0 i nie udało się.

 

Dziwne jest tylko to, że w win XP udało się zmienić mac bez problemu, a w viscie nie idzie, albo ja nie umie :/

Widzę że kolega ma podobny problem jak ja. Mam kartę Gigabyte GN-WP01GS i na Viście x64 Ultimate też nie potrafię zmienić adresu mac.

Z tego co zauważyłem to w XP we właściwościach karty-> zaawansowane, jest miejsce gdzie można wpisać mac adres i ogólnie dużo rzeczy tam można zmieniać, a na Viście tego nie ma , a instalując nowsze sterowniki troszkę więcej opcji się tam pojawiło , ale i tak nie działa. Może mozliwość zmiany maca zależy tylko od sterowników bo na zintegrowanej sieciówce da się zmienić maca. Niestety ostatnie sterki na stronie gigabyta są z 2006 roku! , jedynie producent chipsetu Ralink się stara ale ich sterki też nic nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma podobny problem jak ja. Mam kartę Gigabyte GN-WP01GS i na Viście x64 Ultimate też nie potrafię zmienić adresu mac.

Z tego co zauważyłem to w XP we właściwościach karty-> zaawansowane, jest miejsce gdzie można wpisać mac adres i ogólnie dużo rzeczy tam można zmieniać, a na Viście tego nie ma , a instalując nowsze sterowniki troszkę więcej opcji się tam pojawiło , ale i tak nie działa. Może mozliwość zmiany maca zależy tylko od sterowników bo na zintegrowanej sieciówce da się zmienić maca. Niestety ostatnie sterki na stronie gigabyta są z 2006 roku! , jedynie producent chipsetu Ralink się stara ale ich sterki też nic nie zmieniają.

no mi do dzisiaj się nie udało zmienić tego adresu MAC. Próbowałem wszystkiego chyba :)

 

Zmiany w rejestrze, programami do zmiany adresu MAC i we właściwościach karty.

W końcu zrobiłem to czego nie chciałem zrobić i poszedłem do admina sieci, który zmienił mi adres mac.

Wszystko śmiga.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strzelilem sobie teraz 4x1GB ramu no i jak wiadomo XP nie widzi wszystkiego, u mnie to wogole widzi wyjatkowo malo, tylko 2,75GB. No i pozostaje mi sie zainteresowac Vista.

1) Tak troche tu poczytalem i jesli dobrze rozumiem, to zeby cale 4GB bylo widoczne, musze zainstalowac Viste 64bit i nie wystarczy Vista 32bit ?

2) No i przy okazji jak sie sterowniki ATI spisuja na Viscie ? Bo czerwoni, to zawsze cos z tymi sterami musza zje...ac. Jak chodza gierki, nie ma problemow ?

3) Jeszcze stery Creative. Mam karte Audigy 1 SB0090 i uzywam zmodyfikowanych sterow Youp-Pax. Cos mi sie obilo o uszly, ze te Audigy wogole nie dziaja w Viscie, prawda to czy falsz ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy takie głupoty wypisują o tej Viście?? ja przesiadłem się z XP na Vista Ultimate x64 i nie mam ŻADNYCH problemów. Sterowniki do Audigy 2 są i działa EAX jak najbardziej. To samo ze sterownikami ATI. Jeszcze parę miesięcy temu był problem, ale teraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy takie głupoty wypisują o tej Viście?? ja przesiadłem się z XP na Vista Ultimate x64 i nie mam ŻADNYCH problemów. Sterowniki do Audigy 2 są i działa EAX jak najbardziej. To samo ze sterownikami ATI. Jeszcze parę miesięcy temu był problem, ale teraz???

Jak to to nie wiesz ze vista to "syf", "krok wstecz", nic w niej działa, oraz że zatrzymała się w rozwoju od czasu kiedy sąsiad wydał w swej nieomylności opinie na podstawie opinii kolegi, który to o tym wie od swojego kolegi przy czym żaden zainstalowanej nie miał ;).

 

Edit: A tak przy okazji może ktoś wie jak ustawić w viście różne tapety na różnych monitorach????

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pendrivem usb firmy PQI, ktory rzekomo jest "Vista Compatible". W laptopie mam VHB i po wlozeniu pena niestety prosi o zainstalowanie sterownikow, ktorych oczywiscie nigdzie nie ma. Z kolei na innym laptopie z VHP chodzi bez problemu. Ma ktos jakas rade dla mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czemu coretemp po zapodaniu updatów do visty ultimate x64 nie chce chodzic? integrity checks wylaczone..

no i dziwna rzecz, po zaladowaniu sie windy strasznie dysk pracuje przez pare minut po czym jest spokoj

Było już omawiane, MS wraz z nowymi łatkami pozbawił system możliwości wyłączenia "integrity checks" z ppoziomu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

słyszałem swego czasu o tweaku pozwalającym na zachwanie efektu Glass w oknach zmaksymalizowanych, jeśli ktoś by znał owy trik lub jakoś mnie nakierował (google nie dają zadowalących efektów) będe bardzo wdzięczny.

 

Drugie pytanie dotyczy małego bugu ,mam nadzieje. Nawet przy dużym obciązeniu proca (AMD Athlon 64 2,7GHz) najnowszy CPUZ pokazuje 1500MHz zaś w oknie własściwości systemu system inforumje iż taktowanie procesora wynosi 1,8 GHz., zaden z tych pomiarów nie jest taki jak powinien. Ktoś może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

 

p0zdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

słyszałem swego czasu o tweaku pozwalającym na zachwanie efektu Glass w oknach zmaksymalizowanych, jeśli ktoś by znał owy trik lub jakoś mnie nakierował (google nie dają zadowalących efektów) będe bardzo wdzięczny.

 

Drugie pytanie dotyczy małego bugu ,mam nadzieje. Nawet przy dużym obciązeniu proca (AMD Athlon 64 2,7GHz) najnowszy CPUZ pokazuje 1500MHz zaś w oknie własściwości systemu system inforumje iż taktowanie procesora wynosi 1,8 GHz., zaden z tych pomiarów nie jest taki jak powinien. Ktoś może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

 

p0zdrawiam.

glass jest na ramce...ramki nie ma jak maksymalizujesz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Viste Ultimate i mam maly problemik. A mianowicie gdy slucham muzyki/ogladam filmy/gram to slysze co jakis czas trzaski :blink:

Vista jest zainstalowana na sprzecie z pospisu. Do prodigy hifi uzywam sterow x2v 0.978 wszystko elegancko dziala tylko te trzaski.

Mial ktos juz taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem co mam robic,zmieniam widok folderu,wychodze z aplikacji,wchodze i foldery wracaja do poprzedniego wygladu,na laptopie nie ma tego problemu,wie ktos z was co na to poradzić

 

W ocjach folderów mam zaznaczone zapamietywanie widoku,mimo to Vista ich niezapamiatuje ,jestem bezradny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś soft czyszczący brudy po dawnych wersjach programów lub pomagający odinstalować resztki które się stworzyły w czasie przerwanej instalacji?

 

Nie mogę tak zainstalować nero które widzi resztki nero 7 bodajże która się nie do końca zainstalował bo wywalił błąd.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś soft czyszczący brudy po dawnych wersjach programów lub pomagający odinstalować resztki które się stworzyły w czasie przerwanej instalacji?

 

Nie mogę tak zainstalować nero które widzi resztki nero 7 bodajże która się nie do końca zainstalował bo wywalił błąd.

u mnie to samo jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik Sołtysik o Service Packu 1 dla Visty

 

 

Strumień wideo z zapisem prezentacji (WMV, 30 minut)

Plik wideo z zapisem prezentacji (OGG, 56 MB)

Plik wideo z zapisem prezentacji (WMV, 69 MB)

 

 

za dobreprogramy

 

 

polecam

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik całkiem przyjemny choć nie było tam nic czego nie można było by już wcześniej wyczytać. Cóż tak czy inaczej na SP1 w wersji Final się jeszcze poczeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po jednej z nowych KB (trudno przewidzieć po której, bo zainstalowałem od razu 4 i dopiero restart, KB941229,KB941651,KB941600,KB941649) Vista przestała się uruchamiać - stoi na paseczku startowym :(

Tryb awaryjny zachowuje się tak samo. Jakieś sugestie, jak mógłbym ją uruchomić i odinstalować nowe KB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalił się driver od grafiki :?: Sprawdź czy na domyślnych driverach z Visty Aero ruszy. Jeśli grafika jest na liście to i powienien być do niej driver WDDM.

 

Ewentualnie wyłączyła się usługa odpowiedzialna ze obsługę Aero. Nie siedzę teraz przed Vistą to nie sprawdzę jak się nazywa. Ale w necie na pewno znajdziesz.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postawieniu systemu na nowo (Home Premium) mam taki problem że komputer często się sam resetuje zanim przejdzie w tryb graficzny po tym latającym zielonym pasku do systemu, takich resetów jest nawet z 5 dopiero za 6 ruszy :/ wcześniej tego nie miałem teraz po instalacji systemu takie cuda się dzieją, do awaryjnego wchodzi normalnie za 1 razem. Denerwuje mnie to :/ najnowsze aktualizacje i bieżące sterowniki mam zainstalowane.

 

W podglądzie zdarzeń pojawia się coś takiego nawet pasuje czasowo tylko że w tym czasie resetów było 4 :huh: a zdarzenie jest jedno:

"Wydano polecenie resetowania urządzenia \Device\RaidPort0."

 

Oraz to w tym samym czasie:

"IRQARB: System ACPI BIOS nie zawiera przerwania dla urządzenia w gnieździe PCI 7, funkcja 0."

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wyłączyć kontroler RAID spod BIOS'u, ewentualnie funkcję RAID'u dla kontrolera SATA. O ile mnie pamięć nie myli to mamy te same płyty. U mnie wyłączone i Vista HP normalnie się zainstalowała. Chyba, że masz macierz to wtedy musiałbyś pokombiniować z innymi steorwnikami niż ma Vista wbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...