Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

vista ma zaimplementowane bardzo kiepskie algorytmy skalowania obrazu / grafiki/ zdjec w "Galerii fotogtafii systemu windows " czyli w popularnym podglądzie . Mowie o stylu klasycznym (jest jeszcze kilka opcji z tzw 'przejściami' pomiedzy grafikami - tam za to występuje zjawisko rozmycia obrazu) gdzie często zdjęcia sa postrzepione, w INFRANVIEW efekt ten nie wystepuje ... czy zwrociliscie na to uwage - czy moze ja mam cos nie tak ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade pod vista ustawic jak ma uzywac pamieci????

w xp bylo - albo dla programow aktualnie uzywanych albo dla dzialajacych w tle...

vista jest tak glupia ze buforuje se pamiec przez wczesniej otwarty program

wiec jak odplam np. adobe bridge a pozniej photoshopa - to PS sie strasznie zacina - dopiero jak wylacze bridga to zachowuje sie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyłącz usługę wstępnego ładowania do pamięci...

 

edit

Ale to chyba nie to...

 

 

Czy działają wam limity transferu w programach p2p np: w utorrent?

Bo mam z tym problem, w żadnym programie p2p nie działają mi limity transferu <_<

U mnie się tak kiedyś zdarzyło. Za chiny ludowe nie umiałem tego naprawić. Doszło do tego, że przy odpaleniu p2p LiveBox mi się zawieszał (a wbrew niektórym opiniom od roku chodził bez problemowo).

Chyba gdzieś po tygodniu samo mi się naprawiło Przez ten czas musiałem korzystać ze zwykłego modemu, który ze spokojem znosił tą sytuację.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Mam Windows Vista Home Premium i oglądam na nim filmy divx. Problem w tym, że ekran po 20 minutach przechodzi w stan wstrzymania i muszę ruszyć myszką, film jest odtwarzany cały czas.

 

Czy to nie czasem usterka, albo może ten DRM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak film się nadal odtwarza, to nie przechodzi w stan wstrzymania, tylko gasi monitor. U mnie to samo jak oglądam na MediaPlayerClassic. Na Windows Media Player nie ma takiego problemu.

Zmień odtwarzacz albo wyłącz funkcję gaszenia ekranu.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważny dylemat :D Jaki lepszy będzie zestaw ochronny komputerka :D

 

1. ZoneAlarm + Avast

2. Agnitum Outpost Firewall Pro 2008 + NOD32

 

Problem jest taki że Agnitum nie działa z Avastem, zwisy itp :mur: a mój ulubiony sygnate firewall nie działa na viscie :( i teraz jaka składanka była by najlepsza ?? Przyzwyczaiłem się do Avasta i jakiego firewall można mu dać do pary ? albo coś w ogóle inne proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, niedawno kupilem vista home premium 64bit i ogolnie wszystko w porzadku. Ale martwi mi pare spraw:

 

- w grze ( CoD 4 ) co jakis czas lapie zwis i musze resetowac kompa ( sprzet fizycznie sprawny )

- mimo normalnego zamykania systemu wyskakuja mi BS:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zrobilem mu update, posciagal sobie wszystko ze strony Win Update i dalej jest niestabilny. Nie ma zadnych konfliktow sprzetowych w menadzerze urzadzen, wszystkie stery najnowsze sciagniete ze strony nvidii ( mobo, grafa, ntune ). I dalej nie moge go "ustabilizowac"

 

Jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, niedawno kupilem vista home premium 64bit i ogolnie wszystko w porzadku. Ale martwi mi pare spraw:

 

- w grze ( CoD 4 ) co jakis czas lapie zwis i musze resetowac kompa ( sprzet fizycznie sprawny )

- mimo normalnego zamykania systemu wyskakuja mi BS:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zrobilem mu update, posciagal sobie wszystko ze strony Win Update i dalej jest niestabilny. Nie ma zadnych konfliktow sprzetowych w menadzerze urzadzen, wszystkie stery najnowsze sciagniete ze strony nvidii ( mobo, grafa, ntune ). I dalej nie moge go "ustabilizowac"

 

Jakies sugestie ?

zrob aktualizacje systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie stery sa stabilne czy sa jakies bety? masz jakis soft dzialajacy w tle?

Nie mam zadnych sterow beta, wszystkie sa whql:

 

- grafa - 163.75_forceware_winvista_64bit_english_whql-

- mobo - nforce_winvista64_15.08_international

-dzwiek - SBXF_PCDVT_LB_2_15_0004

 

Dodatkowo:

 

- nTune - 5.05.54.00_ntune_winxp_international ( tu mnie zastanawia ze w opisie na stronie nvidii jest Vista, a w nazwie sterow nie ma - tylko jest xp :blink: )

 

- key i mouse - setpoint400_x64

 

zrob aktualizacje systemu

Pierwsze co zrobilem to instalacja wszystkich aktualizacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość u kogoś przetestować tego Coda na Viście ale 32 bitowej to dobrze by było jak byś spróbował. Wykluczylibyśmy wtedy inne problemy i było by wiadomo że to nadal nasz kochany Microsoft ze swoim 64-bitowym systemem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ta gre na xp 32bit, ktorego wczesniej mialem i nie bylo zadnego problemu. Ale tutaj jak juz wspomniales wchodzi w rachuba sprawdzenie na viscie a nie xp. Poprobuje jeszcze z tym ntune co cos mi sie zdaje ze on moze byc winowajca. W xp jak go mialem zainstlowanego to pokazywal sie kolo zegarka na pasku, w viscie go nie ma ( nie wiem czy tak ma byc ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakiś skin dobry pod XP coś jak Vista :D ?? bo doszedłem do wniosku że oprócz wyglądu to nie rewelacja ten system.... Dlatego chciałbym jakiś skin na xp który nie będzie mulił pracy systemu ( xp :P )

 

Chyba najlepsze rozwiązanie, bo vista jest ok , ale trzeba czasu :(

 

BTW Wy którzy używacie Visty na co dzień, używacie jej do netu, gg worda itp ? czy coś więcej ? bo mi to coś więcej nie chce chodzić jak należy mówię tu o grach, cad i inne :mur:

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ta gre na xp 32bit, ktorego wczesniej mialem i nie bylo zadnego problemu. Ale tutaj jak juz wspomniales wchodzi w rachuba sprawdzenie na viscie a nie xp. Poprobuje jeszcze z tym ntune co cos mi sie zdaje ze on moze byc winowajca. W xp jak go mialem zainstlowanego to pokazywal sie kolo zegarka na pasku, w viscie go nie ma ( nie wiem czy tak ma byc ).

Mam dokładnie to samo - na Viście łapię BSODy w COD4. Sprzęt na 100% stabilny. Tez nie doszedłem co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam visty do wszystkiego... aero smiga caly czas, a jak ktos systemu ustawic nie potrafi to pozniej mu nie chodza gry....

Myslalem ze czas glupich odpowiedzi sie juz skonczyl na ppc.

 

Mam dokładnie to samo - na Viście łapię BSODy w COD4. Sprzęt na 100% stabilny. Tez nie doszedłem co jest nie tak.

Niestety nie udalo mi sie rowniez dojsc do tego co bylo przyczyna BSOD'ow u mnie :(

 

Nie o to chodzi,włoz płytke instalacyjna do napedu spod windows i uruchom auktalizacje systemu,jest to tak jakby format gdzie nie tracisz danych na dysku

Tez to zrobilem - nic nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakiś skin dobry pod XP coś jak Vista :D ?? bo doszedłem do wniosku że oprócz wyglądu to nie rewelacja ten system.... Dlatego chciałbym jakiś skin na xp który nie będzie mulił pracy systemu ( xp :P )

 

Chyba najlepsze rozwiązanie, bo vista jest ok , ale trzeba czasu :(

 

BTW Wy którzy używacie Visty na co dzień, używacie jej do netu, gg worda itp ? czy coś więcej ? bo mi to coś więcej nie chce chodzić jak należy mówię tu o grach, cad i inne :mur:

 

Ja na co dzień używam do między innymi do PS-a, indesigna, lightrooma, gier, oglądania filmów itp. Jedyne problemy jakie się do tej pory pojawiły to zwiechy spowodowane zbyt mocnym podkręceniem grafiki (a i tu vista pokazuje swoją przewagę nie wieszając się całkiem a restarujac sterownik gdy przestanie odpowiadać) i wysunięciem się ze slotu X-Fi - wyjątkowo słabo siedzi na swoim miejscu. Inne dają się stosunkowo szybko rozwiązać.

Do Xp nie zejdę choćby ze względu na klikane scieżki.

A z XP da sie przerobić za pomocą windows blinds - masz nawet przezroczyste okienka ale jakieś zasoby to zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli albo procek niestabilny albo pamieci sie sypia

Jak mogą się pamięci sypać skoro pisał że na XP działa normalnie?? Sądzę że to wina systemu ale nie wykluczam również jakiegoś sterownika w Viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...