Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

po przesiadce z xp x64 na viste x64 mam jakieś głupie wrażenie ze gry mi chodzą jakoś wolniej:[, o ile system wymiata i jestem z jego jak i jego działania zadowolony to te gry coś mi nie pasują

 

stery do mobo dźwięku mam najnowsze oryginalne

 

a do grafy to jakieś bety 169.09

 

kurde moze wiecie w czym problem, narazie testowalem gears of war i UT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed kupnem Visty. Lepiej kupić wersję 32 czy 64 bit(Home Premium OEM)? Będą działały programy/gry z wersji 32 bit na 64 bit bez problemu? Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez xenionq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy będa. Juz bardziej bym się martwił o pełną obsługę sprzetu....

 

 

 

... i tu mam problem bo prawdopodobniie za kilkanascie dni tez będe kupował i prawdopodobnie na x64 nie odpale czesci sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie... jesli nie masz wiecej jak 3giga ramu - 32 bity... duzo mniej problemow... a jesli jestes entuzjasta - nic nie stoi na przeszkodzie miec 2 systemy: 32 bitowa viste i 64bitowego linuksa (imho wiekszosc czolowych distr lepiej radzi sobie ze sprzetem niz vista)

 

pytanie zasadnicze: po co ci 64bity? dla tej jednej sekundy szybciej przy jakiejs operacji? okupionej kilkugodzinnymi zmaganiami z softem i driverami... a i tak skonczy sie na tym, ze bedziesz musial uzyc nie do konca spelniajacych twoje oczekiwania zamiennikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na 64 bitowym linuksie program na 64 bitowe okna....

 

Niektórzy uzywają komputera do czegos więcej niz gry i internet...

 

 

Juz szybciej postawie 64 bitowe okna i 32 bitowego linuksa zeby odpalic sprzet nie działający pod Vista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu jakims cudem wylaczylem/wywalilem centrum mobilnosci...chcialbym je przywrocic ale za cholere nie wiem jak...w panelu sterowania go nie ma, pokusilem sie o pomoc systemu windows, tam znalazlem o centrum mobilnosc i jest myk "Kliknij, aby otworzyć Centrum mobilności w systemie Windows. "...klikam i nic....

Macie jakies pomysly jak to przywrocic??

Z gory dzieki za pomoc

 

EDIT

 

Gadalem z qmplami i nie ma opcji wylaczenia tego centrum z tego co oni widza...wiec moze po instalacji jakis sterownikow sie posypalo...??

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu jakims cudem wylaczylem/wywalilem centrum mobilnosci...chcialbym je przywrocic ale za cholere nie wiem jak...w panelu sterowania go nie ma, pokusilem sie o pomoc systemu windows, tam znalazlem o centrum mobilnosc i jest myk "Kliknij, aby otworzyć Centrum mobilności w systemie Windows. "...klikam i nic....

Macie jakies pomysly jak to przywrocic??

Z gory dzieki za pomoc

 

EDIT

 

Gadalem z qmplami i nie ma opcji wylaczenia tego centrum z tego co oni widza...wiec moze po instalacji jakis sterownikow sie posypalo...??

A vLite pan sie przypadkiem nie bawił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wylaczylem kontrole konta uzytkownika w viscie hp 64bit i za kazdym razem przy wlaczaniu kompa pojawia sie alert ze to wlasnie jest wylaczone.Da sie jakos wylaczyc ten alert moze inaczej sie wylancza ta kontrole konta ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Chciałem zainstalować Nero 7 żeby ponagrywać płyty i podczas instalacji wystąplił jakiś komunikat o błędzie. Nero nie dokończył instalacji, więc postanowiłem ściągnąć jego 8 część w wersji demo. Niestety podczas próby zainstalowania pokazał się komunikat, żeby najpierw odinstalować wersją 7. Instalacja przerwana.

Problem w tym, że nie mogę odinstalować 7. Cały czas wyskakują jakieś błędy. Próbowałem nawet jv16, wykasował wpisy rejestru, usunął pliki z dysku, ale przy próbie instalacji 8 ciągle to samo: odinstaluj najpierw wersję 7.

Męcze się już z tym 5 godzin. Macie jakieś rady? :)

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Uzyc wyszukiwarki

a) w tym temacie

b ) na stronie nero

 

I uzyc programu do czyszczenia smieci po nero.

Dzięki za pomoc. Nero zainstalowany.

 

Mam jeszcze jeden problem. Ściągłem sobie autopatcher vista i nie mogę zainstalować:

post-143856-1196847834_thumb.jpg

Wczorej ściągnołem winspatchera dla xp i to samo. Czy może to być spowodowane, że mam włączoną zaawansowaną wydajność dysku:

post-143856-1196848179_thumb.jpg

Pozostałe pliki działają normalnie. Gry i programy równierz.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... niby wszystko z systemem OK zero problemów ale za to z instalacją nie bardzo ;) Ale po kolei... Zamówiłem sobie dwa nowe dyski (będą za jakiś czas) postanowiłem sobie nowym vLite przygotować nową wersje instalacyjną systemu, to jak zwykle powycinałem co trzeba zrobiłem image nagrałem na płytkę i mając chwilę wolną postanowiłem sobie go zainstalować najnormalniej w świecie zobaczyć czy nie powycinałem za dużo. Przed instalacyjną sporządziłem kopie obecnego systemu Ghost'em i zabrałem się do pracy, no i tu zaczęły się krzaczki. Instalacją zawsze się powiedzmy wiesza w tym samym miejscu, myszka chodzi ale instalator stoi nie ważne czy poczekam 1min czy 30min zawsze staje w tym samym miejscu. Jest to dokładnie zaraz po pierwszym resecie gdzie pisze "Kończenie Instalacji". Pierwsze wnioski pewnie wyciąłem za dużo, powrót do systemu za pomocą Ghost'a i sporządzenie nowej instalacji i tak z 10 raz zawsze to samo, myślę sprzęt podkręcony to go odkręcę a tu ci kolejna nowość po odkręceniu wszystkiego instalator w ogóle nie rusza, znaczy pojawia się kolorowe tło i staje. Kilka kombinacji dalej to samo powrót do poprzednich ustawień tylko ze znacznie mniejszym FSB i jak na początku każda próba instalacji staje na "Kończenie Instalacji". Myślę może coś nie tak z vLite więc biorę w ogóle nie modyfikowaną wersję Visty, instaluje i co ? Dalej STOP na "Kończenie Instalacji" nosz cholera już pomysłów mi brakuje system z Ghost'a przywracam i chodzi jak burza ale nowego zainstalować nie mogę... Problem dość dziwny zwłaszcza że jakoś wcześniej musiałem ten system zainstalować i nie miałem takich przygód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj clear cmos/default moze cos mu z ustawieniami nie pasuje.

Pisząc wyżej "to go odkręcę" miałem właśnie na myśli C-Cmos/Default hym... cholera wie co go boli. Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to to iż prawdopodobnie (bo głowy nie dam, najnormalniej w świecie nie pamiętam) obecną wersje biosu wgrywałem na już zainstalowanej Viście ale z drugiej strony nikt z użytkowników mojej mobo nie narzekał na kłopoty z instalacją Visty na tym biosie. W zasadzie nic innego nie zmieniał ustawienia są te same na których instalowałem poprzedni system, zero oznak niestabilności czy tego typu podobnych. Tak jak teraz myślę to zmieniałem jeszcze na ACHI z IDE ale przecież po powrocie do Default znowu było IDE i też zwisneło w tym samym miejscu. No nic, jak przyjdą dyski i nie uda mi sie tego rozwiązać do tego czasu to spróbuję wgrać jeszcze raz poprzedni bios i na nim powalczyć z instalacją ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie, otóż nurtuje mnie jedna rzecz. Odkupiłem od kogoś Viste Premium 64 oem, system był już aktywowany więc zadzwoniłem i dostałem nowy klucz, ale mam takie pytanie czy tamten użytkownik może mieć wciąż zainstalowaną na swoim komputerze Viste która jest poniekąd legalna ? Bo mógł przecież ją sprzedać nie usuwając z dysku. Czy może Vista ma takie zabezpieczenia żeby nie działała równocześnie na kilku komputerach ? Może to i głupie pytanie ale nie umiem sobie na nie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewni ze moze miec, nie przejmuj sie ty masz legalny nosnik. Z drugiej strony czy czasem chora licencja nie zabrania na takiej odsprzedazy :),

 

Mam denerwujacy problem, polega to na tym ze gdy jakis plik sciagniety z netu, badz wypakowywany z rara lub nawet gdy modyfikuje plik odt i zapisuje to wszystko to na pulpicie. To niekiedy ow plik nie pojawia sie tam, gdy powtorze operacje dostaje monit z pytaniem czy chce nadpisac plik.

Najciekawsze to, ze gdy wejde do folderu desktop w c:\user itd...ten plik tam sie znajduje. Co jest , problem nie nalezy do waznych lecz do upierdliwych , ma kyos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewni ze moze miec, nie przejmuj sie ty masz legalny nosnik. Z drugiej strony czy czasem chora licencja nie zabrania na takiej odsprzedazy :),

Licencyjnie jest to zabronione ale przecież sam wiesz że łatwiej jest wyskrobać te 160-200 zł niż 300 na nówke w sklepie. Jestem przekonany że bardzo wiele ludzi tak robi i przecież nie ma w tym nic złego gdyż tak samo płacimy za ten towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/6,1,F...ji_systemu.aspx

 

Patrząc na tą tabelkę oczy mnie mylą? Czy Vista wykorzystuje dwa procesory dopiero od wersji Biznes?

I co w tym dziwnego?

 

Domowe wersje są licencjonowane tylko na jeden CPU i tak było i w poprzednich oknach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytam temat cały czas i mam jedno pytanko. Bo jeszcze takiego nie było.

Mój sprzęt widzicie w sygnaturce. Żeby w pełni korzystać z 4GB RAM'u najlepiej jest zainstalować Viste x64. O ile wszystkie programy zainstalują mi się bez problemu, prawda ? To bardziej boje się o gry, typu Crysis, CoD4, itp.

No i gry troszkę starsze typu start UT, albo CS:Source, albo WoW.

 

Wiem, że na tym sprzęcie co mam niżej w sygnaturce pogram bez problemu na max detalach w roz. 1280x1024. Chodzi mi tylko o to, czy te gry się zainstalują...

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytam temat cały czas i mam jedno pytanko. Bo jeszcze takiego nie było.

Mój sprzęt widzicie w sygnaturce. Żeby w pełni korzystać z 4GB RAM'u najlepiej jest zainstalować Viste x64. O ile wszystkie programy zainstalują mi się bez problemu, prawda ? To bardziej boje się o gry, typu Crysis, CoD4, itp.

No i gry troszkę starsze typu start UT, albo CS:Source, albo WoW.

 

Wiem, że na tym sprzęcie co mam niżej w sygnaturce pogram bez problemu na max detalach w roz. 1280x1024. Chodzi mi tylko o to, czy te gry się zainstalują...

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

A czemu niby nie?

Pograsz spox na vista x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś problemy są z Vista x64 ?

Jeśli chodzi o sprzęt to sterowniki już pod wersję 64bit znalazłem.

Skoro gry i programy będą działać bez problemu to nie pozostaje nic innego jak tylko przyzwyczaić się do systemu, tak ?

Aaa i jeszcze jedno. Czy SP1 jest uniwersalny dla X64 i X86 ? Czy są osobne wersje ?

No i czy warto instalować SP1 skoro jest jeszcze w wersji RC, czy lepiej poczekać na Finala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Czy na moim sprzęcie pogram bez problemu na maxa na x64 ?

Mówie tutaj o roz. 1280x1024, czyli standardowa.

Wydaje mi się, że tak :) W końcu nie po to to tyle kosztuje :P

Mam na myśli gry takie jak Crysis, czy NFS's czy CoD4. Widziałem na necie jak Crysis na jednej 8800GT na Viscie idzie na maxa, także myślę że u mnie pójdzie bez problemu Crysis jak i przyszłe gry na tym systemie. Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...