Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Real Alternative nie chodzi? Niby ma działać na xp64 (cz tam wersja 1.52 w opisie na dole).

Tylko media playera nie instaluj, jak już masz specjalnego x64.

 

Fajnie, że na Viście 32bit nie ma takich problemów. Jadę na tych samych starych kodekach, co na xp miałem.

Właśnie problemy, mam ten os 3 dni i na razie walczę z zamiennikami do wisty z XP bo xp ka mam w jednym palcu, a z tą vistą trochę się kompie ale powoli do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod Vistą x64 zmusić mysz do pracy z czasem reakcji 1 ms (1000 Hz), bo z tego co widzę, to Logi mx310 pracuje na 125Hz, a A4Tech x-755fs na 500Hz. Troszkę to za mało, bo specyfikacja obu myszy mówi coś innego...

 

Testował ktoś może ten sposób: http://www.ngohq.com/news/12163-how-force-...dows-vista.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu do uruchom "gpedit.msc" wyskakuje mi okieno z błędem: "System Windows nie może odnaleźć pliku gpedit.msc. Upewnij się że wpisana nazwa jest poprawna i sprubój ponownie." Mam Viste Home Premium PL.

 

Czym jest to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki oto problem,

kupilem sobie viste home premium i zabralem ja na wyspy. Zlozylem sobie tutaj kompa i mam teraz problem z zaintalowaniem tutejszego internetu z NTL. Po wlozeniu plyty instalacyjnej wyskakuje problem tego typu iz windows jest pl a plyta angielska i jest komunikat mowiacy wlasnie to samo, ze plyty tej nie mozna oddtworzyc na tak skonfigurowanej wersji windowsa.

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki oto problem,

kupilem sobie viste home premium i zabralem ja na wyspy. Zlozylem sobie tutaj kompa i mam teraz problem z zaintalowaniem tutejszego internetu z NTL. Po wlozeniu plyty instalacyjnej wyskakuje problem tego typu iz windows jest pl a plyta angielska i jest komunikat mowiacy wlasnie to samo, ze plyty tej nie mozna oddtworzyc na tak skonfigurowanej wersji windowsa.

Co zrobic?

instalacja English Language pack z windows update może rozwiązać problem , jak nie to kombinować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

langpacki z WU są chyba tylko dostępne dla wersji Ultimate

Zgodnie z wymaganiami licencyjnymi wszystkie wersje systemu Windows Vista oprócz Windows Vista™ Ultimate oraz Windows Vista™ Enterprise zawierać mogą tylko jeden język. W edycjach innych niż Windows Vista Ultimate i Windows Vista Enterprise, Windows automatycznie usunie z komputera wszystkie języki inne niż domyślny po zakończeniu działania funkcji Windows Welcome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam taki problem:

 

posiadam internet radiowy który ma router na dachu i z routera idzie 1 kabel lan do domu. podlaczylem neta, skonfigurowalem dane i ..... wszystkie strony sie ladują i ladują, wogole nie chca sie zaladowac :/ Jedyna strona jaka dziala to google.pl . Co mozecie na to poradzic? Jakas moze blokada , ktora trzeba usunac?? Oczywiscie wszystko dzieje sie Windows Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już od jakiegoś czasu jest SP1 RC1 dla Vista X64 to dlaczego nie ma być finalnej wersji ? ;)

wyłączamy User Account Control (UAC)

 

Start -> Uruchom -> secpol.msc -> Ustawienia Zabezpieczeń -> Zasady Lokalne -> Opcje Zabezpieczeń

 

□ Kontrola konta użytkownika: zachowanie monitu o podniesienie uprawnień dla administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora

□ Kontrola konta użytkownika: zachowanie monitu o podniesienie uprawnień dla użytkowników standardowych

 

ppm -> Właściwości -> Podnieś bez monitowania

 

Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> Włącz lub Wyłącz funkcje kontrola konta użytkownika -> Użyj funkcji kontrola konta użytkownika (odznaczamy)

 

■ wyłączanie application compatibility assistant - moduł sprawdzający, czy dana aplikacja będzie poprawnie współpracować z systemem

 

Start -> Uruchom -> gpedit.msc -> Zasady Komputer Lokalny -> Konfiguracja Komputera -> Szablony Administracyjne -> Składniki Systemu Windows -> Zgodność Aplikacji

 

□ Wyłącz aparat zgodności aplikacji

□ Wyłącz kreator zgodności programów

□ Wyłącz asystenta zgodności programów

 

na każdym module ppm -> właściwości -> włączone

 

■ wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

Start -> Uruchom -> gpedit.msc -> Zasady Komputer Lokalny -> Konfiguracja Komputera -> Szablony Administracyjne -> Sieć -> Harmonogram pakietów QoS -> ppm Ogranicz rezerwową przepustowość -> Właściwości -> Wyłaczone

Da sie powyzsze zrobic w Viscie Home Premium? przy probie uruchomienia secpol.msc albo gpedit.msc wywala, ze nie moze znalezc okreslonego pliku :(

 

Ew. czy jest jakis program, ktory umozliwia obejscie tego problemu?

 

EDIT: juz sobie jakos poradzilem - za to teraz mam problem ze zmuszeniem Worda 2003, zeby byl domyslna aplikacja do otwierania plikow .doc - Vista uparcie nie przyjmuje tego do wiadomosci.

Poza tym nie widzi mi innych kompow w LANie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie powyzsze zrobic w Viscie Home Premium? przy probie uruchomienia secpol.msc albo gpedit.msc wywala, ze nie moze znalezc okreslonego pliku :(

 

Ew. czy jest jakis program, ktory umozliwia obejscie tego problemu?

 

EDIT: juz sobie jakos poradzilem

Jak sobie z tym poradziles? U mnie caly czas tak jest. To chyba wina wersji Home Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina wersji Home Premium (brak secpol.msc i gpedit.msc), ale google Twoim przyjacielem: http://www.tweakvista.eu/show_tweak.php?tweak=164 ;)

Application compatibility assistant sie nie bawilem.

 

BTW. problem Worda wspomniany w moim poprzednim poscie tez juz rozwiazalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z neostrada pod Vista, zainstalowalem sterowniki ze strony sagema (Sagem F@ast 800), przy isntalacji trzeba bylo z listy wybrac cos (nie wiem jak sie to nazywa) nie wybieralem, zostawilem domyslne.

 

No i mam problem, przeinstalowywalem juz stery i probowalem innych ale nadal podczas proby polaczenia polaczenie zawiesza sie na sprawdzaniu loginu i hasla, na ok minute poczym wyskakuje ze nie moze sie polaczyc.

Modem sie synchronizuje, firewall wylaczony no i juz rece mi opadaja, nie mam pojecia co jest

 

Vista 64 bit

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomnialem ze ma byc 0/35

 

Juz zadowolony przelaczylem sie na viste odinstalowalem poprzednie stery instaluje juz poprawnie wybrane 0/35 a tu nagle 4 errory sterownikow.

Instalacja sie zakonczyla ale juz modemu nie wykrylo.

 

No nic proba druga i tym razem obeszlo sie bez bledow przy isntalacji ale po podlaczeniu modemu gdy instalowal sterowniki pierwszy sie zainstalowal i pisalo ready To Use ale juz drugi nie bo vista mowie ze nie umie znalezc.

 

Tak wiec zegnam sie z Vista do czasu gdy przyjdzie paczka z routerem, jednak gdyby ktos mial jakis poomysl jak zainstalowac tego sagema to bede wdzieczny jesli sie nim podzieli.

 

Pozdrawiam

 

EDIT

 

Wlasnie doszedl router, na xp smiga wszystko ok ale oczywiscie na viscie nie.

 

Gdy dam aby pobieral ip automatycznie to psze ze niezidentyfikowana siec i jest duzo pakietow wyslanych i 0 odebranych w statach polaczenia.

Gdy ustawie ip i reszte na sztywno to nazwa sie zmienia na Network i w statach jest znowu na odwrot, duzo odebranych i 0 wyslanych.

 

Jakies pomysly ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomnialem ze ma byc 0/35

 

 

Tak wiec zegnam sie z Vista do czasu gdy przyjdzie paczka z routerem, jednak gdyby ktos mial jakis poomysl jak zainstalowac tego sagema to bede wdzieczny jesli sie nim podzieli.

 

Wejdź na stronę TP.SA i ściągnij sobie sterowniki do Sagema F@st 800 czy jak to tam idzie. Ja ściągnąłem i działa to bez problemu. Miałem neostradę na Viście HP 64bit. Jak będziesz chciał to spróbuję Tobie podesłać sterowniki na maila, ale to już na PM. Miałem takie stery, że nic nie trzeba było wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem.

chcialem otworzyc sobie filmy w innym programie niz domyslny i zrobilem teraz tak ze wszystkie ikony na pulpicie oraz w menu start otieraja sie teraz allplayerem. jak to teraz mam odkrecic bo naprawde nie wiem jak to zrobic aby wszystkie ikony dzialaly poprawnie.

moge zmienic aby wszystko otwieralo sie innym programem ale nie wiem jaki mam ustwic aby ikony otwieraly to co maja otwierac.

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś zna skuteczny sposób na zmianę adresu MAC sieciówki zintegrowanej z mobo w Viście 32bit ?

w biosie nie ma możliwości

próbowałem w menedzerze urządzeń

próbowałem programem SIW

próbowałem w rejestrze

 

... i nic nadal jest ten z sieciówki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana płyty to przyszłościowe rozwiązanie, ale możliwosć zmiany MAC nie będzie priorytetem, tylko wydajność i moje wymagania :)

 

zobacze ten program oraz inne stery, jak są :)

 

napisałem też do admina w sprawie zniamy MAC na ten z sieciówki, jak sie odezwie to problem będe miał z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...