Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak że bootuje z płytki idzie ten szary pasek dochodzi do końca djupa

Hmm nie dam sobie glowy uciac, czy wogole da sie tak zainstalowac ta winde.

Tutaj chyba kazdy z xp'ka to instalowal. ;]

 

andrek kazdy tak ma, narazie nie ma na to recepty. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca mam dokładnie to samo, nie mam pojęcia jak instalowały tą winde osoby które tak deklarowały :?

prosiłbym o wypowiedzi te osoby które ściągneły Viste x64 i ją zainstalowali, JAK TO ZROBILIŚCIE :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba na duronie wersji x64 bym nie zainstalował :ploom:

 

A jakim cudem. Wyłączyłem pare zbędnych rzeczy. Chociaz to głownie w dół zszedlem z uzyciem PF, bo ramu i tak miałem ponad setke wolną po uruchomieniu sytemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się kierunek w jakim idzie Microsoft, chociaż trzeba będzie poczekać na pełną wersję - za wcześnie aby oceniać. Na daną chwilę jest źle.

Micro$ stara się uprościć to co zostało już uproszczone, a dodatkowo tworzy coś, co już sam stworzył wcześniej :( Te wszystkie bajery - fajne, ale czy tak naprawdę przydatne...? Ja używam na co dzień gentoo oraz freebsd - zaraz poleci w moją stronę krytyka... Mam na myśli to, że każdy wie ile razy w roku trzeba przeinstalować produkt micro$ by działał dobrze, bo szybko się zasyfia. Ja po kompilacji gentoo zmieniam tylko kernel gdy zajdzie taka potrzeba, system jest stabilny jak skała - fakt nie ma gier, ale niektóre działają dzięki wine, niektóre programy jak photoshop 7 również działają. Zamiast office jest openoffice < możę trochę gorszy, ale jak na moje potrzeby doskonale się sprawuje. Kompilatory c++? gcc.... Darmowy system ma wszystko co potrzebne, ale... dla początkującego jest trudny. Bo trzeba coś skompilować, nie ma graficznych konfiguratorów, nie ma trybu graficznego - na początku... potem mozna sobie skompilować albo kde, gnome, icewm lub xfce. Ten system jest naprawdę bogaty i aż dziw bierze, że jest tak mało popularny (linux).

 

Przepraszam za wywód na temat linuxa, to ostatni taki w tym temacie.

 

Wracając do Windowsa Visty - jest 64 bitowy, ale widać, że robiony na siłe. Jest to wersja beta, ale już same wymagania zniechęcają :( Dodatkowo kilkanaście wersji w jakich bedzie dostępny. Obecnie mam Vistę Ultimate Edition i możliwe że jest bogata w funkcje, to jednak mnie nie zachwyca :) Jeżeli to jest ta "najbogatsza" wersja, to aż strach pomyśleć co będzie w tych słabszych. System ten jest robiony wyłącznie dla pieniędzy. Nie wygląda ani na stabilny, ani na wydajny. Poczekam do premiery, wtedy ocenię czy miałem rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gentoo - to raczej budowanie swojego systemu, a nie dystrybucja będąca "lekiem na wszelkie zło". Miałem kiedyś, nie powiem, przyjemność obcowania z Gentoo, i jego używanie to zupełnie inna półka niż np. moja ulubiona dystrubucja dla normalnego człowieka - czyli Suse. Ale mimo wszystko Windows, bo spełnia wszystkie moje potrzeby, i jak się włoży w niego trochę pracy, robi to bezawaryjnie przez dowolony okres czasu.

 

Vista - bieda straszna, typowy przykład że opakowanie jest ważniejsze niż zawartość. Nawet nie próbowałem oszlifować - bo nie ma z czego, z gliny diament nie powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"System ten jest robiony wyłącznie dla pieniędzy."

Nie, no faktycznie, wszyscy mają obowiązek robienia os hobbystycznie w imie ideałów.

 

"Jest to wersja beta, ale już same wymagania zniechęcają "

W Polsce zapewne, w koncu ile u nas trzeba pracować na porządnego kompa a ile za żelazną kurtyną?

 

"Dodatkowo kilkanaście wersji w jakich bedzie dostępny."

Tzn co, wszystkim po równo i nie gadać? To już było. No a jak ktoś nie jest w stanie racjonalnie określić za co chce płacić to jest już jego problem, no nie? Jak nie chce płacić to może OS chciażby sławetne ubuntu, które z resztą lubię bardzo albo 'może' ukraść windowsa, ale to już jest jego problem a nie MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gentoo - to raczej budowanie swojego systemu, a nie dystrybucja będąca "lekiem na wszelkie zło". Miałem kiedyś, nie powiem, przyjemność obcowania z Gentoo, i jego używanie to zupełnie inna półka niż np. moja ulubiona dystrubucja dla normalnego człowieka - czyli Suse. Ale mimo wszystko Windows, bo spełnia wszystkie moje potrzeby, i jak się włoży w niego trochę pracy, robi to bezawaryjnie przez dowolony okres czasu.

 

Vista - bieda straszna, typowy przykład że opakowanie jest ważniejsze niż zawartość. Nawet nie próbowałem oszlifować - bo nie ma z czego, z gliny diament nie powstanie.

Zgadza się, nie wszystko złe co z pod znaku micro$. Dla mnie WindowsXP jest systemem dobrym, i w subiektywnej opinie o wiele bardziej przydatnym niż Vista.

 

Zgadzam się również z tym że beta znacznie różni się od tego co bedzie w produkcie końcowym, co nie zmienia faktu, że jest to system robiony na siłę. Za przeproszeniem, nie wiem jak możnabyło robić takiego bubla przez 6 lat :/ - brak pomysłów na dobry system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, czytając twoje opinie w których jedziesz coś co będzie gotowe w przyszłym roku na podstawie pierwszej publicznej bety, to mam mieszane uczycia co do twojej etykietki 'redakcja PurePC.pl' Wiem że młodość ma swoje prawa, ale jak dla mnie przeginasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"System ten jest robiony wyłącznie dla pieniędzy."

Nie, no faktycznie, wszyscy mają obowiązek robienia os hobbystycznie w imie ideałów.

 

"Jest to wersja beta, ale już same wymagania zniechęcają "

W Polsce zapewne, w koncu ile u nas trzeba pracować na porządnego kompa a ile za żelazną kurtyną?

 

"Dodatkowo kilkanaście wersji w jakich bedzie dostępny."

Tzn co, wszystkim po równo i nie gadać? To już było. No a jak ktoś nie jest w stanie racjonalnie określić za co chce płacić to jest już jego problem, no nie? Jak nie chce płacić to może OS chciażby sławetne ubuntu, które z resztą lubię bardzo albo 'może' ukraść windowsa, ale to już jest jego problem a nie MS.

Może i jestem początkującym programistą, ale robiąc coś dla ludzi, nawet za pieniądze wiem, że nie tylko one się liczą :)

 

Odnośnie wymagań - czy inne systemy operacyjne potrzebują takich "kokosów" by bardzo dobrze działać?

 

Odnośnie wersji Windowsa Visty, nie mam tu na myśli po równo, ale zawartość jaką oferują poszczególne wersje pozostawia spory niedosyt. Nie wiem również ile może kosztować wersja Starter - ale jeżeli więcej niż 100-200 zł a nawet jeżeli kosztowałby mniej, to nie wiem jaki sens jest zmieniać Windowsa XP na takiego "Vistę", w którym prawie nic nie ma - same ograniczenia.

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych wersji, nie mam tu na myśli po równo, ale szczegółowość zawartości. Nie wiem również ile może kosztować wersja Starter - ale jeżeli więcej niż 100-200 zł a nawet jeżeli kosztowałby mniej, to nie wiem jaki sens jest zmieniać Windowsa XP na takiego "Vistę", w którym prawie nic nie ma - same ograniczenia.

Tzn jakie? No i kto ci nakazuje zmieniać? Tak samo jest ze sprzętem. Nie chcesz to nie zmieniasz, chcesz to zmieniasz. Widzenie sensu zmiany przez kogoś dla mnie jest wybitnie mało ważne, bo to ja podejmuje decyzje za siebie. No i nie rozumiem co ma wersja starter do bety ultimate która jest udostępniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...