Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

jesli masz blad ze prak openal32 czy tam opengl32.dll to sciagnij go z neta i wrzuc do /windows/system32

a nie lepiej ściągnąć instalkę, kliknąć na niej prawym i dać "run as administrator" :> ? działa tak samo, a jest wygodniejsze ;).

 

Ogólnie ja między XP, a Vistą mam 2k straty w 3d06 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz blad ze prak openal32 czy tam opengl32.dll to sciagnij go z neta i wrzuc do /windows/system32

jesli masz inny blad, to zmien nazwe tego co wyzej napisalem i powinno dzialac, u mnie pomoglo :P

kiszka, jakiś plik od directa 9 brakuje :(

 

Już jest ok, dograłem brakujący plik i cyka dobrze.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :mad: .

Gdy chcę uruchomić grę z katalogu ->Gry to wyskakuje mi taki błąd :

post-124651-1204353294_thumb.jpg

 

Wie ktoś w czym problem ?

Czy to może być wina skasowania strzałek z ikonek ? :huh:

Właśnie te strzałki z ikonek - > jak się tego pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą Vistą i transferem na dyskach. Chciałem przekopiować plik "film" z jednego dysku Barracuda 7200.10 SATA2 320GB 16MB NCQ na drugi taki sam i w okienku windows pisze mi, że kopiuje z prędkością 20 MB/s. To jakiś żart bo powinno przynajmniej 60-80 (gdy pusty dysk). Po WIFI jest jeszcze gorzej, kopiuje z jednego kompa na drugi taki jak w podpisie i mam transfer w kB. O co może chodzić? To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak jak ktoś tu już wspomniał istnieje możliwość udostępnienia połączenia internetowego (neostrada) innym komputerom? Chodzi mi o to dokładnie iż na moim komputerze jest zainstalowana Vista HP 64bit i udostępniam połączenie internetowe jak w XP. I wszystko jest OKI dopóki inny komp się nie włączy do sieci i chce korzystać z połączenia internetowego. Wtedy następuje rozłączenie z netem i na tym koniec. Nie można już ponownie połączyć się modemem neostrady z internetem. Później też dzieją się różne rzeczy jak rozjeżdżanie sie areo :) wszystko jakby się poprzesuwało w lewą stronę :lol:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :mad: .

Gdy chcę uruchomić grę z katalogu ->Gry to wyskakuje mi taki błąd :

 

Wie ktoś w czym problem ?

Czy to może być wina skasowania strzałek z ikonek ? :huh:

tak, to wina skasowania tych strzałek, a własciwie sposobu jak sie to robi, kasujac wpis w rejestrze tak jak w XP tak sie własnie kaszani ta "uruchamiarka" gier, ja użyłem jakiegos smiesznego "tweakera" bodajże Sunrise Vista Konfigurator i wszystko jest oki, tzn strzałek nie ma a ten explorer gier działa

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problemik. Odpaliłem dziś rano Koma z Vistą Home Premium i po zalogowaniu się wszystko zniknęło z pulpitu. Więc Ctrl+Alt+Del i robie restart kompa. Komp sie uruchamia loguje się i znów to samo.

 

Co sie dzieje? jest na to jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie podczas kopiowania pliku 700MB z partycji na partycje nie moge wyciagnac wiecej niz 14MB/s :|

vista home premium na laptopie

wszystkie aktualizacje zainstalowane

Na XP Pro SP2 takie kopiowanie jest realizowane poprzez Total Commander 7.02a z transferem 29-35 MB/s (dysk jak w sygnaturce). Na Viście Ultimate x64 (+ wszystkie ważne aktualizacje do końca marca br.) przy identycznym kopiowaniu (poprzez explorera, bo TC nie pokazuje szybkości transferu pod Vistą) - max. do 36 MB/s. Vista trochę inaczej kopiuje pliki (buforowanie) niż XP - jednak zaktualizowana robi to mniej więcej tak samo szybko jak XP. Wniosek: Czy na pewno masz zauktualizowany system?

 

Zresztą tu nie tylko chodzi (chodziło) o operacje dyskowe (kopiowanie/przenoszenie), ale np. sieć przewodowa (LAN) wydaje się działać trochę gorzej na Viście. Np. po wznowieniu systemu (ze stanu wstrzymania) mija trochę czasu nim system "odnajdzie" sieć (czasem trzeba ręcznie wybrać opcję: "Diagnozuj i napraw") - XP robił to natychmiast. To jest dość irytujące.

EDIT: Wystarczy ręczna konfiguracja sieci, a konkretnie protokołu TC/IPv4 (ręcznie wpisujemy adresy: IP, Maska, Brama, DNS) i po problemie :)

 

Microsoft powinien szybko naprawic wszystkie popularne błędy Visty w SP1 (część rzeczy już zostało poprawione poprzez poszczególne aktualizacje), bo przecież kopiowanie/przenoszenie plików (ogólnie operacje na danych zgromadzonych na HDD) to chyba najczęściej wykonywana czynność na komputerze... Jeśli finalny SP1 nie rozwiąże wszystkich/większości popularnych problemów to migracja użytkowników na nowy system może zostać zahamowana. Ludzie albo przeczekają na XP Pro SP3 do nadejścia następcy Visty (7, Seven), albo (jeśli będzie zależało komuś na architekturze x64) na XP Pro x64 SP2.

A szkoda by było, bo Vista to dobry system... Teoretycznie jest to najnowszy/najlepszy system (na desktop) ze stajni Microsoftu, gdyby tylko poprawili te liczne drobne błędy oraz w miarę możliwości poprawili jej wydajność (lub trochę ograniczyli zasobożernośc jej składników - procesów/usług na czas procesora i RAM) to byłoby ok.

 

Od jakiegoś czasu testuje Vistę Ultimate x64 (Athlon 64 X2 3800+, 2GB RAM-u) i jestem z niej zadowolony - działa bardzo stabilnie, pewnie i szybko. W codziennym użytkowaniu typu: Internet, praca biurowa, odtwarzanie muzyki/filmów, operacje na danych (kopiowanie, archiwizacja) nie stwierdziłem żeby chodziła gorzej/wolniej niż XP. Ponadto należy pamiętać o tym, że Vista znacznie lepiej zarządza czasem procesora (zwłaszcza wielordzeniowego) oraz lepiej wykorzystuje pamięć RAM. Fakt, że do komfortowej pracy (pomijając gry i inne, pamięcio-żerne aplikacje) potrzeba, co najmniej 1GB dla Visty x86 i 1,5GB dla x64, ale przy dzisiejszych cenach pamięci to nie problem - 2GB zwykłych pamięci PC2-6400 kosztuje ok 115 zł. Pomijam stronę wizualną systemu, bo to już kwestia gustu, choć na ładnym i ergonomicznym systemie pracuje się po prostu przyjemniej i wygodniej. Doskonałym przykładu jest tu dość powszechne stwierdzenie użytkowników, że: "obraz 2D na Viście jest lepszy niż na XP". Przede wszystkim jest to zasługa nowych czcionek przystosowanych do ClearType (technologia wygładzania czcionek optymalizująca ich wygląd na panelach LCD). Różnica jest naprawdę widoczna - obraz 2D, a konkretnie czcionki ekranowe prezentują się dużo lepiej w Viście niż na XP, także długie czytanie tekstu podczas pracy biurowej, czy surfowania po Internecie jest bardziej komfortowe. Jednym słowem ulga/miód dla oczu ;)

 

Niestety aplikacji x64 wciąż jest mało, chociaż ten stan z każdym "miesiącem" się poprawia. W celu monitorowania ich stanu polecam stronę: http://www.start64.com/

 

Programy pisane na x86 i uruchamiane na WOW64 po prostu się "duszą". Sporadycznie, w najlepszym przypadku mogą działać podobnie jak na platformie x86, a są też takie, które w ogóle nie da się zainstalować na Viście x64, np. HDTach 3.0.4.0.

 

Przykład:

WinRAR 3.71 - kompresja (najlepsza -> .rar) folderu 335 MB zawierającego 576 plików (folder Fonts w Viście x64 Ulitimate):

3 min 45 s - Vista x64 Ultimate PL + wszystkie aktualizacje (do końca lutego br.)

2 min 35 s - XP Pro x86 SP2 EN + wszystkie aktualizacje (do końca lutego br.)

 

Jedyne sensowne rozwiązanie to dążenie do stanu "Trójcy Świętej", czyli: procesor x64, system x64 i aplikacje x64.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu monitorowania ich stanu polecam stronę: http://www.start64.com/

Niektóre z programów tam znajdujacych się nie są w pełni programami x64.

 

W pierwszym poscie są dodane programy działające natywnie w x64.

==============

 

7-zip to w tej chwili najlepszy tego typu program, z najlepszym algorytmem kompresji i w pełni obsługujący wiele rdzeni oraz systemy x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie mam problem z windowsem 2008, ale ten sam problem skreślił u mnie na początku viste, mianowicie:

Gdy zresetuje/włącze komputer mam problem z siecią, nie dość że musiałem sam ustawiać ją (serwer w domu ma poprawnie skonfigurowane dhcp), to zaraz po uruchomieniu muszę dawać rozwiązywanie problemów i restart kart sieciowych, inaczej pisze że jest problem z siecią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zainstalowałem dzis Viste 64 i mam mały problem, po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej po uruchumieniu ponownym system ładuje sie, pojawia sie ekran logowania a nastepnie czarny ekran:/ monitor przechodzi w stan czuwania, system działa sobie dalej ale niesteyt nie wyswietla nic na monitorze. Jest na to jakas rada? spotkał sie ktoś z takim problemem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po dłuższym okresie używania Vista naszedł mnie pewien problem. Otóż swego czasu zrobiłem obraz płyty w formacie *.img. Dostępne mi nero w wersji 7 gryzie się z Vista jak tylko może. Czym oprócz Nero, najlepiej darmowa wersja, można nagrać ten obraz na płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...