Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

A moze tak sie cofniesz do pierwszego posta?

 

WMP nie uzywam...

Przepraszam, ok już zainstalowane na 2 kompie. Fakt śmigają OK. Ale piszesz, że w tych vista codec tyle syfu i po dublowane coś, ale po za ffshow i jakimś filtrem to tam nic nie ma w tym vistacodec. Ja używam WMP i nie mam do niego zastrzeżeń, choć przydałby by sie może inny 64 bit player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ok już zainstalowane na 2 kompie. Fakt śmigają OK. Ale piszesz, że w tych vista codec tyle syfu i po dublowane coś, ale po za ffshow i jakimś filtrem to tam nic nie ma w tym vistacodec. Ja używam WMP i nie mam do niego zastrzeżeń, choć przydałby by sie może inny 64 bit player.

Jak nie widzisz ze upchali tam kilka kodeków które są obsługiwane przez ffdshow to niech Ci będzie ze nic nie ma. WMP nie jest jedynym 64 bitowym playerem. Dlatego własnie nie musze go uzywac.

 

 

A czy uzycie 64 bitowych kodekow cos daje?

Czy to tylko tak sztuka dla sztuki ?

Taka sztuka. Jak się kupuje 64 bitowy system to na pewno nie po to zeby uzywac 32 bitowych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

Gdy próbuję skopiować plik z komputera z XP Pro na laptopa z vistą po sieci to wyskakuje mi komunikat:

"Odmowa dostępu do folderu docelowego. Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji"

 

Zezwoliłem nawet innym użytkownikom na zmiany (na XP), ale nic to nie dało. Czasem udaje mi się przegrać pliki, ale zazwyczaj coś komuś nie pasuje. Pliki są różnego typu.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem czy ten sprzęt: Pentagram Bluetooth Fang Compact P 3010, będzie działał pod Vistą X64. I z całą pewnością tak, bezproblemowo instaluje się i działa (tel; Nokia 6300 i K800i). To tak informacyjnie jak by ktoś kiedyś pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

Gdy próbuję skopiować plik z komputera z XP Pro na laptopa z vistą po sieci to wyskakuje mi komunikat:

"Odmowa dostępu do folderu docelowego. Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji"

 

(..)

..znaczy na Viście musisz zmienić ustawienia. Daj Gościowi, czy komu to udostępniasz, uprawnienia na Współwłaściciel na ten folder do którego chcesz wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem czy ten sprzęt: Pentagram Bluetooth Fang Compact P 3010, będzie działał pod Vistą X64. I z całą pewnością tak, bezproblemowo instaluje się i działa (tel; Nokia 6300 i K800i). To tak informacyjnie jak by ktoś kiedyś pytał.

Jak juz jestesmy przy BT to udalo mi sie zmusic do pracy BCM2045A przez BlueSoleil. Niestety tylko z limitem 5MB bo ten BT normalnie nie jest obsługiwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..znaczy na Viście musisz zmienić ustawienia. Daj Gościowi, czy komu to udostępniasz, uprawnienia na Współwłaściciel na ten folder do którego chcesz wgrać.

 

Sprawa wygląda tak, że na kompie z XP jestem zalogowany na użytkownika o tej samej nazwie co na Viście, więc pewnie to jest problemem, bo gdy kopiowałem coś z jeszcze innego komputera, też z XP, to wszystko było cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy BT to udalo mi sie zmusic do pracy BCM2045A przez BlueSoleil. Niestety tylko z limitem 5MB bo ten BT normalnie nie jest obsługiwany.

zmusić, na jakich sterach ?, do mojego pentagrama Visyta nie miała sterowników :(, ale zainstalowałem ze strony producenta i wszystko jest git, i śmiga na ponad 20 m odległości ten pentagram i jest b. mały ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jak "naprawic" deamon'a zeby nie wywalal bledu po zamontowaniu obrazu? wyskakuje komunikat setup.exe has stopped working

 

btw gdzie powinien byc plik OpenAl32.dll? bo powoli zaczynam podziwiac uzytkownikow visty... nawet glupiego 3dmarka nie moge zainstalowac :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo u mnie przy instalacji 3DMarka instalował się od razu OpenAL(jak się potwierdziło) i nigdy nie było problemu.

No baa, instaluje sie, ale pozniej znika w tajemniczych okolicznosciach ;) szczerze mowiac chcialem wyprobowac przed kupnem wersji do mojego kompa czy wszytskie programy ktorych uzywam beda smigaly, ale z tego co widze jest jedna wielka porazka... kiedys mialem do czynienia z jakas wersja bez sp1 i tam bylo mniej problemow ;o dam jej jeszcze kilka dni, jak nic nie naprawie to wracam do xp :x jezeli z glupim konnektem trzeba walczyc zeby normalnie dzialal to juz cos nie tak...

 

deamon 4.12.3 u mnie dziala, ale tylko z niektorymi obrazami... wiekszosc po zamontowaniu i odpaleniu wywala blad "setup has stopped working"

 

btw moze ktos polecic jakiegos dobrego firewalla, ktory nie gryzie sie z vista? bo zone alarm tez mi oczywiscie nie dziala :(

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli z glupim konnektem trzeba walczyc zeby normalnie dzialal to juz cos nie tak...

rzeczywiście coś nie tak ale u Ciebie, ja nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście coś nie tak ale u Ciebie, ja nie miałem żadnych problemów.

nie bylem jedyna osoba z tym problemem ;) konnekta trzeba zainstalowac do innego folderu niz program files (x86) zeby normalnie dzialal o_O z deamonem tez sobie chyba poradzilem juz ;) po reinstalce visty, na czystym systemie dziala :D widac winna byla plytka asusa ;) tylko nie wiem czy ncq mi dziala bez instalowania intel matrix storage menager... ogarnia to ktos? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylem jedyna osoba z tym problemem ;) konnekta trzeba zainstalowac do innego folderu niz program files (x86) zeby normalnie dzialal

Jakby tak ludzie zaczeli prawidłowo pisac programy to nie było by takich problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak ludzie zaczeli prawidłowo pisac programy to nie było by takich problemów...

na forum konnekta wyczytalem, ze to jakis problem bodajze z uprawnieniami i kontrola dostepu :unsure:

 

update: i cos w tym jest ;) probowalem przed chwila skopiowac pliczek total commanderem do folderu x86 i co? "Prosze usunac zabezpieczenie przed zapisem" ;)

Chyba zapomniałeś się pochwalić, że walczysz z wersją x64. To już nie ta sama Vista :D

no x64 ;) a czemu to juz nie ta sama? :> 32 bitowa jest lepsiejsza? Bo jezeli w takim tempie bede rozwiazywal problemy to w tygodniu powinienem kupic jakas do siebie ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no x64 ;) a czemu to juz nie ta sama? :> 32 bitowa jest lepsiejsza? Bo jezeli w takim tempie bede rozwiazywal problemy to w tygodniu powinienem kupic jakas do siebie ;)

To jest trochę podobnie jak z prockiem quad vs duo. Co lepsze? Co wydajniejsze? Zależy do czego ci to potrzebne. Sam wiesz najlepiej. Co jest bardziej przyszłościowe, to wiadomo, ale na dzisaj to już kwestia idywidualnej oceny/potrzeb.

 

Na dzisaj sytuacja jest taka, że więcej "kwiatków" będziesz miał na 64bit. Nie każdy soft jest dobrze przetestowany na tej wersji. Mniej użytkowników, mniej testerów, wolniej wychwytywane  błędy, wolniej naprawiane.

Jak wyżej powiedzine - jak dobrze napisany program, to będzie chodził :D

 

Mam zainstalowany na drugim kompie Server 2008 x64. Niby śmiga bezboleśnie. Prawie. Poprzednia wersja Skype 3.6 wywalala się przy próbie logowania. Okazło się, że dużo starsza - 3.2 chodzi ok. Teraz wyszedł jakiś update, więc może poprawili. 

Ostatnio mi się zaczęło coś walić z siecią. Samo, bo było dobrze. Czasami system przy starcie próbuje zainicjować 2 połączenia z routerem na tej samej karcie sieciowej. Muszę resetować kartę, żeby zaczęlo działać. Nie wiem, czy to sterownik niedoskonały (systemowy), czy co?

 

Jak już zacząłeś z tą wersją, to postaraj się przetestować do końca, może na twój użytek wszystko da się rozwiązać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobacze czy wytrzymam ;) na przyklad deamon tools sie wyklada po instalacji sterownikow od sieciowki wifi xD przez takie kwiatki troche mi opadaja rece, ale walcze dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw moze ktos polecic jakiegos dobrego firewalla, ktory nie gryzie sie z vista? bo zone alarm tez mi oczywiscie nie dziala :(

 

Mnie zone alarm dziala bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no x64 ;) a czemu to juz nie ta sama? :> 32 bitowa jest lepsiejsza? Bo jezeli w takim tempie bede rozwiazywal problemy to w tygodniu powinienem kupic jakas do siebie ;)

a po co x64? programy uzytkowe obslugujace x64 mozna policzyc na palcach jednej reki. to samo jest z grami. a cala reszta czyli jakies 90% aplikacji jest x86 czyli 32-bitowa ktora twoj super x64 system musi emulowac przez co wszystko wolniej chodzi. imo nie warto sie pchac na x64. wlasciwie to ta technologia sie cofa zamiast isc do przodu. Edytowane przez kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palcach jednej reki to ja nie policze programów x64 nawet tych które sam napisałem, a co tu jeszcze mówić o innych...

 

Pomijam juz to ze programy x86 wcale nie chodzą wolniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej juz prawie ze wszystkim doszedlem do ladu, mam jeszcze jedynie problem z odtwarzaczami mp3'ek ;) filmy, gry itp dzialaja normalnie na 5.1, ale ani w winampie ani foobarze nie moge ustawic zeby dzialalo stereo na 5 glosnikow :unsure: Wiecie moze co trzeba pozmieniac? ;) dzwiekowka to jakas integra na plycie asus p5k-e wifi/ap z zainstalowanymi sterami SoundMAX BlackHawk v30

 

Mnie zone alarm dziala bez problemow

na 64 bitowej viscie? :blink: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...