Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie vistę, od razu się polubiliśmy. Zero problemów, wszystko działa bardzo dobrze.

Tymczasowo mam 1GB ramu ale nie stanowi to problemu, wszystko działa cudnie.

Znalazłem nowy system 24/7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie vistę, od razu się polubiliśmy. Zero problemów, wszystko działa bardzo dobrze

stay tuned :)

 

chyba jestes 1 uzytkownikiem co nie ma z vista problemow, powiedz jeszcze 32 czy 64? :)

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0_o zebranie tajnego stowarzyszenia Wiedzących :D

U mnie też bez większych zgrzytów ;)

 

Z drugiej strony jest parę przypadków z Archiwum X

Niezadowoleni krzyczą najgłośniej więc wiadomo jaka opinia będzie przeważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej juz prawie ze wszystkim doszedlem do ladu, mam jeszcze jedynie problem z odtwarzaczami mp3'ek ;) filmy, gry itp dzialaja normalnie na 5.1, ale ani w winampie ani foobarze nie moge ustawic zeby dzialalo stereo na 5 glosnikow :unsure: Wiecie moze co trzeba pozmieniac? ;) dzwiekowka to jakas integra na plycie asus p5k-e wifi/ap z zainstalowanymi sterami SoundMAX BlackHawk v30

 

 

na 64 bitowej viscie? :blink:

32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dzwiękiem... otóż wszystkie stery zainstalowane nie wyrzuca żadnych błędów ale dzwięku nie ma. dziwne bo jak podłącze słuchawki to działają normalnie a głośniki głuche :blink: jednak jak wejde w ustawienia głośników to niby je widzi. nie wiem co jest grane... na drugim systemie (xp sp2) wszystko śmiga ok! dokładnie mam vista ultimate sp1. Prosze o pomoc :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "słupek" skacze od głośników? Bo czasami uparcie daje na cyfrówkę, nawet jak glośniki domyślne są i trzeba ją wyłączyć żeby przełączyło.

tak ten słupek od dzwięku skacze al egłosu nie ma:( głośniki mam 2+1 analogowe i do portu wpinam tylko subwooer. prosze o dokładny opis co musze zrobic zeby pozbyc sie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Czasem Direct w ogóle nie działa. Co do Visty to mam od niedawna Vista Ultimate (x64) z SP1. Jak na razie jestem zadowolony, ale dziś pojawił się problem. Podczas oglądania filmu nagle komp się zwiesił i wyskoczył blue screen. Sprawdziłem minidump i problem jest powiązany z jakimś sterownikiem. Plik to ndis.sys. Nie wiem od czego to sterownik. Podejrzewałem, że to karta sieciowa, więc wgrałem najnowsze stery ze strony MSI. Ale dziś znów wyskoczył podczas grania. Może ma coś wspólnego Firewall z NOD32 Smart Security 3.0551.0 ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Wszystkich co mają VISTĘ i AUDIGY zapraszam

 

TU

 

 

:wink:

 

POLECAM -naprawdę warto.

Wczesniej bujalem sie na youp-pax'ach a te stery dzialaja ok, poza tym, ze kilka efektow u mnie nie dziala np. echo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Business dla studentów i występuje u mnie ten problem z siecią. Mam dostepna tylko sieć lokalną ale neta juz nie widzi? Ktoś wczesniej pisał ze w wersji finalnej ten problem nie powinien wystepowac, a u mnie jednak jest :/ SP1 pomaga w tym czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Business dla studentów i występuje u mnie ten problem z siecią. Mam dostepna tylko sieć lokalną ale neta juz nie widzi? Ktoś wczesniej pisał ze w wersji finalnej ten problem nie powinien wystepowac, a u mnie jednak jest :/ SP1 pomaga w tym czy nie?

Może nie związanie bezpośrednio z twoim problemem, ale mimo to napiszę ku przestrodze ;)

 

U mnie identyczne skutki spowodowało "przeleceniu" systemu "magicznym" programem ComboFix, jak już zrobił swoje nawet stawanie na głowie nie pozwoliło mi na przeglądanie zwartości internetu, do komputerów w sieci mogłem się zarówno normalnie logować jak i pinngować ale internet cisza... Przywrócenie systemu z kopi Ghost dopiero rozwiązało ten problem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Business dla studentów i występuje u mnie ten problem z siecią. Mam dostepna tylko sieć lokalną ale neta juz nie widzi? Ktoś wczesniej pisał ze w wersji finalnej ten problem nie powinien wystepowac, a u mnie jednak jest :/ SP1 pomaga w tym czy nie?

też mam tą wersję i nie ma problemu. Problemy mam tylko jak kumpel ściągnie ograniczenie w torrencie - blue screeny co chwilę i ręce mi opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie związanie bezpośrednio z twoim problemem, ale mimo to napiszę ku przestrodze ;)

 

U mnie identyczne skutki spowodowało "przeleceniu" systemu "magicznym" programem ComboFix, jak już zrobił swoje nawet stawanie na głowie nie pozwoliło mi na przeglądanie zwartości internetu, do komputerów w sieci mogłem się zarówno normalnie logować jak i pinngować ale internet cisza... Przywrócenie systemu z kopi Ghost dopiero rozwiązało ten problem ;/

NIestety systemu niczym nie przelatywałem :P

System jest świeżutko zainstalowany. Mam już SP1 zobacze czy pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co mogę zainstalować u kumpla pod Vistą X64 do przeglądania pdf ma być dość szybki i funkcjonalny, zapodałem mu acrobata potem foxit readera ale m nie odpowiadają więc mam jakąś alternatywę, może 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sobie wreszcie w cos pograc i instaluje bf2, hmm nie odpala, bo jakis blad dx9.0. Wyczytalem na forum, ze potrzeba wlaczyc tryb zgodnosci i zonk... wlasciowosci skrotu do aplikacji i nie ma zakladki 'compatibility'... jesli ktos ma taki problem musi poustawiac kilka opcji tak jak u mnie na screenie.

 

Dołączona grafika

 

I rezultat:

 

Dołączona grafika

 

BF2 smiga ja glupi. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stoję przed dylemat jaki system operacyjny dokupić do nowego komputera Viste 64bit lub 32bit .

Pod sprzęt:

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX

DFI LanParty DK P35-T2

Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE

BFG GeForce 9800GX2

Corsair CMPSU-620HXEU 620W

Komputer będzie używany przede wszystkim do grania i oglądania filmów i netu.

Za Vista 64 przemawia że obsługuje 4 gb ramu i DX10 ale niewiem jak z kompatybilnością w grach które są pisane pod 32 bity (najważniejsze żeby działał mi Unreal Tournament 3) .Do tego mam pytanko czy działa na tej Viscie 64 bit Livebox z tp chodzi bez problemu(podlaczony kablem sieciowym)?

Co myślcie jaki system zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie związanie bezpośrednio z twoim problemem, ale mimo to napiszę ku przestrodze ;)

 

U mnie identyczne skutki spowodowało "przeleceniu" systemu "magicznym" programem ComboFix, jak już zrobił swoje nawet stawanie na głowie nie pozwoliło mi na przeglądanie zwartości internetu, do komputerów w sieci mogłem się zarówno normalnie logować jak i pinngować ale internet cisza... Przywrócenie systemu z kopi Ghost dopiero rozwiązało ten problem ;/

to ja od siebie dodam, że w takich wypadkach często pomaga przywrócenie wszystkich usług.

można zrobić to łatwo ściągając odpowiedni plik (najlepiej bat) np. stąd http://www.speedyvista.com/registry.html

osobiście pomogło mi to kilka razy również przy instalacji sprzętów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja SP1 nie pomogła sama z siebie. Dopiero ręczne ustawienie DNSów pozwoliło na dostep do neta. Ale pojawił się jeszcze jeden problem :D z prawej strony ekranu mogę wyjechc myszka poza pulpit, wkurzajace szczegolnie podczas zamykania okienek, gdy myszka znika z widoczngo obszarku monitora :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja od siebie dodam, że w takich wypadkach często pomaga przywrócenie wszystkich usług.

można zrobić to łatwo ściągając odpowiedni plik (najlepiej bat) np. stąd http://www.speedyvista.com/registry.html

osobiście pomogło mi to kilka razy również przy instalacji sprzętów :)

Kurde ale nie po to wyłączałem połowę (która mi nie jest potrzebna) z nich aby je przywracać ;) Zresztą co to jest przywrócenie kopi z Ghosta jakieś 5min z rebootem i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...