Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja zainstalowałem SP2. Większych zauważalnych różnic brak, jedynie napis o wersji systemu w rogu ekranu, którego za żadne skarby nie mogę się pozbyć, żaden sposób nie działa.. no cóz :)

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też zainstalowałem SP2 już kilka dni temu. Pierwsze zdziwienie że wersja 5-cio języczna bez polskiego sie zainstalowała bez zająknięcia na Ultimate PL, czytałem że idzie więc spróbowałem i faktycznie racja :D Po instalacji nic nie zauważyłem nowego. Poza tym, że mi kolejne 2 giga wcięło :rolleyes: Po cichu liczyłem też na jakiś lepszy wynik z 3DMarku. Moze troszkę lepszy ale nie wiem czy to moje złudzenie czy błąd pomiarowy :P Co daje ten Windows Search 4.0? Bo narazie tylko chyba świadomość że go mam mi daje lepsze samopoczucie ale wzrostu wydajności systemu plików nie widzę...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z Vistą na laptopie: jak jest wlaczony jakies 3 godzinki... i korzystam z internetu, to pozniej pasek zadan zmienia kolor, gina mi ikonki... nie moge na nie kliknac.... i te co sa otworzone, to tak dziwnie uciekaja w strone "startu". Dzieje mi się tak jak korzystam z Internetu i gg (zazwyczaj). Prosze o pomoc. Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuje ustawic zgodnosc na instalatorze drivera do sb live! z pierwszego postu tego tematu (tak tam radza w linku), poniewaz dzwiek jest strasznej jakosci (przesterowany jakby). nie wiem czy ten sterownik mi pomoze, obecny byl pobrany przez windows update.

 

przy okazji: nie dziala mi adobe flash player w firefoxie x64. googlowalem sporo, odinstalowywalem, instalowalem wtyczke ax, pozniej plugin, nie chce dzialac :/ w firefoxie x86 dziala normalnie.

 

ostatnia kwestia: sciagnelem ffdshow, instalacja i konfiguracje tak samo jak w xp w ktorym wszystko dzialalo a tutaj obrazu nie mam w zwyklym xvid'ie :/

 

brak mi juz sil na ta viste.

 

ps wersja x64 ultimate sp1

 

edit: nie mam tej zakladki zgodnosci na kazdym pliku exe, sprawdzalem ich wiele. systemu specjalnie nie konfigyrowalem, powylaczalem pare uslug i wylaczylem kontrole dzialan uzytownika(nie wiem czy to dokladnie tak sie nazywa bo teraz siedze na xp)

Edytowane przez kzk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;) to jest post grzecznosciowy w imieniu kolegi... problem jest nastepujący... kolega ma vistę 64bitową Ultimate... instalował wczoraj najnowszy DX 9 i po zainstalowaniu DX okazało sięze komputer ładuje sięteraz dwa razy dłuzej... pasek postepu visty zamiast 4.5 razy przesuwa sięokoło 20 razy... a oprócz instalki DX nic nie było wykonywane... czy ktoś z Was ma może pomysł co to moze być i jak przywórcić poprzedni stan rzeczy tzn szybkie ładowanie systemu???

 

była przeprowadzana defragmentacja plików systemowych Perfect Diskiem 2009

był defragmentowany rejestr

boot jest z dwóch procków ustawiony spod msconfig

usługi nvidia są nieaktywne

nic nie ładuje się z autostartu (msconfig odznacozne wszystko)

komputer jest mocno zoptymalizowany pod kątem usług i niepotrzebnych składników

UAC jest nieaktywne jak i całe centrum zabezpieczeń

 

do ochrony kompa kolega uzywa Kaspersky Internet Security 2009

 

bardzo byłbym wdzieczny o jakieś porady, nakierowanie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USUWANIE ZNAKU WODNEGO

 

Support: Windows Vista /Server 2008 /Windows 7, 64bit(x64) / 32bit(x86)

All Service Pack & all language of Windows.

 

1. Wybieramy interesującą nas wersję systemu x86 lub x64

 

2. Potwierdzamy "Y"

 

3. Restart i znaku wodnego nie ma.

 

Przetestowane na Vista SP2 x64.

Mam nadzieję, że komuś się przyda, ja się dużo naszukałem i żaden sposób u mnie nie zadziałał.

 

Patch

Link do strony autora

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest jakiś sposób na pena Kingstona, dotychczas śmigał ok pod Vista x64 a teraz wykrywa nieznane urządzenie i nie widzi go. Pen dobry na 100 bo na 5 innych kompach sprawdzany i śmiga i można kasować nagrywać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalować na x64 i jakoś nie widzę to znaku >? możne jestem ..ślepy

Nie wiem o co Tobie chodzi :) Zainstalowałem SP2 x64 do Visty i znak wodny w rogu ekranu się pojawił, podałem wyżej linka do Patcha, który go usuwa zarówno w wersji x86 jak i x64. Pozdrawiam

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest problem konfiguracji sieci czy system, ale ryzykuje i pisze tutaj.

 

Kto mi odpowie co za franca jest odpowiedzialna za tak niski transfer między komputerami w sieci WiFi na poziomie:

 

Dołączona grafika

 

Albo inaczej, czy to normalne? Bo słyszałem o małych transfer między dyskami, ale tu już chyba naprawili, a co z siecią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest 6 urządzeń podpiętych pod wifi, ale w momencie kopiowania plików tylko te dwa komputery pracowały. Co ciekawe jak odpalę drugi proces to też w nim równolegle idzie 1,2MB/s.

Ale nie rozumiem tu czegoś np. ktoś ma neta który mu pracuje z prędkością 2MB/s, to co? Będzie miał możliwość pracy jedynie do 1,2MB/s?

 

oczywiście standard g.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router to Linksys WRT54G a szyfrowanie WPA. Zmienię na WEP i dam znać.

 

 

piotrek - oj dużo, poza tym Vista jest na całym świecie, a tylko my jesteśmy jako Polska tak opóźnieni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam uTorrenta, bitcometa i bittorrent 6.1.2

gdy probuje cos sciagnac po okolo 10 sekundach wywala blad "blad torrenta odmowa dostepu"

Dzieje sie to na 3 różnych torrentach (z dwóch trackerów) reszta działa ok.

rozwiazania z faq utorrenta nie działają, szukałem na sieci i inni też mają takie jajka i brak rozwiązania.

 

system vista 64bit (dopiero co postawiona)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...