Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie trochę głupie pytanie, (czytałem temat wczoraj wieczorem prawie cały i chyba była na nie odpowiedź, ale nie wiem dokładnie jak to było i chce się upewnić :wink:) - chce sobie zainstalować najnowszą wersję Visty, ale mam tylko jedną partycję, na której obecnie stoi XP Professional. Nie chciałbym w żadnym razie uszkodzić systemu, czy można w ogóle NA TEJ SAMEJ partycji drugi system zainstalować, czy chrzanię głupoty? I jak wtedy bym wybierał pomiędzy systemami, przy starcie bym miał taką "wybierałkę" tak?

Jeśli się da, to czy w późniejszym czasie mogę bez żadnych problemów odinstalować Vistę, tak żeby nie było po niej śladów na dysku?

Pozdro i sorry za głupie pytania :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista smiga az milo popatrzec

problem mam ze sterami do karty bezprzewodowej Planet WL 8314

(nie instaluje sie)

Czy są jakies alternatywne stery do takiej karty?

A masz mozliwosc podpiac internet na jakiejs innej dzialajacej karcie sieciowej ? jesli tak to zrob to i zainstaluj planeta korzystajac z internetowej bazy sterownikow visty, tak powinny one byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc podpiac internet na jakiejs innej dzialajacej karcie sieciowej ? jesli tak to zrob to i zainstaluj planeta korzystajac z internetowej bazy sterownikow visty, tak powinny one byc.

Nie bardzo poniewaz mam jeden Komp

Co do sterownika to Instalka wykryla karte bezprzewodowa ale pod nazwa Marvel cos tam

Tyle ze z Acess Pointem nie bardzo sie chce dogadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dało się usunąć pliki tej Visty, tylko nie mogę wywalić całkowicie katalogów: Users i Documents and Settings, bo tam głębiej są kłopotliwe kolejne foldery, które nie mają końca i explorer głupieje.

edit: tamte 2 akutat total commanderem poszły, czyli został tylko bootloader.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróżne sposoby, najpierw przejęcie własności i przypisanie praw, coś z dziedziczeniami kombinowałem, ale rzadko przechodziło na foldery głębiej, więc zaczynałem od folderów najgłębiej. Zaznaczyć całą grupę folderów (ale żeby w nich już tylko pliki były) i przy zabezpieczeniach zresetują się uprawnienia, wtedy kasować, jak nie idzie, to każdy folder indywidualnie. Tego wszystkiego nie robiłem TC, TC było tylko do tych 2 upierdliwych folderów, którym wcześniej trzeba było trochę poustawiać. Generalnie jak się ma gdzie przerzucić dane, to lepiej tak zrobić i format, a jak nie ma miejsca na dane, to trzeba kombinować i mieć dużo czasu i cierpliwości, do niektórych folderów podchodzić na kilka sposobów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo poniewaz mam jeden Komp

Co do sterownika to Instalka wykryla karte bezprzewodowa ale pod nazwa Marvel cos tam

Tyle ze z Acess Pointem nie bardzo sie chce dogadac

Uruchomiło si epołączenie tyle tylko ze musialem właczyc rozgłaszanie nazwy

nie wiem czemu po wpisaniu prawidlowej nazwy Vista nie widzi sieci

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ściągnięte wczoraj ze strony sagema, bez kombinacji nie działają, po zmianie wszystkich wykonywalnych na tryb zgodności też nie działa.

Wszystko nieby się instaluje, ale modem jest wyłączony (żadna dioda nie świeci)

Sterowniki ściągałem wybierając kraj GB i te ważące ok 12mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ściągnięte wczoraj ze strony sagema, bez kombinacji nie działają, po zmianie wszystkich wykonywalnych na tryb zgodności też nie działa.

Wszystko nieby się instaluje, ale modem jest wyłączony (żadna dioda nie świeci)

Sterowniki ściągałem wybierając kraj GB i te ważące ok 12mb.

A system wykrył nowe urządzenie, jeśli tak to powinien otworzyć się instalator nowego sprzętu i tam trzeba wybrać jako lokalizację sterownika nie płytę z Vistą tylko folder na dysku, u mnie automatycznie wykrył scieżkę do wcześniej zainstalowanych sterów do Sagema jeśli nie to podaj: Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\Drivers\ po zainstalowaniu modem powinien się zsynchronizować. Możliwe że będziesz musiał pokombinować z odłączaniem i podłączaniem modemu i ponowną instalacją sterowników bo nie zawsze chce wykryć modem. Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem, opisalem go 2 posty wyżej ale skasowałem, bo ktoś mi juz powiedział, że to chyba przez to, że nie można zainstalować 64 bitowego systemu z 32 bitowego. Czy to faktycznie oto chodzi? Bo jeśli tak to jutro nagram sobie na płytkę DVD i normalnie zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, a mi źle wypaliło płyte i nie mam innej pod ręką :/

 

Tak jak mówiłem, płytka - wchodzę z poziomu Biosa, wszystko ładnie, podaje key i potem wyskakuje, że nie ma jakiegoś pliku graficznego i zamyka instalacje. Jak na złość nie mam innej płytki pod ręką :/

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vistę z płyty i nie wykrywa mi pozostałych systemów (xp i xp64). Nie instaluje mi tego bootloadera. każdy system na innej partycji. Ma ktoś jakieś pomysły?

pod konsola uruchamiasz program w ktorym edytujesz opcje bootloadera, nazwy komendy juz nie pamietam (viste wywalilem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh zrobiłem sobie specjalnie pod Viste partycje tym Patrition Magic i sobie roz**ałem kompletnie cały system... Co to w ogóle jest za program... Po zrobieniu partycji niby wszystko było ok, ale jakoś wszystko dziwnie długo się ładowało, były kilkusekundowe zawieszki, niektóre programy się wywalały itp. więc uruchomiłem chkdsk. Wykrył on tyle błędów, że po 3 godzinach darowałem sobie już z dalszym czekaniem... Stanęło na jakimś pliku nr 60 tys coś (szło od 1 chyba) :blink: Wtedy już całe windowsy mi się rozwaliły, nie działa nawet windows media player i Opera :( Zachciało mi się Visty... Dlaczego ten Partition Magic tak mi roz..walił system?! Przed jego użyciem przejechałem dysk tym chkdsk i dodatkowo zrobiłem defragmentację, a podczas tworzenia partycji niby żadnych błędów nie było... sorry, że trochę nie na temat ale jestem mocno wkurzony, no i to w sumie jest powiązane z tematem instalacji Visty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... to w ogóle jest jakiś normalny program do robienia tego bez utraty danych, czy można sobie darować taką opcje?

Aha, i teraz jeszcze się okazało, że nie mogę od nowa zainstalować systemu na ŻADNEJ partycji, nawet tam gdzie już miałem tą Vistę (mimo, że ją sformatowałem). Po prostu całkowicie rozwalił mi dane na dysku ten PM i to tak, że pozostał mi tylko format całego dysku i tworzenie partycji od nowa :mur:

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki problem z Vistą - gdy zmieniam np. plik txt z pod Visty, a ten plik znajduje się na partycji, na której zainstalowane są Win XP, to przy zapisywaniu mam komunikat "Acces danied" i tyle... Tak samo w grach, nie da się zapisać żadnych ustawień graficznych ani nic, jeśli są zainstalowane na partycji z XP... Co mam zrobić, żeby to naprawić? Ustawia się gdzieś jakieś prawa dostępu czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh zrobiłem sobie specjalnie pod Viste partycje tym Patrition Magic i sobie roz**ałem kompletnie cały system... Co to w ogóle jest za program... Po zrobieniu partycji niby wszystko było ok, ale jakoś wszystko dziwnie długo się ładowało, były kilkusekundowe zawieszki, niektóre programy się wywalały itp. więc uruchomiłem chkdsk. Wykrył on tyle błędów, że po 3 godzinach darowałem sobie już z dalszym czekaniem... Stanęło na jakimś pliku nr 60 tys coś (szło od 1 chyba) :blink: Wtedy już całe windowsy mi się rozwaliły, nie działa nawet windows media player i Opera :( Zachciało mi się Visty... Dlaczego ten Partition Magic tak mi roz..walił system?! Przed jego użyciem przejechałem dysk tym chkdsk i dodatkowo zrobiłem defragmentację, a podczas tworzenia partycji niby żadnych błędów nie było... sorry, że trochę nie na temat ale jestem mocno wkurzony, no i to w sumie jest powiązane z tematem instalacji Visty :wink:

Partition Magic niestety tka bywało, choć już nawet nie pamiętam która wersja była najlepsza.

Ja zwykle korzystam ze Smart Fdisk-a na Hiren's BootCD ... no ale z ta betą Visty też były jaja bo na początku nie chciał na specjalnej partycji po jego poprzedniku zainstalować. Dopiero usuniecie partycji i założenie nowej w trakcie procesu instalacyjnego pomogło ..... tylko że teraz za kazdym razem XP na innej partycji innego dysku przy kazdym starcie dopomina się o sprawdzenie spójności dysku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...