Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wie ktos jak rozwiazac taki problem:

 

nie moge usunac folderu np: gadu-gadu z c:\program files bo pisze: musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji, zmienialem wlasciciela na siebie, nie pomoglo, co ciekawe jest wiecej takich folderow ale nie wszystkie, co tu sie moze dziac? skonczyly mi sie pomysly... co ciekawe - przy aktualizacji nod32 na nowsza wersje pisal, ze nie ma praw do modyfikowania plikow :blink:

 

vista 32, uac off, mam konto z grupy administratorzy

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płytą instalacyjną (opcja naprawy systemu)...

 

 

Mam takie pytanie o wyłączaniu dysków po ustalonym czasie. Jest jakaś możliwość, żeby system wyłączał tylko wybrane dyski?

Dołożyłem sobie 4-ty dysk i tak myślę, że to trochę prądu zużywa (20W/sztuka?), jak chodzi 24/7.

Mam włączone "wyłącz dysk twardy po 120min", ale to zdaje się jest "wszystkie, albo żaden", co u mnie nie zda egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przejść na Viste, bo kompletnie nie znam tego systemu i chciałbym się nauczyć. Koleżanka kupiła nowy komputer (X3 710, ASRock A780GXH, 4GB DDR2, HD 4850 DDR5) , w sklepie zainstalowali Win 7 RC7000 bodajże i The KMplayer (do odtwarzania filmów, ma wbudowane kodeki) nie odtwarza filmów na DVD, za mało miałem czasu by bawić się w konfigurację, ustawienia, sprawdzać co działa a co nie. W dodatku urządzenie wielofunkcyjne na Win7 Brother DCP-145C nie działa (nie ma sterowników). Do czego zmierzam? W XP chyba nie warto się pakować przy takiej konfiguracji. Vista Home Premium z wszystkimi łatkami wystarczy? Jakoś dojdę do tego, żeby wyłączyć zbędne bajery, przewertuję kilka poradników, postów. Zależy mi na tym, żeby wyłączyć te głupie zapytania, czy napewno chcesz zainstalować itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za "głupie pytania" odpowiada UAC (kontrola konta użytkownika). Jak ci tak strasznie przeszkadza to wyłącz w panelu sterowania (FAQ - 1 post).

Spróbuj posiedzieć na W7 i znaleźć rozwiązania (stery może zastępcze) w sieci. Temat o W7 też na forum jest. Po co płacić za "starą" Vistę, jak darmowa siódemka będzie działać do premiery wersji finalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo kupiony laptop z dyskiem 320GB. Na nim Vista Home Basic. Zrobiona jakaś partycja Rescue, jakaś HP Tools no i podstawowa prawie 300GB. Chciałem to sobie podzielić używając zarządzania komputerem -> zarządzania dyskami. Dlaczego cholera Vista pozwala mi tylko przydzielić na nową partycję jakieś 140-150GB :/ po cholerę na system drugie tyle? Da się to jakoś obejść? Czy muszę szukać jakiś programów do partycjonowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym sie to stało? Jakaś zmiana sprzetowa? Nowy antywirus itp?

nic, w systemie mam od poczatku kasperskiego, sprzet ten sam. jedyne co kojaze to to ze wgralem nowe stery od nv ale watpie zeby to bylo to...

 

pozakmykalem wszystkie zbedne prosceny to samo... jakis pomysl ?

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płytą instalacyjną (opcja naprawy systemu)...

 

 

Mam takie pytanie o wyłączaniu dysków po ustalonym czasie. Jest jakaś możliwość, żeby system wyłączał tylko wybrane dyski?

Dołożyłem sobie 4-ty dysk i tak myślę, że to trochę prądu zużywa (20W/sztuka?), jak chodzi 24/7.

Mam włączone "wyłącz dysk twardy po 120min", ale to zdaje się jest "wszystkie, albo żaden", co u mnie nie zda egzaminu.

Dyski w pełnym obciążeniu ciągną ~12W. A w spoczynku mniej niż 2W, a podczas np. BitTorrentowania zuzywa ok. 5W. Więc warto??

Poszukaj na google jakis programów - na XP napewno znajdziesz, z Vistą to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo kupiony laptop z dyskiem 320GB. Na nim Vista Home Basic. Zrobiona jakaś partycja Rescue, jakaś HP Tools no i podstawowa prawie 300GB. Chciałem to sobie podzielić używając zarządzania komputerem -> zarządzania dyskami. Dlaczego cholera Vista pozwala mi tylko przydzielić na nową partycję jakieś 140-150GB :/ po cholerę na system drugie tyle? Da się to jakoś obejść? Czy muszę szukać jakiś programów do partycjonowania?

Polecam Gnome Partition Editor link testowalem go na nowszym modelu hp pavilion i bezblednie wykryl i zmiejszyl wielkosc partycji systemowej mimo iz tak jak u ciebie windows nie chcial zejsc z systemowa ponizej 100GB.

program sam startuje z plyty podczas startu komputera jest na linuxie. testowalem wersje 0.3.4-8 obecnie dostepna jest juz wersja 0.4.5-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam problem z vista, bo niektore foldery dlugo mi sie pokazuja, tj zawartośc. Wchodze np. w taki download gdzie mam torrenty, i czekam 5 sekund az mi pokaze co jest w srodku, czasem dluzej. Cofne z powrotem i wejde jeszcze raz - to samo! Tak samo z folderem gdzie mam obrazki. Denerwujace jest to troche. Jest ktos w stanie mi pomoc?

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam problem z vista, bo niektore foldery dlugo mi sie pokazuja, tj zawartośc. Wchodze np. w taki download gdzie mam torrenty, i czekam 5 sekund az mi pokaze co jest w srodku, czasem dluzej. Cofne z powrotem i wejde jeszcze raz - to samo! Tak samo z folderem gdzie mam obrazki. Denerwujace jest to troche. Jest ktos w stanie mi pomoc?

 

pozdro!

a nie wylaczyles czasem tempa dla miniatur? tzn w opcjach folderow zeby nie tworzyl Thumbs.db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista 32bit nie obsługuje 4gb ramu to jest kłamstwo dla czego wszyscy mówią że "wybrałem viste ze względu na 4gb ramu bo xp tylko 3,5ghz widzi" u mnie we własciwościach vista "widzi" 4gb ramu ale wcale tyle nie obsługuje hiberfil.sys ma 3,25gb!! to samo jest w menager zadań pamięc:

post-171107-1244978346_thumb.jpg

zmieniłem z xp na viste bo wszyscy gadali że na viście 32bit będe miał 4gb ramu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wylaczyles czasem tempa dla miniatur? tzn w opcjach folderow zeby nie tworzyl Thumbs.db

ktora to jest dokladnie opcja? bo nie moge znalezc. Ale raczej nie wydaje mi sie bym to wyłączył ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista 32bit nie obsługuje 4gb ramu to jest kłamstwo dla czego wszyscy mówią że "wybrałem viste ze względu na 4gb ramu bo xp tylko 3,5ghz widzi" u mnie we własciwościach vista "widzi" 4gb ramu ale wcale tyle nie obsługuje hiberfil.sys ma 3,25gb!! to samo jest w menager zadań pamięc:

post-171107-1244978346_thumb.jpg

zmieniłem z xp na viste bo wszyscy gadali że na viście 32bit będe miał 4gb ramu!!

Coś czytałeś tylko do konca nie zrozumiałeś co... nie ma znaczenia jaki to system tylko czy jest 64bit czy 32 bit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

zmieniłem z xp na viste bo wszyscy gadali że na viście 32bit będe miał 4gb ramu!!

Nie jesteś pierwszy (i pewnie nie ostatni). Trzeba było trochę poczytać (np TO lub TO) przed zmianą, a nie teraz masz pretensje do "wszystkich". W sieci jest dużo informacji na ten temat. W tym wątku też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos gdzie mozna edytowac programy z menu kontekstowego "otworz za pomoca" ? Mam taki problem. Otoz wgralem ostatnio nowego Photoshopa CS4. Wgral sie w wersji 32 oraz 64 bitowej (nie ma opcji wyboru). Niestety wiekszosc pluginow ktore uzywam nie dziala w wersji 64bitowej a domyslny program w menu, "otworz za pomoca" to PS CS4 wlasnie w wersji 64bitowej. Chcialem zmienic go na 32bitowa wersje, jednak standardowa proba przez zmiane konczy sie tym, ze dalej otwiera mi sie wersja 64bitowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie może ktoś wie czy jak zainstaluje Viste Ultimate x64 z SP1 wersje eng...i do niej Service Pack 2 też po ang i po tym wszystkim wgram polski pakiet językowy to będę miał viste z sp2 po polsku?

 

PS: znalazłem 64-bit (x64) Windows Vista and Server 2008 SP2 RTM (Wave 1 – All 36 Languages) Build: 6002.18005.090410-1830 czy ktoś instalował to?Bo ta wersja RTM to chyba już w sumie jest wersją finalną tylko wcześniej udostępnioną tak?

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...