Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyłączenie superfetch zmniejszy mielenie dysku, ale też znacznie odbije się na szybkości otwierania programów. Więc nie wiem czy wyłączenie go jest dobrym pomysłem. Jeśli te 3 minuty mielenia dysku tak bardzo Ci przeszkadzają to możesz się jeszcze zastanowić nad wymianą dysku na cichszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podam swój sprzęt

Intel core 2 quad 2.5ghz

Płyta Główna: Gigabyte GA-33-s2

2gb ram

Nvidia Geforce 9600GT

 

Mam problem otóż, jestem po formacie komputera są zainstalowane najnowsze stery do płyty głownej jaki i do karty

graficznej. Jednakże po np, zminimalizowaniu gry komputer strasznie muli trzeba długo czekać na uruchomienie np, internet explorer, niewiem co jest przyczyną tego jak na taki komputer to wszystko powinno śmigać bardzo ładnie. Drugą rzeczą jest to że w grach np. Jedi knight academy, mam najwięcej 90 fps a co chwili spada do 25-30, więc nie da się zupełnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego można jeszcze (efekty graficzne i sidebar wyłączone, usługi mniej więcej zoptymalizowane) zaaplikować Viście Basic by chodziła sprawniej przy 1GB RAMu?

Wiem, że można dokupić kostkę RAMu i będzie lepiej, ale może jeszcze jest jakieś dodatkowe rozwiązanie na szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dosyć dziwna i jak dla mnie irytująca sytuacja - za każdym razem, gdy oczyszczę kosz systemowy, zmienia mi się widok w "mój komputer" - domyślnie mam ustawiony kafelki, grupowanie wg. typu. Gdy skasuję coś z kosza, zmienia mi się "listę" i w opcjach sortowania zostaje jedynie "nazwa" (w innych folderach nie dzieje mi się to). Próbowałem resetować widok domyślny i ustawiać na "kafelki" w opcjach folderów - nic. Po zmianach w wyglądzie folderów (jaki jest w tym temacie), zwiększeniu ilości zapamiętywanych widoków, przez jakiś czas było wszystko ok - niestety nie zauważyłem momentu od jakiego mi się to pojawiło (co instalowałem, z czym się bawiłem).Proszę o ew. poradę

Vista HP x64, system czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz Service Pack? Do Visty HP jest SP2, bo sam aktualizowałem niedawno.

 

SP2 jest od samego początku jak system stawiałem (marzec 2010). System na bieżąco aktualizowany. Każdy inny folder jaki ustawię, taki jest a problem jest tylko z ustawieniem ikon w "Moim komputerze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar dołożyc(w bliżej nieokreślonej przyszłości) do kompa drugi dysk i wgrać xp. Czy możecie mi powiedzieć jak to zrobić żeby to nie gryzło się z moją Vistą 64? Najlpiej jak by to było tak krok po kroczku, chociaż będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...