Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien ale obiło mi sie o uszy że do Visty nie będzie można zainstalować sterów xp. Czyli że co zainstaluje system a na stery poczekam sobie jeszcze z kilka miechów?

1573811[/snapback]

przecież to beta :blink: to do kogo chcesz mieć pretensje?

sterowniki beta są, a jeśli nie ma to będą się pojawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w kwestiach stabilnosci, tak samo jak w bezpieczenstwie nie zrobili duzo  (dodano Pv6, pozatym jakiś rewolucyjnych zmian niema...)- poprawiono głównie interfiejs (teraz jest pulpit 3d) i wszystko co interfejsem zwiazane zwiazane... Skutkiem tego będzie system (dla laika)  ładny i przez to "fajny" ale przez tą ładnosć  podniosą sie wymagania sprzetowe...

1573363[/snapback]

 

Chyba zapomniales ze wszystkie te wodotryski mozna wylaczyc. Zmienic na klasyczna kompozycje taka jaka jest w 98. I tak dziala o wiele szybciej. Teraz w xp tez mam caly czas klasyczna

 

 

 

ja wlasnie nagrywam to iso na dvd-rw i od razu zaczynam instalowac. po instalacji dodam swoje 3gr. :)

 

UPDATE: przeciez to QRRRRRRRRRRRRRRR nie do pomyslenia. specjalna partycje zrobilem 10gb i sie pluje, ze nie moze zainstalowac bo za malo miejsca. co to qrrrrrr ma byc?

jutro powalcze

1573600[/snapback]

 

Nie musisz wypalac na plyte mozna instalowac z 2 partycji, podmontowujesz obraz iso np pod alcoholem odpalasz i dajesz install. Przegra sobie na dysk docelowy pliki i zresetuje zloma.

 

 

Pozatym przy 10GB nie chcial mi sie instalowac... Zresizowalem partycje do 12GB i poszlo, sytem stabilny... z tym ze sporo programow sie nie instaluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterów to: od dźwiękówki SoundMax zintegrowana z moją mobo poszły stery od XP, do sieciówki 3Com gigabit (3C940) poszły od XP, Catalysty od ATI też poszły tylko wtedy nie ma tych bajerów graficznych (transparenty, cienie, itp. ci co zainstalowali Viste to wiedzą o co chodzi), co do tej 10 GB partycji mam dokładnie 10 GB partycje i Vista bez problemu się zainstalowała, programy chodzą tylko czasami są jakieś błędy np. znikające napisy (ale to się nawet zdarza w IE Explorer 7.0). Ogólnie fajnie wygląda, stabilność jak w XP, ale i tak czekam na beta 3 wtedy będzie już można zobaczyć tak naprawdę jak to będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powinien chodzić bez problemu... no i co z tego? I tak nie zainstaluje bo już teraz niby XP po instalacji zajmuje dajmy na to te 3gb, ale 5gb partycje trzeba mieć bo jak wiadomo system lubi się czasem rozrastać

1565785[/snapback]

co ty nie powiesz mi katalgo windows po pol roku nie przekracza 800mb :P

 

systemik jest ok i narazie całkiem stable, ale mam problem - nie mogę uruchomić netu/sieci

nie chcę mi sie pingować z routerem, po wpisaniu ip, bramki i dns i tak net nie działa

miał ktoś taki problem? jak go rozwiązać?

1573268[/snapback]

u mnie smiga ok ..sys sam sobie znalazl stery do netu marvela a ten z nf4 sciagnelem beta sterowniki z nvidia i tez dziala

łącze sie z routerkiem do dsl i przydziela mi IP bez problemu

 

wolniej

chyba z trzech powodów - zainstalowałem wersje 32bit

ma mnóstwo efektów - "glass"

no i ostatni - beta

1574300[/snapback]

ja mam zaisntalowana wersje x64 ale tez sie potrafi zatrzymac czasem .. cos wolnawo chodzi a mam giga ramu ..

co prawda grafa nie pierwszej mlodosci ale jakos smiga..

na plytce jest dodany ten AVALON srodowisko pulpitu w pelni akcelerowane ale nie moge tego odpalic z powodów oczywistych

 

a tak wygladacie spod Visty :)

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/tweak-vista.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W systemie Windows Longhorn build 4029 istnieje możliwość uaktywnienia trójwymiarowego interfejsu przeglądania danych. W tym celu wystarczy uruchomić poniższy plik rejestru, który aktywuje przeglądanie zbiorów plików i folderów w widoku zwanym karuzela, oraz obrót ikon wokół własnej osi w przypadku najechania na nie myszą.

 

Plik rejestru

 

Przyspieszanie działania systemu Windows Longhorn.

Klikamy na Start>Run i wpisujemy services.msc . Teraz wyłączymy kolejne zbędne procesy (wypisane poniżej) poprzez dwukrotne kliknięcie wybranej usługi i wybranie w linijce Startup Type opcji Disable

 

*Application Experience Lookup Service

*Base Firewall Engine

*IPSEC Services

*mpssvc

*IP

*Network Access Protection Agent

*Software Licensing Service

*Security Center (This thing is annoying)

*System Restore Service

*System Maintenance Service

*UPnP Device Host

*WinHTTP Web Proxy Auto-Discovery Service

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniales ze wszystkie te wodotryski mozna wylaczyc. Zmienic na klasyczna kompozycje taka jaka jest w 98. I tak dziala o wiele szybciej. Teraz w xp tez mam caly czas klasyczna

Nie musisz wypalac na plyte mozna instalowac z  2 partycji, podmontowujesz obraz iso np pod alcoholem odpalasz i dajesz install. Przegra sobie na dysk docelowy pliki i zresetuje zloma.

Pozatym przy 10GB nie chcial mi sie instalowac... Zresizowalem partycje do 12GB i poszlo, sytem stabilny... z tym ze sporo programow sie nie instaluje...

1574322[/snapback]

 

dzieki. zaraz zrobie wieksza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Viste [beep] na partycji d: (na c: mam windowsa) i jak to teraz odinstalowac ? mianowicie w trybie awaryjnym moge zapomniec, ręczne kasowanie moge zapomniec (jeste pod system XP) przez total commander tez wyskakuja jakies blokady WTP mam odblokowane ! ?

 

 

Ma ktos jakis program lub trick ??

 

Bo format nie wchodzi w gre

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trza bylo go na partycji NTFSowej instalowac... teraz sie mecz z zabezpieczeniami. sproboj spod linuxa(livecd) jakiegos(knoppix chocby, ale nie pamietam czy ntfs byl tam tylko do odczytu). a probowales odinstalowac tak samo jak zainstalowac(tzn spod XP plytke uruchomic?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu format nie wchodzi w gre???? Ile masz partycji C:Xp,D:vista tylko dwie???? Foramt D i po kłopocie,a jak masz na D jakieś cenne pliki, to przenieś na C. Chyba ze masz jeszcze inne partycje to na inne i dopiero format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mam 80 GB na tej partycji (gry, filmy, mp3). Wpadka, a jeśli pójde do kogoś (zresztą to tez nie wchodzi w grę Sata dysk), a jeśli jakąś startową płytke "wyczaje" z pod dosa pójdzie (chyba nie będzie widać bo to NTFS.

 

Próbowałem właśnie włozyć płytke, ale nie ma odinstaluj :(((

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zainstalowaniem Visty, ponieważ jak dochodzi do pierwszego restartu komputera podczas jego instalacji to pojawia mi się blue screen (sprwadż czy wszystkie urządzenia są dobrze podłączone do komputera itd)??!! Czy przyczyną tego może być dysk sata, na którym go intaluje, czy coś innego. Windows XP bez problemu mi się instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole poczekać na oficjalną wersje VISTY , założe sie że po zainstalowaniu bety komp pochodzi stabilnie kilka godzin ( tak miałem w przypadku nakładki ) :mur: :D

1578015[/snapback]

 

ta jasne ;] raczej nie sadze zeby dzialal tak krotko stabilnie, pozatym nawet jesli to i tak nie jest wersja ostateczna i nie jest to wersja do uzytku codziennego !

 

Witam. Mam problem z zainstalowaniem Visty, ponieważ jak dochodzi do pierwszego restartu komputera podczas jego instalacji to pojawia mi się blue screen (sprwadż czy wszystkie urządzenia są dobrze podłączone do komputera itd)??!! Czy przyczyną tego może być dysk sata, na którym go intaluje, czy coś innego. Windows XP bez problemu mi się instaluje.

 

jakbys popatrzyl wyzej to byz sobaczyl ze koles zainstalowal go na sata :-P

 

Gdzie można go sciągnąc???? huh.gif[/img]

z internetu :-P jesli masz subskrypcje jakstam z Miscosoftu to mozesz to sciagnac z ich strony jesli jej nie masz to nie mozesz sciagnac, bo to jest nielegalne?

 

Zainstalowalem Viste [beep] na partycji d: (na c: mam windowsa) i jak to teraz odinstalowac ? mianowicie w trybie awaryjnym moge zapomniec, ręczne kasowanie moge zapomniec (jeste pod system XP) przez total commander tez wyskakuja jakies blokady WTP mam odblokowane ! ?

 

 

Ma ktos jakis program lub trick ??

 

Bo format nie wchodzi w gre

 

jest taki linux co sie odpala z plytki, KNOPIX ale pamietam zeby cos skasowac z sata trzeba najpierw podmatowac dysk, nie pamietam juz jak ;] sprobuj sobie odpalic xp z plyty, moze wtedy

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...