Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzięki za zainteresowanie, ale poradziłem sobie:

 

Jak usunąć numer buildu umieszczony w prawej - dolnej części pulpitu?

W katalogu c:\windows\system32\en-us jest plik user32.dll.mui, nalerzy go edytować w Restoratorze lub innym programie do edycji resource (ResourceHacker).

Następnie wejść w gałąź : String Table -> 45 jest tam coś takiego:

 

STRINGTABLE

LANGUAGE LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US

{

705, "&Reconversion"

706, "shutdown"

707, "power off"

708, "restart"

709, "unknown"

710, "Windows"

711, "If you shut down this remote computer, no one can use it until someone at the remote location manually restarts it.nnDo you want to continue shutting down?"

712, "Other people are logged on to this remote computer. Shutting down Windows might cause them to lose data. Also, someone at the remote location will have to restart the computer manually.nnDo you want to continue shutting down?"

713, "Other people are logged on to this computer. Shutting down Windows might cause them to lose data.nnDo you want to continue shutting down?"

714, "Other people are logged on to this computer. Restarting Windows might cause them to lose data.nnDo you want to continue restarting?"

715, "%wsWindows %ws"

716, "%ws Build %ws"

717, "Evaluation copy."

718, "For testing purposes only."

719, "Safe Mode"

}

 

należy : "%wsWindows %ws" i "%ws Build %ws" zastąpić spacją, żeby wyglądał tak:

 

715, " "

716, " "

 

i zapisać plik mui w następujący sposób:

 

1.Przejąć na własność (nadać prawa właściciela) na cały katalog en-us lub sam plik user32.dll.mui.

2.Zmienić nazwe oryginalnego pliku user32.dll.mui na byle jaką.

3.Zapisać edytowany plik jako user32.dll.mui

 

Przelogować się i tyle...

JESLI KOMUS NIECHCE SIE TEGO ROBIC TO TUTAJ UMIESZCZAM PRZEZ SIEBIE EDYTOWANE PLIK user32.dll.mui

 

http://www.sendspace.com/file/kwx3ee

 

a oto screen ze to działa:

http://img262.imageshack.us/my.php?image=b...vista660er6.jpg

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście poprzez Daemon Tools'a? Wyskakuje mi błąd, że plik jest uszkodzony lub go w ogóle nie ma - wyczytałem, że to przez Daemona właśnie..

Mowa o wersji 6000 oczywiście.

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj z DVD spod "dos-a" - problem zniknie

Jakiego dosa? Visty z dosa instalowac sie nie da, a z dvd odpala sie "windows" który odpala instalke.

 

===

Nie wiem, ale IE7 na viscie chodzi jakby ze 3 razy szybciej niz IE7 dla S2003, albo mam juz tak padniety system, bo róznica jest duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale IE7 na viscie chodzi jakby ze 3 razy szybciej niz IE7 dla S2003, albo mam juz tak padniety system, bo róznica jest duza.

Pod WinXP 32bit/64bit oficjalna wersja IE 7.0 kilka dni u mnie chodził powoli, ale przedwczoraj chodzi juź całkiem dobrze.

Za to pod Vistą chodzi szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke pomarudze. Jak ktoś natrafi na drivery do X-Fi dzialajace w pelni pod Vista 6000, bede dźwięczny.

W ogóle dziwna rzecz przysiągłbym, że przedwczoraj ściągałem sterowniki do Visty datowane na 2 listopada 2006 (oczywiście jest możliwe, że pomroczność mnie chwyciła) wchodzę dzisiaj na stronę www.soundblaster.com, a tam dla wszystkich produktów X-Fi (Platinum, Elite Pro itd.) stery datowane na 10 października 2006, nie mam pojęcia gdzie się podziały nowsze stery. Spróbuj może zadziałają te z 10 października u mnie te co ściągnąłem wcześniej na Vista 6000 działają bez problemu. Szkoda że wywaliłem tamte stery bo bym porównanie zrobił. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwna rzecz przysiągłbym, że przedwczoraj ściągałem sterowniki do Visty datowane na 2 listopada 2006 (oczywiście jest możliwe, że pomroczność mnie chwyciła) wchodzę dzisiaj na stronę www.soundblaster.com, a tam dla wszystkich produktów X-Fi (Platinum, Elite Pro itd.) stery datowane na 10 października 2006, nie mam pojęcia gdzie się podziały nowsze stery. Spróbuj może zadziałają te z 10 października u mnie te co ściągnąłem wcześniej na Vista 6000 działają bez problemu. Szkoda że wywaliłem tamte stery bo bym porównanie zrobił.

Bo sprawa wyglada tak. Instaluje sterowniki, niby w device manager wykrywa zainstalowana X-Fi, ale na sys trayu mam glosniczek z no output device installed i dzwieku nie mam.

Poszukam tych z 2 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko przypomniec ze vista bedzie w sprzedazy od 30 stycznia. Od tego posta kazdy kto napisze cos o sciągnieciu/korzystaniu z tej wersji dostanie kare wg PSO.

 

 

 

A tak w ogole to nie wiem czy wiecie(osoby piratujące viste) ze po uzyciu cracka vista bedzie działała tylko kilka miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można wejść w posiadanie Visty poprzez zakup licencji dołączonej do pakietu XP-ka Home i Professional.

Wersja Upgrade jest nielegalna, przecież pełno tego na Allegro jak i w sklepach typu Vobis i Komputronik.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwna rzecz przysiągłbym, że przedwczoraj ściągałem sterowniki do Visty datowane na 2 listopada 2006 (oczywiście jest możliwe, że pomroczność mnie chwyciła) wchodzę dzisiaj na stronę www.soundblaster.com, a tam dla wszystkich produktów X-Fi (Platinum, Elite Pro itd.) stery datowane na 10 października 2006, nie mam pojęcia gdzie się podziały nowsze stery. Spróbuj może zadziałają te z 10 października u mnie te co ściągnąłem wcześniej na Vista 6000 działają bez problemu. Szkoda że wywaliłem tamte stery bo bym porównanie zrobił.

Instalowałem właśnie te z 10 Oct 06. X-Fi instaluje się, ale głośniczek jest z czerwonym krzyżykiem ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można wejść w posiadanie Visty poprzez zakup licencji dołączonej do pakietu XP-ka Home i Professional.

Wersja Upgrade jest nielegalna, przecież pełno tego na Allegro jak i w sklepach typu Vobis i Komputronik.

Tak jak obiecywałem dowiedziałem się wszystkich szczegółów nt. kuponów promocyjnych na Vistę dołączaną do XP Home, Pro, MCE.

 

:arrow: Windows'a w/w w wersji OEM trzeba zakupić po 26 października wraz z zestawem komputerowym lub częściami zgodnymi wymaganiami Windows Vista Capable.

 

:arrow: Aby zapisać się na Vistę należy wejść na stronę http://upgradeweb.moduslink.com - wybrać kraj, język systemu i tak dla kuponu.

 

:arrow: W następnym oknie trzeba wybrać wersję Windows'a i jej język. Następnie trzeba podać Product Key z nalepki licencyjnej, numer zamówienia z kuponu (prawy górny róg), nazwę producenta komputera lub sklepu (firmy) biorącego udział w promocji i na koniec należy podać numer seryjny komputera lub numer seryjny płyty głównej.

 

:arrow: Po wybraniu interesującej nas edycji Visty otrzymujemy numer zamówienia - trzeba go zanotować.

 

:arrow: Numer zamówienia wpisujemy na kuponie wraz z imieniem i nazwiskiem.

 

:arrow: Kopię dowodu zakupu Windows'a i zestawu komputerowego wraz wypełnionym kuponem wysyłamy pod wskazany adres.

 

 

Osoby, które zakupiły BOX'a po 26 października na stronach MS muszą odnaleźć formularz, wypełnić go i wraz z kopią dowodu zakupu i górnym wierzchem pudełka muszą odesłać go na wskazany adres.

 

Osoby, które kupiły markowy po 26 października komputer Lenovo, Dell, HP itp. spełniający wymogi Windows Vista Capable postępują jak właściciele kuponów, przy czym dla kuponu wybierają nie i co za tym idzue nie wpisują numeru kuponu.

 

 

MS nie podjęło decyzji wobec użytkowników którzy zakupili legalizacyjne OEM'y do używanych komputerów, na których były nielegalne Windows'y.

Osoby nie posiadające na dowodzie zakupu podzespołów komputera lub zestawu komputerowego zakupionego wraz z Windows'em po 26 października lub zakupiły części/zestaw przed 26 października - nie biorą udzału w zabawie. Przynajmniej na razie, decyzja nie została jeszcze podjęta

 

Tak więc, kupowanie samych Windows'ów z kuponami na Allegro przynajmniej na razie mija się z celem.

 

Proszę o nie karcenie mnie :wink:

Aby wybrnąć z tej sytuacji musimy znaleźć kogoś kto kupi nowy komputer lub podzespoły po 26 października i pożyczy nam lub przekaże duplikat faktury/dowodu zakupu zawierający także jedną z pozycji należącą do Windows'a w wersji OEM . Pod warunkiem, że kupiliśmy oryginalnego Windows'a. W przeciwnym razie będzie to nieuczciwe i nielegalne.

 

Infomacje te otrzymałem od Microsoft Polska po wcześniejszym przemyśleniu ich przez MS.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowej viscie nie idzie odpalic nowych gier.. przykladem jest nfs:carbon... gra krzyczy ze brak directx 9... a vista posiada dx10... za to cs 1.6 dziala bez problemu, opera, konnekt takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj na trybie zgodności. Tą gre da sie odpalic na viscie.

takze na zadnym trybie zgodnosci nie dziala... po 30 min kombinowania ze zgodnoscia i rejestrem dalem sobie spoqj. Orginalne gg takze ni cholery sie odpalic nie chcialo... wywalalo okienko z logiem erroru. W trybach zgodnosci to samo.

EDIT: w wersji 64bitowej brakuje steronikow do mojej grafiki i karty dzwiekowej.... w wersji 32bitowej takich problemow nie bylo.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Windows'a w/w w wersji OEM trzeba zakupić po 26 października wraz z zestaw komputerowym lub częściami zgodnymi z wymogami nowej licencji OEM oraz spełniający wymagania Windows Vista Capable.

Jakie części są zgodne z wymogami nowej licencji OEM?

 

:arrow: W następnym oknie trzeba wybrać wersję Windows'a i jej język. Następnie trzeba podać Product Key z nalepki licencyjnej, numer zamówienia z kuponu (prawy górny róg), nazwę producenta komputera lub sklepu (firmy) biorącego udział w promocji i na koniec należy podać numer seryjny komputera lub numer seryjny płyty głównej.

Tylko płyta główna? Żaden inny komponent?

 

MS nie podjęło decyzji wobec użytkowników którzy zakupili legalizacyjne OEM'y do używanych komputerów, na których były nielegalne Windows'y.

:-|

Osoby nie posiadające na dowodzie zakupu podzespołów komputera lub zestawu komputerowego zakupionego wraz z Windows'em po 26 października lub zakupiły części/zestaw przed 26 października - nie biorą udzału w zabawie. Przynajmniej na razie, decyzja nie została jeszcze podjęta

Czyli kupno samej licencji OEM (bez zestawu lbo komponentu) z kuponem na Vista nie uprawnia do korzystania z Vista?

 

A wiadomo już kiedy podjęta zostanie? Pewnie nie wiadomo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie części są zgodne z wymogami nowej licencji OEM?

Tylko płyta główna? Żaden inny komponent?

:-|

 

Mój błąd, nowa licencja nie wymaga jednoczesnego zakupu z Windą sprzętu, ale by dostać Vistę trzeba sprzęt kupić.

Tzn. na fakturze musi być płyta główna, procesor, zasilacz i inne zabawki by stanowiły działający komputer - tak tłumaczyła mi kobieta z MS by dostać upgrade do Visty. Im więcej części wchodzi w skład tym lepiej. Nie ma ryzyka podważenia.

 

 

Nowa licencja tzn. nowa nalepka w postaci "chmurki" żółto zielonej uprawnia do zakupu gołego Windows'a. Ale na kuponie pisze, że musi być z nowym komputerem aby była możliwość jego upgrade'u do Visty.

 

Na Allegro np. na tej aukcji: 2389050[/snapback]

Czyli kupno samej licencji OEM (bez zestawu lbo komponentu) z kuponem na Vista nie uprawnia do korzystania z Vista?

 

A wiadomo już kiedy podjęta zostanie? Pewnie nie wiadomo ....

 

Zobaczę co wykombinuje Komputronik w tej sytuacji. Ale i tak wszystko zależy od MS.

 

 

 

 

http://allegro.pl/item142044591_microsoft_...64_english.html

 

Co to za wał :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i sie zastanawiam czy urzywanie pirackiej Visty nie jest czyms w rodzaju chodzenie po kruchym lodzie ;)

ten system jest pelen nierozpoznanych jeszcze podprogramow komunikujacych sie z serverami Microsoftu

czy warto ryzykowac ????

 

Mam legalna betke 5384 i tyle mi starczy do polowy przyszlego roku

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wysyła IP, konfig kompa, robi skan ściągniętych mp3, divx'ów i wysyła do MS z CC: do RIAA i BSA. A potem mamy drugą Stalową Wolę :wink:

 

Jakby tak było na serio to dopiero rozpętałaby się burza :lol:

 

Smutni panowie pod drzwiami, a w tym czasie na ekranie monitora pojawia się napis: "Where do you want to go today?".

 

Z tego co wiem to pirat blokuje się po pewnym czasie. Pewnie masa soft'u od MS będzie niedostępna jak teraz dla pirackich XP.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...