Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie widze żadnego problemu w pracy na koncie z ograniczeniami,czyli domyślnym w Vista.

Od dawna na XP na takim koncie siedzę,a ściślej mówiąc na "użytkowniku zaawansowanym" na taki można trochę więcej niż na typowym(w konsoli wpisać "control userpasswords2" jakby co).

Większość dzisiejszych programów (gier)jest pisana z myślą o wielu kontach, i w zasadzie ,wystarczy tylko przy instalacji takiegoż, kliknąć setup "uruchom jako->administrator-->hasło" i po problemie.

Pamiętam jedynie ,że po przesiadce z win98 trzeba było niestety używać konta admina ,bo wiele programów nie chciało się po prostu uruchomić.

Teraz nie ma z tym problemów(choć zastrzegam ,że konto "użytkownik zaawansowany" to co innego niż konto z ograniczeniami)-więc nie widze powodów by siedzieć na adminie,zwłaszcza jak z kompa korzysta ktoś jeszcze oprócz nas.

Chociaż znam wielu ,którzy od zawsze pracują na adminie i nic im się nie dzieje, z drugiej strony BOT nety ciągle istnieją-co jest skutkiem instalki typu kładziemy kawę na ENTER ,podpinamy sieciowkę i jazda...

Więc chyba dobrze ,że wraz z Vistą przeciętny Kowalski(zwany w USA Joe-average Joe),będzie mógł cieszyć się bezpieczniejszym systemem,niekoniecznie znając meandry tego OS-u.

(Korzystam z XP-nie Vista,żeby była jasność).

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BezbronnyPL - "average Joe" zapewne nie raz i nie dwa bedzie ciskal grube wiazanki na to cale UAC, jak mu w trakcie robienia czegos wyskoczy okno, blokujac wszystko inne.

Juz widze te radosne miny graczy, jak im UAC wyskoczy w trakcie grania, wywalajac ich na pulpit ;)

 

Swoja droga, skoro zapis w program Files jest tak "niebezpieczny", ze az trzeba stosowac techniki wirtualizacji, zeby, nie daj Boze, tam usera nie wpuscic, to po co w ogole sobie glowe zaprzatac? Zrobic kazdemu userowi katalog na programy w jego wlasnym profilu, ew. oddzielny katalog dla wszystkich, a Program Files zostawic systemowi na wylacznosc.

 

Z innej beczki - z zaglebianiem katalogow to Microsft IMO mocno przesadza (choc to wada nie tylko Visty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak - skad mozesz wiedziec, ze nie miales prob wlaman itd. skoro nie miales softu ktory o tym informuje? :lol:

Masz rację. Nie mogę, dla tego się poprawiam: Nie potrzebuję wiedzieć, czy ktoś się włamuje do mojego komputera (w co wątpie, bo zanim stwierdziłem, że nie potrzebuje tych wszystkich rzeczy miałem je i nigdy niczego złego nie wykryły za to zżerały moje cenne, bo ubogie zasoby procesora i pamięci, a dodatkowo wkurzały mnie ikonkami w trayu (minimalizm tutaj to moje zboczenie) i migającymi przypomnieniami o aktualizacjach itd. Poza tym i tak nie mam na dysku niczego co byłoby godne czyjejś uwagi.

 

Ja naprawde nie widze problemu, nie podoba sie to nie uzywaj, na dodatek pirata...

Łał! Ale ty jesteś mądry i odkrywczy. Dziękuję za tą cenną radę... Na pewno pomoże mi rozwiązać problem, którego nie widzisz. :wink:

 

Co do pirata:

Po 1. Nie atakuję cię, ale z całym szacunkiem to sprawa moja, ewentualnie policji (oby nie), a nie Twoja.

Po 2. Nie wszystko jest tak proste jak Ci się wydaje, więc ten komentarz mogłeś sobie darować.

 

Wracając do tematu: Moim zdaniem ostatnio windowsy są po prostu nadopiekuńcze, a vista będzie jeszcze gorsza pod tym względem, co mnie martwi. IMO Microsoft powinien sprawić, że vista będzie "elastyczna" jeśli chodzi o dopasowanie do potrzeb użytkownika i mnie umożliwiśc całkowiter wyłączenie tych wszystkich zabezpieczeń jednym przyciskiem, zamiast zmuszać do grzebania w usługach i wyłączania wszystkich niepotrzebnych śmieci przez autopatchera, a takiemu na przykład kucykowi zaoferować dobry firewall, antywira, wyskakujące okienka z prośbą o autoryzację dla programu, migające ikonki w trayu przypominające o aktualizacjach i co tam jeszcze będzie chciał. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym i tak nie mam na dysku niczego co byłoby godne czyjejś uwagi.

Tak pewnie myśli każdy z wielu nieświadomych właścicieli komputerów wykorzystanych do rozsyłania spamu i innych pożytecznych rzeczy.

Konto administratora + brak firewalla, cóż gratuluję odwagi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości nie mam żadnego antywira pod Vistą i nie udało mi się złapać ani jednego szkodnika. Codziennie skanuje dysk Safety Center na Live OneCare http://safety.live.com/site/pl-pl/center/whatsnew.htm Oprócz tego mam drugi dysk z XP, pod którym wykonuje full scan wszystkich dysków przy pomocy Kaspersky'ego i Webroot SpySweeper'em. Przyzwyczaiłem się do braku szkodników.

Vista nie jest taka zła, a UAC to dobry krok. UAC przynajmniej uświadomi (doedukuje) użytkowników co może spowodować użytkowanie konta z pełnymi uprawnieniami administracyjnymi przeglądając m.in. stronki xxx.

 

Mi UAC nie przeszkadza, może dlatego, że podobnie sytuacja wygląda jak w Ubuntu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wywiązała się niezła dyskusja na temat UAC. Miałem podawać link do arta z wss.pl (link podał kilka postów wyżej SGJ) - bardzo ciekawy artykuł. Prawdę mówiąc, chociaż na początku trochę psioczyłem na całe to UAC, ale chyba się przekonałem do tego i na pewno nie będę wyłączał, bo jest to jednak pożyteczna rzecz. Osobom, które twierdzą że poziom bezpieczeństwa z XP im odpowiada, zawsze mogą sobie to wyłączyć... (czego ja nie zrobię, bo kliknięcie od czasu do czsu krzywdy mi nie robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem dotyczący Visty, zainstalowałem sobie na próbę viste żeby sobie zobaczyć co oferuje nowy produkt Microsoftu i wszystko pięknie i wspaniale gdyby nie jedno małe „ale”, chciałem ustawić rozdzielczość natywną dla mojego monitora 1680x1050 a tu niespodzianka brak takowej, wiec sciągnełem stery z nvidi (karta 7900gs) zainstalowałem i dalej brak tej rozdzielczości. Czy ktoś miał podobny problem i jak go można rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go rozwiązać za pomocą rejestru, tylko nie za bardzo wiem gdzie i co trzeba wpisać, z pomocą przyjdzie Ci program Power Strip, jak poprzez niego dodasz rozdziałkę którą potrzebujesz to potem możesz go nawet odinstalować i rozdzielczość powinna być już normalnie do wyboru spod vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tego triku z powerstripem niestety wyskakuje komunikat że rozdziałka jest dodana a zmiany zostaną wprowadzone po restarcie systemu ale gdy odnowa wstaje nic sie nie zmienia a w ustawieniach ekranu nie ma dalej tej rozdzielczości

 

a jeszcze coś dziwnego występuje, instalowałem 2 różne stery i dostępne rozdziałki wcale nie były takie same za każdym razem, dziwne ??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać - albo 32 albo 64 bity wersji Vista Business

Witam,

Obecnie pojawiła się dodatkowe opcja Vista Home Basic 64 bit.

Czy w dwóch zdaniach ktoś mógłby napisać czym się kierować w wyborze Visty 64-bitowej (zarówno wersja home basic jak i biznes mają te same ceny co wersje 32 bit)

 

Procek w kompie: Pentium D 945

 

Czyli krótko: przy upgradzie z win xp 32-bit, wybrać vistę 32-bit czy 64-bit?

 

Pozdr.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze z w drodze upg. do Vista Home Basic sa dostepne wersje 32 i 64 bit. Ja mam XPMC ale moja sciezka prowadzi tylko do 32 bit Premium. Wie ktos moze czy dorzuca do wyboru wersje 64 bit czy raczej moge sie czuc hmm zrobiony bez mydla :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, sterowniki faktycznie działają, jest nawet panel nVidia, ale jak dodaję profile nie zapisuje mi go (mimo że klikam save). Dodatkowo, odpalając panel nVidii "as administrator" (z c:/windows/system32) mam to samo, czyli nie zapisuje ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamowieniem upgrade.

Wysylalem formularz z numerem formularza aktualizacyjnego, COA itd i dopiero za drugim razem przeszedl, bo za pierwszym wyskoczyla strona bledu serwera. Po drugim razie zaladowalo strone do podania swoich danych, wpisalem, klikam dalej i znowu wyskoczyla strona bledu serwera. I teraz [gluteus maximus], bo jak chce jeszcze raz zlozyc zamowienie to juz pisze ze moj nr kuponu juz zostal uzyty. Jak klikam sprawdz stan swojego zamowienia i wpisuje coa to oczywiscie nie znajduje zamowienia. Aha, wszystko klikalem spod IE, zeby nie bylo ze cos nie tak.

 

mial tak ktos?

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko jak przywrócić vistę?

miałem zainstalowaną viste i xp, sformatowałem partycje z xp i przy okazji boot.ini :D

jak zatem przywrócić opcję uruchamiania Visty?

co mam dosać do boot.ini?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się premiera Visty, więc pomyslałem, że nie ma sensu kupować teraz XP, lecz zaczekać do końca miesiąca i kupić od razu Vistę.

 

Ale...

 

Nie powiem, lubię sobie pograć w gierki dla rekalsu, a że dziś zainstalowałem od nowa Vistę postanowiłem odpalić NFS Carbon.

Coż, wrażenie zrobiło to na mnie takie, że po chwili gry przywrócielm z obrazu XP. Przykro mi to stwierdzić, ale pod vistą ta gra chodzi KOSZMARNIE. Maksimum widziałem 30 klatek w rozdziałce 1024x768, średnio - pokaz slajdów. Porównuąc do XP, gdzie w rozdziałce 1280x1024 mam minimum 40 klatek, w zasadzie komentarz jest zbędny.

Nie wiem, czy to wina niedporacowanych sterów, czy rzeczywiście nowe okna są nie bardzo game friendly.

 

Dlatego postanowłem, iż najlepszym rozwiązaniem na dzień dzisjejszy będzie jednak zakup XP z kuponem na Vistę. Przynajmniej będę miał alternatywę, jeśli będę chciał pograć.

 

Teraz jeszcze jedna kwestia, którą chciałem poruszyć. Jak wyglądać będzie instalacja Visty z kuponu? Czy będzie można ją zainstalować na czysto, czy tylko upgrade z XP? A jeśli będzie można na czysto, to czy możliwe będzie postawienie obok siebie XP i Visty (z kuponu od XP)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...