Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam probelm z vista express upgrade. Kupiłem notebooka asusa i teraz chce zkozystac z tej opcji wpisuje wszystko w formularzach jak trzeba a na koncu mam infomacje o jakimś błędzie i ze mam sporóbowac ponownie poźniej. Wie ktoś co z tym zrobić

A może napiszesz jaki to błąd?

 

Ponawiam pytanie żeby nie zaginęło w gąszczu problemów:

Czy finalna (sklepowa) wersja ma logo podczas ekranu bootowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy u was tez tak dlugo dysk pracuje po uruchomieniu visty ?? system niby wszystko juz wczytal, ale dysk pracuje jeszcze ne pelnych obrotach (jakby cos przegrywal) z 15min.. mam viste business.. pozdro

 

PS: wyszly stery do winfast tv2000 xp expert jakby kto pytal :) u mnie dzialaja (te stare z XP z reszta tez :) )

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k a m e r e k - myślę, że jak ktoś nie jest zainteresowany Vistą to tu nie zagląda B)

 

partyboy666 - u mnie też coś jeszcze czyta w tle, ale nie 15 minut, bez przesady :?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

No dzisiaj zaliczyłem pierwszy BSOD bez powodu, miałem włączone GG, Winampa, 3 strony w FireFox i ściągałem pliki we FlashGecie, a tu zaraz BSOD i to w dodatku po angielsku (mam wersję PL) :)

 

Jak się pojawi drugi raz to będę musiał myśleć o powrocie do XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy u was tez tak dlugo dysk pracuje po uruchomieniu visty ?? system niby wszystko juz wczytal, ale dysk pracuje jeszcze ne pelnych obrotach (jakby cos przegrywal) z 15min.. mam viste business.. pozdro

 

PS: wyszly stery do winfast tv2000 xp expert jakby kto pytal :) u mnie dzialaja (te stare z XP z reszta tez :) )

potwierdzam tez mi cos doczytuje z tym ze nie tak dlugo

 

No dzisiaj zaliczyłem pierwszy BSOD bez powodu, miałem włączone GG, Winampa, 3 strony w FireFox i ściągałem pliki we FlashGecie, a tu zaraz BSOD i to w dodatku po angielsku (mam wersję PL) :)

 

Jak się pojawi drugi raz to będę musiał myśleć o powrocie do XP.

no ja tez bsoda zalapalem, co prawda komp jest delikatnie podkrecony ale przetestowany pod katem stabilnosci bardzo dokladnie, acha, ja rowniez go zalapalem w trakcie sciagania pliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Im więcej usług w systemie wyłączam tym więcej mi pożera RAMu :D

Obecnie 74% użyte - gdzie ustawia się plik wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na sali jacyś gracze? ;>

 

Chodzi mi napisanie swoich wrażeń w odniesiniu do tego. Jeśli u każdego występuje taki wzrot pinga, to nawet nie ma sensu myśleć o tym systemie na chwilę obecną :|

 

możliwe że ipv6 (czy jakos tak) trzeba wyłączyć.

 

jesli jest włączone to vista odpytuje dns 2 razy, to moze miec pewien związek... chyba .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Nie macie jakichś stron, gdzie jest opis jakie usługi wyłączyć? Można bazować się na tych XP, bo wiele pozostało pod tymi samymi nazwami, ale jest wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Musiałem pożegnać się z Vistą, co jakiś czas BSOD, jak nie PAGE_INT to inny komunikat. Nie ma jeszcze nawet sterowników pod nForce. Producenci całkowicie skopali sprawę.

 

Poczekam jeszcze z półroku, kompa się jeszcze zmodernizuje, bo teraz nie ma sensu przy tylu błędach, jest strasznie niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista zawiera wszystkie stery nvidii, ale to taki szczegół...

Dokładnie, a tego co nie ma na płytce ściąga sobie sama z netu. W przypadku nF4 było jedno urządzonko, które nie miało sterów, ale po ściągnięciu zostało automatycznie zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza kosztów systemu ochrony treści Windows Vista

 

cytat z konca:

"Proponuję żeby kopie systemu dostarczać wraz z kompletem skoczka spadochronowego: pomarańczowym kostiumem i okularami. Skoro Vista uważa mnie za wroga, niech przynajmniej wyglądam jak trzeba - Daniel Nevin" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Santana a Ty masz legala? ;)

Zmieniłem na Home Premium z Ultimate i chodzi zdecydowanie lepiej :)

 

Co do legalności, dla sprawdzenia, czy się opłaca kupować legala pobrałem wersję "legalnie inną", ale zapewniam, że będę kupował oryginała, bo mi się ten system podoba i cena jest świetna jak na nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowalem sie na wersje Business, w Home Premium denerwuje mnie to Media Center, a wersja Business oprocz tego ze nie ma MC ma moduly do robienia kopii i odzyskiwania danych i inne typowo firmowe rozwiazania :)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

W Home Premium jest Media Center i bardzo przypadł mi do gustu. Vista jest bardzo rozbudowana i to mi się podoba, ten filmik w Media Center jest w świetnej jakości, coś jak HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Wracając do mojego pytania, czy ktoś badał już funkcję w menedżerze urządzeń w ustawieniach dysku "Zaawansowana wydajność"?

 

Nie wiem, czy ją włączać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...