Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

DZIEKI :)

 

Ale z gory przyznam sie ze swojego rozstrzepania. Wygooglalem te strone juz wczesniej ale pominalem w ustawieniach jeden wazny punkt o przestawieniu na RAW. Teraz dopiero slowo w slowo wszystko przeczytalem i dziala :)

 

A dzisiaj gadalem z supportem HP i biadolili ze sterowniki beda dopiero za 2 tygodnie przynajmniej.

 

Jeszcze raz dzieki SGJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

dawno tu nie zagladalem ale powiem szczerze ze nie rozumiem tego co jest w Polsce z ta Vista. Owszem od jakiegos czasu mieszkam w UK i tam kupilem sprzet (w podpisie) do nie go bez niczego dostalem Viste Pro za free i to full wersje pudelkowa no coz chyba Polska musi jeszcze troche poczekac na takie bonusy.

 

A jezeli chodzi o kompatybilnosci to wystarczy ze cos by mi nie dzialalo to juz byla by zadyma w PCWorld (to taki wielki supermarket tyle ze tam jest olny computers parts) a w Polsce to chyba zarzalenie do ksiedza by trzeba bylo napisac by powiedzial o tym na mszy. Ehh dziwny ten nasz ojczysty kraj

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Działa wam hibernacji lub wstrzymanie systemu?

u mnie wyglada to tak system przechodząc w hibernacje niby sie zamyka a po chwili sam startuje wznawiajac system z hibernacji. Natomiast wstymanie powoduje wylaczenie na ok 2 s dyski i wznawia ich prace

system juz sie nie uruchamia

sprzet jak w podpisie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nie go bez niczego dostalem Viste Pro za free i to full wersje pudelkowa

za free to nawet nikt nie zasadzi, viste miales wliczona w cene kompa

 

spytaj sie tych swoich specow jakim programem nagrywaja plyty, jakich sterow uzywaja do drukowania przez print servery i co robia, zeby wiatrak w lapie nie wyl nonsop

 

chciaz faktycznie w polsce nie mamy visty pro to moze wszystko dlatego

mam niestety tylko angielskiego ultimate i nie jest kompatybilny z wszystkim, ale moze powodem jest to, ze laps byl kupiony w polsce

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Działa wam hibernacji lub wstrzymanie systemu?

u mnie wyglada to tak system przechodząc w hibernacje niby sie zamyka a po chwili sam startuje wznawiajac system z hibernacji. Natomiast wstymanie powoduje wylaczenie na ok 2 s dyski i wznawia ich prace

system juz sie nie uruchamia

sprzet jak w podpisie

pozdro

Hibernacja działa bez zarzutu, wstrzymywanie kończy się zgonem po ponownym włączeniu :)

 

Jak będę miał trchoę czasu to popatrzę w profile i konfigurację pod Vistą. W BIOS'ie mam ustawiony tryb tylko S3 bez S1.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem wczoraj Viste i zaraz ja zainstalowalem. Jeszcze jakis rok czasu i moze sie przesiade ale narazie nie ma to najmniejszego sensu.

A tak zeby nawiazac do tematu to czemu Microsoft usilnie narzuca am korzystanie z Clear Type? Po wylaczeniu Clear Type jest taki dziwny kontrast miedzy czcionka a oknami bo okna sa wygladzone a czciona juz nie i do d** to wyglada. Nie mowie juz ze na Clear Type polowa stron jakos dziwnie sie rozmywa i nie da sie na nich nic przeczytac. Gratulacje...

 

Druga sprawa to gdzie jest w Viscie przycisk do przeskoczenia do katalogo nadrzednego (alt + strzalka w gore). Nigdzie nie moglem go odnalezc.

 

DO tego do Visty dochodzi jeszcze ta cholerna niekompatybilnosc z wszystkim co jest na rynku + gowniany wyglad folderow i ogolnie wszystko jest nieczytlene:D

 

Zabezpieczenia polegaja chyba tylko na tym ze Vista pyta sie usera o wszystko nawet o to czy chce otworzyc jakis folder:P A jak widze na reklamach ze zalecaja instalacje Visty bo jest wydajana to az sie noz w kieszeni otwiera

 

Narazie Vista sie nie podniecam i zostaje przy dobrym i sprawdzonym XP Sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem wczoraj Viste i zaraz ja zainstalowalem.

najs... :-P

Jeszcze jakis rok czasu i moze sie przesiade ale narazie nie ma to najmniejszego sensu.

A tak zeby nawiazac do tematu to czemu Microsoft usilnie narzuca am korzystanie z Clear Type? Po wylaczeniu Clear Type jest taki dziwny kontrast miedzy czcionka a oknami bo okna sa wygladzone a czciona juz nie i do d** to wyglada. Nie mowie juz ze na Clear Type polowa stron jakos dziwnie sie rozmywa i nie da sie na nich nic przeczytac. Gratulacje...

skoro clear type wygladza czcionke to czemu dziwisz sie, ze jest poszarpana jak wylaczasz ta funkcje?

dlaczego ms narzuca - moze dlatego poniewaz wiekszosc uzytkownikow pracuje na ekranach LCD?

mogles sprobowac narzedzia ClearTypeTuner? tak jakos to lecialo, mozna dostosowac sobie "rozmycie" do wlasnych potrzeb, no i nie wiem co za strony ci rozmywa, ja takiego efektu nie zauwazylem

Druga sprawa to gdzie jest w Viscie przycisk do przeskoczenia do katalogo nadrzednego (alt + strzalka w gore). Nigdzie nie moglem go odnalezc.

nie siedze teraz na Vista, ale chyba mozna go dodac konfigurujac okna

DO tego do Visty dochodzi jeszcze ta cholerna niekompatybilnosc z wszystkim co jest na rynku + gowniany wyglad folderow i ogolnie wszystko jest nieczytlene:D

ze wszystkim to znaczy z czym? nie jest tak zle, bez przesady, a wyglad mozesz sobie dostosowac tak, ze system bedzie wygladal jak WIN98 Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Pytanko proste czy na sprzęcie jak w podpisie jest sens instalowania Visty ultimate ?? Czy krzaki będą mnie do szału doprowadzać? Ile zajmuje goły system po zainstalowaniu bo muszę partycje przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieeeee okazalo sie, ze moja wspaniala drukarka HP 1020 nie jest wspierana przez Viste !!! Na sterach od XP instaluje sie ale nie drukuje, a pod Viste nie ma ... i tak jest z wiekszoscia laserowek HP !!!

spoko, software do laptopów Toshiby również nie jest kompatybilny (raptem 2 małe aplikacje działają a Power Saver nie); generalnie uważam że warto się wstrzymać z tym systemem na dobre pół roku, wtedy będzie szansa że większość softu będzie już w wersjach kompatybilnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, software do laptopów Toshiby również nie jest kompatybilny (raptem 2 małe aplikacje działają a Power Saver nie); generalnie uważam że warto się wstrzymać z tym systemem na dobre pół roku, wtedy będzie szansa że większość softu będzie już w wersjach kompatybilnych ;)

Ja tam typuje nawet na rok :wink: Dziś troche poczytałem więcej o Viscie i sądze, że gracze raczej powinni zostać przy XP a programiści lub bawiący się obróbkami zdjęć muszą troche wydać na sprzęt bo jednak 1 Gb Ram dobrze nie wystarczy a spokojnie funkcjonować z Vistą to potrzeba 2 Gb Ram. No chyba, że komuś wystarczy Vista Home. Ja tam jeśli mam się przesiąść na Viste to od razu Ultimate :)

 

Gorzej z laptopami bo 5 tysiaków trzeba nazbierać aby Vista na laptopie swobodnie chodziła :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to gdzie jest w Viscie przycisk do przeskoczenia do katalogo nadrzednego (alt + strzalka w gore). Nigdzie nie moglem go odnalezc.

Cały pasek adresu jest przyciskami, dzieki którym mozna przeskoczyc do dowolnego folderu w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały pasek adresu jest przyciskami, dzieki którym mozna przeskoczyc do dowolnego folderu w góre.

dzieki panie SGJ, serio nie wpadlem na to i widze ze nie tylko ja, imho mozna to dodac do FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy systemowy defragmentator, defgarmentuje cały dysk? Nie widzę nigdzie wydzielonych partycji, jak to było pod XP.

Z ciekawosci tez uruchomilem, co on tak ubogo wyglada? juz nawet nie ma graficznego ukladu?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiony z wlasciwosci dysku powinien defragmentowac tylko ten jeden.

 

Ja juz wole wersje działającą z wiersza poleceń. Mozna sobie wybrac dyski i wyswietlic dane o fragmentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhh.... zainstalowałem dziś sterowniki do mojej karty muzycznej (zintegrowanej z Asusem P5B Deluxe) i po skonfigurowaniu wszystkiego dzwięk mnie rzucił na kolana. Gra to o wiele przyjemniej niz pod XP. Niestety, jest jeden problem. Te stery masakrycznie spowolniły mi uruchamianie systemu. Przed instalacją pasek przy ładowaniu przelatywał 2 i pół raza, po instalacji 14 razy !!! Szlag by to...

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhh.... zainstalowałem dziś sterowniki do mojej karty muzycznej (zintegrowanej z Asusem P5B Deluxe) i po skonfigurowaniu wszystkiego dzwięk mnie rzucił na kolana. Gra to o wiele przyjemniej niz pod XP. Niestety, jest jeden problem. Te stery masakrycznie spowolniły mi uruchamianie systemu. Przed instalacją pasek przy ładowaniu przelatywał 2 i pół raza, po instalacji 14 razy !!! Szlag by to...

Nie wiem jaką masz wersje Visty ( 32 czy 64-bit) ale u mnie wszystko śmiga jak przed instalacją tych sterowników.

Sciągnąłem oczywiście najnowsze ze strony asusa pod wersje 64-bit.

A co do dźwięku to ekhem do takiego Live'a 5.1 spooooooro brakuje tej karcioszce - niestety Live nie działa na Viście 64-bit - pora rozejrzeć się za czymś nowszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy komukolwiek się udało odpalić Audigy 2 ZS na Viście 64-bitowej ?

2. To samo z WinFast TV PVR 2000 ?

 

Co do PVR2000 uruchomiłem go na jakichś znalezionych daleko w necie sterach, z tym że nie ma dźwięku i nagrywać nie można. Szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy komukolwiek się udało odpalić Audigy 2 ZS na Viście 64-bitowej ?

2. To samo z WinFast TV PVR 2000 ?

 

Co do PVR2000 uruchomiłem go na jakichś znalezionych daleko w necie sterach, z tym że nie ma dźwięku i nagrywać nie można. Szukam dalej.

Ja mam Audigy ale 1. Pobralem stery ze strony Creativa i bez problemu sie zainstalowaly na Viscie 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo juz o tym

ale wyszedl Update do Visty dajacy mozliwosc odpalenia dowolnego Video jako Desktop

nazwa Microsoft.Windows.Vista.Ultimate.DreamScene.32bit

 

 

 

Niestety ten Update jest przeznaczony tylko dla userow Vista Ultimate

 

 

Czy sprawdzal ktos dzialanie firewalla Zone Alarm w Viscie ??

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje pytania

Czy jest juz jakis sofcik "wylanczajacy" szpiegujace usluggi w Viscie ??

cos jak XPAntySpy dla WindowsXP

 

Czy jest mozliwosc skonfigurowania Menu Ulubione tak jak w Windows XP ?

 

 

z gory dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 512MB tylko w stylu graficznym W98 mogę urzędować? Nie marzy mi się Aero Glass ani jakieś wynalazki 3D bo to mam ładnie na Ubuntu6.06 z XGL. Chcę sprawdzić co tam pan B.G. nowego spłodził ale szaro bure okienka nie przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...