Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

hmm nie wiem jak na viście, ale na XP x64 nie było raczej żadnych problemów, wręcz niektóre programy działały szybciej (32bit), co jak co ale M$ sie napracował nad platformą WOW64 (windows on windows x64)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt

http://www.idg.pl/artykuly/48301_1.html

więc może jednak te 64 :D

z podstawowymi sterownikami nie mam problemu i wersja 64 działa prawidłowo. zastanawiam się jednak czy nadaje się w perspektywie do codziennego zmagania się z Vistą w ramach jej ujarzmiania :) ten osobny katalog na aplikacje 32 troszkę mnie przeraża bo lubię mieć system na oddzielnej mniejszej partycji. zastanawiam się czy można to przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) faktycznie lipa z tą Vistą. to jakbym kupił najnowszego Merola i skupiał się na odnajdowaniu coraz to nowszych usterek. no ale nikt nie powiedział że będzie łatwo ;) Automatic For The People --> Everybody Hurts :lol:

 

btw. jak dzielicie na partycje?

myślę na system 20GB a na swapa 5GB (przy 2GB RAM automat ponoć ustawia plik wymiany na ~4GB)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie DOBIJA fakt, iz wydalem gruba kase na Adobe Photoshop CS2 i mi NIE CHODZI pod Vista :/

 

Wszystkie poprawki do Win sciagniete i lipa ;(

No to rzeczywiście lipa bo ja na swoim CS2 i Viście pracuję zupełnie normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

instaluje viste pod xp i przy wyborze dysku na którym ma być vista zatrzymuję się ponieważ instalatorowi przeszkadza to że HDD na którym chcę zainstalować vistę (250GB SATA samsunga) są partycje :/

 

Dołączona grafika

 

czy w takim wypadku muszę sformatować dysk i usunąć z niego partycje?

 

instalowałem na swoim już vistę ale na dysku ATA i tam nie było problemów z tym że są partycje

 

POzdr.

 

PS. stery do sata zainstalowałem

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

instaluje viste pod xp i przy wyborze dysku na którym ma być vista zatrzymuję się ponieważ instalatorowi przeszkadza to że HDD na którym chcę zainstalować vistę (250GB SATA samsunga) są partycje :/

 

czy w takim wypadku muszę sformatować dysk i usunąć z niego partycje?

 

instalowałem na swoim już vistę ale na dysku ATA i tam nie było problemów z tym że są partycje

 

POzdr.

 

PS. stery do sata zainstalowałem

Skonfigurowałeś w Menedżerze dysków partycję bądź cały dysk jako wolumin dynamiczny stąd Vista nie chce się zainstalować. Z woluminów dynamicznych może złożyć software'owy RAID. Stąd instalator Visty się burzy, bo "obawia" się, że rozwali macierz złożoną z woluminów dynamicznych :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałeś w Menedżerze dysków partycję bądź cały dysk jako wolumin dynamiczny stąd Vista nie chce się zainstalować. Z woluminów dynamicznych może złożyć software'owy RAID. Stąd instalator Visty się burzy, bo "obawia" się, że rozwali macierz złożoną z woluminów dynamicznych :)

jak zmienić na wolumin podstawowy?

muszę cały HDD formatować?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie DOBIJA fakt, iz wydalem gruba kase na Adobe Photoshop CS2 i mi NIE CHODZI pod Vista :/

 

Wszystkie poprawki do Win sciagniete i lipa ;(

Mi też CS2 chodzi bez problemów.

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście lipa bo ja na swoim CS2 i Viście pracuję zupełnie normalnie...

Mi też CS2 chodzi bez problemów.

Jak to zrobiliscie? Ja probuje zainstalowac, dochodzi do konca a potem instalacja sie cofa do 0 i zakancza :( W Viscie mam wszystkie laty, moze to kwestia podwersji CS2, moze macie nowsza / starsza?

 

Na razie pracuje na CS3 beta.

 

ale jaja z tym firewallem - nie mogę znaleźć żadnego :/

KIS 6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIS 6 ;)

ale w moim wypadku to tylko 30 dni ;)

długo szukałem i wreszcie mam :)

Jetico działa śwetnie i jest za darmo :)

problem polegał na tym że po instalacji program wieszał Vistę na ładowaniu pulpitu (black screen) albo wogóle nie chciał wystartować. rozwiązanie - trzeba odinstalować swojego antyvirusa przed instalacją Jetico :) polecam wkleić link do tego programu w pierwszej wiadomości bo naprawdę ciężko o jakiś darmowy i działający substytut zapory wbudowanej w Vistę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ma znaczenie ktory program bedzie zainstalowany jako pierwszy zeby nic nie kolidowało ze sobą.

 

Własnie wyczailem wczoraj (mam 8800 gtx i 680i Evga), że panel sterowania nvidii nie dziala dobrze jezeli zainstalujemy najpierw stary do grafiki na nastepnie ntune.

 

Odinstlaowalem ntune i drivery graficzne, nastepnie zapodalem ntune a potem stery 100.65 i teraz wszystko smiga ok. Mam Viste 64 Premium pl.

 

A jakim programem odtwarzacie filmy z napisami na Viscie 64. Dziala mi Allplayer ale nie do konca dobrze. Tzn wyswietla wszystko ok ale po wejsciu w opcje brakuje na klawiszach fumnkcyjnych napisow. W Viscie 32 bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w moim wypadku to tylko 30 dni ;)

długo szukałem i wreszcie mam :)

Jetico działa śwetnie i jest za darmo :)

A działa ten FW obok systemowego, czy należy go wyłączyć przed instalacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa ten FW obok systemowego, czy należy go wyłączyć przed instalacją?

i tak i tak :)

niestety nie chciał mi działać z CA Anti-Virus więc zainstalowałem Avasta.

mimo to przed instalacją autor zaleca wyłączenie lub wyinstalowanie programu antyvirusowego.

 

czadowo że można sobie zassać ms Virtual Machine =)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, teraz Vista działa tylko w trybie 3D, więc prędkość wentylatora będzie taka jaka jest ustawiona na tryb 3D w karcie... Kiepawo...

A wiesz co to zarządzanie energią? Wystarczy wejść w profil i ustawić na max oszczędność i grafa pracuje w trybie 2d - czyli takty , obroty i napięcie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank działa EVEREST Ultimate Edition 2007.

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze słówko na temat tunera Winfast PVR2000 (ze sprzętowym MPEG2) Udało się go uruchomić na Viście 64bit z dźwiękiem i nagrywaniem czyli wszystko działa. Stery znalezione daleko w necie TU (CX2388X.WHQL)' soft z płytki: PVR2 (czyli od cyfrowej karty DTV Winfasta).

I co najważniejsze: dźwięk jest ale z kartą Creativa Live 5.1 - z Audigy SE jeszcze nie udało się odpalić, czyli wniosek że stery nadal niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy jest sens instalować 64 bity czy może jednak 32. w zasadzie z tego co zauważyłem to problemy są podobne ale zastanawiam się jak z programami pisanymi pod 32. zauważyłem że Vista robi specjalny folder na te aplikacje - troszkę miszmasz będzie na dysku :/ musi też w jakiś sposób 32-bitowe rozkazy tłumaczyć na 64 więc pewnie traci na to troszkę czasu i mocy. zastanawiam się co zyskam w zamian. problemy z w pełni zgodnymi aplikacjami mogą być większe - dostępność (?) mniejsze szanse na zgodność i możliwość uruchomienia starych progsów (?)

WinXP x64 robi to samo i specjalnie w niczym to nie przeszkadza. Dla użytkownika jest lepiej bo widzi co jest w 32bit a co w 64 ;)

 

Z WinXP x64 byłem bardzo zadowolony, ale wybrałem Vistę 32bit ze względu na lepszą dostępność driverów.

Za jakiś czas chętnie dokupię nośnik z Vistą 64bit za te 10$ jak zapowiada MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...