Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ja po instalacji driverów 100.65 na kompie żony na Vista HP 32bit nie mogę odpalić cs'a ....

chyba czeka mnie jakiś reinstal tego systemu bo wszystko zaczęło się je....ć

nawet już pierwsze komunikaty pt " Explorer przestał działać" etc...

PS. po instalacji VistaCodecPack i próbie odpalenia czegokolwiek przez mediacenter, kończy się BLUESCREEN'em :]

kodeki od XP działają dużo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem:

Przy każdym uruchomieniu systemu wyskakuje mi komunikat że update.tmp przestał działać i tak kilka razy w ciagu pierwszych minut po uruchomieniu.

Jest to troche irytujące tym bardziej że zjada mi blisko 100% zasobów procesora.

Macie jakis sposób na to?

 

PS i jeszcze jedno - jest jakiś wpis w rejestrze umożliwiający zmiane odświeżania ekranu z defaultowej (która jest źle odczytywana) na inną np 75hz??

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z modemem motorola sb5100 po vistą 64 bit nie działają sterowniki a pod 32 bitową działają ale już wywaliłem ją :( a chciałbym zostać już na 64.Myślę że pod neostradą nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"update.tmp przestał działać" <-- też to mam :)

tzn żona :] i nie wiem jak tego dziadostwa się pozbyć

 

Co do neostrady to problem istnieje bo większość producentów modemów na USB nie ma jeszcze sterów pod Viste ...

Na stronie TPsa jest pare sterowników dstępnych... sprawdź czy jest to czego szukasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh - no to teraz trzymałoby się to kupy

Jak można korzystać? - z przyzwyczajenia :D

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedz.

PS a nie znasz może odpowiedzi na moje inne pytanie odnosnie odświeżania?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"update.tmp przestał działać" <-- też to mam :)

tzn żona :] i nie wiem jak tego dziadostwa się pozbyć

 

Co do neostrady to problem istnieje bo większość producentów modemów na USB nie ma jeszcze sterów pod Viste ...

Na stronie TPsa jest pare sterowników dstępnych... sprawdź czy jest to czego szukasz ...

odznacz to co na screenie i bedzie spokój

Dołączona grafika

a propo wirtualnych napedów ,co uruchomienie to bluescreen a winowajcą był Virtual CloneDrive

p.s.

narazie Daemon bez problemów

 

przy okazji cos co mnie drażni choc niby wszystko działa ale ....

Dołączona grafika Dołączona grafika

szukałem rozwiazania w sieci ale nic konkretnego nie ma na ten temat , robiłem cuda na patyku ale nie dałem rady :? :mad:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Może to jest secondary radzio :D, albo nieobsługwane narazie VIVO (nie wiem czy masz).

Game port mam zainstalowany jako... "nieobsługiwany standartowy port gier" :D

Dołączona grafika

Nie wiem co to za urządzonko PCI do ISA. Nie pamiętam co to było pod xpekiem. W każdym razie nie zauważyłem, żeby coś nietak działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Może to jest secondary radzio :D, albo nieobsługwane narazie VIVO (nie wiem czy masz).

Game port mam zainstalowany jako... "nieobsługiwany standartowy port gier" :D

 

Nie wiem co to za urządzonko PCI do ISA. Nie pamiętam co to było pod xpekiem. W każdym razie nie zauważyłem, żeby coś nietak działało.

bardzo możliwe że chodzi o VIVO i brak na karcie obsługi HDCP(i ta całą ochroną przed ogladaniem pirackich kopi) ,zara oblookam z tym portem gier Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zainstalowałem vistę to katalog windows miał chyba jakieś 3,5GB :) jednak szybko zwiększył się do 7GB O.o

jaka może być tego przyczyna? stery chyba nie zajeły 3,5GB !

może macie jakiś program do czyszczenia ze śmieci visty (?)

 

POzdr.

 

PS. kopie zapasowe itp. backupy usunięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go opróżnić? :E

co w nim jest?

rzeczywiście jest spory :P

 

POzdr.

Dołączam do pytania. Co zawiera katalog winsxs ? I dlaczego usunięcie go powoduje problemy ? Czy ten katalog jest niezbędny ?

 

W XP kiedyś było podobnie, że w windows/system32/cośtam (dll?) znajdował się backup całej płytki z xpekiem i można było to spokojnie usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do pytania. Co zawiera katalog winsxs ? I dlaczego usunięcie go powoduje problemy ? Czy ten katalog jest niezbędny ?

 

W XP kiedyś było podobnie, że w windows/system32/cośtam (dll?) znajdował się backup całej płytki z xpekiem i można było to spokojnie usunąć.

 

Cytat z Chip-a

 

Wreszcie porządek z DLL

Problemy z aplikacjami korzystającymi z różnych wersji bibliotek DLL są od dawna frustrujące - zarówno dla programistów aplikacji okienkowych, jak i ich użytkowników. Nowa wersja Windows wreszcie rozwiązuje ten problem i obecnie równocześnie mogą działać dwie aplikacje korzystające z różnych wersji bibliotek DLL. Windows XP wykorzystuje w tym celu folder o nazwie WinSxS (Windows Side-by-Side). Przechowuje w nim różne wersje komponentów mogących powodować problemy z DLL. To, z której wersji biblioteki korzysta aplikacja, może określić tzw. manifest zainstalowany w systemie. Manifest jest plikiem zapisanym w formacie XML. Zdefiniowano w nim wersje bibliotek oraz relacje pomiędzy komponentami (klasy COM, interfejsy). Można więc tworzyć aplikacje, które na pewno nie zakłócą działania innych programów i będą korzystały z określonej wersji biblioteki nawet wtedy, gdy system zawiera również jej nowszą edycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może macie jakiś program do czyszczenia ze śmieci visty (?)

:lol2: może najpierw naucz się go obsługiwać :wink2:

pod tą platformę ciężko o jakiś wybór jeśli idzie o aplikacje użytkowe, system jest dostępny od ledwie miesiąca - jeszcze dobrze nie pojmujesz różnic pomiędzy nim, a jego poprzednikiem i chcesz go czyścić ze śmieci? o czym Ty mówisz? ale kasuj, kasuj! tylko nie rób relacji na żywo - interesujące mogą być jedynie konstruktywne konsekwencje takiego postępowania więc na nich się skup :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Po długiej nieobecności przy kompie, oczywiście Vista powraca do ekranu wpisywania hasła. Jednak gdy wpiszę hasło (poprawne hasło - żeby się jakiś nabijacz postów-troll nie przyczepił) i zaloguję się, pojawia się mnóstwo pasków od jednego konta ekranu do drugiego. Pomaga tylko reset :( . Już mam dosyć, mam stery 100.65, wcześniej 100.04 czy jakoś tak. Oba są po polsku. Zna ktoś odpowiedź na ten durny problem?

 

P.S. Ktoś już o tym pisał w tym temacie, odp. nie było... :(

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: może najpierw naucz się go obsługiwać :wink2:

pod tą platformę ciężko o jakiś wybór jeśli idzie o aplikacje użytkowe, system jest dostępny od ledwie miesiąca - jeszcze dobrze nie pojmujesz różnic pomiędzy nim, a jego poprzednikiem i chcesz go czyścić ze śmieci? o czym Ty mówisz? ale kasuj, kasuj! tylko nie rób relacji na żywo - interesujące mogą być jedynie konstruktywne konsekwencje takiego postępowania więc na nich się skup :)

pozdrawiam

znalazłem programy takie jak:

Vista Manager

i najnowszy CCleaner :)

 

kolejny problem może pomożecie:

 

Dołączona grafika

 

w managerze urządzeń żadnych konfilktów :-| wcześniej normalnie liczyło mi te punkciki

 

POzdr.

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z prawami dostępu do katalogu Windows\System32\licensing\pkeyconfig\ za CHINY LUDOWE nie potrafie nadpisać bądź usunąć istniejącego w nim pliku, loguje się jako Administrator,kontrola konta użytkownika wyłączona - zawsze kończy sie pluciem że niemam uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko za pierwszym razem się zbulwersował, ale był na okienku komunikatu przycisk kontynuuj (czy jakoś tak) i nadał mi uprawnienia.

Sprawniej i przyjemniej niż xpeku :D

 

 

edit

To przy okazji mam pytanie. Czy można coś zrobić, żeby przy nagrywaniu DVD nie robił plików tymczasowych, albo żeby robił je na innym dysku?

edit2

Dobra, już rozkminiłem. Właściwości napędu/nagrywanie.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Po długiej nieobecności przy kompie, oczywiście Vista powraca do ekranu wpisywania hasła. Jednak gdy wpiszę hasło (poprawne hasło - żeby się jakiś nabijacz postów-troll nie przyczepił) i zaloguję się, pojawia się mnóstwo pasków od jednego konta ekranu do drugiego. Pomaga tylko reset :( . Już mam dosyć, mam stery 100.65, wcześniej 100.04 czy jakoś tak. Oba są po polsku. Zna ktoś odpowiedź na ten durny problem?

 

P.S. Ktoś już o tym pisał w tym temacie, odp. nie było... :(

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z prawami dostępu do katalogu Windows\System32\licensing\pkeyconfig\ za CHINY LUDOWE nie potrafie nadpisać bądź usunąć istniejącego w nim pliku, loguje się jako Administrator,kontrola konta użytkownika wyłączona - zawsze kończy sie pluciem że niemam uprawnień.

Windows\System32\Licensing\pkeyconfig i kliknij prawym przciskiem myszy na plik pkeyconfig.xrm-ms następnie kliknij - Properties -> zakładka Security -> kliknij Advanced -> zakładka Owner -> kliknij Edit, następnie z listy wybierz Administrators i kliknij OK, Yes itd., następnie zamknij ustawienia.

Ponownie kliknij prawym przciskiem myszy na plik pkeyconfig.xrm-ms następnie kliknij - Properties -> zakładka Security -> kliknij Advanced -> kliknij Edit, wybierz z listy Administrators i kliknij ponownie Edit, następnie zaznacz pole "Allow" przy "Full Control" i wciśnij OK, Yes itd., pozamykaj okna ustawień pliku.

A potem w Safe Mode i możesz sobie robić z tym plikiem co chcesz, nie interesuje mnie po co :blurp:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z prawami dostępu do katalogu Windows\System32\licensing\pkeyconfig\ za CHINY LUDOWE nie potrafie nadpisać bądź usunąć istniejącego w nim pliku, loguje się jako Administrator,kontrola konta użytkownika wyłączona - zawsze kończy sie pluciem że niemam uprawnień.

 

Hehe, no ładnie - muszę cię zmartwić, ta metoda już nie działa. Kiedyś z ciekawości to testnąłem ;) Po kilku dniach Vista kapnęła się, że coś nie halo :)

 

 

Sposób (oficjalny i legalny) jak przedłużyć działanie Visty bez aktywacji ze standardowych 30 dni do 120. Aby przedłużyć działanie o kolejne 30 dni, z shell'a tekstowego trzeba wstukać:

slmgr -rearm

Można tego użyć 3x, co daje 120 dni.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z prawami dostępu do katalogu Windows\System32\licensing\pkeyconfig\ za CHINY LUDOWE nie potrafie nadpisać bądź usunąć istniejącego w nim pliku, loguje się jako Administrator,kontrola konta użytkownika wyłączona - zawsze kończy sie pluciem że niemam uprawnień.

Ojj, "Chce scrackowac Vistę ale nie umiem" :wink: :lol:

 

 

W przyszłym tygodniu MS powinien udostepnić triala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj, "Chce scrackowac Vistę ale nie umiem" :wink: :lol:

Oj umie, umie :) :D

 

tylko że akurat ten sposób zakończyl się niepowodzeniem :/ :sad:

 

ma ktoś może na zbyciu oryginalne pliki : pkeyconfig.xrm-ms, oraz tokens.dat ??

jesli tak to poprosze na poczte dth.techart@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...