Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy systemu Windows Vista skarżą się na forach internetowych, że czasami kopiowanie, przesuwanie oraz kasowanie plików trwa bardzo wolno. Przekopiowanie kilkunastu megabajtów może zająć aż 20 minut.

Tez mam tak podobnie. Zreszta PMP tez o tym pisał. A do tej pory nie wiedzialem ze jest na to jakas poprawka.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tak podobnie. Zreszta PMP tez o tym pisał. A do tej pory nie wiedzialem ze jest na to jakas poprawka.

Widzę ze nadal nie rozumiesz.

Wejdz na http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/931770 i przeczytaj dokładnie czego dotyczy ta poprawka. Podpowiem, nie tego co napisali na dp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tak podobnie. Zreszta PMP tez o tym pisał. A do tej pory nie wiedzialem ze jest na to jakas poprawka.

I co podzialal ten hotfix? Tez mi wolno kopiuje i sie zastanawiam czy instalowac.

 

Jezu BOX 8| toż to 1.8k a PL :D

Chyba, ze to "legalny inaczej" ;) Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legalny inaczej = dostałem taką wersje :]

 

Pytanie czy instalować i 32 czy 64 ?

narazie 32 bo i tak jest wystarczająco dużo problemów ;)

 

Ultimate ROX :cool:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie 4226

„Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP”

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu dla VISTA 64?

Dla XP był na to sposób, albo podmiana pliku, albo za pomocą programu „xp-AntiSpy” i pewno jeszcze istnieje mnóstwo innych sposobów. Niestety dla VISTY nie mogę znaleźć ani jednego…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprobować dodać ten klucz do rejestru. Defaultowo go nie ma, ale może nie zaszkodzi go dodać ;)

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/Tcpip/Parameters i zmieniamy wartość klucza 'TcpNumConnections' na '00000020'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Kilka szybkich pytan mam :)

1. Po uruchomieniu AllPlayera czy tez OpenP2M obraz mignie i wylącza mi sie Areo. Czy to normalne?

2. Czy ktoś ma pilota do kompa i potrafi skonfigurować Girdera pod Vista?

3. Czy na płycie glownej Gigabyte K8N Ultra SLI dziala cool & quit? Chciałbym uniknąc zabawy z programem RightMark CPU

4 Temat ALC850. Mam głośniki Logitecha x-530 jak rozprowadzic dzwiek na wszystkie glosniki w foobarze?

Nie chodzi mi o efekty 5.1 tylko o to aby w kazdym byl ten sam dzwiek. W XP bylo to mozliwe a jak sobie poradzic z tym problemem pod Vistą?

 

Reszty pytan nie pamietam :)

Jak sobie przypomne to je zadam, tak wiec bez obaw :P

 

Dzieki za odpowiedzi no i..

normalnie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi filmikami to też mam problem w Operze. Raz odtwarza, a raz mam puste okno i napis że potrzebna jest wtyczka. Zależy od strony.

A jak już załduje wtyczkę, to wyłącza się Aero i muszę zamykać tą stronę i wyłączac Operę żeby spowrotem się załączyło.

Pod IE7 oczywiście tego problemu nie ma :blink:

Z odtwarzaczmi coś takiego się robi tylko przy odtwarzaniu quictime'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam kilka osób miało problemy (na płytach głównych z nforce4) z postawieniem visty na raid lub jej wykryciem w systemie i nikt nie zgłębił tego tematu a szkoda bo jak sie okazuje problem nadal istnieje. Ci którzy nie chcą czekać na nowe stery od nvidii odsyłam na forum nforcershq.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby skorzystać z poważniejszych opcji Defragmentatora, należy wybrać logo Windows |

 

Wszystkie Programy | Akcesoria, następnie kliknąć prawym klawiszem myszki w Wiersz

 

Poleceń i wybrać Uruchom Jako Administrator | Kontynuuj.

 

Uzyskamy teraz dostęp do Wiersza polecenia Administratora, w którym możemy skorzystać

 

z programu defrag.exe. Wpisując defrag /? zobaczysz spis opcji: defrag -c wykona

 

defragmentację plików na wszystkich dyskach, defrag c: -f -v wykona defragmentację

 

nawet wtedy, gdy na HDD pozostało mało wolnej przestrzeni. Jednocześnie aplikacja

 

będzie nieco bardziej szczegółowo będzie informować o swych poczynaniach.

 

Zanim jednak przejdziemy do defragmentacji, warto wpisać polecenie defrag [dysk] -a,

 

które spowoduje analizę przestrzeni zajmowanej przez pliki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Może nazbyt ascetycznie to wygląda i większości to nie wystarczy więc sprawdziłem jeden z niewielu jeszcze defragmentatorów pod vistę: Perfect Disk 8 Build 46 - do pobrania wesja 30 dniowa.

 

Dołączona grafika

 

PO przeprowadzeniu testów stwierdzam: defragmentator systemowy robi to na odpier......, żeby nie powiedzieć byle jak. Najpierw przeprowadziłem defragmentację systemowym, niby wykonał defragmentację - następnie programem Perfect Disc.

Zaczął defragmentację od nowa jakby nic wcześniej nie było robione,dowodem pofragmentowane pliki w okienku programu. Trwała ona stosunkowo krótko (25 Gb systemu w około 25 minut).

Więc chcąc mieć dobrze zdefragmentowany dysk nie możemy polegać na programie systemowym visty - niestety !

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O&O Defrag

Owszem, potwierdzam. To chyba najlepszy program do defragmentacji z jakim miałem styczność.

Dyski można defragmentować na 5 sposobów, można wybierać konkretne pliki które mają lub nie mają być poddane defragmentacji, planować automatyczne wykonywanie zadań itp itd.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, potwierdzam. To chyba najlepszy program do defragmentacji z jakim miałem styczność.

Dyski można defragmentować na 5 sposobów, można wybierać konkretne pliki które mają lub nie mają być poddane defragmentacji, planować automatyczne wykonywanie zadań itp itd.

Polecam

Tylko przez tą ilość sposobów, nie wiem który jest najlepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie łatki - zainstalowałem - i pliki faktycznie szybciej się kasują (choć KB opisuje raczej nędze w kopiowaniu po SMB) :)

Moze postaw obok drugi, czysty system i porównaj :)

Bo jak jest napisane w KB łatka nie tylko dotyczy samego kopiowania z sieci ale i zawiera tylko zaktualizowany sterownik SMB.

 

 

Tylko przez tą ilość sposobów, nie wiem który jest najlepszy ;)

W hepie są opisy i przykłady do czego który najlepiej wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia z vista trwała ten jeden weekend. W piatek dostałem viste ultimate z pracy, zainstalowałem ją - miło sie zaskoczyłem. Zadomowiłem sie z nia troche, zaczałem to urządzac tak jak to zawsze na xp było. Było super, do momentu gdy zaczałem pobierac aktualizacje. Wlasnie pare minut temu po restarcie moja viste diabli wzieli, teraz pisze z XP bo vista przy odpalaniu wywala niebieski ekran STOP, kazacym sprawdzic hardware, software, wylaczyc cos w biosie bo inaczej bedzie bum. Odpalilem tryb awaryjny, usunalem te łatki, ale nadal to samo. Kurna fajna była ta vista, ale nie mam cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...