Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem programy typu nero, speedfan, firefox. Oczywiscie wszystko w miare jak najnowsze aby nie było problemów z vistą, zadnych cracków. Wylaczylem zbedne usługi, te ktore podaja na prawie kazdym site o optymalizacji. Straciłem cała sobote na oswajanie sie z tym systemem i dzis wieczorem chyba coś/ktoś/nie wiem co ale kiepskie sobie jaja robi. Szkoda ze nie moge uwierzyc, ze to taki zart prima aprilisowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobacze na innym procu, ale to na pewno nie wina tego. Nie potrafie sobie wytlumaczyc co przekombinowałem, korzystałem jak narazie tylko z internetu i winampa :mur: reszta to sprawy czysto konfiguracyjne, ustawienie tempa na inna partycje, dokumentów, [ciach!]ły w sumie. Nagle mnie wzieło na zainstalowanie aktualizacji - no bo w koncu czemu nie?? przeciez to poprawi działanie. Widocznie nie, zaraz wyedytuje posta i wstawie fotke z tym blue screenem.

 

link:

http://img520.imageshack.us/img520/1412/dsc00690nj2.jpg

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pogodzic viste z linuksem?

 

xp mam na pierwszym dysku

kubuntu(hdb1) i viste na drugim

 

problem jest z grubem, bo wogole nie startuje

 

po wykonaniu(liveCD)

sudo mkdir /mnt/rootsudo mount -t ext3 /dev/hdb1 /mnt/rootsudo mount -t proc none /mnt/root/procsudo mount -o bind /dev /mnt/root/devsudo chroot /mnt/root /bin/bash
sudo grubfind /boot/grub/stage1 >>>>znajduje hd(1,1)root (hd1,1)setup (hd1)quit
nie mam gruba :| Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobacze na innym procu, ale to na pewno nie wina tego. Nie potrafie sobie wytlumaczyc co przekombinowałem, korzystałem jak narazie tylko z internetu i winampa :mur: reszta to sprawy czysto konfiguracyjne, ustawienie tempa na inna partycje, dokumentów, [ciach!]ły w sumie. Nagle mnie wzieło na zainstalowanie aktualizacji - no bo w koncu czemu nie?? przeciez to poprawi działanie. Widocznie nie, zaraz wyedytuje posta i wstawie fotke z tym blue screenem.

 

link:

http://img520.imageshack.us/img520/1412/dsc00690nj2.jpg

na 100% nie instalowales cracka :) od Paradoxow ?

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze postaw obok drugi, czysty system i porównaj :)

Bo jak jest napisane w KB łatka nie tylko dotyczy samego kopiowania z sieci ale i zawiera tylko zaktualizowany sterownik SMB.

W hepie są opisy i przykłady do czego który najlepiej wybrac.

Na laptopie o typowo biurowej konfiguracji - widzę zdecydowaną poprawę szybkości kasowania plików _lokalnie_.

Na PC o dobrej konfiguracji - nie widzę żadnej poprawy.

 

A w kwestii SMB - nie zauważyłem jakoby działało to wolniej niż powinno (empirycznie bo żadnych testów nie robiłem, aczkolwiek po LANie gigowym pliki lecą jak na XP - około 26 MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta był zainstalowany crack. Moj genialny kuzyn wczoraj go zainstalował, a mowił dziad jeden ze wpadnie na 20min materiały sobie do matury posciagac :mur: Nie zle, instalowac crack na oryginalny system :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta był zainstalowany crack. Moj genialny kuzyn wczoraj go zainstalował, a mowił dziad jeden ze wpadnie na 20min materiały sobie do matury posciagac :mur: Nie zle, instalowac crack na oryginalny system :damage_wall:

odpal system z czegos co da Ci mozliwosc wgladu w pliki (np.Linux Live) usun plik royal.sys z

katalogu c:\windows\system32\drivers - i zrobione ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pogodzic viste z linuksem?

 

xp mam na pierwszym dysku

kubuntu(hdb1) i viste na drugim

 

problem jest z grubem, bo wogole nie startuje

 

po wykonaniu(liveCD)

sudo mkdir /mnt/rootsudo mount -t ext3 /dev/hdb1 /mnt/rootsudo mount -t proc none /mnt/root/procsudo mount -o bind /dev /mnt/root/devsudo chroot /mnt/root /bin/bash
sudo grubfind /boot/grub/stage1 >>>>znajduje hd(1,1)root (hd1,1)setup (hd1)quit
nie mam gruba :|
Ustawiales bootowanie na drugi hdd? Bo bez tego bedzie startowal z pierwszego.

 

Miał wyjść trial w marcu i nic, nic nie ma.

Ano miał. Tez na niego czekam...

 

W czym leży przewaga O&O nad Perfect Diskiem? :rolleyes:

Wszystkim i niczym :) Zainstaluj sobie oba i wybierz, ktory Ci bardziej pasuje.

W O&O przydają się rózne sposoby defragmentacji czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zmusic zintegrowanej dzwiekowki na moim DS3 do dzialania pod Vista. Wywala blad "bad dierectsound driver" Wszytko bylo ok, i nagle padlo samo z siebie. Probowalem juz najnowszych sterownikow, automatycznego wyszukiwania, sterow od plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim i niczym :) Zainstaluj sobie oba i wybierz, ktory Ci bardziej pasuje.

W O&O przydają się rózne sposoby defragmentacji czasem.

Nie no, fachowa porada... ;)

Kiedyś stanąłem przed wyborem defragmentatora z tych dwóch i wtedy padło na Perfect Diska. Sądziłem, że skoro taki zaawansowany user (no dobra! admin ;)) jak Ty sugeruje instalację O&O, to musi być w nim coś lepszego niż to, co jest w Perfect Disku. Teraz natomiast stawiasz na równi obydwa programy i jestem trochę rozczarowany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Get 32-bit Vista support 4GB or more

 

Straight Cut and Paste.

 

You’re probably wondering why I picked a number as horrible as 3.5GB? Why not 4GB? Well, there’s a really technical explanation for this but to make a long explanation short, 32-bit operating systems can only handle up to 4GB of memory. Along with the RAM, you also have other memory-mapped devices such as your video cards. The memory used counts towards the 4GB virtual memory address capacity of a 32-bit operating system. But actually, the world does not end at 4,096 megabytes for 32-bit Windows Vista users anymore because the Arsgeek is here to save the day.

 

If you’ve accidentally bought 4GB of RAM, this may be a good idea. And I say may because many 32-bit operating systems begin to lose efficiency as they surpass the 4GB mark. For that reason, if you have less than 3GB RAM, it’s not necessarily the best idea to go out and buy some more RAM. If you want to utilize more RAM (between 8GB and 128GB), you can always switch to 64-bit Windows Vista. Alright, enough babbling. Let’s get started.

 

Steps:

 

1) Access cmd: Click on the Start Pearl > type cmd in the Search Bar > and press Ctrl + Shift + Enter (this allows you to run cmd in administrative mode)

 

2) Type BCDEdit /set PAE forceenable

 

“BCDEdit is a boot configuration editor for the command line. Using the above command you’ve just enabled Physical Address Extension (PAE) which can address memory larger than 4 GB. ”"

Cytat z guru3d.com jak się przyda to dobrze, jak nie lub było to nie bić usunę posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytanka:

- jaki proponujecie rozmiar swapa dla Visty32 2x1024? (preferuje oddzielną partycję na plik wymiany)

- jaki rozmiar pliku wymiany zostawić na systemowym? (z reguły pod XP zostawiałem jakiś minimalny z uwagi na większą stabilność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam śmieszny, ale i strasznie wkurzający problem z ikonami w Menu start. Wczoraj wszystko się pomieszało, nic nie jest na swoim miejscu. Szczegóły na screenach. Wiecie jak to naprawić ??? dzięki

Przycież wszystko masz tam ok. Na drugiej fotce wystarczy wcisnąc Wstecz i spowrotem powinieneś miec widok ostatnio używanych i "przyklejonych" programów.

 

Swapa próbowałem ustawiac na sztywno - 1GB (w końcu mam "dużo" RAMu), potem 2GB i po kilku dniach sytem zaczynał lekko przymulac (mielic dyskiem) i dłużej się wyłączał. Nie znam się, ale mam wrażenie, że po jakimś czasie następowała fragmentacja danych w samym pliku swapa. Może najlepsze rozwiązanie, to oddzielna partycja i czyszczenie swapa przy zamykaniu.

Ostatecznie zostawiłem na kontrolowany przez system na partycji systemowej (nie mam miejsca na oddzielną). To chyba jedyn rzecz, której brakuje mi po xpeku - wyłączony swap :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycież wszystko masz tam ok. Na drugiej fotce wystarczy wcisnąc Wstecz i spowrotem powinieneś miec widok ostatnio używanych i "przyklejonych" programów.

Przyjrzyj się. Od kiedy GG ma ikonkę Outlooka 2007? Każda ikona jest nie taka jak trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam śmieszny, ale i strasznie wkurzający problem z ikonami w Menu start. Wczoraj wszystko się pomieszało, nic nie jest na swoim miejscu. Szczegóły na screenach. Wiecie jak to naprawić ??? dzięki

To może najpierw powiedz gdzie grzebałeś i co zrobiłeś, że się tak porobiło. "Samo" się nie zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw powiedz gdzie grzebałeś i co zrobiłeś, że się tak porobiło. "Samo" się nie zepsuło.

A no właśnie samo, podczas normalnej pracy skopał się explorer, więc wylogowałem się i zalogowałem ponownie i wtedy już była kaszanka.

PS ostatecznym rozwiązaniem było Przywracanie systemu, teraz jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z dyskami SATA. Mam płytę na nforce4 i mimo że mam dyski sata, to nie mam możliwości podłączenia czy odłączania ich na włączonym sytemie. (hotswap nie działa). Poprostu nie ma tej ikonki w trayu że mogę bezpiecznie odłączyć urządzenie. Na windowsie xp jest ok i mogę to robić ale na viście nie.

Mam viste ultimate x86

Czytałem trochę ten temat (wcześniejsze posty) i ktoś tam pisał o sterownikach na windows update do kontrolera SATA, ale ja ich nie widzę.

Czyli w skrócie moje dyski sata nie pracują w trybie sata, ale ata.

 

Błagam pomóżcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany - przepraszam - jestem ślepy ;)

a co przede wszystim miało taki kojący wpływ na użycie m.?

ja korzystając z http://www.speedyvista.com/ powoli wywalam zbędne usługi z autostartu i z ~850 zszedłem w ten sposób do ~440 - myślę, że to nie koniec :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...