Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypową kartę sieci bezprzewodowej Broadcom BCM 4301na PCI. Jedynymi sterownikami jakimi dysponuję do niej to stery pod XP. Po próbie ich instalacji pod vistą komp zaczyna się poruszać żabimi skokami - pracuje jakbym na pokładzie miał Pentium 100.

Jest jakaś szansa na zmuszenie visty do przyjęcia tych sterów bez pracy skokami ?

Niestety ale w tym systemie jestem trochę zielony :)

W necie nie znalazłem starownika do w/w karty pod system vista. Jedyny jaki znalazłem to taki jak posiadam.

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta dźwiękowa to Sound Blaster Live 5.1 a problem jest następujący. W teście Visty grają wszystkie głośniki a przy odtwarzaniu muzyki tylko dwa przednie i subwoofer. Sterowniki miałem najpierw standardowe (Vista sama pobrała z netu) potem zainstalowałem te ze strony Creativa ale nic się nie zmieniło. Ktoś rozwiązał już podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta dźwiękowa to Sound Blaster Live 5.1 a problem jest następujący. W teście Visty grają wszystkie głośniki a przy odtwarzaniu muzyki tylko dwa przednie i subwoofer. Sterowniki miałem najpierw standardowe (Vista sama pobrała z netu) potem zainstalowałem te ze strony Creativa ale nic się nie zmieniło. Ktoś rozwiązał już podobny problem?

Ja mam co prawda Audigy LS, ale u mnie też przez długi czas nie było dźwięku 5.1 przy odtwarzaniu filmów mimo, że w teście Visty wszystkie głośniki grały. Ale niedawno odpaliłem to Windowsowe Media Center i w nim ustawiłem sobie głośniki 5.1 i w filmach zaczeło odtwarzać dzwięk 5.1 we wszystkich głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to chyba jakaś nowość w Viście bo zawsze 5.1 grało np. w winampie bez dodatkowych ustawień...

Co do media center uruchomiłem, ustawiłem, w teście ładnie brzęczały wszystkie głośniki a jak już coś w nim zacząłem odtwarzać to kicha! 3 głośniki grają:(

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Mam Viste na C: ( dyska brata )

i XP na dysku D: ( mój dysk)

 

Chce przeinstalować XP. I jak to zrobić by nie musieć wypiep** 2 systemów i 80GB danych mojego brata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Normalnie tak jak przy kazdj innej instalacji windows. Loadera Visty mozna naprawic bardzo latwo i znajdziesz info w tym temacie.

Czyli format D i ponowne wgranie XP ale później czasem w menu wyboru systemu nie będzie tylko Visty? I to wtedy muszę loadera visty robić? Więc mogę zacząć teraz defragmentować D a o loadera martwić się później?

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję przesiadkę na Viste i mam pytanie

 

- czy jest duża różnica (wydajność) między wersją 32 a 64 i czy warto bawić się w 64 ?

 

pozdr.

 

p.s.

do SGJ - oczywiście źle sądziłem że moje pytanie może być w nowym wątku - więc dzięki za zwrócenie uwagi i sorry za błąd :oops:

 

2 p.s.

odpowiedź znalazłem, znalazłem - wniosek zawsze trzeba szukać ! :damage_wall: ,

więc pytanie nieaktualne i sorry za zawracanie głowy

Edytowane przez zaemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni jest mozliwosc modowania karty ATi :) sposob dziala na viscie x32 i oficialnych catalistach 7.3

trzeba miec najnowsze sterowniki ATI 7.3 i pliczek

http://www.techpowerup.com/wizzard/Ati%20S...d_ccc_43742.zip ktory wklejamy do folderu

Packages\Drivers\Display\LH_INF\B_44319\ po wklejeniu usuwamy z niego plik atikmdag.sy_

Instalujemy lub aktualizujemy :) i cieszymy sie zmodowana karta :)

ja zmodowalem swojego Radeona 9500@9500Pro :) zawsze cos ...

wydajnosc grafiki w tescie wzrosla z 3.4 do 4.0 :)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, podobno po optymalizacji da sie nawet pracowac na 512mb ramu. :]

dzięki SuperFetch nawet bez optymalizacji po pewnym czasie Vista przyspiesza i z oknami pracuje się całkiem dobrze :) a jeśli masz pena to zawsze można skorzystać z ReadyBoost :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Chciałbym się spytać, czy działa już Bluetooth w Viście. Pojawiły się jakieś programy, które wreszcie go obsługują? Obsługę zapowiedziano w październiku, a BlueSoleil nie pojawił się do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zainstalowałem Ultimate 32-bit i muszę powiedzieć że jest całkiem sympatycznie ....

 

Tylko jedno ALA jak na razie ...

Czy ktoś zainstalował na Viście drivery od Razer DeathAdder ? ? ?

bo mi nie widzi myszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać, czy działa już Bluetooth w Viście. Pojawiły się jakieś programy, które wreszcie go obsługują? Obsługę zapowiedziano w październiku, a BlueSoleil nie pojawił się do tej pory.

Działa. Widcomm rls 6.

Bluesoleil to jakaś kupa od zawsze była :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Dzięki za info.

 

A co do wypowiedzi letreva@z tego co czytałem na niektórych forach to w Viście o dziwo nie polecają instalacji sterowników do myszki, ani żadnego oprogramowania. Na steampowered.com piszą o problemach z cięciem obrazu w Viście przez instalację myszki USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanko, obecnie mam zainstalowany i aktywowany system Win XP SP2 OEM , dostalem w prezencie system Vista Ultimate wesje 32 bitową w wersji OEM, czy mogę po pewnym czasie wrocic do XP? i czy licencja mi nie przepadnie :) Troche to pogmatfane... mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie :D

Edytowane przez M@+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...