Skocz do zawartości
baka

Zalman Cnps 9500 Led

Rekomendowane odpowiedzi

Imo zanim pentagram wprowadzi technologie heat-pipe uplynie troche wody w wisle :lol:

Ale dobrze ze wreszcie wypuscili tego zalmana - lawina testow ruszy lada moment. Zeby rozwiac watpliwosci potrzebne byloby czarno na bialym prownanie zalman vs bt vs xp120 i do tego jakis slabszy np zalman 7k jako odeniesienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo zanim pentagram wprowadzi technologie heat-pipe uplynie troche wody w wisle  :lol:

Ale dobrze ze wreszcie wypuscili tego zalmana - lawina testow ruszy lada moment. Zeby rozwiac watpliwosci potrzebne byloby czarno na bialym prownanie zalman vs bt vs xp120 i do tego jakis slabszy np zalman 7k jako odeniesienie :)

1607073[/snapback]

zgadzam się z tobą w 100%

może tweak zrobi taki test lub pclab ;)

 

ps.

powyżej przedstawiono idealny test :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, 270 zł :zonk: Nigdy bym tyle nie wydał, na chłodzenie powietrzem. No ale różni ludzie, różne kółka zainteresowań. Choć przyznaję, że prezentuje się całkiem ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciut kosztuje dlatego czekam na pentek ediszyn.

1607702[/snapback]

Zrobie lekki OT, zalamn produkuje dobre chłodzenie ale drogie, ale jak później w sprzedaży sa pentki to wypadają w testach lepiej niż zalman a są tansze. O co tu chodzi? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penty "miały" być zbliżone do Zalmanów, ale sie okazały lepsze (szybszy wentyl 2600-1300 zalmana vs 3000-1600, zmiętoszone listki radiatora, przsyśpieszające oddawanie Watów)

1607759[/snapback]

glosniejsze i zawsze to pentagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego nowego Zalmanika na testach aktualnie (w PL na dzien dzisiejszy sa tylko 2 sztuki:) ). Bedzie spore porownanko bo okolo 13 sztuk wszystkiego. Niestety dostawcy nie dostarczyli mi XP120 na czas... Ale mamy TT BT i inne konstrukcje z HP. Sporo tego jest, jest pare nowosci, rowniez swiatowych. Wszystko juz w weekend u nas (nie bede robil kryptoreklamy... kazdy zrozumie po loginie) :).

Pierwsze wrazenia? Wydajny? Z wstepnych testow wynika, ze prawdopodobnie zajmie drugie miejsce... o pierwszym nie powiem :). Jednak jeszcze zostalo mi pare perelek... TT BT pokonal... troszke :). Jednak sa problemy z dociskiem do CPU... na B-T tez o tym pisali.

Diody niestety swieca caly czas, sa zalezne od napiecia na wentylu (czyli pewnie na rezystorze podpiete pod zasilanie). Cisza? Tylko na minimalnych obrotach... na max porownywalna z 7700ALCU (troche glosniejszy ten ostatni).

Na zachete fotki... Wiecej nie powiem i nie pokaze. Zdjec bedzie bardzo duzo, testow tez. Platforma testowa to A64 Newcastle przy napieciu 1.7V (ostro sie skubany grzeje...).

http://www.dzikie.net/news/img/9_tapeta-zalman9500-2.jpg

http://www.dzikie.net/news/img/9_tapeta-zalman9500.jpg

 

PS. klania sie Pepe2k tak w ogole :). Zapomnialem sie przywitac... witam.

Edytowane przez Dzikie.NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekamy z niecierpliwoscia, ciekawe jaki będzie lider :?

1607964[/snapback]

Przekonacie sie juz niedlugo :). Wspomne tylko, ze to tez nowosc... sporych rozmiarow... i... juz nic nie mowie, bo mnie zaraz ktos po glowie strzeli za zdradzanie tajnych informacji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy nie zdradze, producenta tym bardziej :). Problem z dociskiem ma nowy Zalman. Ale ja mam probke do testow, wiec nie wiem jak bedzie z produktem na sprzedaz. Jestem dobrej mysli. Na szczescie mozna to rozwiazac, ale troche sie napocilem i stracilem pasty...

Wlasnie skonczylem meczyc 7700... nie dal rady biedak na minimalnych orbotach. CPU sie przegrzewalo (cos mi cholera sie potwornie grzeje...)... wiec bedzie tylko porownany na max. obrotach.

A tak BTW. o dziwo moje A64 przetrwalo 95*C :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes wykupic ubezpieczenie "od testow"  :)

A tescik super jesli sie pokaze - bedziecie najszybsi w polsce. A kto ma tego drugiego zalmana ?  :)

1608232[/snapback]

Ubezpieczenie? Zebys wiedzial... moj CPU od 2 tygodni przechodzi katorgie... ale jeszcze nie splonal :)

Drugiego? Nie moge udzielac takich informacji... ale nie jest to portal internetowy, wiec my bedziemy pierwsi :). Nie tylko z Zalmanem B). Zreszta... bedziemy w ogole pierwsi w PL z tego co sie orientuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teżczekam na TST. co "pentek ediszyn", dlaczego odnoszę wrażenie, że pentagramy będą z 2HP i wentylem 80mm??? może, tak jak z QVC 120 MMV beknie klocem zalmano-podobnym z wentylem 120mm :blink: :blink: :blink: to nie ma prawa zmieścić się w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdradze jaka jest roznica miedzy pierwszym a drugim miejscem, bo... bardzo mozliwe, ze ktos wyprzedzi Zalmana :). Jezeli chodzi o orby 7000... mam 7700 AlCu i tylko na max. obrotach daje rade, przy min. procek sie przegrzewa i wisi na prime95 :). Niestety wersji Cu mi nie dostarczono...

PS. Freezer64 jest w tescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw pepe musi nowy lay zaladowac i nowe forum ;]

1610027[/snapback]

A nie nie :). To pozniej... a teraz to mamy przerwe techniczna... przenieslismy sie na nowa maszyne... ale smiga :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz smiga czy nie, bo dzisiaj dostalem "kicka" do końkurencji....

1610086[/snapback]

Smiga, smiga :). Znaczy sie domeny sie rozpropagowuja, wiec to potrwa roznie w zaleznosci od providera :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdradze jaka jest roznica miedzy pierwszym a drugim miejscem, bo... bardzo mozliwe, ze ktos wyprzedzi Zalmana :). Jezeli chodzi o orby 7000... mam 7700 AlCu i tylko na max. obrotach daje rade, przy min. procek sie przegrzewa i wisi na prime95 :). Niestety wersji Cu mi nie dostarczono...

PS. Freezer64 jest w tescie.

1609929[/snapback]

7700Cu jest u mnie pod lozkiem, jak chesz to mozesz go wziac do testow, chwilowo jade na ACF64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700Cu jest u mnie pod lozkiem, jak chesz to mozesz go wziac do testow, chwilowo jade na ACF64.

1611854[/snapback]

Juz jest za pozno... teraz robie tylko powtorki.. czyli sprawdzam po kilka razy jeszcze czy wyniki wyszly dobre... ale to nie znaczy, ze pozniej nie uaktualnie testu. Spokojna glowa :). Przewidywany termin publikacji - niedziela.

 

Ciekawa informacja... Nowy Zalman nawet nie w pierwszej 3-ce... na drugim miejscu olbrzymie zaskoczenie!

Edytowane przez Dzikie.NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...