Skocz do zawartości
baka

Zalman Cnps 9500 Led

Rekomendowane odpowiedzi

Ale niema sie co martwić tą Akasą - to nie Evo 120 jest tą rewelacją na drugim miejscu! Podobno...

 

Pozostałe 2 modele są mniejsze i tańsze od 120 więc nie jest źle... szkoda że mają mniejsze wentyle (80) i są już dosyć głośne :mur:

 

Czekam... czekam... i czekam na ten test... Doczekam się dzisiaj? <_<

Edytowane przez rikimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niema sie co martwić tą Akasą - to nie Evo 120 jest tą rewelacją na drugim miejscu! Podobno...

 

Pozostałe 2 modele są mniejsze i tańsze od 120 więc nie jest źle... szkoda że mają mniejsze wentyle (80) i są już dosyć głośne  :mur:

 

Czekam... czekam... i czekam na ten test... Doczekam się dzisiaj?  <_<

1626410[/snapback]

120mm mnie bardzo interesuje z racji swoich właściwości min obroty max przepływ pow przy zachowaniu względnej ciszy + bezproblemowy montaż i przyzwoite gabaryty :)

zresztą już mam swojego sexownego idola :) tylko czekam na wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! Super! Test sie świetnie zapowiada :D

Teraz zagłębie się lekturze... wracam za godzine albo lepiej :-P

 

EDIT: Wróciłem! Sam tescik przerósł moje oczekiwania - poprostu klasa i w tym miejscu brawa dla Pepe2k! Świetny tekst i ogromny + za zdjęcia.

 

Co do samych coolerów doszedłem do jednego wniosku - niema idealnych...

 

Ninja - nie zmieści mi się w budzie chyba że wyrąbe w ściance stosowny otwór :mur:

Evo 33 - szuszarki do włosów używa mamusia... ja nie potrzebuje!

Evo 120 i Big Typhoon - tak samo jak Ninja

 

Wielki 'przegrany' testu czyli nowy Zalman podoba mi się bardzo (nawet BARDZO!!!), nie przeszkadzałoby mi że nie jest najwydajniejszym coolerem na świecie i że wcale nie dorównuje zestawom WC... gdyby tylko cena była o stówe niższa :mur: Jakby się pięknie prezentował w okienku obudowy :rolleyes:

Edytowane przez rikimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepe2k artykuł I klasa ! Nie przeczytałem całego bo jestem bardzo zmęczony ale jutro sie poprawie. Bardzo byłem ciekaw jak wypadnie taniutki freezer w porównaniu do drogiej konkurencji.

 

Szacuneczek 4 Pepe2k :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie super, tylko pasywne chłodzenie Ninja nie spełnia w żadnym razie pokładnanym w nim nadziejii. Wystarczy wyżucić dodatkowy nawiew i pewnie by poległo :( Nie uśmiecha mi się płacić ponad 200 zł za samo chłodzenie + jakiś dobry 120 mm wentylator - swobodnie wyjdzie koło 280 zł z przesyłką :?

 

U8-120-1600 wydaje mi się dosyć dobrą propozycją, ale cena też spora :|

 

Przydało by się porównanie przy wyeliminowaniu wiatraków z zestawu z wyjątkiem tego z zasilacza ( włożyć skręconego na np. 1200 obr Papstem)- wtedy by było w końcu wiadomo, czy zbudowanie naprawdę cichego komputera jest realne i te wszystkie włożone pieniądze miały sens praktyczny, bo za tyle kasy oczekuję już nie tylko wydajności ( mój QVC-120 Cu w pełni mnie satysfakcjonuje), ale także jeszcze wiekszej ciszy, a tu jak widzę dużo lepiej nie jest( a w większości przypadków gorzej) :blink:

 

I co to za tekst, że wszystkie coolery na min. są ciche? Czy 23.8 dB przy minimum w Evo to jest tyle samo ile w przypadku Big Typhon ( na minimum 15 dB) ?! :mur:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie super, tylko pasywne chłodzenie Ninja nie spełnia w żadnym razie pokładnanym w nim nadziejii. Wystarczy wyżucić dodatkowy nawiew i pewnie by poległo :( Nie uśmiecha mi się płacić ponad 200 zł za samo chłodzenie + jakiś dobry 120 mm wentylator - swobodnie wyjdzie koło 280 zł z przesyłką :?

 

U8-120-1600 wydaje mi się dosyć dobrą propozycją, ale cena też spora :|

 

Przydało by się porównanie przy wyeliminowaniu wiatraków z zestawu z wyjątkiem tego z zasilacza ( włożyć skręconego na np. 1200 obr Papstem)- wtedy by było w końcu wiadomo, czy zbudowanie naprawdę cichego komputera jest realne i te wszystkie włożone pieniądze miały sens praktyczny.

1627684[/snapback]

Sluszna sugestia. Tylko, ze nie wziales pod uwage, ze ten maly Amberek jest naprawde slabiutki :). A tak miedzy nami... Ninja potrafi schlodzic A64 3000+ tylko wspomogana wentylatorem w zasilaczu, bo tak pare dni u mnie pracowala. To jest naprawde mocne chlodzenie! Musimy tez sobie wyjasnic co rozumiemy pod pojeciem pracy pasywnej radiatora... bo chyba nie szczelnie zamknietego w obudowie bez zadnego innego fana... tak jak pisalem - procesor po prostu by sie ugotowal po jakims czasie (nagrzewal by powietrze non-stop). Pasywnie, wedlug mnie, to bez zalozonego wentylatora bezposrednio. Tylko przeciag w obudowie, pozwalajacy na ciagla wymiane nagrzewanego powietrza. Jezeli znajde, a prawdopodobnie znajde, jutro lub pojutrze czas to wykonam specjalnie dla Ciebie dodatkowy tescik - wyjme Ambera, zakleje ta dziure i pozostawie sam wentylator w zasilaczu. Niestety nie mam innych dmuchawek o srednicy 14cm, wiec tak by musialo byc - pasuje?

A zbudowanie cichego komputera jest bardzo realne! W mojej glowie od dawna krazy taki projekt... moze juz na tegorocznych Targach go zaprezentujemy pod naszym szyldem :).

PS. Dziekuje za dobre slowa i wybaczcie za te opoznienia... jutro zamawiam kolejny "zlomek" do testowania :)

 

Co do glosnosci na minimalnych obrotach. Na Twoim miejscu nigdy bym sie nie sugerowal danymi dostarczonymi przez producenta... poza tym kazde ludzkie ucho jest inne. Zdecydowalem, ze nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowego zamieszania na wykresie i dodawania tam kolejnych slupkow z ocena za halas przy min. obrotach... wedlug mnie wiekszosc z nich zasluguje w takim wypadku na ocene 1-2, czyli sa ciche. Nawet te dmuchawy AKASy przy 5V sa cichutkie... to tak ku wyjasnieniu :) Jezeli sie uda, to do konca roku bedziemy mieli bardziej profesjonalne testy glosnosci... ale ciii :wink:

Edytowane przez Dzikie.NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slayer

 

Jeśli pragniesz całkowicie wyeliminować wentylatory proponuje zaopatrzyć się w TAKĄ OBUDOWĘ

 

Pasywne chłodzenie procka radiatorem znajdującym się w niewentylowanej obudowie jest niemożliwe i raczej już tak zostanie! Pasywnie chłodzący Ninja nie spełnia chyba tylko twoich nadzieji bo brak elementarnej wiedzy (sorry) o zasadach odprowadzania ciepła sprawił że nie wiedziałeś czego się spodziewać. :mur:

 

Bałbym się montować Ninję tylko z wentylatorem w zasilaczu - nie mówie o głośnych zasilaczach które przetaczają ogromne ilości powietrza ale taki np cichutki (bo o to nam w tym miejscu chodzi) Taganik możliwość wentylacji obudowy ma prawie żadną... Chyba lepiej założyć wolnoobrotowe 120 tki w obudowie których jestem pewien że nie usłyszysz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mowilem ze ninja bedzie kosztowac okolo 200zl- dla mnie to wysoka cena jesli chodzi o chlodzenie konwencjonalne cpu.

 

Nie wiem czy wszystko bedzie dobzre ale chyba za jakis tydzien bede mial hypera 6 za mniej niz 100zl nowego ze sklepu(promocja). Cooler napewno mocno nie odbiega od top3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo 200zl za ninje to naprawde niezla cena, jak za takiego wymiatacza wydajnosci. Za zalmana licza sobie zdecydowanie za duzo, szczegolnie przy takich wynikach. W przypadku ninjy mamy albo najwydajniejsze pasywne chlodzenie, albo przy minimalnym nadmuchu w ogole najlepsze ac na rynku - wiec nad czym tu sie zastanawiac? (chyba ze sie nam do budy nie miejsci). Ta konstrukcja nie wymaga idealnie spasowanych najwiekszych wentyli, i wg mnie mozna pokusic sie o wstawienie jakiegos 92 a nawet 80mm wentyla co w zupelnosci wystarczy i zapewni prawie maksymalna wydajnosc.

No i coz, wygrywa brutalna sila - 12hp robi swoje. Gdyby miec radiator o podobnej konstrukcji, ale hp bylyby ulozone w okrag i byloby ich np 30? :) Ciekawie kiedy zaczna pojawiac sie jakies bardziej nowatorskie konstrukcje (cos jak zalman) ale wydajniejsze niz klasyczny tower.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie najbardziej podoba patent z Evo 33 :rolleyes:

 

Gdyby tak go powiększyć, dać wentylator 120 mm i wykonać w całości z miedzi mogłoby być naprawdę ciekawie. To świetne chłodzenie i naprawde tanie... szkoda naprawde że takie głośne :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akasa EVO 120

"Zanim przejdziemy do testów muszę wspomnieć o poważnym mankamencie coolera. Otóż nie zmieścił się on w obudowie o wymiarach 495 x 210x 478 mm. Nie możliwe było założenie bocznej ścianki." www.in4.pl

a ja bym chciał Ninje ale jest jeszcze o 1 cm większa

muj chief ma tylko 21 cm szerokości

to mogę zapomnieć już o Ninji ??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja na samym końcu, ponieważ wentylator musiałem zamontować od strony zapinek, więc trzeba było go odrobinę podnieść i dlatego wystawał około 1 cm ponad sam radiator.

Ten 1cm jest do ominicia stosujac mniejszy wentyl / inaczje montujac calosc.

Zawsze tez mozna wyciac dziure w obudowie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie brak mi elementarnej wiedzy, bo nie od dzisiaj siedzę w tym temacie po same uszy ;)

 

Wilkie dzieki za odzew na mój komentarz, po prostu już raz sobie sprawiłem Sonic Tower na sprzęcie z podpisu dał ciała maksymalnie, dobrze, że miałem na niego kupca, więc tylko nabrałem doświadczenia ;)

 

Inna sprawa, że teraz mam zupełnie nowy sprzet na Sempronie 64 2800 i tu notuje znacznie niższe temperatury ( mierzone także palcem ;) rzędu 10 stopni względem Bartona 2500+), więc możliwe, że znowu się napalę na coś pasywnego, byle by miało to sens, bo na serio- chyba mam przewrażliwiony słuch- to, co opsiuje się jako niesłyszalne, to ja słyszę w pokoju dalej :| Napewno ciszej nie będzie w żadnym opisywanym colerze w stosunku do Papsta 8412 N/2GLE puszczonego na 1200 obr./min i dlatego wychodze z żałożenia, że jak ma być ZAUWŻALNIE ciszej niż obecnie (QVC przy minimalnych obrotach nie jest dużo głośniejszy od Papsta), to musi to być sprzęt bez wiatraka i koniec ! :?

 

Poza tym nie zapomnijcie o ważnej sprawie- cisza oznacza płytę na samych radiatorach no i grzałkę przynajmniej na poziomie Radeona 9800 PRO także pasywnie chłodzoną,przez to wszystko dodatkowo się jeszcze podgrzewa i mam naprawdę wątpliwości, czy taka Ninja by sobie poradziła w takich warunkach- Sonic Tower nie wyrobił ( działa obecnie na Celeronie 1800- jakoś daje radę, może właśnie przez odpromieniacz- temperatury znacznie niższe niż u m,nie na Bartonie- 58-59 stopni IDLE, stres nie sprawdzałem, ale pewnie pod 70, ale pracuje stabilnie, grafika to Radeon 8500 chłodzona nie pasywnie standardowym coolerem no i zasilacz Megabajt 350W też ma dosyć mocny wiatrak, więc jest to możliwe, sam zakładałem ( tj.mordowałem się z j..... zapinką ponad 3 godziny- po 2 cały komp wybebeszyłem i dopiero wtedy dłem rady chama założyć)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno by sobie poradził ale dwa wentylatory 120 mm są konieczne - jeden żeby wdmuchiwał z przodu a drugi wyciągał z tyłu obudowy.

 

Niewidze innej możliwości pasywnego chłodzenia. Bez cyrkulacji powietrze w środku zrobi się gorące i odprowadzanie ciepła prawie niemożliwe.

 

BTW Ja niewierze że jesteś w stanie słyszeć 'szum' na poziomie kilkunastu dB... niewierze i basta bo tego sie słyszeć nieda <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic Tower... sie zalatwi do testu i bedziesz mial odniesnienie do Ninjy. Gwarantuje Ci, ze Sonic nie bylby w stanie pracowac tak samo jak Ninja w tescie (z Amberem na tylniej sciance i wentylem w zasilaczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic Tower... sie zalatwi do testu i bedziesz mial odniesnienie do Ninjy. Gwarantuje Ci, ze Sonic nie bylby w stanie pracowac tak samo jak Ninja w tescie (z Amberem na tylniej sciance i wentylem w zasilaczu).

1628236[/snapback]

mam wielką prośbę do Ciebie :)

Proszę o zamieszczenie fotek Ninja vs Freezer 64 ( generalnie chodzi mi o gabaryty )

przydały by się też fotki Ninja zamontowanego w obódowie testowej ( najlepiej żeby było dokładnie widać że da się zamknąć klapę bo strasznie mi na tym zależy.Czy wszystkie testowane coolerki zamykały się w obódowie ??? A jeżeli tak to jakie dokładne ma rozmiary ta obódowa codegena ( szerokość ) Fajnie by było gdybyś też robił fotki z jakimś przedmiotem np : pudełko zapałek paczka papierosów bo nie każdemu wymiary oddają ogrom niektórych modeli.Mieszkam w małej miescince w której niestety tej klasy wentyli nie można zobaczyć na żywo. Strasznie jestem napalony na tego Ninje :) ale mojego niedawno kupionego chiefa nie bedę sprzedawał tylko dla jednego coolera bo uważam że jest najlepszą obódową na świecie dla mnie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie bedzie problemu. Fotki sie dorobi, ale juz nie w takiej jakosci i oswietleniu, bo nie chce mi sie "studia" rozkladac. Ale zrobie :).

Wszystkie sie zamykaly, moja buda ma szerokosc ... rowne 20cm. Ninja spokojnie sie zmiescil i jeszcze zostal kawaleczek. Zdjecie w budzie tez dorobie, bo jutro bede robil tescik jeden pasywny :)

Niestety nie pale, wiec bedzie fotka tylko z zapalniczka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respect 4you :) oby tak dalej :) Zdięcia nie muszą mieć super jakości. Wiem że troszkę Cię męczę i zawracam głowę ale zobaczysz ze po jakimś czasie i tak ludzie bedą chcieli takie zdięcia z innych perspektyw bo każdy bedzie miał jakieś tam watpliwosci a Twoja praca pomoże wielu ludzikom podczas zakup wymarzonego chłodzenia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...