Skocz do zawartości
baka

Zalman Cnps 9500 Led

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Wygrałem! :D Odpowiedni radiator dla odpowiedniego klienta ;)

 

Tutaj małe porównanie z innymi coolerami. Co ciekawe, tutaj SoniC Tower wygrywa przy 700 obr./min wiatraku, ale u mnie będzie pasiv ( OBY tym razem mnie sprzet nie zawiódł)

http://www.tweakers4u.de/artikel/scythe_ni...,619.htm?page=2

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo watpilwe sa wyniki big typhoon vs.ninja+ akasa w tym tescie na dzikie.net

 

testuje juz kilka godzin ninje na swoim procu i przychylałbym sie do wyników uzyskanych na pclab

 

te róznice pomiedzy tt bt a ninja mniemam ze autor na dzikim wyssał sobie z palca

 

tyle od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo watpilwe sa wyniki big typhoon vs.ninja+ akasa w tym tescie na dzikie.net

 

testuje juz kilka godzin ninje na swoim procu i przychylałbym sie do wyników uzyskanych na pclab

 

te róznice pomiedzy tt bt a ninja mniemam ze autor na dzikim wyssał sobie z palca

 

tyle od siebie

1689750[/snapback]

Autor "na dzikim" nic sobie nie wysysal... liczby nie klamia! I prosze, zebys mi pokazal gdzie na PCLabie bylo porownanie Ninjy z BT... bo ja znalezc nie moge, a odwiedzam ich czesto...

A tak poza tym... w TT BT w rurkach masz ZWYKLA WODE! A Ninja ma swoje wypelnione gazem... poza tym BT ma gorsza zapinke i slabszy docisk w porownaniu do Ninjy.

I cos jeszcze - jak chcesz porownac rozne wyniki uzyskane na roznych platformach w roznych warunkach otoczenia (pclab, moj test, Twoje "testowanie")?

 

PS. ostatnie 2 tygodnie spedzilem w szpitalu (bardzo powazna sprawa), wiec 2 czesc testu ukaze sie ze sporym opoznieniem... ale ukaze sie na 100%. Licze na Wasza wyrozumialosc. Poza tym w planach mamy cos ekstra... ale nie powiem :) Be patient!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prosze, zebys mi pokazal gdzie na PCLabie bylo porownanie Ninjy z BT...

bezposredniego nie ma

ale porównywano je w 2 róznych testach na tych samych procach (nawet jesli wyniki mogłby odbiegac od siebie ze wzgledu na rózne daty ich przeprowadzania , inne temp. otocznia itp itd to roznice na pewno nie byłyby takie jak na dzikim)

 

tak poza tym... w TT BT w rurkach masz ZWYKLA WODE!

 

no cos Ty?? :lol:

zaden serwis o tym nie wspominał -sprawdzałes??

 

poza tym BT ma gorsza zapinke i slabszy docisk w porownaniu do Ninjy.

chyba raczysz zartowac

w zaleznosci od platformy na ninjy nie masz zaden mozliwosci ustawienia siły docisku (478) , na tt na kazdej

 

Twoje "testowanie"?

co masz na mysli??

pijesz do tego ze przetestowanie 2 coolerów mnie przerasta??

jest na pewno znacznie bardziej obiektywne od Twego

zlookaj testy na zach. serwisach i pokaz mi choc 1 przykład gdzie róznice pomiedzy Ninja a reszta byłyby takie jak u Ciebie - nie ma na zadnym

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor "na dzikim" nic sobie nie wysysal... liczby nie klamia! I prosze, zebys mi pokazal gdzie na PCLabie bylo porownanie Ninjy z BT... bo ja znalezc nie moge, a odwiedzam ich czesto...

A tak poza tym... w TT BT w rurkach masz ZWYKLA WODE! A Ninja ma swoje wypelnione gazem... poza tym BT ma gorsza zapinke i slabszy docisk w porownaniu do Ninjy.

I cos jeszcze - jak chcesz porownac rozne wyniki uzyskane na roznych platformach w roznych warunkach otoczenia (pclab, moj test, Twoje "testowanie")?

 

PS. ostatnie 2 tygodnie spedzilem w szpitalu (bardzo powazna sprawa), wiec 2 czesc testu ukaze sie ze sporym opoznieniem... ale ukaze sie na 100%. Licze na Wasza wyrozumialosc. Poza tym w planach mamy cos ekstra... ale nie powiem :) Be patient!

1689793[/snapback]

 

wszystko "fafnie" :lol: ale z ta woda przegiales :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznice na pclabie pomiedzy xp120 , tt bt a ninja wahają sie mniej wiecej do 3st

 

na reszcie znanych mi recek podobnie

 

moje "tesciki": - róznice max. 5st na niekorzysc ninjy w idle , 2-3 st. w full load

 

u Ciebie (dzikie) blisko 15 st pomiedzy ninją o bt

 

wiecej pytan nie mam

 

takiego "kitu"nawet 3latek by nie zassał :lol2:

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznice na pclabie pomiedzy xp120 , tt bt a ninja wahają sie mniej wiecej do 3st

 

na reszcie  znanych mi recek podobnie

 

moje "tesciki": - róznice max. 5st na niekorzysc ninjy

 

u Ciebie (dzikie) blisko 15 st pomiedzy ninją o bt

 

wiecej pytan nie mam

 

takiego "kitu"nawet 3latek by nie zassał  :lol2:

1689853[/snapback]

Prosze... naucz sie odejmowac... 42.6 - 32.7 = 9.9, a nie "blisko 15". XP120 nie bylo w moim porownaniu, ale mam juz wyniki z drugiej czesci... zdziwisz sie, bo sa bliskie TT BT. Nikt Cie nie zmusza do czytania i wierzeniu wynikom jakie uzyskalem. To jest dobrowolne, mamy wolny kraj. Ale nie oczerniaj mnie i nie pisz, ze wyssalem je z palca, bo rownie dobrze Ty lub PCLab mogliscie wysysac swoje wyniki... nigdzie nie napisales w jakich warunkach, ile razy powtorzone, jaka pasta termo, czy mierzyles temp. otoczenia... dla mnie mozesz pisac, ze u Ciebie roznica wynosi nawet 100 na niekorzysc Ninjy. Wiem swoje, bo SAM zmierzylem i jeszcze (dobrowolnie!) podzielilem sie wynikami z Czytelnikami!

 

Nobel dla Ciebie to za mało

 

text równie dobry co i Twój test

1689874[/snapback]

Informacje o czynniku w rurkach w BT znalazlem w sieci... poszukam, postaram sie potwierdzic (naskrobie do producenta), lub zdementowac. A gdybys byl madry, to bys wiedzial, ze w HeatPipe wode uzywa sie rownie czesto co inne czynniki :). Na fizyce sie nie uwaza?

A jak test sie nie podoba... trudno, staralem sie jak moglem, ale zawsze znajda sie trolle, ktore nie doceniaja cudzej pracy. Wynikow nigdy nie wysysalem z palca.

 

Dziekuje. Juz nie bede informowal na tym Forum o tym co przygotowuje, bo najwyrazniej moje testy i teksty sa uwazane tutaj za "wyssane z palca" i nie szanuje sie tutaj prawie miesiecznej pracy (odebranie przesylek, testy, zdjecia, tekst...). Pozdrawiam pozostalych Uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze... naucz sie odejmowac... 42.6 - 32.7 = 9.9, a nie "blisko 15". XP120 nie bylo w moim porownaniu, ale mam juz wyniki z drugiej czesci... zdziwisz sie, bo sa bliskie TT BT. Nikt Cie nie zmusza do czytania i wierzeniu wynikom jakie uzyskalem. To jest dobrowolne, mamy wolny kraj. Ale nie oczerniaj mnie i nie pisz, ze wyssalem je z palca, bo rownie dobrze Ty lub PCLab mogliscie wysysac swoje wyniki... nigdzie nie napisales w jakich warunkach, ile razy powtorzone, jaka pasta termo, czy mierzyles temp. otoczenia... dla mnie mozesz pisac, ze u Ciebie roznica wynosi nawet 100 na niekorzysc Ninjy. Wiem swoje, bo SAM zmierzylem i jeszcze (dobrowolnie!) podzielilem sie wynikami z Czytelnikami!

Informacje o czynniku w rurkach w BT znalazlem w sieci... poszukam, postaram sie potwierdzic (naskrobie do producenta), lub zdementowac. A gdybys byl madry, to bys wiedzial, ze w HeatPipe wode uzywa sie rownie czesto co inne czynniki :). Na fizyce sie nie uwaza?

A jak test sie nie podoba... trudno, staralem sie jak moglem, ale zawsze znajda sie trolle, ktore nie doceniaja cudzej pracy. Wynikow nigdy nie wysysalem z palca.

 

Dziekuje. Juz nie bede informowal na tym Forum o tym co przygotowuje, bo najwyrazniej moje testy i teksty sa uwazane tutaj za "wyssane z palca" i nie szanuje sie tutaj prawie miesiecznej pracy (odebranie przesylek, testy, zdjecia, tekst...). Pozdrawiam pozostalych Uzytkownikow.

1689905[/snapback]

jak wiadomo technologia Heat Pipe generalnie polega na odprowadzaniu ciepla przy uzyciu cieczy wrzacej w niskiej temperaturze. Jak wiadomo w cisnieniu naszego otoczenia woda wrze przy 100*C wiec to raczej nie jest niska temp ;] ale jest jedno male ale przy zastosowaniu odpowiedniego cisnienia mozliwe jest wrzenie wody w nizszej temp. Jednak przy tak dlugich rurkach HP jakie sa zastosowane w BT jest to maloprawdopodobne. "Znalazlem w sieci" pokarz mi to na stronie producenta to uwierze gdzies indziej jest to malowiarygodne. Chyba ze sam sprawdzales to chetnie poslucham w innym wypadku po co te spekulacje??

Wg moich odczuc wyniki sa naciagane. Nie zaprzeczysz chyba ze Twoje wyniki maja roznice 2 x wieksze niz innych serwisow zagranicznych. Osobiscie wydawalo mi sie to mega podejzane. I wybacz ale testy userow sa bardziej wiarygodne niz testy serwisow. User nie ma zadnego celu w tym by zachwalac/negowac dawny produkt a serwis moze takowe miec taka prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

dzikie - nie nadajesz sie ani na redaktora serwisu o sprzęcie ani na żadnego innego dziennikarza - czemu? bo jesteś mieczakiem i starą babą, która obraża siez byle powodu np. dlatego, że ktoś podważa twoje kompetencje i odważa sie ciebie krytykować :) jakbyś wiedział to taka jest praca dziennikarza - ale ty jesteś za "mientki" zeby to zrozumieć i z godnościąznieść ktytykę (do której kazdy ma prawo - bo jak sam zauważyłeś - mamy demokrację i pluralizm) ... najlepiej wychodzi ci ja widzę zabieranie zabawek i ucieczka z piaskownicy gdzieś gdzie wszyscy bedą ci przytakiwać, głaskać cie po główce i dawać lizaka jak będzie ci zmutno :)

 

peace koleś :) ale nie bądź śmieszny !!!

 

tyle na temat twoich pogróżek :)

 

"Obiektywny Obserwator"

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze... naucz sie odejmowac... 42.6 - 32.7 = 9.9, a nie "blisko 15".

chyba sam nie pamietasz co tam napłodziłes -przypomnij sobie tabelki

 

bo rownie dobrze Ty lub PCLab mogliscie wysysac swoje wyniki... nigdzie nie napisales w jakich warunkach, ile razy powtorzone, jaka pasta termo, czy mierzyles temp. otoczenia.

oczywiscie

wszyscy mylą tylko Ty masz rację

 

testy gwoli scisłosci i Twej wiedzy przeprowadzane w przeciągu 1 dnia w identycznych warunkach testowych

ta sama pasta, ta sama temp. otoczenia , ten sam komp

wyciągniety TT BT z kompa- założony Ninja + Akasa-przeciez to takie proste

 

ze w HeatPipe wode uzywa sie rownie czesto co inne czynniki

ta...

kto w heat pipe'a o długosci np. 15cm pompowałby wode??

cisnienie musiałoby byc imo koło 20atm. zeby miało to najmniejszy sens

takze chybiłes

 

zeby była jasnosc

wziąłem z zaprzyjaznionego sklepu ninje by sobie ją sprawdzic i zobaczyc ewentualne różnice pomiedzy nią a TT

wiec podzieliłem sie spostrzeżeniami-i to wszystko

a że są one zblizone do tych z netu , do tych z pclaba to juz Twój pech

 

mnie koło pyty lata czy lepszy jest ninja czy bt

czy mam w kompie tego czy tamtego -podaję jak sie oba sprawują

 

ale zawsze znajda sie trolle, ktore nie doceniaja cudzej pracy

uzywaj grzecznosciowych zwrotów bo chamstwa nie toleruje zwłaszcza ze jakies tam wypociny pubikujesz w eter -więć nie przystoi wyzywac innych

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja żadnemu testowi do końca nie ufam, ale też nie wyznaje spiskowej teorji dziejów... testy wskazują co jest lepsze i o ile np ninja jest droższa ale o 3-5*C lepsza od tego czy o 10*C od tamtego ALE wyniki traktuje się w przyblizeniu... Ninja+wentyl jest lepsza od BT ale nie musi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, nabylem okazyjnie :) i co by nie pisac o tajfunach i nindzach (co pewnie i jest prawda), ale ten coolerek mnie powalil na lopatki.

 

zmienilem z ac64 i roznica jest olbrzymia. w stresie calonocnego sp2004 w cieplym pokoju na minimalnych obrotach mam 46*C, na maximum mam 41*C (!) - ponad 10 stopni roznicy do ac64. zarowno do poprzedniego jak i obecnego byla polozona pasta ac5.

 

cena masakruje ale nie zaluje, teraz czekam tylko na x2, grzanie dwoch jaj juz mi nie straszne ;) zobaczymy ile sie bedzie dalo wycisnac.. B)

 

a i wyglada rewelacyjnie :D

Edytowane przez roman_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

mam tego Zalmana - i jedno moge o nim napisac na pewno: cichy to on nie jest :(

 

ale od poczatku - chcialem kupic Ninje - ale w Irlandii nigdzie nie mozna tego dostac. do wyboru mialem zatem tego Zalmana i jakiegos dziwnego No-Name wygladajacego prawie tak samo (skojarzylo mi sie z Pentagramami) - wzialem Zalmana.

nie wiem, czy to tylko moj egzemplarz - spod wyszlifowany na lusterko, az sie zdziwilem mogac sie w nim przejrzec bez znieksztalcen

montaz bez problemow. podpinam to wszystko, wlaczam kompa i... jak bylo glosno tak jest nadal. wkurzylem sie niemilosiernie. ale najpierw testy. temp. w Biosie 28 stopni (23 stopnie w pokoju) - jest fajnie. szczegolnie, ze pasta dopiero co nalozona. wygrzewanie (3D Max) i temperaturka max doszla do 38 stopni. jest coraz fajniej. no to podlaczamy regulatorek obrotow i wio.

na minimum (niepodkrecony proc) - mialem po kilku godzinach renderingu 46 stopni. ale skurczybyk jest nadal SLYSZALNY (glosniejszy niz wentyle w zasilaczu :unsure: )

obecnie proc podkrecony tak jak w podpisie - max co sie zdarzylo to 58 stopni (ale nie mam wentyla wysysajacego a grafika pasywna, wiec podejrzewam, ze w obudowie panuje niezle piekielko)

gdyby nie glosnosc - byloby cudnie.

 

i teraz pytanie do posiadaczy: jak najlepiej ustawic przeplyw? ja mam tak, ze dmuchawa dmucha DO srodka kompa (tak jakby zasysajac powietrze z zewnatrz) - probowalem odwrotnie i temperatury mialem o 2-3 stopnie wyzsze.

pewnikiem wsadzenie wentyla wysysajacego odwrociloby sytuacje (brzeg tego Zalmanka jednak jest oddalony o jakies 3-5 cm od scianki obudowy)

dmuchac nim w pionie nie probowalem.

i druga rzecz: da sie cos zrobic z tymi diodami? nie chce ich uszkodzic a NIENAWIDZE jak mi cos swieci w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...