Skocz do zawartości
MarcinL

Problem Z Większą Ilością Pamięci Pod Win 98se

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w komputerze dwa systemy: Win XP i Win 98SE (uruchamiane w razie potrzeby z dwóch różnych HDD jako boot) i tylko 512MB RAM (2x256MB RAM Twinmos 400MHz CL2,5 w trybie dual). Chciałbym jeszcze dołożyć RAM przynajmniej o dodatkowy 1GB RAM (2x512MB Twinmos 400MHz CL2,5 - moja motherboard Abit AI7 to umożliwia posiadając 4 sloty pamięci do 1GB każdy parami w dualu czyli max. do 4GB) do sumarycznej ilości pamięci przynajmniej 1,5GB, problem w tym że Win98SE się wtedy "wysypuje" bo nie adresuje tak dużej pamięci i ogranicza mnie to do posiadania tylko 512MB (2x256MB dual).

Co zrobić, czy jedynym rozwiązaniem jest użytkowanie Win XP przy 1,5GB RAM a przy używaniu Win98SE niewygodne wyjmowanie kostek pamięci z komputera pozostawiając tylko 512MB (2x256MB RAM dual)?

Byłbym naprawdę wdzięczny za rozwiązanie tego problemu - czy da to się rozwiązać programowo wyłączając przy Win98SE część RAM albo czy jest jakaś łatka do Win98SE rozwiązująca ten problem?

Pozdr. Marcin

Mój e-mail jakby ktoś był tak miły i podesłał programik rozwiązujący ten problem.

mlipski0@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...