Skocz do zawartości
zdanek

[wifi]Poloczenie Dwoch Kompow W Lan

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam pewien problem.. kupilem laptopa i chcialbym go polaczyc w domu ze stacjonarnym kompem siecia Lan i teraz moje pytanie co mi bedzie potrzebna..?? sieciowki sa zainstalowane w obu komputerach.. potrzebny mi bedzie jeszecze jakis kabel... skretka ale jak zwykla czy jakas krosowana?? jakie oprogramowanie bedzie potrzebne... chodzi mi przedewszystkim o to aby udostepnic polacznie z internetem dla laptopa... stacjonarny laczy sie przez lacze radiowe 256 kbitsow... opiszcie prosze po koleji jak polaczyc i skonfigurowac aby na obu kompach bylo podlacznie do interneti. chce to zrobic z obejscie jakis switchy i ruterow, najprostrzym i najszybszym sposobem... dzieki za odpowiedzia... pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec polaczylem juz dwa kompy skretka z przeplotem tak jak tu w linkach jest opisane... komputery sie widza... ale tylko na dynamicznie nadawanych dns'ach i numerach ip... z przydzielonymi recznie nie dziala... siec na drugim kompterze jest wogole nie widoczna....oba sprzety sa w tej samej grupie roboczej i przesylanie plikow idzie bez problemow... tylko co z ta siecia?? chce miec internet i na lapku... pomozcie!! prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na komputerze na ktorym jest ta radiowka ustawiles IP: 192.168.0.1 oraz wlaczyles UDOSTEPNIANIE polaczenia, to na drugim - laptopie - ustaw dynamiczne przydzielanie IP oraz DNS. Wtedy wszystko zaskoczy.

 

Jeszcze sprawdź czy nie masz żadnego Firewalla, który może cos blokować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal cos nie trybi... ten numer ip wpisauje we wlasciwosciach karty sieciowej , maska sie przydziela sama... 255.255.255.0 czy cos takiego...a co z numerem dns ... co tam mam wpisac?? a we wlasciwosciach polaczenia z internetem radiowka ustawiam na udostepnienie tego polaczenia... to wszystko.... co zle robie pomozcie!! prosba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. bez paniki

 

1. KOMP KTORY JEST POLACZONY DO NETU:

Ip: 192.168.0.1

MASKA: 255.255.255.0

Reszta pusta.

2. LAPTOP

Wszystko przydzielane automatycznie.

 

Powinno działać jak nie to spróbój przy wyłączonych Firewallach. A napewno włączyłeś Udostępnianie dla dobrego połącznia? I nie chodzi o radiowe tylko o LAN. Sprawdz koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz dziala, musialem wprowadzic dns w laptopie te od providera internetu i juz wszystko dziala, a ip jest przydzielane automatycznie... dzieki za wszelka pomoc... temat mozna zamknac! dzieki jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Kiedy komputerowi, któremu internet jest udostępniany z łącza udostępnianego poprzez radio, w komputerze, który ma być serwerem mają być dwie karty sieciowe - radiowa i przewodowa. Potem już tylko skrętka cztero żyłowa i zarobić na zarabiarce no i podłączyć do Laptopa, któremu ma być udostępniane połaczenie.

Ja proponuje jednak zakupic AP + Ruter + Switch i chodzić sobie z Laptopem po podwórku mając internet, oczywiście wiąże się to z kupnem drugiej karty radiowej do laptopa i jeżeli jest taka konieczność zapisać do głownego serwera(sprawa admina łącza) MAC'a AP, Rutera, Switcha, nowej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz dziala, musialem wprowadzic dns w laptopie te od providera internetu i juz wszystko dziala, a ip jest przydzielane automatycznie... dzieki za wszelka pomoc... temat mozna zamknac! dzieki jeszcze raz!

Umiecie czytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Napisałem to dla wiadomości jako mały FAQ aby jakiś lamo czytając te posty zrozumiał o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy komputerowi, któremu internet jest udostępniany z łącza udostępnianego poprzez radio, w komputerze, który ma być serwerem mają być dwie karty sieciowe - radiowa i przewodowa. Potem już tylko skrętka cztero żyłowa i zarobić na zarabiarce no i podłączyć do Laptopa, któremu ma być udostępniane połaczenie.

Ja proponuje jednak zakupic AP + Ruter + Switch i chodzić sobie z Laptopem po podwórku mając internet, oczywiście wiąże się to z kupnem drugiej karty radiowej do laptopa i jeżeli jest taka konieczność zapisać do głownego serwera(sprawa admina łącza) MAC'a AP, Rutera, Switcha, nowej karty sieciowej.

Pomijając błędy składniowe --> jeśli TO ma być zrozumiałe przez LAME, to cóż...

Chce spotkać więcej takich "lame_userów"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Tzn. jakie błędy składniowe masz na myśli bo nie wiem o co Ci w tej chwili chodzi ? Będziesz mnie poprawiał czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy komputerowi, któremu internet jest udostępniany z łącza udostępnianego poprzez radio, w komputerze, który ma być serwerem mają być dwie karty sieciowe - radiowa i przewodowa.

Przeczytaj to zdanie dwa razy ;] Jest troszke bez sensu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz bardzo podobny problem i nie chcialem tworzyc nowego tematu! Czytalem 100 razy co tu jest napisane i nie pomaga, prosze o pomoc.

 

Mam dwa kompiki, na pierwszym sa dwie sieciowki; jedna lacze sie z netem do sieci osiedlowej a druga byla wolna i chcialem polaczyc pierwszy kompik z drugim w innym pokoju kabelkiem crossowanym.Tamten ma juz jedna sieciowke.

Probowalem juz chyba wszystkiego: na pierwszym ustawilem: maska:255.255.255.0 a ip 192.168.0.1 a na drugim (klienckim) ip:192.168.0.2 maska jak zawsze i brama 192.168.0.1....nic to nie dalo....polecenie ping mialo 100% strat.

 

Firewalle sa wylaczone na kazdym komputerze.

 

Uruchomienie pelnego automatyzmu DNS i IP na drugim komputerze (klienckim) daje takie same rezultaty.

 

Juz nie wiem co mam robic, prosze o pomoc. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Rozumie się, że ustawiona jest dla komputerów taka sama grupa robocza oraz sie w niej widzą?

Jesli ta siec tego admina Twojej sieci LAN jest profesjonalna to bedzie raczej konieczne dopisanie adresu MAC drugiej sieciowki do serwera głownego (tego, z ktorego Twoj komp co dzieli na ten drugi komp neta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem myślę wszystko dobrze, znalazłem pewnien tutorial dla kompletnych noobów - http://czyki.cba.pl/dzielenie.doc ale mimo wszystko nie działa połączenie dwóch kompów, więcej, neostrada w ogóle się nie łączy. Pojawia się komunikat 735 Żądany adres został odrzucony przez serwer. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...