Skocz do zawartości
Dijkstra

Pomoc mile widziana, Athlon1700 na SL-75KAV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

W końcu postanowiłęm się tu zarejestrować, bo mam problem.

Ponieważ właśnie usmażyłem Athlonka 900 (założyłem cooler odwrotnie :evil: ),

kroi mi się zakup nowego procka. Płytka to soltek SL-75-KAV, i mam

zamiar ją zmienić, ale nie teraz (kasa :(), a póki co wsadzić na nią Athlonka 1700XP, odblokowanego.

 

Czego mogę się spodziewać, a czego nie??? Czy to w ogóle będzie działać,

nie mówiąc o overclockingu??? We wcześniejszych postach czytałem, że

na tej płytce (KT133) różnie bywa z wyższymi FSB, a ja jej nie znam, bo dopiero kupiłem.

 

HILFE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W końcu postanowiłęm się tu zarejestrować, bo mam problem. 

Ponieważ właśnie usmażyłem Athlonka 900 (założyłem cooler odwrotnie :evil:  ),

kroi mi się zakup nowego procka. Płytka to soltek SL-75-KAV, i mam 

zamiar ją zmienić, ale nie teraz (kasa  :(), a póki co wsadzić na nią Athlonka 1700XP, odblokowanego.

 

Czego mogę się spodziewać, a czego nie??? Czy to w ogóle będzie działać,

nie mówiąc o overclockingu??? We wcześniejszych postach czytałem, że

na tej płytce (KT133) różnie bywa z wyższymi FSB, a ja jej nie znam, bo dopiero kupiłem. 

 

HILFE!!!

moment ale Soltek kav jest na kt133a (tak mi sie wydaje :roll: ) tazke z nowym biosem nie powinno byc problemu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria, niestety ....wiem cos o tym :-( w ogole ustawienie fsb powyzej 133mhz jest juz niezlym osiagnieciem na tej plycie, swoja droga chipset sie mocno grzeje i bez wentyla sa czasami blue screeny , tudziez, zwiechy, resety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W końcu postanowiłęm się tu zarejestrować, bo mam problem.

Dobrze zrobiles!!!

 

Ponieważ właśnie usmażyłem Athlonka 900 (założyłem cooler odwrotnie :evil:  ),

kroi mi się zakup nowego procka. Płytka to soltek SL-75-KAV, i mam 

zamiar ją zmienić, ale nie teraz (kasa  :(), a póki co wsadzić na nią Athlonka 1700XP, odblokowanego. Czego mogę się spodziewać, a czego nie??? Czy to w ogóle będzie działać,

nie mówiąc o overclockingu??? We wcześniejszych postach czytałem, że

na tej płytce (KT133) różnie bywa z wyższymi FSB, a ja jej nie znam, bo dopiero kupiłem. 

 

HILFE!!!

Mam identyczna plyte z najnowszym BIOSem Q11 i zapodalem Athlona XP 1600+ i odblokowalem mnoznik, poszedlfull stabilnie na 2000+ i nie zamierzam na razie zmieniac plyty, sprzecik chodzi bardzo fajnie, zadnych zwieszek, wyajnosc jest super jak na tej klasy plyte. Max co wstalo to u mnie bylo 12,5x 140 MHz, ale tylko BIOS, winda sie juz nie podniosla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim :)

 

SpiderMan i Hendel, a próbowaliście zmieniać pamięci i wtedy sprawdzać? Zwłaszcza Hendel, masz co najmniej dwie kostki, a to często rzutuje. Badziewne pamięci czasami w ogóle nie chodzą powyżej 133MHz.

 

Nie mniej jednak podnieśliście mnie na duchu. Wygląda na to, że nie popłynąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim :)

 

SpiderMan i Hendel, a próbowaliście zmieniać pamięci i wtedy sprawdzać? Zwłaszcza Hendel, masz co najmniej dwie kostki, a to często rzutuje. Badziewne pamięci czasami w ogóle nie chodzą powyżej 133MHz.

 

Nie mniej jednak podnieśliście mnie na duchu. Wygląda na to, że nie popłynąłem.

Pamieci mam dobre na innej MOBO hulaly na fsb 150 MHz, kostki sa frim 256MB RAMos, 256MB Spectek, 64MB Infineon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, to trudno, nie upieram się, że muszę mieć to 150 FSB. Ale może popróbuje z chłodzeniem chipsetu...nie mogę się doczekać...

Tak czy owak i tak będę ze trzy epoki w przód w porównaniu z tym

Micro-Starem, co to mi teraz rzęzi na poczciwym starym i440BX :D

Swoją drogą ciekawe, mój celek ma defaultowo 8x100 Mhz, ale na tym busie płyta nie chodzi, nie chodzi też na 103 ani na 133, tzn chodzi, ale się iwsza przy prawie każdej aplikacji D3D i OpenGL,

natomiast na 112 bezproblemowo...ciekawostka.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak mialem d950 i podkrecilem go na 1Ghz, bez zmiany mnoznika, tylk przez fsb ustawione na 105 (210) to pamieci chodzily jako 140mhz. I wszytsko bylo. ok. a teraz to juz przy fsb 135-136 komp. nie wstaje tudziez sie wiesza itp. (pamieci wtedy chodza na 137, wiec to nie one) Nawet jak biore mnoznik 9x140 komp nie wstaje ( a przy 10x133, czyli tak jak tera jest ok) Cholera wie moze dysk nie wyrabia albo cos sie grzeje za mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria, niestety ....wiem cos o tym :-( w ogole ustawienie fsb powyzej 133mhz jest juz niezlym osiagnieciem na tej plycie, swoja droga chipset sie mocno grzeje i bez wentyla sa czasami blue screeny , tudziez, zwiechy, resety

szanowny kolega raczy zartować

mam D800@1050 (czasem 1070) i to wszystko przy mnożniku 7,5 czyli FSB powyżej owych 133 MHz

maź FSB jakie uzyskałem to było 148 MHz a chipset KT 133A pracuje standardowo przy 133MHz

co innego z KT 133 (bez A) tutaj zcasem wyciągnięcie kilku MHz powyżej 100 jest problemem

 

z wyrazami szacunku.........

cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o konkretny model plyty (soltek sl-75Kav) Jesli chodzi o sam chipset kt133A to oczywsicie zgadzam sie mozna uzyskac na nim fsb kolo 150, ale NIE na tym solteku (chyba ze jakis peltier na chipset? Albo nie wiem...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o konkretny model plyty (soltek sl-75Kav) Jesli chodzi o sam chipset kt133A to oczywsicie zgadzam sie mozna uzyskac na nim fsb kolo 150, ale NIE na tym solteku (chyba ze jakis peltier na chipset? Albo nie wiem...)

a właśnie że na tym SOLTEKU !!

dokładnie Soltek SL 75 KAV

jeżeli jesteś zainteresowany to mogę ci przesłać screeny z FSB > 145 MHz

ale to dopiero w poniedziałek bo dzisiaj wracam do domq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno

moje chłodzenie to radiator Volcano 6cu+ z wiatrakiem 80 x 80 przymocowanym do przejściówki zrobionej z pudeka po lodach z Zielonej Budki

max temp. to 62 stopnie

nie mam żadnego chłodzenia na chipsecie a sam Duronek jest dość mocno ukruszony

o ile sie ni emylę to jego seria to AMCA.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o konkretny model plyty (soltek sl-75Kav) Jesli chodzi o sam chipset kt133A to oczywsicie zgadzam sie mozna uzyskac na nim fsb kolo 150, ale NIE na tym solteku (chyba ze jakis peltier na chipset? Albo nie wiem...)

a właśnie że na tym SOLTEKU !!

dokładnie Soltek SL 75 KAV

jeżeli jesteś zainteresowany to mogę ci przesłać screeny z FSB > 145 MHz

ale to dopiero w poniedziałek bo dzisiaj wracam do domq

A jakie masz pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie masz jakis wyjatek, czyi max. leciales przy fsb kolo 300Mhz? Jaki masz rev. plyty ?? Jaki bios ?. ja maielm 3 procki, 2xduron i athlon na tej plycie i raz duron lazil przy 280fsb. Ale to juz byl max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś noname :-) 256 MB

nie miałem kiedyś pojęcia (ti było w 2000 roku) że pamięci mogą być firmowe i brałem jak leci...

To jak Ci sie udalo podciagnac fsb na tej plycie, az tak wysoko??? ;) Bardzo mnie to interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. plyty : F1

bios standardowy (czyli taki jaki był w momencie kupna, czyli w 2000 roku)

switchami na płycie ustawiłem 133 MHz a resztę w biosie

podniosłem napięcie RAM-u (nie pamietam do ilu ale o jedną wartość podaną w instrukcji do płyty)

miałem wcześniej problemy z wyciągnięciem powyżej 140 MHz ale po zmianie zasilacza z Codegena na .... Codegena problem ustąpił i procek zaczął sie kręcić jak głupi :-)

z resztą wynik w 3D Marku 2001 wynoszący 3407 chyba o czyms świadczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. plyty : F1

bios standardowy (czyli taki jaki był w momencie kupna, czyli w 2000 roku)

switchami na płycie ustawiłem 133 MHz a resztę w biosie

podniosłem napięcie RAM-u (nie pamietam do ilu ale o jedną wartość podaną w instrukcji do płyty)

miałem wcześniej problemy z wyciągnięciem powyżej 140 MHz ale po zmianie zasilacza z Codegena na .... Codegena problem ustąpił i procek zaczął sie kręcić jak głupi :-)

z resztą wynik w 3D Marku 2001 wynoszący 3407 chyba o czyms świadczy :-)

Ja raczej nie moge zapodac starego biosu, bo Mi Antka nie zobaczy :(

Co do zasilacza mam dobrze trzymajacy napiecia, ale problemem u mnie chyba raczej jest co innego. Jak komp sie uruchamia na fsb 140 to Windows XP czasem wstanie a czasem nie wywalajac komunikat na BlueScreenie, ze sie nie moze dogadac z dyskiem, wiec pewnie mojej Barracudzie ATA IV 80GB szkodzi za wysokie taktowanie PCI, ale przecierz nie jest, az tak duze? Co to kurna moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wywalało błędy w komunikacji z dyskiem

ale w momencie jak podkrecilem proca i podniosłem mu napiecie dysk zaczynał stawać w czasie pracy aż w końcu sie system wyłożył i nic mu nie pomogło (mój dysio to Barracuda III )

pomogła natomiast zmiana zasilacza

chyba nie muszę przypominać o zmianie Vcore?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wywalało błędy w komunikacji z dyskiem

ale w momencie jak podkrecilem proca i podniosłem mu napiecie dysk zaczynał stawać w czasie pracy aż w końcu sie system wyłożył i nic mu nie pomogło (mój dysio to Barracuda III )

pomogła natomiast zmiana zasilacza

chyba nie muszę przypominać o zmianie Vcore?? :-)

Zartujesz chyba, mi nie musisz tego przypominac, jak na razie odblokowalem na Antku mnoznik i hulam na 12,5x133 MHz i tak jest bardzo dobrze...

Ale wstaje POST na 12,5x140, ale Winda sie nie laduje do konca, musze z tym powalczyc, jak sie nie uda i wpadnie jakas kaska w przyszlym roku lewa, to zakupuje SOLTEK SL-75FRN na Nforce2 i bedzie jazda z DualChannel DDR :) WHOOOHAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o konkretny model plyty (soltek sl-75Kav) Jesli chodzi o sam chipset kt133A to oczywsicie zgadzam sie mozna uzyskac na nim fsb kolo 150, ale NIE na tym solteku (chyba ze jakis peltier na chipset? Albo nie wiem...)

A ja na tej plycie katuje Duraka na fsb 140 (a pojdzie wiecej, ale zasilacz nie trzyma napiec i przy POSTcie wywala bios checksum error )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa no wlasnie kurde, zasialcz, pewnie dlatego nie moge wyciagnac nic wiecej(codegen :-(((. dzisiaj bede mial Huntkeya to powalcze, tym bardziej ze moj procek ma fabrycznie odblokowany mnozik, i podobno dobra seria (a aja sie dziwilem czemu tak slobo sie podkreca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ktosia co mailował do mnie jako GeLu!!!

 

Stary, odpisał bym Ci chętnie, próbuje wysłać z 2 różnych kont ale wyskakuje mi:

Recipient address rejected: Access denied albo coś podobnego.

Napisz z innego konta albo rzeknij jakiego masz tu nicka to napiszę na privie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...